Mateusz Natali
wydarzenie
dodano: 2021-04-10 21:22 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Informacja o śmierci DMX'a wstrząsnęła całym hip-hopowym środowiskiem - w poniedziałek wieczorem wraz z zaproszonymi gośćmi specjalnymi pochylimy się nad historią Earla Simmonsa i powspominamy jego życie oraz dorobek... Wszystko w okolicznościowym podcaście live prowadzonym przez Hirka Wronę - transmisja już 12.04. o 18:00, zachęcamy do dzielenia się Waszymi wspomnieniami w komentarzach na czacie, będziemy na bieżąco je sprawdzać.

Tagi:
dodano: 2021-04-10 18:11 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Nadciągają solowe numery z MW8 - pierwotnie album miał ukazać się wczoraj, jednak nie uniknął opóźnienia z powodów tłoczniowo-covidowych. Całej płyty z 11 solowymi utworami spodziewajcie się w serwisach streamingowych już 19.04., natomiast na YT single publikować będziemy stopniowo od 18 do 22.04. Osoby które zamówiły preorder otrzymają wersję fizyczną 23.04., jednak wcześniej dostaną od nas odsłuch cyfrowy, tak by mogły sprawdzić płytę jako pierwsze, zanim jeszcze trafi na streamingi. W tym roku wersja fizyczna nie będzie dostępna w Empikach, jej nakład jest limitowany i została końcówka.

A zanim usłyszycie solowe single czekają nas jeszcze materiały z planu - już jutro Roundtable, w tym roku trochę inny niż wcześniej!

video
dodano: 2021-04-08 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Janusz Walczuk zadeklarował już w młodowilczym numerze "Gdy zapada zmrok", że "debiutancki album zagra na stadionie" - na razie zdążył już jednak i tak zebrać trochę ciekawych wspomnień, m.in. za sprawą trasy z Żabsonem w roli jego hypemana. Jaką historię koncertową wspomina najlepiej?

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-04-08 13:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Floral Bugs nadciąga ze swoim trzecim albumem. "Moja Sztuka" to najbardziej dojrzały materiał w dorobku tegorocznego Młodego Wilka, co zwiastuje nam pierwszy singiel. A lista gości intryguje!

Tagi:
dodano: 2021-04-08 11:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 6)

Czujemy obecnie spory głód wydarzeń kulturalnych - możliwości chłonięcia muzyki w klubach czy na koncertach. Może to jednak okazja, by docenić inną formę odsłuchu, która przy wielu produkcjach pozwala dopiero docenić je w pełni? Nie wiem jak Wy - ale ja mam szereg albumów, które pokochałem po tym, gdy zagłębiłem się w nie na słuchawkach.

Wiadomo - odsłuch na dobrych głośnikach to moc brzmienia, detale, przestrzenność. Odsłuch w samochodzie pozwala rozkręcić muzykę i odciąć się od zewnętrznych bodźców. Ale mnóstwo płyt dopiero po wrzuceniu na słuchawki ukazuje pełnię swojego wdzięku.

video
dodano: 2021-04-07 20:13 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Świeżo po wyprodukowaniu głównego singla Młodych Wilków 8 oraz krótko przed premierą pierwszego singla z własnej płyty z DJ-em Soiną ("Puca" z Paluchem, Young Igim i Koldim). Gościem Hirka Wrony będzie multiplatynowy producent Chris Carson, znany ze współpracy z Paluchem, Słoniem, KęKę, Quebonafide i wieloma innymi artystami z polskiej czołówki... i nie tylko, bo Chris oczywiście prężnie działa także za granicą, czego efektem są zapowiadane kooperacje z Pushą T czy Kevinem Gatesem. Wywiad na żywo już dziś o 20:30, zachęcamy do zadawania pytań w komentarzach w trakcie transmisji, zadamy najciekawsze z nich!

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-04-07 08:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Słoń to jeden z tych raperów, którzy bacznie śledzą scenę rapową, wciąż łapiąc z niej inspiracje. W nowym wywiadzie podzielił się ksywkami dwóch MC, którzy robią na nim duże wrażenie.

Tagi:
video
dodano: 2021-04-06 20:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 5)

Po 17. latach od wydania klasycznego albumu "PDG Rapertuar", Shellerini i Szpaaq ponownie spotykają się w studiu, aby wspólnie zrealizować nowy materiał. EP "Kodakrom", którego tytuł nawiązuje do legendarnego i nieprodukowanego już filmu Kodaka, to sześć premierowych utworów za produkcję których odpowiadają: Ceha, Lenzy, Mikser oraz Młody.

video
dodano: 2021-04-06 13:58 przez: Mateusz Natali (komentarze: 5)

Kaczy Proceder połączył siły z legendami zespołu Płomień 81: Onarem i Pezetem. Sprawdźcie koniecznie singiel "Bądź sobą" wyprodukowany przez Szweda SWD. Utwór promuje nadchodzący solowy album Kaczego pt. "DRILL PRAWDA KUMPLE".

dodano: 2021-04-06 13:42 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

"Biały Lew" to pierwszy singiel promujący najnowszy album Sariusa pt. "ANTIHYPE 2". Tytułowe unikatowe zwierzę, tak jak i sam Artysta, przebyło długą, krętą i znajdującą się na uboczu drogę. Drogę, której kierunek wyznaczany był poprzez indywidualne podejście do świata i otaczających go ludzi. Drogę, której śladów próżno poszukiwać.

video
dodano: 2021-04-06 13:28 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Kolektyw OIO tym razem w mocno laidbackowym wydaniu. "Przypadkiem" to trzeci singiel ze wspólnego projektu Otsochodzi, Young Igiego i OKIego. Za produkcję utworu odpowiadają Michał Anioł i Sem0r, a scenariuszem, reżyserią i montażem teledysku zajął się Łukasz Zabłocki.

video
dodano: 2021-04-06 13:07 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

„C.R.E.A.M.” to drugi singiel z nowego wydawnictwa Hodaka oraz 2K’a. W numerze gościnnie udzielił się Paluch, a tytuł jest oczywiście nawiązaniem do kultowego singla Wu-Tang Clanu - zresztą nie tylko tytuł. Sprawdźcie co ma do pokazania tegoroczny Młody Wilk po świetnym przyjęciu pierwszego singla "Oh No".

dodano: 2021-04-06 08:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

"Patoreakcja" wdrapała się już na szczyt światowego notowania Genius, wskazującego najchętniej wyszukiwane utwory na świecie, teraz moc jej wjazdu odczuły notowania Spotify... I to nie jedyny polski atak na listy.

kategorie: Polska, Klasyka, News, Pop, Rock
dodano: 2021-04-05 17:17 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Fatalne wieści na koniec Świąt. Odszedł od nas legendarny wokalista, jedna z ikon polskiej sceny muzycznej, postać ponadpokoleniowa i wydawałoby się niezniszczalna. Pan Krzysztof Krawczyk.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-04-01 08:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Wydawało się, że to "Patointeligencja" narobiła szumu... a tymczasem muzyczna reakcja na szum wokół niej chyba jeszcze podbija stawkę. O "Patoreakcji" rozmawia cała Polska, utwór w dobę wykręcił ponad 2,5 mln odsłon na YT, trafił na kartę na czasie w Niemczech oraz do top 3 najczęściej wyszukiwanych tekstów na światowym Geniusie. Ale to nie wszystko!

Strony