USA

USA

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Popkillery
dodano: 2024-02-25 21:27 przez: Redakcja (komentarze: 0)

Dziś o 22:00 w Radiu Kampus audycja, w której podsumowywać będziemy to, co działo się w zagranicznym rapie ad 2023 - wszystko z okazji głosowań do Popkillerów. A także z nastawieniem na przedstawienie perełek, które mogliście pominąć, a nie hitów, które na pewno dobrze znacie. Gośćmi prowadzących Michała Płocińskiego i Marcina Natali będą Mateusz Natali oraz Bartek Skolasiński - całe grono więc dobrze znane czytelnikom Popkillera.

dodano: 2024-02-24 14:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 7)

Kalifornijskie słońce, widok na ocean, poranna szklanka soku pomarańczowego i studiowanie indeksów giełdowych, by znaleźć spółki, inwestowanie w które pozwoli zwielokrotnić zyski. A wszystko w oprawie esencjonalnego, letniego, soczyscie westcoastowego brzmienia. Panie i panowie, oto Larry June.

Tagi:
kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Koncerty, News, Trap
dodano: 2024-02-24 14:00 przez: Jan Stokowski (komentarze: 0)

Nietypowa wspólna akcja Lil Gnara i polskiej marki Chaos Gone Global. Raper przyleciał do nas by zrobić pop-up wspólnej kolekcji ubrań, który dziś od 13:00 pojawił się w klubie Oczki 1. W trakcie można nabyć ubrania z limitowanej kolekcji, zrobić zdjęcie z podopiecznym Chief Keefa a na koniec czeka afterparty, gdzie wystąpią Gnar, Aleshen, Pako i Eddie Fresco.

kategorie: Polska, USA, Hip-Hop/Rap, News, Video
dodano: 2024-02-23 12:30 przez: Wiesław Kłoda (komentarze: 3)

Kolejny potężny featuring u Malika Montany. Szef GM2L opublikował wspólny track nagrany razem z Lil Tjayem - prawdopodobnie najgorętszym reprezentantem nowego pokolenia na nowojorskiej scenie.

dodano: 2024-02-15 21:20 przez: Redakcja (komentarze: 0)

Na scenie mamy coraz więcej zagranicznych współprac, idących w obie strony. Postanowiliśmy bardziej to wyeksponować i obok Kooperacji dodać kategorię łączącą segment polski i zagraniczny. Patrzymy tu zarówno na międzynarodowe featy na polskich płytach, jak bity polskich producentów na albumach w USA. Niech Popkillery łączą scenę bez granic - także geograficznych.

dodano: 2024-02-15 18:40 przez: Redakcja (komentarze: 6)

No i nadszedł ten dzień, gdy rozpoczynamy machinę głosowania do gali Popkillery 2024. Od dziś do wtorku stopniowo będziemy odsłaniać i odblokowywać kategorie - będą zarówno te, które dobrze znacie jak i nowe oraz specjalne. Zaczynamy tradycyjnie od zagranicy, którą tym razem odpalamy za jednym zamachem!

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News, R.I.P.
dodano: 2024-02-15 13:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 10)

"15 lutego 1999, miałem 19 lat i rap zginął z Big L'em/Te słowa nie opiszą tu życia sztuki bro - gdzie by był flow, gdyby nie "Put It On"?" - nawijał O.S.T.R. w "Oddałbym". Dziś w wielu dyskusjach o najlepszych nieżyjących raperach zapomina się o Lamoncie Colemanie, a przecież jego muzyka do dziś robi ogromne wrażenie natomiast w momencie premiery wyprzedzała swój czas. Pionier punchline'ów i technicznego nawijania, liryczny karabin łączący potężne humorystyczne linijki z obrazowym brudem i mrokiem. Dokładny profil rapera określanego mianem Harlem's Finest przybliżaliśmy Wam kilka lat temu, odeślemy więc do tego artykułu a sami wrzucimy na rotację "Lifestylez ov da poor & dangerous", kultowy debiut i jedyny krążek wydany za życia L'a.

