Tak To Się Robi

Tak To Się Robi

dodano: 2021-09-13 16:03 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 6)

Dzisiaj mija dokładnie 25 lat od śmierci legendarnego Tupaca Shakura, którego zgon w wyniku ran postrzałowych nastąpił dokładnie o godzinie 16:03 w dniu 13 września 1996 roku. 2Pac odcisnął swoją twórczością bez wątpienia niezatarte piętno na kulturze hip-hopu, przecierając również szlaki przyszłym raperom na pole kinematografii... Dla wielu pozostaje jednym z najmocniejszych kandydatów do miana #GOAT rap gry - dla mnie personalnie dzierży niezagrożony tytuł "The Most Influential Rapper Of All Time", mając nadal silny wpływ na całą współczesną popkulturę.

dodano: 2017-02-21 16:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Podobnie jak w poprzedniej edycji postanowiliśmy wykorzystać nasze młodowilcze Cyphery także jako miejsce, w którym moglibyśmy wyrożnić wybrane najciekawsze nowe twarze wśród polskich producentów. Rok temu bity do Cypherów dostarczyli nam Lanek, Nerwus oraz Trepson, w tym roku autorów podkładów ujawniać będziemy Wam stopniowo (podobnie jak skład Wilków).

Wczoraj usłyszeliście Cypher #1, do którego pełen energii bit wyprodukował SecretRank z Kielc, członek ekipy VLB, mający na koncie współpracę z Borixonem, SB Maffiją, Deysem czy sporym gronem uczestników naszych ostatnich wilczych edycji - Żabsonem, Guziorem, Ad.M.ą, ReTo czy Lehem. Z tej okazji dołączamy również rozmowę z Secretem w ramach naszego producenckiego cyklu 'Tak to się robi'.

Tagi:
dodano: 2016-07-13 19:00 przez: Maciej Sulima (komentarze: 0)

Zanim niebawem będziecie mogli przeczytać, co sądzę o "Grill-Funk 2" od Bleiza, macie teraz okazję zapoznać się nieco z podejściem Antka do tworzenia muzyki.

dodano: 2014-07-25 18:00 przez: Maciej Sulima (komentarze: 3)

"Bard", czyli trzecie solowe wydawnictwo Lukasyno wjechał na półki sklepowe właśnie dzisiaj. Zanim poznacie naszą recenzję krążka członka NON Koneksji przyszedł czas na krótkie przepytanie białostoczanina odnośnie jego procesu twórczego.

Tagi:
dodano: 2014-07-09 17:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 1)

"Kameleon II", czyli drugi album dwójki weteranów polskiego ulicznego rapu - Olsena i Fu, ukazał się 31 stycznia bieżącego roku nakładem Prosto. Czytaliście już Inną Stronę z duetem a dzisiaj, w aurze trochę cieplejszej niż wówczas prezentujemy Wam kolejny odcinek cyklu wywiadów "Tak to się robi", w którym obaj wyżej wymienieni zawodnicy opowiadają o swoim procesie twórczym.

Tagi:
dodano: 2014-03-23 14:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 1)

Ze swoim drugim solowym albumem "Słowo Honoru" Bezczel zadebiutował na 3. miejscu listy OLIS. Sprawdźcie zatem, co ten białostocki MC wydający pod szyldem Proforma Label (we współpracy ze Step Records) i jednocześnie nasz artysta tygodnia ma do powiedzenia o swoim procesie twórczym.

Tagi:
dodano: 2013-10-15 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 10)

"Demonologia II" narobiła takiego zamieszania jak mało co w tym roku, a poza Słoniem spory procent odpowiedzialności za taki stan rzeczy dzierży Mikser, czyli producencka połowa projektu. Poznańskiego beatmakera postanowiliśmy krótko i konkretnie przepytać odnośnie tajników warsztatu i procesu twórczego.

dodano: 2013-10-05 16:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Bunio działa na śląskiej scenie już od wielu lat (m.in. 3oda Kru, projekt "Kosmos"), ale dopiero w tym roku wypuścił swój solowy album pt. "Byk". Sprawdźcie co ten oryginalny MC ma do powiedzenia o swoim procesie twórczym.

Tagi:
dodano: 2013-08-07 19:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 2)

Viruz to pochodzący z Gliwic raper, weteran tamtejszej sceny, reprezentant RPS Enterteyment i autor dwóch wydanych w tejże wytwórni legalnych albumów: "Veffekt" i tegoroczny "Pamiętaj Jesteś Kimś!!!". Sprawdźcie, co nam opowiedział na temat przebiegu swojego procesu twórczego.

