Videowywiady

Videowywiady

dodano: 2021-12-20 17:26 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

Oglądaliście już specjalny międzypokoleniowy podcast z udziałem Vienia, Zeusa i Silesa, teraz pora na drugą część, w której obok VNM'a i FonTama pojawiają się inni reprezentanci trzech pokoleń sceny rapowej - Bilon, W.E.N.A. i Milu!

video
dodano: 2021-12-09 17:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

3 pokolenia raperów rozmawiają o spojrzeniu na dzisiejszy hip-hop!

Łączący 3 generacje polskiej sceny i mający jutro premierę "De Nekst Best Mixtape 2" był idealną okazją, by ten ponadpokoleniowy dialog poprowadzić poza muzyką także w formie rozmowy. Efektem będą dwa podcasty Popkillera prowadzone przez VNM'a, w których gościnnie pojawią się właśnie reprezentanci trzech pokoleń - pionierów, 'średniej generacji' oraz nowej fali. Wszyscy pojawiający się na DNB Mixtape.

W pierwszym materiale obok VNM'a i reprezentującego De Nekst Best FonTama pojawili się Vienio ('77), Zeus ('83) oraz Siles ('98). Sprawdźcie godzinną rozmowę i dyskusję ukazującą różne perspektywy na hip-hop!

dodano: 2021-12-08 19:11 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)
fot. Young Sandi

Dokładnie 2 lata temu odszedł od nas Juice WRLD - niesamowity 21-letni talent z Chicago. Kilka miesięcy przed jego śmiercią mieliśmy okazję przeprowadzić jedyny polski videowywiad przy okazji koncertu Juice'a wraz z Nicki Minaj w Łodzi. Dziś w tę smutną rocznicę przypominamy fragment wywiadu i refleksję o tym jak Juice patrzy na bycie wzorem dla młodych.

Jutro natomiast ukaże się "Fighting Demons" - drugi pośmiertny album artysty.

Tagi:
video
dodano: 2021-11-22 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Na drugie solo Hinola czekaliśmy 3 lata, ale "Od końca do początku" spełniło wysokie oczekiwania - album szybko pokrył się Platyną i pokazał muzyczną ewolucję członka Polskiej Wersji. Hirek Wrona porozmawiał z Hinolem o muzycznych inspiracjach, presji ciążącej po "Mej Duszy Dziecku", oldschoolowym podejściu do rapu i próbach zaproszenia zagranicznych gwiazd na nowy album.

video
dodano: 2021-11-20 15:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Jako uzupełnienie godzinnej rozmowy Hirka Wrony z Tede mamy dla Was Rentgen, a w nim sporo ciekawych wątków. Czego Tede bał się przed otwarciem książki Krzysztofa Kozaka? Ile najwięcej wydał na buty? Którego ze swoich muzycznych ruchów dziś się wstydzi? Jak czuje się z tym, że po tylu latach kariery najpopularniejszy numer z jego udziałem na YT to featuring ("Rainman")? W jakich hitach miał być, ale finalnie się nie znalazł? Te i inne kwestie w drugim już Rentgenie z TDF'em (pierwszy zrealizowaliśmy w 2017).

Tagi:
dodano: 2021-11-15 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 20)

"Wygrał hip-hop jak mawiał Hirek Wrona" - nawinął kiedyś TDF. Znajomość Hirka i Tedego sięga wielu lat i wielu barwnych historii. Wspomnienia wróciły z okazji 20-lecia "S.P.O.R.T.", była to więc idealna okazja, by jeszcze w nich pokopać! Posłuchacie mnóstwa anegdot i ciekawostek z początków polskiego rapu, ale nie tylko - Tede opowiedział również o postrzeganiu dzisiejszego wchodzenia raperów w mainstream, genezie swoich konfliktów, absurdach polskiej codzienności oraz swojej 'pandemiosceptyczności' a udziale w kampanii promującej szczepienia.

Tagi:
dodano: 2021-11-14 17:45 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Wczorajsze wielkie pogodzenie Tedego i Borixona będziemy jeszcze długo wspominać, tak jak czekać na efekty dołączenia Tedego do chillwagonu. A jaka jest historia tej legendarnej, przerwanej i reaktywowanej przyjaźni? Opowiedział o tym przed naszą kamerą Krzysztof Kozak.

video
dodano: 2021-11-11 19:15 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Dziś mija 30 lat od premiery "Spalam się" Kazika - pierwszej polskiej płyty tak mocno inspirowanej rapem i albumu, który przetarł wiele szlaków dla rapowanej formy w Polsce.

