Polska

Polska

video
dodano: 2020-11-26 20:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Popek i Dr. Alban ponownie łączą siły. Po "It's My Life" przyszedł czas na kolejnego klasyka lat 90. "Sing Hallelujah" wyprodukował na nowo Claysteer, natomiast refren obsadził warszawski chór Sound'n'Grace.

Tagi:
video
dodano: 2020-11-26 19:30 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

BOR Records prezentuje najnowszy singiel Palucha pt. „Nadciśnienie”. To piąty klip promujący nadchodzący album o tej samej nazwie. Za warstwę muzyczną odpowiada @chinoap01, a za video niezawodna ekipa 9literfilmy. Numer jest, póki co, najbardziej gorzkim w swojej treści ze wszystkich singli.

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-11-26 17:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Robert M, znany również jako Rozbójnik Alibaba, udzielił niedawno wywiadu, który przeprowadził Tomasz Sarara. Producent zdradził w nim genezę powstania Gangu Albanii oraz kto był gotowy wejść na miejsce Borixona, gdy ten wahał się, czy dołączyć do projektu.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-11-26 14:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Śliwa przygotowuje się do wydania swojego solowego albumu, którego dystrybutorem będzie Step Records. Raper przed wypuszczeniem pierwszego singla (który miał swoją premierę wczoraj) zorganizował Q&A, w którym opowiedział o gościach z nadchodzącego albumu i jego klimacie, relacjach z Peją , czy ulubionych raperach ze Stanów.

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2020-11-26 08:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Pisaliśmy Wam już o autobiografii Rahima, która ukazała się w tym miesiącu nakładem wydawnictwa SQN - zarówno przytaczaliśmy fragment o spotkaniu z Magikiem i Kalibrem 44, jak przekazywaliśmy nasze wrażenia po lekturze. Teraz wydawca książki opublikował ciekawy godzinny videowywiad przeprowadzony przez Marcina Flinta.

video
dodano: 2020-11-25 20:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 1)

"Viral" to kolejny singiel promujący nowe, nadchodzące wydawnictwo VNMa pt. "EXIT2020". Utwór z gościnnym udziałem Bonsona, wyprodukowany przez Łukasza Kowaluka opisuje zastaną, pandemiczną rzeczywistość 2020 roku oczami obu raperów. Wciągającą wizualizację do numeru przygotował Neron, czyli osoba odpowiedzialna za zobrazowanie całego "De Nekst Best Mixtape".

Tagi:
video
dodano: 2020-11-25 18:27 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Śliwa prezentuje gościnnie klip "Nicky Santoro", w którym udzielił się Shellerini. Numer promuje najnowsze wydawnictwo rapera pt. "Surprisetrack Vol. 2". Za produkcję odpowiada Hirass, a klip wyprodukowała ekipa REC PRO.

video
dodano: 2020-11-25 17:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 2)

Sobota, po aferze z Jongmenem, zapowiadał, że nie wróci już do rapu, a jego ostatnim numerem miało być hot16challenge2. Raper jednak zmienił zdanie i za namową fanów wrócił do nagrywania kawałków. O oficjalnym powrocie poinformował tuż po walce z Filipkiem na Fame MMA, a dziś otrzymaliśmy tego efekt -nowy singiel SOB pt. "Jestem gangsta raperem", w którym występują fani, którzy zmotywowali rapera do powrotu.

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News, Trap
dodano: 2020-11-25 14:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 1)

Chris Carson aktualnie przygotowuje się do wydania ze Słoniem wspólnej płyty, "Redrum". Przy okazji raper udzielił fanom obszernego Q&A,w którym m.in. zdradził co nieco o nadchodzącym albumie, wspólnym kawałku z Pusha T, czy swojej płycie producenckiej. Opisał również najgorszą sytuację przy współpracy z raperem. Nie zabrakło też sporej ilości rad dla początkujących producentów.

video
dodano: 2020-11-25 12:24 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Przed Wami premiera teledysku “Ambicje”, czyli najnowszego singla Young Igiego. Utwór zapowiada świeży materiał artysty, który ukaże się w drugiej połowie 2021 roku. Jednocześnie raper zainaugurował współpracę bookingową z agencją Revolume.

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News, Rock
dodano: 2020-11-25 08:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 1)

Kazik niedawno był gościem wywiadu u Bartosza Boruciaka. Jednym z tematów był duet PRO8L3M, który, jak się okazało, zaprosił wokalistę na swój ostatni album "Art Brut 2". Niestety współpraca nie doszła do skutku, a zaproszenie do niej było pierwszą stycznosćią Kazika z twórczoscią Oskara i Steeza. Współzałożyciel Kultu opowiedział, jakie miał odczucia wobec niej.

Tagi:
dodano: 2020-11-24 17:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 1)

Warszawska wytwórnia District Area uruchomiła program dla młodych raperów, w której 6 wybranych uczestników zaprezentuje po 2 teledyski w ramach akcji. Dodatkowo nagrają wspólny utwór. Łącznie ukaże się 13 teledysków. Premiery odbywają się w każdy czwartek o godzinie 15:00 na kanale Smokestorygroup. Program nosi nazwę "District Area Hyper".

video
dodano: 2020-11-24 15:31 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Autor sensacyjnego "Dwutaktu" i podopieczny Malika Montany publikuje swój drugi singiel pod aktualną ksywką. "Czarny charakter" promuje film Konrada Niewolskiego, "Asymetria". Numer, tak jak pierwszy numer raper, utrzymany jest w drillowych klimatach i za jego produkcję odpowiada OLEK.

Tagi:
dodano: 2020-11-24 14:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Guzior znany jest ze swojej skromnej aktywności w social mediach, więc uwagę fanów przykuło zorganizowane przez niego krótkie Q&A. Raper zdradził w nim, czy usłszymy kiedyś jego wspólny numer z Matą, czy wersy z "K U S H K O M Y" dotyczą Szpaka oraz jakie plany na przyszłość ma jego label, EVILTWINcorp. Oprócz tego otrzymaliśmy dzisiaj nowy singiel, "B L U E B E R R Y".

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-11-24 08:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 6)

Numer Raz wystąpił gościnnie w najnowszym odcinku Chmielotoku, prowadzonym przez Proceenta. Poza tematami dotyczącymi wyrobów browarniczych, raperzy zahaczyli o parę tematów stricte muzycznych. Jeden z nich dotyczył Tedego, mianowicie Proceente zapytał Numera, z którym z byłych kolegów "nie napiłby się piwa". Były członek Warszafskiego Deszczu poruszył wtedy wątek Tedego oraz Rycha Peji.

Tagi:

Strony