Mateusz Natali
dodano: 2020-08-13 18:16 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Organizatorzy WBW poinformowali, że w związku z obecną sytuacją nie odbędą się tegoroczne zmagania. W zamian za to czeka nas specjalna bitwa.

Tagi:
kategorie: Polska, News, Video
dodano: 2020-08-13 10:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

FonTam w ostatnich latach prezentował w podziemiu rap nastawiony na skill i warsztat - pełen punchline'ów, gier słownych oraz nacisku na szybką techniczną nawijkę. Teraz wziął go pod skrzydła VNM, a nakładem DeNekstBest otrzymamy jego legalny debiut - póki co dostaliśmy dwa single.

Tagi:
dodano: 2020-08-12 20:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Mocne wieści ze Śląska. Legendy tamtejszej sceny, współtwórcy najważniejszych składów z regionu połączą siły we wspólnym projekcie. Członkowie Kalibra 44 i Pokahontaz stanęli wspólnie za mikrofonem, zapraszając do projektu także Kleszcza nagrywającego dla MaxFloRec.

kategorie: Polska, News, R&B
dodano: 2020-08-12 18:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Gdy Smolasty wjechał na podziemną scenę z numerami takimi jak "W Planach" to był ogromnym powiewem świeżości, pokazując jak nowoczesne i chwytliwe brzmienie r&b i rnbass można prezentować po polsku - wybraliśmy go też wówczas na Młodego Wilka, a on w 5 edycji zapewnił zarówno hitowy refren jak mocarny bit do singla "Dla nas". Teraz wygląda na to, że Smoła planuje wrócić do ówczesnych klimatów.

Tagi:
video
dodano: 2020-08-12 14:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

"Długo biłem się myślami czy pokazywać Wam ten numer, oraz czy nie powinien zostać jednym z tych pisanych do szuflady. Swoją rolę spełnił w momencie nagrania i wyrzucenia do niego wszystkich negatywnych emocji. Postanowiłem mimo, że dalej nie jestem tego do końca pewny podzielić się nim z Wami" - pisze Opał a efektem jest czwarty singiel z "Oczu Szeroko Zamkniętych", zobrazowany wyjątkowym klipem.

dodano: 2020-08-12 12:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

"Słyszałeś już?" Chemola i Kolina było podziemnym powiewem dobrej energii i letnią bryzą z Trójmiasta w okresie, gdy nasz serwis dopiero nabierał rozpędu. Teraz Kolin przypomina o sobie pod skróconą ksywką jako K. - serwując koncepcyjny album opowiadający o poczuciu straty i celebracji życia, poruszający się przy tym po szerokim spektrum brzmieniowym, od kawałków ciężkich lub nostalgicznych po lekkie, letnie numery do auta.

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-08-12 09:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

"W przyszłym tygodniu limitowany czasowo (72h) drop O.S.T.R. "GNIEW" 2LP. Wydawniczy game changer w historii polskiej fonografii. Dotłoczeń nie będzie" - tymi słowami Asfalt Records zapowiadał winyl najnowszego albumu Ostrego. Teraz dowiedzieliśmy się co się za tym kryje.

dodano: 2020-08-11 19:34 przez: Mateusz Natali (komentarze: 6)

No i są XXL Freshman - z opóźnieniem z uwagi na wyjątkową sytuację, ale poznajemy tegoroczną 12-tkę. Organizatorzy zapowiadają, że i sama edycja zawierać będzie kilka zmian, po raz pierwszy pojawił się muzyczny kurator (Jetsonmade), a w roundtable'ach poruszane mają być tematy społeczno-polityczne. Kto znalazł się w gronie Freshmanów?

dodano: 2020-08-11 17:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Reprezentujący Chełm Don Istotnie pojawiał się w przeszłości kilkukrotnie na naszych łamach - jeszcze pod wcześniejszymi ksywkami Dedoen i Don. Obecnie znany ze współpracy m.in. z Te-Trisem, Disetem czy Nerwusem raper zwiększa swoją aktywność twórczą a najbliższym projektem spod jego szyldu będzie duet z producentem Foxsem.

Dziś dostajemy tytułowy singiel z projektu "801", nadający kontekstu do całości, która jest osadzona w podróży. Długie godziny w samochodzie, postoje na bezdrożach o wschodzie słońca. Ciągłe zmiany i próby zatrzymania starego dobrego ja. "801 "to kolejny singiel po "100KM/H", który dostał wyróżnienie od Palucha w podsumowaniu miesiąca u Yurkoskiego.

