Świat

Świat

kategorie: USA, Świat, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2021-01-05 11:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

W sobotę zorganizowaliśmy specjalny podcastowy panel, w trakcie którego wspomnieliśmy postać MF DOOMa wraz z jego wielkimi fanami - gośćmi Hirka Wrony byli Radek Miszczak (ex-Hip Hop Kemp), Sebastian Jóźwiak (Astigmatic Records, EABS) oraz Ńemy (MC/Producent, Sick Pro Music).

Teraz oddamy głos Wam...

Tagi:
video
dodano: 2021-01-02 17:28 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

W ostatnim dniu 2020 roku dotarła do nas tragiczna wieść o śmierci legendarnego MF DOOMa, jednej z ikon sceny niezależnej. W specjalnym podcaście wspominamy właśnie jego życie, twórczość i dorobek wraz z aktywistami i fanami, z Hirkiem Wroną rozmawiają:

Tagi:
kategorie: USA, Świat, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-12-31 23:34 przez: Mateusz Natali (komentarze: 9)

Legenda sceny niezależnej, jeden z najbardziej wpływowych producentów i wyrazisty raper. W ostatnim dniu roku 2020 dostajemy fatalne wieści o śmierci MF DOOMa.

Tagi:
video
dodano: 2020-12-28 20:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 12)

Żabson zaskakuje kolejnym singlem, który będzie bonus trackiem do jego "Ziomalskiego Mixtape'u". "OBOK" to numer, który został osadzony w cukierkowym, miłosnym klimacie, znacznie odbiegającym od rapowych norm. Za produkcję kawałka odpowiedzialny jest Vladimir Cauchemar, francuski producent, który ma na swoim koncie m.in. dużą współpracę z 6ix9inem.

kategorie: Świat, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-12-24 15:00 przez: Tymek Kaliciński (komentarze: 1)
Francuski Łącznik #4

W czwartym odcinku podcastu Francuski Łącznik jak zwykle spora dawka aktualności ze świata francuskiego rapu.

video
dodano: 2020-12-19 17:03 przez: Marek Adamski (komentarze: 8)

Po "Mordo Weź", Malik i LX znowu przecinają się razem na tracku, tym razem na kanale CryhmeTV, na którym wydają również m.in. Bonez MC czy GZUZ. "Kryptophon" to mocny numer osadzony na drillowym bicie, wyprodukowanym przez zespół Dio Mudara i DJ-a DeeVoe. Klip, w którym widzimy m.in. Alberto, nakręciła polska ekipa Marathon Films.

Tagi:
kategorie: Świat, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-12-13 14:00 przez: Tymek Kaliciński (komentarze: 0)

W trzecim odcinku podcastu Francuski Łącznik Tymek Kaliciński z portalu RapFrancuski.pl przedstawia aktualności ze świata francuskiego rapu:

wydarzenie
dodano: 2020-12-12 18:41 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Ostatnio pisaliśmy wam o tym, że jeden z największych turniejów turntablistów, organizowany w Krakowie, został dotknięty kryzysem w związku z koronawirusem. Tegoroczna edycja została zorganizowana całkowicie przez internet w formie streamów. Właśnie ruszył stream jej finału!

Tagi:
kategorie: Świat, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-12-10 17:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 1)

Ostatnio pisaliśmy wam o zatwierdzeniu breakingu na igrzyskach olimpijskich, dzięki czemu od 2024 stanie się on jedną z dyscyplin. O co chodzi w tym tańcu? Dlaczego „breaking”, a nie „breakdance”? Po obejrzeniu „ABC of… Breaking” nie będziecie mieć wątpliwości. To dokument, który wprowadza widza w świat breakingu poprzez pokazanie jego historii, zasad, elementów i figur. Podczas 26-minutowego odcinka, dowiecie się więcej na temat niezwykłej kultury, z której wywodzi się breaking, nauczysz się tanecznej terminologii, a także poznacie kluczowych bohaterów tej sceny. W polskiej wersji językowej filmu lektorem jest Rademenez.

kategorie: Świat, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-12-08 17:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 2)

Wcześniejsze plotki okazały się prawdą - organizatorzy Igrzysk Olimpijskich ogłosili nową dyscyplinę, która zawita na olimpiadzie w Paryżu w 2024 roku. Będzie nią breaking, powszechniej znany jako breakdance. B-boye reprezentujący różne kraje zmierzą się ze sobą, jednak jeszcze nie wiadomo na jakich dokładnie zasadach. 

Tagi:
video
dodano: 2020-11-26 20:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 2)

Popek i Dr. Alban ponownie łączą siły. Po "It's My Life" przyszedł czas na kolejnego klasyka lat 90. "Sing Hallelujah" wyprodukował na nowo Claysteer, natomiast refren obsadził warszawski chór Sound'n'Grace.

Tagi:
video
dodano: 2020-11-24 11:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Białoruski raper, który rok temu wyprzedał warszawski Torwar, publikuje nowy klip do numeru "Her Fault". W teledysku możemy zobaczyć przebitki z protestów na Białorusi oraz eksponowane czerwono-białe flagi symbolizujące wolną Białoruś.. Sam raper w numerze odnosi się do osiedlowej rzeczywistości w swoim kraju oraz motywuje do brania udziału w protestach.

Tagi:
kategorie: Świat, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-11-22 12:00 przez: Tymek Kaliciński (komentarze: 0)

Pojawił się nowy odcinek podcastu Francuski Łącznik. W drugim odcinku nowej serii Tymek Kaliciński z RapFrancuski.pl robi przegląd najciekawszych tematów na francuskiej scenie z tego miesiąca:

video
dodano: 2020-11-08 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Night Lovell to jedna z najbarwniejszych postaci niezależnej sceny - dysponujący głębokim niskim wokalem Kanadyjczyk maluje w swoich utworach klimatyczne wizje, niosące mnóstwo emocji, nastroju i energii. Prezentowaliśmy Wam już wywiad, który zarejestrowaliśmy z nim przy okazji ubiegłorocznego koncertu w Warszawie - teraz pora na Rentgen, nagrany również wtedy!

dodano: 2020-11-07 18:00 przez: Kontakt (komentarze: 5)
Headie One

Drill w Anglii żyje i ma się dobrze, a symbolem przedarcia się do głównego nurtu i jednocześnie wejścia w kolejny etap jego ewolucji może być kawałek „I Dunno” z udziałem Stormzy’ego. Paradoksalnie w dobie pandemii coraz więcej przedstawicieli brytyjskiej rapowej ulicy przestało zasłaniać twarz, bity na których rapują (przy zachowaniu charakterystycznej linii bębnów i przesterowanego basu) często stają się mniej surowe, a wpływy karaibskich korzeni dużej części raperów coraz bardziej zauważalne. Coraz mocniej słychać też drillowe brzmienie w polskim rapie, a sięgają po nie zarówno reprezentanci sceny ulicznej, jak mainstreamowi gracze - to dobry moment by przyjrzeć się więc tym, od których wzięła się cała fala.

Na kogo warto zwrócić uwagę jeśli chodzi o uk drill 2020? Co kryje ten "gatunek podwyższonego ryzyka", któremu oficjalną walkę wypowiedziały brytyjskie władze? Zapraszam na przegląd najciekawszych postaci na Wyspach (ale nie tylko!).

Strony