Bruiser Wolf

Bruiser Wolf

dodano: 2024-01-14 08:15 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 1)

Wracamy z cotygodniowymi premierami. Mijający tydzień obfitował w płyty zarówno dla fanów mainstreamu, jak i undergroundu. Jedziemy!

kategorie:
dodano: 2024-01-14 05:35 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 0)

Nowy album członka Bruiser Brigade.

Tracklista:

Tagi:
dodano: 2022-03-27 20:00 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 3)

W zeszłym roku wyszło mnóstwo mniej lub bardziej udanych albumów. Było tego tyle, że część prawdziwych, wartych uwagi perełek mogła co poniektórym umknąć. Dlatego z okazji startu głosowań na Amerykański Album Roku w Popkillerach 2022 postanowiłem zebrać dziesięć najciekawszych, moim zdaniem, krążków z klasycznego rapu, na które warto zwrócić uwagę. Motywem przewodnim tej listy są po prostu dobre, ciekawe, pełne niebanalnych metafor linijki i kozackie bity. Głównie z bębnami, ale zdarzają się też i bez. Pominąłem jedynie najgłośniejsze pozycje, które każdy fan korzennego brzmienia na pewno już słyszał - takie jak dwa albumy od Nasa.

recenzja
kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2021-11-14 15:00 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 2)

Dobrych parę lat temu Danny Brown postanowił założyć wytwórnię. Nie, żeby była to jakaś duża wytwórnia, początkowo bardziej trampolina do wydawania jego ziomka Zelooperza. Dopiero ostatnimi czasy raper na poważnie wziął się za prowadzenie Bruiser Brigade Records. Zebrał paru MC's z Detroit: legendę tamtejszej podziemnej sceny Fat Raya, J.U.S'a oraz Bruiser Wolfa i po prostu zaczął wypuszczać ich materiały.

Debiut tego ostatniego "Dope Game Stupid" ukazał się, co prawda, w marcu, ale to najciekawsza pozycja z i tak już mocnej listy krążków tej trójki, a co za tym idzie, jedna z najbardziej oryginalnych hip-hopowych płyt tego roku.