Killertape

Killertape

dodano: 2018-05-01 14:30 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Podobnie jak w ostatnich dwóch latach, również tym razem przygotowaliśmy dla was specjalny mixtape na majówkę! Pełen słonecznych, chilloutowych brzmień Killertape vol. 11 powinien pięknie umilić wam te wolne dni. Rozpalajcie więc grilla i odpalajcie naszą redakcyjnę kompilację, obfitą w świeże brzmienia i nowe twarze prosto zza Oceanu.

Całość, klasycznie opatrzona specjalnymi shout-outami od artystów, do odsłuchu i darmowego ściągnięcia!

Tagi:
dodano: 2017-10-22 15:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 2)

No i dobrnęliśmy do równiutkiej, dziesiątej edycji naszego popkillerowego mixtejpu! Jubileuszowy Killertape to zarazem nasza propozycja na jesień tego roku, oldschoolowo podzielona na dwie umowne części - "stronę A", pełną słonecznych, przypominających niedawne lato numerów, oraz "stronę B", płynnie wprowadzającą nas w późnojesienne, bardziej stonowane i refleksyjne brzmienia.

Całość, klasycznie opatrzona specjalnymi shout-outami od artystów, do odsłuchu i darmowego ściągnięcia!

Tagi:
dodano: 2017-07-30 14:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 2)

Tegoroczne polskie lato póki co nas nie rozpieszczało, a prędzej niż do Kalifornii było mu do Wielkiej Brytanii... No ale wygląda, że wreszcie doczekaliśmy się upragnionych temperatur - w samą porę! Mamy środek ulubionej pory roku, studenci i uczniowie wakacjują, lud pracujący urlopuje - myślę, że to zatem idealny moment, aby odpalić najnowszy popkillerowy mixtape, Killertape Summertime Edition!

Dziewiąta część naszej kompilacji to potężna dawka ciepłych, świeżych brzmień i pozytywnych wibracji zza Oceanu, nadających się wyśmienicie zarówno do chilloutu w słońcu, jak i codziennych aktywności pomiędzyweekendowych. Odsłuch całości i darmowy download w rozwinięciu - miłego!

Tagi:
dodano: 2017-04-28 17:30 przez: Marcin Natali (komentarze: 4)

Słońce praży, kwiatki kwitną, długo wyczekiwana majówka ruszyła pełną parą... No dobra, co prawda słońca brak i króluje deszcz, ale chyba nie pozwolimy, aby zabiło to nasz majówkowy vibe? Jak się mówi u nas w redakcji, "lato to stan umysłu" - z okazji długiego weekendu przygotowaliśmy więc soundtrack na nadchodzące tygodnie. Podobnie jak w zeszłym roku, mamy dla was specjalnie skompilowany przez nas majówkowy mixtape, pełen lajtowych, słonecznych numerów, które wniosą w wasze życie sporo dobrych wibracji.

Ósma edycja Killertape'u, opatrzona spontanicznymi shout outami od rozmaitych wschodzących artystów z wielu regionów USA, dostępna do odsłuchu oraz darmowego pobrania w rozwinięciu. Enjoy! 

Tagi:
dodano: 2017-02-01 17:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 1)

Kolejny miesiąc... Kolejny Killertape! Podobnie jak w styczniu, znów przygotowaliśmy dla was prawie godzinny przelot przez nowe twarze rapowej sceny za Oceanem i wschodzące talenty, reprezentujące najróżniejsze szkoły rapu i rejony geograficzne.

Lutowy Killertape vol. 7 to 14 kawałków dostępnych do odsłuchu i ściągnięcia za darmo, opatrzonych oficjalnymi shout-outami od zaangażowanych w projekt artystów. Check it out!

Tagi:
dodano: 2017-01-06 17:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 5)

Nasz ostatni mixtape vol. 5, podrzucony pod choinkę 23 grudnia, przyjął się tak dobrze, że postanowiliśmy iść za ciosem i nie czekać całego miesiąca - łapcie więc najnowszą odsłonę popkillerowego tejpu, akurat na Trzech Króli, a na niej oprócz młodych, wschodzących graczy m.in. takie postacie jak Talib Kweli, Denzel Curry z Joey'm Bada$$em, 20Syl z Hocus Pocus. Oddajemy też hołd zmarłemu niedawno George'owi Michaelowi...

Dodatkowo całość, podobnie jak vol. 5, opatrzona została oficjalnymi shout-outami i zapowiedziami utworów od większości artystów. Odsłuch i darmowy download w rozwinięciu!

Tagi:
dodano: 2016-12-23 16:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 5)

Ho, ho, ho! Ponoć Święty Mikołaj w 2016 roku słuchał dużo rapu, siedząc godzinami przed komputerem w śnieżnej Laponii i przekopując amerykańskie podziemie... Co więcej, zapisywał sobie nazwiska i adresy najzdolniejszych MC's, na jakich natrafił!