Tagi:
współpraca płatna
kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, Profile
dodano: 2024-02-10 15:00 przez: Redakcja (komentarze: 0)

Już za miesiąc Warszawę odwiedzi jedna z najwspanialszych i najbardziej pozytywnych rapowych ekip lat '90 - Kanye West wskazał ich debiut jako swój ulubiony hip-hopowy album w historii.

Kalifornijskie The Pharcyde wniosło 30 lat temu na scenę mnóstwo kolorytu a ich występ w klubie Niebo gwarantuje dużo słonecznej energii (bilety kupicie tutaj). Jeśli jeszcze nie znacie tego składu lub nie wiecie dlaczego warto tam dotrzeć to mamy dla Was krótkie uzasadnienie. Artykuł ten powstaje we współpracy z organizatorem... więc żebyście nie mieli żadnych wątpliwości, że podpisujemy się pod każdym słowem postanowiliśmy zebrać tu to, co o Pharcyde pisaliśmy na Popkillerze już wcześniej, sami z siebie.

Równocześnie na końcu artykułu mamy dla Was do wygrania bilety!

Tagi:
dodano: 2024-02-07 20:21 przez: Marcin Natali (komentarze: 11)

To już 18 lat, odkąd świat hip-hopu stracił jednego z najwybitniejszych producentów. Dokładnie 10 lutego 2006 roku James Dewitt Yancey, a.k.a. J Dilla odszedł, przegrawszy ciężką walkę z chorobą... Jego śmierć była ogromnym ciosem. Jay Dee był - myślę, że nie będzie w tym twierdzeniu grama przesady - geniuszem, dysponującym nieograniczoną wyobraźnią w dobieraniu, cięciu i mieszaniu sampli. Bezustannie inspirujący kolejne pokolenia, Dilla był - jak to świetnie ujął Daniel Wardziński - "jednym z największych innowatorów hip-hopu, a zarazem twórcą jego piękna w klasycznej formie".

Jeden z najbardziej wpływowych producentów wszech czasów obchodziłby dziś 50 urodziny. W czym tkwił jego fenomen i dlaczego jego muzyka wciąż wywołuje emocje?

Tagi:
dodano: 2024-02-06 08:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Na tegorocznej ceremonii Grammy zwyciężył zaangażowany hip-hop z treścią i wymagającym przekazem - 3 statuetki zgarnął Killer Mike, a 2 trafiły do Lecrae. Jego postać wielokrotnie u nas opisywaliśmy - to 44-letni raper, właściciel wytwórni Reach Records, jeden z czołowych przedstawicieli hip-hopu opartego o tematy wiary, duchowości i szerzącego tradycyjne wartości.

Tagi:
kategorie: USA, Świat, Grime, Hip-Hop/Rap, News, R&B, Soul, Trap
dodano: 2024-02-05 00:42 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 5)

Znamy już wyniki tegorocznego rozdania nagród Grammy. Killer Mike zgarnął trzy statuetki! "Nie daj sobie wmówić, że jesteś za stary i że już za późno!" - krzyczał przejęty 48-letni raper. Jego przemowę załączamy na dole newsa.

kategorie: USA, Audio, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2024-02-04 22:45 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 17)

Ostatnio znów głośno o Eminemie. Raper skierował w stronę J. Cole'a słowa dużego uznania, ale też reaktywował ciągnący się od ponad dwudziestu lat beef.

kategorie: USA, Festiwale, Imprezy, Jazz, Koncerty
dodano: 2024-02-02 09:00 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 0)

Braxton Cook to doskonały saksofonista, wokalista, wielokrotny zwycięzca nagrody Emmy i jeden z najbardziej fascynujących wschodzących artystów w świecie jazzu obecnej generacji. 9 marca wystąpi w warszawskim klubie Jassmine.

Tagi:

Strony