DMX

DMX

dodano: 2019-01-31 13:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 10)

Przez ostatnie lata, które w życiu DMX'a (od kilku dni na wolności!) stały pod znakiem prawnych problemów, alimentów, podatków i odsiadek mogliśmy zapomnieć jak wielkie szaleństwo wywoływała kiedyś na świecie muzyka Earla Simmonsa... Członek Ruff Ryders sprzedał przecież 75 000 000 albumów na całym świecie (średnio 10 000 000 na płytę!), z czego 17 000 000 w samych Stanach, co sprawia, że jest do dziś w 5 najlepiej sprzedających się raperów w historii... A w okresie między 1998 a 1999 rokiem jego płyty pokryły się w USA, bagatela, 12-krotną Platyną!

Wówczas DMX był chyba największym zjawiskiem na hip-hopowej scenie - po śmierci Biggiego Nowy Jork szukał nowego charyzmatycznego bohatera i stał się nim właśnie niepokorny raper, którego określiliśmy kiedyś w obszernym artykule na jego temat "Johnnym Cashem hip-hopu". Gdy wrócimy też do koncertów granych wtedy przez X'a, to do dziś robią one kolosalne wrażenie - tak jak jego występ na Woodstocku w 1999 roku...

Tagi:
dodano: 2019-01-28 13:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

DMX dopiero co wrócił na wolność po rocznej odsiadce i od razu zgodnie z zapowiedziami wziął się za muzyczne ruchy! W piątek raper wyszedł zza krat a już w sobotę zobaczyliśmy go na scenie...

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2019-01-27 09:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Miejmy nadzieję, że to koniec sądowych przejść DMX'a - raperowi groziło 40 lat odsiadki z powodów podatkowych, jednak po rocznej odsiadce wyszedł właśnie na wolność!

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2018-12-28 15:31 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Historia przejść DMX'a z prawem jest długa i burzliwa - w tym roku nad raperem wisiało widmo 40-letniej odsiadki, jednak na wolność wychodzi o wiele szybciej...

Tagi:
dodano: 2017-02-01 20:24 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Wszystkim obecnym na koncercie The Game'a czy wcześniej na występie DMX'a na Warsaw Challenge z pewnością zapadła w pamięć następująca scenka - gwiazdor wieczoru wyciąga na scenę chłopaka na wózku, hip-hopowego zajawkowicza i sam daje porwać się emocjom, wyraźnie pokazując jakim szacunkiem darzy fanów, którzy mimo przeciwności losu pojawiają się na jego występach. Game dodatkowo umieścił wypowiedź owego fana na swoim Instagramie, gdy pisał o tym, jak zachwyciła go polska publiczność

Dziś mamy dla Was specjalny bonus uzupełniający relację z koncertu Game'a - udało nam się dotrzeć do Łukasza i poprosić go o krótki komentarz. Co czuje doświadczony przez los chłopak, który otrzymuje tak dużo pozytywnych wibracji od swoich idoli i pojawia się wraz z nimi na scenie?

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-02-09 17:45 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

Ciąg dalszy ciężkich informacji związanych z DMX'em. Raper dochodzi obecnie do siebie w szpitalu po poważnym ataku astmy...

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-07-15 14:00 przez: Michał Zdrojewski (komentarze: 12)

Wygląda na to, że DMX nigdy nie wyjdzie na prostą. W zeszłym miesiącu lider 44-letni raper został aresztowany przed koncertem w Nowym Jorku w ramach festiwalu Radio City Music Hall. Został wtedy oskarżony o kilka spraw, ale przede wszystkim o zaleganie z płatnością alimentów na 400 tysięcy dolarów. Teraz wyszło na jaw, że X właśnie zaczął odsiadkę w więzieniu o zaostrzonym rygorze w Buffalo i spędzi w nim pół roku. Nie są to pierwsze kłopoty z prawem rapera w tym roku.

Tagi:
dodano: 2015-05-17 17:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 16)

Wywiad z DMX'em to bez wątpienia jedno z naszych największych popkillerowych osiągnięć w kategorii rozmów zagranicznych. Dark Man X'a udało nam się dorwać po Warsaw Challenge, około 3 w nocy przed jego hotelowym pokojem, po kilkuminutowej rozmowie z jego menedżerką, od której najpierw usłyszeliśmy, że nie ma szans... Wymęczony i padnięty MC/aktor rodem z nowojorskiego Yonkers wcześniej zafundował zgromadzonym w Parku Sowińskiego tysiącom słuchaczy niezapomniane show, i bez trudu zyskał sobie sympatię warszawskiej publiczności.

Medialne doniesienia i spekulacje o tym, jakoby należało się obawiać X'a, że jest nieobliczalny i lepiej nie zbliżać się do niego bez oddziału SWAT w pobliżu, okazały się stertą bzdur. Potwierdziła się natomiast wypowiedź Ja Rule'a, starego kompana Earla Simmonsa z czasów gdy razem koncertowali, w której mówił, że to od X'a nauczył się, jak podchodzić do fanów oraz że należy im zawsze okazywać szacunek i być otwartym. Wszyscy, którzy mieli zresztą okazję porozmawiać wtedy krótko z X'em i zbić pionę - czy to przed koncertem, kiedy wyszedł do ludzi i zaczął się z nimi modlić, czy na backstage'u po całym show - odnieśli to samo pozytywne wrażenie - to naprawdę w porządku gość.