Tagi:
dodano: 2013-07-10 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Pasja, zajawka, esencja, muzyka, aktywiści, nagrywanie z ikonami zagranicznej sceny niezależnej - te oto terminy czy określenia najczęściej spotkać można w zestawieniu z ksywkami DJ-a Czarnego i Tasa, jak i jednoznacznie pozytywne opinie od wszystkich osób, które spotkały się czy to z ich muzyką czy z imprezami, za którymi stoją. Ich najnowszy, osadzony w okołohiphopowym klimacie (ze sporymi wpływami soulu czy drum'n'bassu) materiał "Time To Build" (wsparty gościnnie przez Othello czy AB znanego ze współpracy z Black Milkiem) ukazał się w ostatnim miesiącu - już niebawem nasza recenzja a na razie trochę o kulisach pracy w ramach Tak To Się Robi.

dodano: 2013-05-17 17:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 6)

Opisywanie muzyki Da Vosk Docta to zadanie wymagające dużego zasobu przymiotników, a i tak z góry skazane na porażkę, bo ma się wrażenie, że gość potrafi zrobić wszystko. Od mrocznych, demonicznych wręcz chwilami elektronicznych wykrętów, przez hip-hop z domieszką "davoskdoctorowatości" po produkcje kojarzące się klimatem tego co robi np. Lunice. Szerokość horyzontu i nieszablonowość podejścia w tak młodym wieku każe szybko zwrócić na niego uwagę, bo jutro może być bardzo wysoko. Zapraszamy was do sprawdzenia naszego cyklu z wrocławskim producentem, najlepiej po sprawdzeniu tego co umie na oficjalnym profilu SoFarUnknown.

dodano: 2013-02-02 18:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 9)

Szatt to producent ewidentnie znajdujący się na fali wznoszącej i nie ma się specjalnie czemu dziwić, kiedy słucha się jego najnowszych podkładów. Fanom znany m.in. ze współpracy z Nowokiem w ramach Nocnych Nagrań, ostatnio robi coraz więcej rzeczy solowo. Jedną z nich jest oczywiście płyta Ciry "Plastikowy Kosmos". Wszystkim, którzy nie kojarzą go jeszcze wystarczająco dobrze zapraszam też na oficjalny profil Soundcloud, gdzie znajduje się mnóstwo zajebistego materiału o którym mało kto wie. Warto też zwrócić uwagę na ultraklimatyczną zapowiedź albumu "Future Voices". Tymczasem oddaję mu głos i pięć pytań z cyklu Tak To Się Robi.

dodano: 2013-02-01 16:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 2)

Do dziś pamiętam jak ogromne wrażenie zrobiło na mnie pierwszy kontakt z rapem Ciry. Forma, która szokowała swoją pomysłowością i odmiennym od resztym brzmieniem szła w parze z bardzo uważnie przygotowaną warstwą tekstową, która nigdy nie schodziła na drugi plan. Teksty Ciry zawsze coś w słuchaczu zostawiają. Co ciekawe raper potrafi doskonale odnaleźć się zarówno w kawałkachw których po prostu ma udowodnić swoją pozycję jako MC jak i tych które wymagają naprawdę dużego zaangażowania emocjonalnego. Ja na odpowiedzi od Ciry czekałem z dużym zaciekawieniem co napisze. Teraz kolej żebyście wy również przekonali się jak powstaję kawałki autora "Plastikowego Kosmosu".

Jutro spodziewajcie się kolejnego odcinka "Tak To Się Robi", którego gościem będzie odpowiedzialny za całą warstwę muzyczną albumu Szatt.

 

Tagi:
dodano: 2012-11-04 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 5)

Jeden z bardziej aktywnych i równiejszych producentów na stołecznej scenie, szybko pnący się do góry i zdobywający kolejne szczeble na rapowej drabinie. O kim mowa? W najnowszym odcinku "Tak to się robi" o swoim procesie produkcyjnym opowie Zbylu.

Tagi:
dodano: 2012-08-15 17:00 przez: Piotr Zdziarstek (komentarze: 3)
Duet Voskovy (w składzie Filip Libner i Patryk Majewski) narobił ostatnio niemałego zamieszania w naszym producenckim światku. Filip i Patryk byli m.in. popkillerowymi "artystami tygodnia", a na naszych łamach pojawił się liner notes z ich płyty. Tym razem przepytaliśmy duet z Bolesławca o techniczny aspekt powstawania ich materiałów.

Strony