To właśnie z tej okazji na gali Popkillery 2021 przyznaliśmy legendarnemu wokaliście nagrodę za całokształt dokonań na rzecz kultury hip-hop. Dziś natomiast na rocznicę mamy dla Was specjalny materiał - wywiad w ramach cyklu Rentgen! Uzupełnienie godzinnej rozmowy Hirka Wrony z Kazikiem Staszewskim oraz szereg ciekawostek, o których mogliście nie słyszeć.

video
dodano: 2021-11-10 11:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 6)

Dziś wyjątkowa rocznica - dokładnie 25 lat temu ukazał się jeden z najważniejszych i najbardziej przełomowych albumów w historii polskiego rapu. Debiut Kalibra 44, który szokował, intrygował, przełamywał stereotypy i prezentował całej Polsce psycho-rap prosto ze Śląska. Z tej okazji poprosiliśmy o krótką wypowiedź osobę, która odkryła K44 i wypuściła na światło dzienne "Księgę Tajemniczą Prolog" - Sławomira Pietrzaka, szefa S.P. Records. Posłuchajcie jak on wspomina tamte czasy

video
dodano: 2021-11-08 17:45 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Kolejny gość Magazynu Popkillera to jedna z najważniejszych osób na polskim rynku fonograficznym. Wydawca Kazika i Kultu, ale także debiutów Kalibra 44 czy Wzgórza Ya-Pa-3. Muzyk, kompozytor, wokalista, reżyser teledysków i przedsiębiorca, od 32 lat prowadzący wytwórnię S.P. Records.

Przed kamerą w rozmowie z Hirkiem Wroną pojawił się już jakiś czas temu, ale nieprzypadkowo wywiad publikujemy właśnie dziś - w tym tygodniu bowiem dwie ogromnie ważne rocznice wydawnicze S.P. Records, 25 lat debiutu Kalibra 44 i 30 lat solowego debiutu Kazika!

dodano: 2021-11-04 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Dużym echem odbił się 17-minutowy monolog Peji w trakcie naszej ubiegłorocznej rozmowy - szczerą i mocną wypowiedź Rycha o walce z alkoholizmem opublikowaliśmy jako osobny film, który zgromadził do tej pory ponad 640 000 wyświetleń oraz wiele komentarzy osób, mówiących jak dużo dał im ten materiał. Jeśli po jego obejrzeniu chcielibyście posłuchać więcej wypowiedzi Peji w tych trudnych tematach to pojawiła się idealna okazja - raper udzielił 80-minutowego wywiadu dla ośrodka leczenia uzależnień Terapia Bieszczady.

Tagi:
video
dodano: 2021-10-30 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Warszawski wieczór, światła miasta... i Saful, który po sukcesie "Ślepnąc od świateł" znów chwycił za mikrofon, wydając swój solowy debiut "Krok w chmurach". Z tej okazji złapaliśmy się na krótką rozmowę z serii Rentgen, w której możecie poznać Kamila trochę lepiej. Najgłupsza szkolna uwaga? Bohater filmowy, którego najbardziej chciałby zagrać? Gdyby miał stworzyć płytę w duecie z drugim raperem mając na to 2 tygodnie to kogo by wybrał? Najdziwniejsza wiadomość otrzymana po premierze "Ślepnąc od świateł"? O tych i innych kwestiach w Rentgenie!

dodano: 2021-10-28 14:00 przez: Kontakt (komentarze: 2)

The Next Level to nowy program, w którym zobaczycie wyjątkowe osobowości! Na kanale YouTube dostępny jest już pierwszy odcinek, w którym udział wzięła Paulina Gałązka oraz Peja, a stery prowadzenia przejęła Ola Kot z Filipem Rudanacja. Czego możecie się spodziewać?

dodano: 2021-10-25 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

25 lat znajomości Hirka i Winiego sprawia, że ich rozmowa naturalnie krążyła wokół wielu wspomnień, dygresji i ciekawostek. Od pasji filmowej, poprzez winylową, po kulisy (i minusy) wydawania muzyki. Czy Wini to "Zagłoba polskiego rapu"? Dlaczego czasem żałuje, że prowadził wytwórnię? Te i inne wątki w godzinnej rozmowie w ramach Magazynu Popkillera!

video
dodano: 2021-10-24 17:21 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

Przy okazji nagrania wywiadu Hirka Wrony z Magierą zarejestrowaliśmy też Rentgen - a w nim sporo ciekawych wątków dla fanów wrocławskiej legendy. Jakie 5 rad dałby Magiera młodym producentom? Jaki był najdziwniejszy dźwięk, który wysamplował? Z kim najszybciej i najlepiej mu się pracowało? Z kim odbył w ubiegłym roku najbardziej inspirującą rozmowę? O wszystkim (i więcej) w nowym odcinku cyklu Rentgen!

Tagi:

Strony