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2020-08-11 14:49 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

11 sierpnia 1973 18-letni jamajsko-amerykański DJ Kool Herc wyprawił imprezę na 1520 Sedgwick Avenue na Bronksie. W jej trakcie zamiast puszczać pełne numery postanowił pobawić się nimi i serwować jedynie partie instrumentalne, nazwane breakami. W trakcie tychże breaków jego przyjaciel Coke La Rock chwytał mikrofon i podkręcał publikę do lepszej zabawy. Panie i panowie, tak oto narodził się hip-hop.

11.08.1973 jest dziś uznawany za datę narodzin hip-hopu a budynek przy 1520 Sedgwick Avenue - miejsce jego narodzin, oficjalnie uznane przez miasto Nowy Jork i oznaczone na mapach tablicą 'Hip Hop Boulevard'.

dodano: 2020-08-10 15:21 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Po nagraniu 6 albumów w 2019 roku Kuba Knap całkiem zmienił styl życia. Znaleźliśmy go na kaszubskiej wsi, która stała się scenerią teledysku “Dużo małych cudów” - utworu w którym sam zainteresowany opowiada o swojej przeprowadzce i nowym stylu życia. Na bicie legendarnego założyciela WhiteHouse Records - Magiery, Kuba Knap pokazał jak widzi sytuację swoją i kraju 100 lat po Cudzie nad Wisłą.

dodano: 2020-08-10 14:04 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Już niedługo dokument o Moleście, a na razie dostajemy ciekawe odświeżenie klasyka ze "Skandalu" w wykonaniu jednej z czołowych ekip na scenie polskiej muzyki elektronicznej. Kamp! prezentuje własną interpretację singla Molesty Ewenement, przygotowaną w ramach Lech Music: Festiwale Inaczej. Klasyk „Wiedziałem, że tak będzie” w nowej wersji to utwór usłany elektronicznym brzmieniem, który już przy pierwszym odsłuchu przenosi nas wprost pod festiwalową scenę.

dodano: 2020-08-08 14:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

Proceente zaledwie kilka miesięcy po ukazaniu się albumu "Dziennik 2020" powraca z kolejnym projektem muzycznym.

Raper nie próżnował przez ostatnie tygodnie i wykorzystał okres lockoutu na pisanie tekstów oraz nagrywanie nowych utworów. Efektem twórczych zmagań szefa Aloha Ent. w Honolulu Studio jest spontaniczny w zamyśle, ale dopracowany w treści i formie album "Cytrynychmielecebede". Tytuł jest nieprzypadkowym follow up'em do płyty "Zupynalefkisplify" i sugeruje, że Proceente powrócił do miejsca, gdzie hip-hopowa sielanka miesza się z codzienną walką o przetrwanie. Proceente opisuje przede wszystkim swoje emocje, balansując od wątków osobistych po refleksje związane z obecną sytuacją w Polsce i na świecie. Raper komentuje rzeczywistość z charakterystycznym dla siebie gorzkim poczuciem humoru, przeciwstawiając fatalizm wrodzonemu optymizmowi, a wyższe wartości instynktowi samozachowawczemu człowieka żyjącego w miejskiej dżungli.

dodano: 2020-08-08 10:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Po pięciu albumach wydanych w duecie z Małachem, Rufuz zdecydował się na odważny krok. Wydaje swój oficjalny solowy debiut! Dokładnie dziesięć lat temu Rufuz wydał solo pierwszy nielegal „ToPo1”. Od tego czasu wiele się zmieniło. 2020 to rok przełomowy:

Tagi:
dodano: 2020-08-07 19:53 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Kolejna mocna kooperacja Malika Montany - w utworze „Mordo Weź” usłyszymy jednego z najbardziej znanych obecnie niemieckich raperów, LX. Pochodzący z Hamburga artysta wraz z Gzuzem oraz Bonezem MC stanowi rdzeń najlepszej rapowej ekipy 187 Straßenbande. To właśnie pod szyldem 187 LX wraz z Maxwellem wydali album „Obststand 2”, który dotarł do pierwszego miejsca na liście najlepiej sprzedających się albumów w Niemczech.

Strony