Efektem jest poniższy mixtape, który Santa podrzucił do naszej redakcyjnej skrzynki chwilę przed Gwiazdką, a którym my z wielką przyjemnością się z wami dzielimy. Dodatkowo kompilacja opatrzona została oficjalnymi shout-outami od artystów, zapowiadających swoje numery. Odsłuch i darmowy download w rozwinięciu, łapcie póki gorące!

Tagi:
dodano: 2016-09-01 17:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Oryginalnie vol. 4 popkillerowego tejpu miało ukazać się 1 czerwca, ale w gorączce przygotowań do naszego tripu do Kalifornii nie zdążyliśmy wszystkiego dopiąć na ostatni guzik, a potem jakoś wakacyjne rozjazdy dopełniły dzieła - tak więc, po "małej" przerwie prezentujemy czwartą odsłonę redakcyjnej kompilacji. Oprócz wschodzących graczy z tak różnych rejonów jak Hawaje, Atlanta, Brooklyn czy Oakland usłyszycie też Redmana i Trae'a The Truth w bardziej new schoolowej odsłonie, atakującego gościnnie King Losa, powracających po latach De La Soul, niedożałowanego Seana Price'a czy robiącego ostatnio szum Post Malone'a. Odsłuch i link do darmowego pobrania w rozwinięciu!

Tagi:
dodano: 2016-05-01 14:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Majówka trwa w najlepsze, słońce świeci, grill rozpalony... Przydałaby się jeszcze jakaś playlista, co? Tutaj z pomocą przychodzi reaktywowany przez nas miesiąc temu cykl Killertape. W trzeciej odsłonie oprócz młodych, utalentowanych i pnących się w górę MC's z takich rejonów jak Atlanta, Floryda, Los Angeles, Filadelfia a nawet RPA, playlistę zasilili tacy wyjadacze jak Big K.R.I.T., Chance The Rapper czy reprezentanci nowojorskich ekip Pro Era i A$AP Mob. Całość dostępna do odsłuchu i darmowego pobrania - enjoy!

Tagi:
dodano: 2016-04-03 15:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 1)

Ogrom muzyki, która zalewa obecnie nasze odtwarzacze oraz wirtualną przestrzeń, dla wielu osób niemożliwym czyni przekopywanie się przez blogi (czy obecnie soundcloud), sprawdzanie totalnie nieznanych rzeczy i samodzielne odkrywanie nowych talentów. Tak się składa, że w naszej redakcji jest kilka osób, które tym żyją na co dzień - uwielbiamy szukać nieprzetartych ścieżek, rzucać się na głęboką wodę undergroundowego rapu i wyławiać co ciekawsze perełki. Dlatego też na początku zeszłego roku w gronie redakcyjnym wpadliśmy na pomysł cyklu, który w sposób bardziej kompleksowy przybliżyłby wam rzeczy, którymi jaramy się na co dzień, a których często nie znajdziecie nigdzie indziej.

W marcu 2015 r. ukazała się pierwsza część naszej kompilacji, natomiast pewne okoliczności sprawiły, że szykowana przez nas druga część finalnie nie ujrzała światła dziennego... Tym razem jednak wracamy już na dobre i co miesiąc będziemy serwować wam własnoręcznie sklejoną kompilację opartą zarówno o mało znane twarze z USA, jak i najgorętsze na ten moment talenty - ale nie tylko. Łapcie drugi Killertape!

Tagi:
dodano: 2015-03-29 20:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 8)

W związku z nieustającym, a wręcz wciąż przybierającym na sile natłokiem nowej muzyki, która zalewa internetową przestrzeń, niemożliwe stało się skuteczne trzymanie ręki na pulsie rapowej sceny i wyławianie wszystkich godnych uznania perełek, jak i dokładniejsze opisywanie wszystkich utworów, które przewijają się przed nasze odtwarzacze. Podczas naszego noworocznego spotkania w gronie redakcyjnym postanowiliśmy zatem coś z tym zrobić i zaproponować pewną alternatywę, która pozwoli wam szybko i sprawnie poznać mniej znane twarze czy wyłapać przegapione, a warte uwagi utwory. Jako, że ile głów w naszym skromnym dziennikarskim gronie, tyle gustów, to pomysł dania każdemu wolnej ręki w zakresie regularnej selekcji kilku kawałków do wspólnej kompilacji z góry zapewniał różnorodność i przekrój klimatyczny. Na pierwszy ogień przygotowaliśmy dla was smakowity mix złożony ze starannie wyselekcjonowanych utworów z 2014 roku, ukazujących przeróżne oblicza sceny i dający wgląd w nasze osobiste odkrycia muzyczne. Sprawdźcie pierwszy Killertape!

Tagi: