Mateusz Natali
dodano: 2024-02-24 14:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Kalifornijskie słońce, widok na ocean, poranna szklanka soku pomarańczowego i studiowanie indeksów giełdowych, by znaleźć spółki, inwestowanie w które pozwoli zwielokrotnić zyski. A wszystko w oprawie esencjonalnego, letniego, soczyscie westcoastowego brzmienia. Panie i panowie, oto Larry June.

Tagi:
kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News, R.I.P.
dodano: 2024-02-15 13:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 10)

"15 lutego 1999, miałem 19 lat i rap zginął z Big L'em/Te słowa nie opiszą tu życia sztuki bro - gdzie by był flow, gdyby nie "Put It On"?" - nawijał O.S.T.R. w "Oddałbym". Dziś w wielu dyskusjach o najlepszych nieżyjących raperach zapomina się o Lamoncie Colemanie, a przecież jego muzyka do dziś robi ogromne wrażenie natomiast w momencie premiery wyprzedzała swój czas. Pionier punchline'ów i technicznego nawijania, liryczny karabin łączący potężne humorystyczne linijki z obrazowym brudem i mrokiem. Dokładny profil rapera określanego mianem Harlem's Finest przybliżaliśmy Wam kilka lat temu, odeślemy więc do tego artykułu a sami wrzucimy na rotację "Lifestylez ov da poor & dangerous", kultowy debiut i jedyny krążek wydany za życia L'a.

Tagi:
dodano: 2024-02-06 08:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Na tegorocznej ceremonii Grammy zwyciężył zaangażowany hip-hop z treścią i wymagającym przekazem - 3 statuetki zgarnął Killer Mike, a 2 trafiły do Lecrae. Jego postać wielokrotnie u nas opisywaliśmy - to 44-letni raper, właściciel wytwórni Reach Records, jeden z czołowych przedstawicieli hip-hopu opartego o tematy wiary, duchowości i szerzącego tradycyjne wartości.

Tagi:
dodano: 2024-01-17 14:31 przez: Mateusz Natali (komentarze: 12)
fot. Teodor Klepczyński/POLITYKA

Na wczorajszej 31. gali Paszportów Polityki wyróżniony został Łona - będący na scenie od ponad 20 lat szczeciński raper został nagrodzony przez czytelników tygodnika.

Tagi:
dodano: 2024-01-11 14:43 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Jaki był 2023 rok dla Popkillera? Bardzo intensywny i pełen muzycznych wrażeń! A żeby podsumować go Wam w skrócie:

Tagi:
dodano: 2024-01-07 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

Muflon to legenda polskiego freestyle'u, która mimo odłożenia mikrofonu na półkę wciąż spełnia się kreatywnie. W ostatnich latach brał udział w powstawaniu scenariuszy do takich seriali jak "The Office PL" czy "Sexify", a teraz stoi za chwalonym zewsząd netflixowym "1670". Nie dość, że napisał tu scenariusz, to jest autorem pierwotnego pomysłu. Zagrał też epizodyczną rolę.

Porozmawialiśmy z nim krótko o kulisach hitowej produkcji oraz całej tej drodze.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2024-01-02 20:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 5)

Ortega Cartel to definicja polskiego trueschoolu i brzmienie, które się nie starzeje. "Lavorama" to płyta, do której wciąż lubimy wracać, a w nowy rok możemy wejść z nowym numerem od OC!

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2023-12-29 07:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Jajonasz to jedna z najbardziej enigmatycznych postaci w historii polskiego rapu - ogromnie wpływowy raper i producent, który odcisnął duże piętno na scenie, mimo że nigdy nie wydał pełnowymiarowego solo. Jak się okazuje po latach ciszy Jajo aka Lukatricks szykuje nowy projekt, którego klimat może zaskoczyć starych fanów.

dodano: 2023-12-23 15:32 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Informacja o wspólnej nagrywce Żabsona z Wizem Khalifą odbiła się wielkim echem, wywołując gorące dyskusje. Internet jak zawsze zaczął gdybać i deprecjonować, ale ja chciałem zwrócić uwagę na jeden aspekt tej niesamowitej historii - bo powinien on być motywujący dla wszystkich, bez względu na to czy lubią muzykę Żabsona czy nie.

dodano: 2023-12-22 20:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 10)

Co za zagięcie uniwersów - na instastory Wiza Khalify pojawiło się wspólne zdjęcie z Żabsonem, ukazujące ich obu chillujących razem. Chwilę później szef TGOD opublikował też video, na którym razem bawią się w studiu do nagranego numeru.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2023-12-21 14:43 przez: Mateusz Natali (komentarze: 8)

Członkowie legendarnej warszawskiej formacji wznowili muzyczną aktywność. W ostatnich kilkunastu miesiącach mogliśmy zobaczyć ich na żywo na koncertowych scenach - nawet na rodzinnych Jelonkach. A teraz stopniowo przekłada się to na nową muzykę.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2023-12-12 13:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 12)

O.S.T.R. znany jest ze swojej miłości do rapowej klasyki, do której wielokrotnie odnosił się w numerach. Na niedzielnym koncercie finałowym trasy "Diaporama" w Warszawie postanowił jednak oddać wyjątkowy hołd jednemu konkretnemu albumowi.

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2023-12-11 22:34 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

10 lat temu ukazała się jedna z najlepszych płyt ostatniej dekady w polskim rapie i album bliski perfekcji. "Za Młodzi Na Heroda" Rasmentalismu.

video
dodano: 2023-11-26 17:45 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Nneka to błyskotliwa i porywająca nigeryjska wokalistka, raperka i poetka porównywana do Ms. Lauryn Hill i Erykah Badu. W ubiegłym roku powróciła na scenę po 7 latach ciszy, a w tym roku - powróciła do Polski, dzięki czemu mogliśmy zobaczyć jej fenomenalny koncert w warszawskiej Pradze Centrum.

wydarzenie
kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2023-11-24 07:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Jeden z najważniejszych klasyków lat '90, album, który pociągnął zbudowany przez "The Chronic" buzz na g-funk a zarazem przedstawił światu jednego z najbardziej melodyjnych i wszechstronnych graczy w historii. Album rozbujany do granic, a przy tym surowy i niepokorny, którego teksty do dziś mogą szokować. "Doggystyle", kultowy debiut Snoop Dogga obchodził wczoraj 30-lecie premiery!

Strony