Świat

Świat

dodano: 2020-10-25 09:00 przez: Michał Kubacki (komentarze: 0)
Line up pierwszego weekendu splash! Festivalu

Już w lipcu największy niemiecki rapowy i hiphopowy festival ogłosił "wyprzedaż" - i do tego po raz dziewiąty raz z rzędu. Wasza euforia i chęć podniesienia poprzeczki w przyszłym roku sprawiły, że organizatorzy postanowili zorganizować dwa splashe! w 2021 roku w Ferropolis: podczas dwóch weekendów pod rząd, od 8. do 10. lipca oraz od 15.-17. lipca 2021 wystąpią A$AP Ferg, A$AP Rocky, Migos, RIN, Yung Hurn i wielu innych na scenie głównej splasha!

kategorie: Świat, Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-10-24 19:00 przez: Tymek Kaliciński (komentarze: 5)

Audycja Francuski Łącznik powraca w formie podcastu. Tymek Kaliciński z portalu RapFrancuski.pl zabierze Was w świat francuskiego rapu - mając coś zarówno dla fanów klasyki jak najgorętszych nowości.

kategorie: Świat, Hip-Hop/Rap, News, Trap
dodano: 2020-10-08 14:00 przez: Mateusz Gzyra (komentarze: 3)

Jak najlepiej załagodzić oczekiwania zgłodniałych nowej muzyki ulubieńca fanów? Dokładnie tak! Zacząć w dość prosty, ale zaskakujący sposób akcję promocyjną nowego projektu.

Aż 993 dni. Tyle dni do dzisiaj (8.10.2020 r.) minęło czasu od dnia wydania albumu „Rockstar”, czyli ostatniego albumu ekstrawaganckiego rapera Sfera Ebbasta. Wszystko wskazuje na to, że jego nowe wydanie zbliża się do ujrzenia światła dziennego wielkimi krokami!

kategorie: Świat, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-09-17 12:53 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Wszelkie przewidywania dotyczące nowego albumu PLK “Enna” okazały się prawdziwe. Po bardzo dobrze przyjętym pierwszym singlu “C’est mort”, a także po bijącym rekordy popularności duecie z Niska, zaledwie po 14 dniach album pokrył się złotem!

Tagi:
dodano: 2020-09-08 10:00 przez: Michał Kubacki (komentarze: 0)
Druga edycja splash! Festivalu w 2021 roku

splash! Fam, na początku chcielibyśmy podziękować Wam za wsparcie w ostatnich miesiącach! Pomimo światowej pandemii wyprzedaliście splash! Festival 2021 już w lipcu - i do tego po raz dziewiąty raz z rzędu! Wasza euforia i chęć podniesienia poprzeczki w przyszłym roku oraz ciągłe pytania o wejściówki sprawiły, że wpadliśmy na pewien pomysł: w ramach podziękowań za zaufanie odbijemy sobie tegoroczne lato w przyszłym roku podwójnie!

dodano: 2020-08-23 15:00 przez: Nomad (komentarze: 1)
Tiro de Gracia

Po przerwie wracamy do Was z cyklem "Palcem po Rapie" prezentującym sceny krajów z całego świata - to nasza hip-hopowa podróż dookoła globu! Dziś wakacyjnie korzystając z pogody udajemy się w regiony kojarzące się z latem i wysoką temperaturą...

Chile. Długa i wąska kiszka w górach Ameryki Południowej. Wyspa Wielkanocna, lamy, indianie i slumsy. Wielkie, pięciomilionowe Santiago i cała masa kilkusettysięcznych miast. I na tej żyznej glebie wyrosła również scena hip hop, która, co może wielu zdziwić, jest niesamowicie prężna i stara. Choć, pomimo, że PKB w kraju jest bodaj najwyższe w całej Ameryce Łacińskiej, to przecież gospodarka nie jest zbyt stabilna i wiele osób nie ma pieniędzy – stąd mnóstwo rzeczy dostępnych jest w drugim obiegu lub po prostu wyłącznie w internecie.

kategorie: Świat, Hip-Hop/Rap, News, Trap
dodano: 2020-08-16 20:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Killy to jedna z ciekawszych nowych twarzy z ostatnich lat - Kanadyjczyk narobił szumu singlami, pojawił się w orbicie rozważań odnośnie XXL Freshmen i odbył kilka udanych tras po Europie, w tym wyprzedając polskie koncerty. Wygląda na to, że naprawdę mu się u nas spodobało.

Tagi:
kategorie: Świat, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-08-15 20:15 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Po sukcesie debiutanckiego albumu "Polak", a takze mixtape'u "Mental" (obydwa krążki pokryły sie platyną) PLK zbiera się do premiery trzeciego krążka - teraz ruszyła jego polska przedsprzedaż!

