Polska

Polska

dodano: 2023-09-29 07:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

"Świeży Materiał" to jeden z najlepszych albumów producenckich w polskim rapie i wielka szkoda, że do dziś nie doczekaliśmy się kontynuacji. Muzyka jednak powstawała. Waco w ostatnim czasie postanowił sięgnąć do archiwów i wrzucić szkice numerów, które przygotowywał w 2005/2006 roku z przeznaczeniem na drugi album. Gościnnie usłyszymy tu WNB, JWP/BC, Flexxip i Ziperę. Nie są to finalne utwory, ale "lost tapes", które na pewno ucieszą wielu fanów rapu z tamtych lat.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News, Sport
dodano: 2023-09-28 20:12 przez: Kamil Wnęk (komentarze: 8)
lewy mata

Kilka dni temu Mata był na meczu FC Barcelona - Celta Vigo, który Barca wygrała. Dodatkowo informacje o nowym albumie Maty były wyświetlane na bandach wokół boiska, więc i w ogólnoświatowej transmisji. Dzisiaj pojawiły się zdjęcia ze spotkania Maty i Roberta Lewandowskiego, opublikowane na profilu klubu, obserwowanym przez ponad 120 milionów fanów.

Tagi:
wydarzenie
dodano: 2023-09-27 18:28 przez: Redakcja (komentarze: 0)

Yurkosky od lat przeszukuje podziemie - nie jest tajemnicą, że wielu z dzisiejszych topowych raperów wysyłało kiedyś swój numer do Yurkosky'ego na tzw NoNameAlert - przypomnijmy choćby Szpaka, Matę, Okiego, Aviego, Opała czy Floral Bugsa.

W ten czwartek w Gdańsku w Kinguin Esports Lounge najciekawsi z ostatnich miesięcy streamów zagrają swoje koncerty na swoistym Przeglądzie Podziemia! Wystąpi ponad 15 ekip z całej Polski.

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2023-09-26 17:40 przez: Kamil Wnęk (komentarze: 1)

Dzisiaj w sieci pojawił się filmik, w którym była dziewczyna Gargamela oskarża go o przemoc oraz grooming, czyli wykorzystanie i manipulowanie młodszą od siebie osobą (w tamtym czasie miała ona 16 lat). Do tych oskarżeń odniósł się Bedoes 2115, który z Gargamelem współpracował od kilku miesięcy - youtuber i dziennikarz radiowy został jego koncertowym DJ'em.

dodano: 2023-09-26 12:00 przez: Jan Stokowski (komentarze: 1)

Już w piątek światło dzienne ujrzy specjalny album na 25-lecie Hemp Gru. "Hemp Groove" to nowe utwory a także odświeżone wersje klasyków warszawskiej grupy, nagranych wraz z żywymi instrumentami oraz premierowymi zwrotkami gości. A ich lista jest naprawdę doborowa!

video
dodano: 2023-09-26 00:36 przez: Redakcja (komentarze: 3)

Takiej współpracy w historii polskiej muzyki jeszcze nie było! Jeden z najpopularniejszych raperów na krajowej scenie połączył siły ze wschodzącą gwiazdą NBA. Mowa oczywiście o duecie OKI i Jeremy Sochan. Owocem tej nietuzinkowej kooperacji jest klip do utworu “Jeremy Sochan”, w całości nakręcony i zrealizowany w amerykańskim San Antonio.

video
dodano: 2023-09-25 17:58 przez: Redakcja (komentarze: 0)

Rusina z ostatnim singlem przed premierą płyty – gościnnie mocna reprezentacja nowej fali trapu i zaskakujący uliczny featuring w numerze "setki dróg".

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2023-09-25 08:00 przez: Jan Stokowski (komentarze: 1)

Po bardzo chwalonym "Ulissesie", który przyniósł mu dwie statuetki Popkillerów Bisz zapowiadał przerwę od rapowej konwencji. Jak się jednak okazuje - wena miała inne plany.

Tagi:
video
dodano: 2023-09-24 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 6)

Nowoczesny banger i wartościowy tradycyjny przekaz? Zarówno Anatom jak Cukier pokazali wielokrotnie, że umieją łączyć te dwa światy, a teraz dwójka Młodych Wilków połączyła siły we wspólnym singlu "Nie mamy czasu na sen". To energiczny numer, w którym nie brak jednak ważnych treści i motywacyjnego przesłania.

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2023-09-24 12:00 przez: Jan Stokowski (komentarze: 1)

W piątek otrzymaliśmy pierwszy od 3 lat album Taco pt "1-800-OŚWIECENIE", o czym pisaliśmy Wam we wczorajszym raporcie premier. Warto zatrzymać się jednak na chwilę przy utworze "1000 Dni Freestyle".

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2023-09-23 17:00 przez: Wiesław Kłoda (komentarze: 8)

We wtorek Tede był gościem programu Kuby Wojewódzkiego w TVN'ie - miała tam miejsce dość niespodziewana sytuacja.

Już sam program mógł być zaskoczeniem, bo przez lata obaj panowie nie darzyli się sympatią, jednak w ostatnim czasie wyjaśnili sobie sporne sprawy. Dziennikarz znany jest z tego, że lubi ruszać niewygodne tematy, więc można było oczekiwać, że poruszy temat wciąż otwartego konfliktu Tedego z Peją. Jednak niecodzienna była reakcja TDF'a.

Tagi:
dodano: 2023-09-23 14:00 przez: Kamil Wnęk (komentarze: 3)

Jest piątek, a to dobry czas na podsumowanie tego jakie albumy zawitały na półki sklepowe w tym tygodniu. W tym miejscu znajdziecie listę najważniejszych premier, których nie można pominąć.

video
dodano: 2023-09-22 22:00 przez: Redakcja (komentarze: 0)

Równo za tydzień (29 września) ukaże się 2. oficjalny album Matiego Szerta zatytułowany „Virrr”. Raper postanowił przypomnieć dziś o tym fakcie, publikując kolejny singiel. „Flater” to 6. zapowiedź nadchodzącego krążka reprezentanta MaxFlo. Od samego początku promocji „Virrru” artysta zapowiadał materiał zdecydowanie bardziej różnorodny niż debiut, a każdy kolejny singiel jedynie potwierdzał te zapowiedzi.

Po wielu stylistycznych zawirowaniach Mati Szert wraca na chwilę do stylówki, z jakiej dał się poznać na debiucie. Krótki acz treściwy numer jest jednocześnie intrem i trackiem otwierającym nadchodzący album.

Tagi:
video
dodano: 2023-09-22 15:47 przez: Redakcja (komentarze: 1)

Z ciężkim sercem trzeba to przyznać, ale nie ma co ukrywać – lato się kończy. A co za tym idzie przyszedł czas podsumowań i wspominek, a także wyczekiwania do następnych letnich dni. Właśnie na tę okazję PlanBe oraz Sir Mich postanowili przygotować coś specjalnego. „Lato Się Kończy” to singiel, który oficjalnie kończy lato i wprowadza powoli w klimat jesiennej nostalgii i melancholii.

Muzycznie Planek nawiązuje do swoich starych numerów i wyraźnie w nowym singlu czuć ducha jego pierwszego albumu „Insomnia”, co z pewnością spodoba się jego fanom, którzy właśnie na takie utwory czekają najbardziej.

Tagi:
wydarzenie
dodano: 2023-09-22 07:00 przez: Jan Stokowski (komentarze: 0)

Fenomen w pełnym składzie z koncertem na Jelonkach? Tak, to wydarzy się już jutro!

23 września od godz. 18.00 na deskach Amfiteatru Bemowo wystąpią legendy polskiego hip-hopu. Do wcześniej zapowiadanego koncertu O.S.T.R. dołączy Fenomen! Gościnnie na scenie pojawi się także Zuza Jabłońska.

Tagi:

Strony