Pezet

Pezet

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2021-02-25 08:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 1)

Reaktywacja jednego z najbardziej kultowych duetów raper / producent w historii polskiego hip-hopu z pewnością narobiłaby niemałego szumu. Czy jest na to szansa? Jeden z komentarzy NOONa pod swoim postem wskazuje na to, że owszem.

Tagi:
video
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News, Video
dodano: 2021-02-03 19:06 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)
Dziś specjalny odcinek Magazynu - wraz z zaproszonymi ekspertami podsumujemy to, co w styczniu działo się w polskim rapie! Gośćmi Hirka Wrony będą Lil Konon, Maciej "Maqoo" Dobkowicz (6:45) oraz Michał Płociński (Rzeczpospolita, Radio Kampus). W trakcie transmisji przyjrzymy się też komentarzom i temu, co wg Was było w tym miesiącu najważniejsze... Ruszamy o 20:00!
dodano: 2021-02-01 20:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 5)

Na początek roku wracamy do głosowań na najlepsze płyty miesiąca, które kiedyś prowadziliśmy - teraz poza całorocznymi głosowaniami w ramach gali Popkillery damy Wam również wybrać bieżących faworytów, którzy zrobili na Was wrażenie w ostatnich 30 dniach. W styczniu zawsze dzieje się trochę mniej, w tym roku nie brakowało jednak mocnych strzałów - od VNM'a i Pezeta, przez Szpaka i Bedoesa z Lankiem, po mixtape'y Ciemnej Strefy i indahouse czy debiuty Alana i Tony'ego Yoru.

Kto nagrał najlepszy album stycznia? Głosować możecie przez najbliższy tydzień.

Tagi:
kategorie:
dodano: 2021-01-15 14:44 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

"Muzyka Współczesna (Extended Edition)" to rozszerzona o nowe utwory i wydana w kolekcjonerskim zestawie, limitowana wersja ostatniej płyty Pezeta. Do listy gości dołączają m.in. Avi czy Kayah.

Tracklista:

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-01-08 20:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 7)

Dziś swoją premierę ma rozszerzona wersja "Muzyki Współczesnej" na której pojawiło się pięć nowych utworów, m.in. "Nisko jest niebo" z Kayah. Wielu internautów zarzuciło Pezetowi "odcinanie kuponów". Raper wytłumaczył na swoim facebookowym profilu koncept tej wersji płyty.

Tagi:
dodano: 2020-12-23 13:18 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Tuż przed premierą debiutanckiego materiału "Ile Trzeba Było Tęsknić" Bryndal i Eklektik zaprezentowali singiel z gościnnym udziałem Pezeta. "Mniej" jest dostępne na YouTube i w serwisach streamingowych.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-11-06 08:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 1)

Przedwczoraj Pezet opublikował kolejny numer promujący "Muzykę Współczesną Extended", w którym zsamplował utwór Kayah, "Wiosna przyjdzie i tak". Wokalistka skomentowała wykorzystanie swojego nagrania, wyrażając się o sytuacji w samych superlatywach.

Tagi:
video
dodano: 2020-11-04 17:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 2)

"Nisko jest niebo" to kolejny po "Zondzie" singiel promujący rozszerzoną wersję "Muzyki Współczesnej". Numer sampluje utwór "Wiosna przyjdzie i tak" autorstwa Kayah & Royal Quartet z 2010 roku, a jego produkcją zajął się Auer. Za reżyserię czarno-białego klipu idealnie wpisującego się w emocjonalny przekaz kawałka odpowiada Andiamo.

Tagi:
video
dodano: 2020-10-27 15:50 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Rufuz oraz wytwórnia Step Records prezentują czwarty klip rapera, promujący jego nadchodzący solowy album "Design". W mocnym, osiedlowym numerze "Tam skąd pochodzę" gościnnie udzieliła się legendarna ekipa z Ursynowa - Płomień 81.

dodano: 2020-10-15 08:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 1)

Pezet na swoich profilach pochwalił nowy singiel nowego członka Koka Beats - EMASA. "Nieodebrane" to utwór, promujący nadchodzący materiał warszawskiego rapera, który w całości będzie wyprodukowany przez Podhajskiego. Art Direction nad tym projektem będzie prowadzić Forin Studio.

Tagi:
dodano: 2020-10-06 08:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Trasa Pezeta została przerwana w tym roku wraz z początkiem pandemii i lockdownu. Teraz raper wraca kontynuować trasę zgodnie z obostrzeniami sanitarnymi.

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-09-28 14:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

"Rok temu wyszła „Muzyka Współczesna” - mój piąty solowy album. Przede wszystkim chciałem Wam podziękować za tak świetny odbiór tego wydawnictwa. Zdobycie podwójnie platynowej płyty z albumem wydanym po 7 latach przerwy to dla mnie naprawde duża rzecz!" - napisał wczoraj Pezet, równocześnie dodając - "Jakiś czas temu byłbym sceptyczny gdyby ktoś mi powiedział, że będę promować album audycją w radiu, muralem czy kampanią billboardową, nie uwierzyłbym, że koncert na Torwarze wyprzeda się w 15 minut i że będzie go można oglądać w telewizji, ze odsłuchacie utwory z albumu na Spotify ponad 43 miliony razy, a na YouTube ponad 50 milionów. To są wielkie rzeczy!"

Zapowiedział też specjalny projekt dla fanów. A okazała się nim...

dodano: 2020-09-24 14:15 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

W ostatni dzień lata Pezet opublikował nowy singiel wraz z teledyskiem. Utwór nosi tytuł „Zonda”. Za bit odpowiedzialny jest tradycyjnie Auer.

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News, Video
dodano: 2020-08-21 12:00 przez: Wiesław Kłoda (komentarze: 3)

Co łączy książki i rap? Sporo. RAP BIBLIOTEKA to projekt, w którym twórcy ze sceny rapowej opowiadają o książkach, które były dla nich ważne oraz autorach, którzy zostawili ślad na ich sposobie myślenia i tworzenia.

W serii emitowanej na YouTube zaproszeni do projektu raperzy: Łona, Włodi, Sokół, Pezet oraz Saful rozmawiają z gospodarzem cyklu Rasem o książkach ważnych, trudnych, wesołych, książkach, które ich zmieniły, a także książkach, które mocno wpłynęły na ich twórczość.

dodano: 2020-07-31 20:16 przez: Mateusz Natali (komentarze: 7)

Kilka dni przed premierą "H8M5" dostajemy mocarne uderzenie w postaci kooperacji Białasa z Pezetem, równocześnie SBM informuje o kolejnym sprzedażowym sukcesie.

Tagi:

Strony