Tagi:
dodano: 2020-08-14 20:26 przez: Wiesław Kłoda (komentarze: 6)

Kolejny sensacyjny ruch na muzycznej drodze Popka. Członek Firmy nie raz odświeżał już stare hity, na czele z "Dirty Dianą", która stanowiła ważny punkt w jego karierze. Tym razem postanowił jednak... zrobić to wraz z autorem oryginału.

Tagi:
dodano: 2020-08-07 19:53 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Kolejna mocna kooperacja Malika Montany - w utworze „Mordo Weź” usłyszymy jednego z najbardziej znanych obecnie niemieckich raperów, LX. Pochodzący z Hamburga artysta wraz z Gzuzem oraz Bonezem MC stanowi rdzeń najlepszej rapowej ekipy 187 Straßenbande. To właśnie pod szyldem 187 LX wraz z Maxwellem wydali album „Obststand 2”, który dotarł do pierwszego miejsca na liście najlepiej sprzedających się albumów w Niemczech.

wydarzenie
dodano: 2020-08-03 10:00 przez: Michał Kubacki (komentarze: 0)
Line up splasha! 2021

Wszystkie karnety na 23. edycję z udziałem A$AP Rocky`ego, Migosów, Skepty i wielu innych zostały wyprzedane. splasha! od lat zalicza się do najważniejszego europejskiego spotkania szkolnego sceny rapowej i hip-hopowej. Dzisiaj ogłaszamy nie tylko kolejnych artystów, którzy wystąpia od 8. do 10. lipca 2021 roku w Ferropolis, lecz również "wyprzedaż" - wszystkie karnety na 23. edycję zostały wykupione. W tych niepewnych czasach jest nam jeszcze bardziej miło z tego powodu. splash! Festival chciałby podziękować wszystkim festivalowiczom za zaufanie, które w obecnych czasach nie jest tak oczywiste.

kategorie: Świat, News, Teledyski
dodano: 2020-08-01 11:20 przez: Michał Kubacki (komentarze: 0)
Fler

Były członek Aggro Berlin zjednoczył siły ze Specter, który w całości wyreżyserował teledysk do potrójnego singla Light Up The Night/Modelface/Jo-Jo. To pierwsza oficjalna współpraca Flera z grafikiem, dyrektorem artystycznym i reżyserem Aggro Berlin po rozpadnięciu tej wytwórni. Za produkcję odpowiedzialny jest home producent Flera: Simes. Z ciekawostek, teledysk został zrealizowany w Warszawie.

Tagi:
wydarzenie
dodano: 2020-07-31 20:50 przez: Michał Kubacki (komentarze: 0)
PIerwsze ogłoszenia Melt Festivalu 2021

Ponad 20.000 festivalowiczów z całego świata świętowałoby dziś ostatnie godziny 23. edycji Melt Festivalu. Pierwsze potwierdzenia na przyszłoroczną edycję Melt Festivalu 2021, która odbędzie się już od 4. do 6. czerwca 2021 roku pod hasłem "A New World", ukazują jeszcze większą różnorodność gatunkową jak i społeczną. Przede wszystkim dzięki jedynemu festivalowemu występowi FKA Twigs w Niemczech, ulubieńca fanów i krytyków Jamie XX czy Little Simz. Dodatkowo wystąpią: 070 Shake, Earl Sweatshirt, Fatima Yamaha, Koffee, Pabllo Vittar i wielu innych.

dodano: 2020-07-22 09:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Być może jeszcze nie słyszałeś o TESSÆ, ale wkrótce jej imię powinno brzmieć znajomo. Od 25 czerwca jest nawet numerem 1 na TikToku we Francji. Młoda 18-latka z Marsylii, którą dostrzegł Booba, wydała swój pierwszy projekt składający się z 5 tytułów zatytułowanych "Printemps".

Tagi:
video
dodano: 2020-07-20 16:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

W przypadku PLK stwierdzenie "Polak potrafi" nabiera zupełnie innego znaczenia. Po znakomicie przyjętym debiutanckim albumie "Polak" (ponad 100 tysięcy sprzedanych egzemplarzy we Francji, platynowa płyta), młody raper polskiego pochodzenia rozpoczyna promocję nadchodzacego albumu.

Dotychczasowa muzyczna droga PLK układa się znakomicie: złote single, platynowe płyty, miliony odtworzeń teledysków w serwisie YouTube. "C'est mort" wpisuje się w ten schemat idealnie - przekroczył już milionową granicę zarówno na YT jak na Spotify.

Tagi:

Strony