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-01-09 15:40 przez: Mateusz Natali (komentarze: 6)

W tym tygodniu (w okresie, gdy nasze serwery chwilowo szwankowały) najpierw pojawiło się info, że 13 stycznia ukaże się nowy album DMX'a, jednak szybko sprostował i zdementował je Swizz Beatz. Okazuje się, że... album rzeczywiście będzie, jednak niekoniecznie za zgodą rapera.

dodano: 2014-12-31 20:34 przez: Mateusz Natali (komentarze: 8)

Sylwester, Sylwester - jedna z tych okazji w roku, gdy świętuje każdy a imprezowo-celebrująca to coś, bez czego ciężko rozpoczynać wieczór. 2014 już na finiszu, jednak zanim wejdziemy z przytupem w rok 2015 mamy więc dla Was porcję muzyki, która może umilić Wam dzisiejszy melanż - a równie dobrze i każdy kolejny melanż w nadchodzącym roku. Ostatnio dwie playlisty zaserwowaliśmy Wam sami (jedna i druga), dziś odwołujemy się do gustu dobrze znanego rapowego konesera, dziennikarza i rapera - Kamela z Dąbrowy Górniczej, który przyszykował dla Was 11 bangerów na sylwestrowy wieczór. No to jazda!

wydarzenie
dodano: 2014-07-04 18:30 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Fresh Island Festival to znany w całej Europie festiwal muzyki hip-hopowej w Chorwacji na wyspie Pag. Agencja SummerEvents przygotowuje wyjazd z Polski, w którym będzie uczestniczyć Bezczel oraz ZBUKU. Każdy fan dobrej muzyki ma możliwość wyjazdu na tygodniową wycieczkę do skąpanej w słońcu Chorwacji w towarzystwie polskich MCs.

Podczas lipcowych upałów na słynnej ZRCE Beach w klubie PAPAYA oraz AQUARIUS wystąpią m.in. Rick Ross, Pusha T, Method Man & Redman oraz DMX.

dodano: 2014-05-13 14:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 8)

Wczoraj zaprezentowaliśmy Wam zdjęcia z pierwszego dnia Warsaw Challenge, dziś pora na dzień drugi. Czyli: ostateczne rozstrzygnięcia taneczne (zwyciężyli Killafornia & Top 9), koncerty Centrum Strony i Tego Typa Mesa oraz główna atrakcja - pierwszy polski występ DMX'a! 43-letni nowojorski raper zaskakiwał energią i charyzmą, skakał po rusztowaniach, robił pompki, wciągał na scenę fanów (m.in. na wózku czy o kulach), zarażał motywacyjnym nastawieniem a pod koniec zbudował niesamowity klimat każąc wygasić cały amfiteatr. Tak jak zdradziliśmy wczoraj na Instagramie - udało nam się też złapać go na wywiad, resztkami sił o godzinie 2:30 w nocy. Wywiad niebawem, dziś druga część fotorelacji Tomka Karwińskiego, jutro natomiast drugi dzień festiwalu w obiektywie Piotra Książka!

recenzja
kategorie: Film, Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2014-04-26 18:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 4)

W ramach trwającego (i trochę przedłużonego) Tygodnia z Nasem odstąpmy na chwilę od badania jego uznanej dyskografii - przyjrzymy się za to krótkiemu epizodowi Nasira Jonesa w Hollywood. "Belly" to dziecko jednego z najbardziej cenionych reżyserów teledysków - Hype'a Williamsa. Williams w swej ponaddwudziestoletniej karierze nakręcił klipy do największych hitów gatunku - od "Can It Be All So Simple" Wu-Tangu, poprzez pamiętne "California Love", aż po "All of the Lights" Kanyego.  W 1998 roku Hype postanowił pójść o krok dalej - wyreżyserować pełnometrażowy film. Williams przy tworzeniu scenariusza pracował właśnie z Nasirem Jonesem, z którym zetknął się wcześniej, reżyserując dlań obrazy "Street Dreams" i "If I Ruled the World" (a później także kontrowersyjne wideo do "Hate Me Now"). Nas zgodził się także zagrać jedną z głównych ról, obok DMX'a (dla którego również była to pierwsza rola w filmie).

Tagi:
wydarzenie
dodano: 2014-04-17 14:45 przez: Mateusz Natali (komentarze: 22)

We Right Here! Już w dniach 10-11 maja odbędzie się tegoroczna edycja Warsaw Challenge, klasycznego święta rapu i b-boyingu, które powraca po kilku latach przerwy. Organizatorzy zaczynają już ujawniać to, kto z artystów zaprezentuje się wówczas na scenie warszawskiego Parku Sowińskiego i od początku jest gorąco. Wczoraj dowiedzieliśmy się, że oba dni otworzą odpowiednio Eldo i Tede oraz Centrum Strona i Ten Typ Mes. Dziś dowiadujemy się o tym, że jedną z zagranicznych gwiazd będzie niepodrabialny i nieokiełznany DMX, drugą natomiast kultowy kalifornijski kolektyw The Pharcyde.

kategorie: Hip-Hop/Rap, Rankingi, Rock
dodano: 2013-09-07 16:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 16)

Witam ponownie w kolejnym etapie podróży przez kawałki, na których spotykają się i MC, i rockmani bądź metalowcy…. Dziś więc część druga, a więc tracki, które pomimo obecności doświadczonych producentów, gwiazd o światowej sławie itd. – ewidentnie się nie udały. A więc, zgniłe pomidory w dłoń - oto 10 najgorszych (W MOJEJ OPINII) spotkań świata rapu i rocka.

Strony