DMX

DMX

kategorie: USA, Felietony, Hip-Hop/Rap
dodano: 2021-04-16 17:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 0)

Minął już tydzień od tej wiadomości - a wciąż nie potrafię powiedzieć, czy jeszcze to do mnie dotarło. Czy naprawdę nie usłyszę już tego głosu? Jedynego w swoim rodzaju, tego, który towarzyszył mi od w zasadzie początku mojej przygody z rapem? Niestety. Earl Simmons - DMX - odszedł od nas w zeszłym tygodniu. Ikona? Legenda? O.G.? Oczywiście - jednak żadne z tych określeń nie oddaje tak naprawdę istoty tego, kogo pożegnaliśmy.

Tagi:
kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, Video
dodano: 2021-04-14 17:23 przez: Mateusz Natali (komentarze: 5)

Występ DMX'a na Warsaw Challenge 2014 to z pewnością jeden z najlepszych koncertów jakie mieliśmy okazję widzieć. Raper odwiedził Polskę tylko raz, ale zostawił żywe wspomnienia po energetycznym show, w którym było wszystko - oddanie na scenie całego siebie, skakanie po rusztowaniach, zabawa z fanami, ale także wspólna modlitwa ze słuchaczami przed koncertem. Wróciliśmy do tego pamiętnego występu wraz z jego organizatorem Piotrem "Zaq" Zaczyńskim - sprawdźcie co miał do powiedzenia o kulisach on, ale także łączący się z nami fani oraz Marcin Natali, który tamtej nocy przeprowadził z DMX'em wywiad.

dodano: 2021-04-14 11:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 10)

Polski producent, Amatowsky w hołdzie dla ikony polskiej muzyki i legendy amerykańskiego hip-hopu przygotował specjalny remix, w którym połączyl wokale Krzysztofa Krawczyka i DMX-a.

wydarzenie
dodano: 2021-04-12 19:20 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Informacja o śmierci DMX'a wstrząsnęła całym hip-hopowym środowiskiem - dziś wieczorem wraz z zaproszonymi gośćmi specjalnymi (raperami, dziennikarzami, ale też organizatorem jedynego polskiego koncertu DMX'a na Warsaw Challenge) pochylimy się nad historią Earla Simmonsa i powspominamy jego życie oraz dorobek... Wszystko w okolicznościowym podcaście live prowadzonym przez Hirka Wronę - transmisja już dziś o 20:15, zachęcamy do dzielenia się Waszymi wspomnieniami w komentarzach na czacie, będziemy na bieżąco je sprawdzać.

Tagi:
kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2021-04-12 11:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 5)

DMX w zeszłym roku informował o udziale Pop Smoke'a czy Griseldy nad swoim nadchodzącym projekcie. Jak się okazało, raper skończył go tuż przed swoją śmiercią i planował wypuścić go na lato.

Tagi:
kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2021-04-11 12:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Def Jam w dzień śmierci DMX-a postanowiło opublikować nagrania jego czterech modlitw, z których jedna była odtwarzana podczas spotkania fanów pod szpitalem White Plains, w którym zmarł raper.

Tagi:
dodano: 2021-04-10 15:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 3)

Tau postanowił na swój sposób uczcić twórczość DMX-a. Raper wypuścił numer "Krwawe żniwa", będące remixem jednego z klasycznych utworów reprezentanta Yonkers. Oprócz tego, w opisie pod kawałkiem szef Bozon Records podzielił się refleksją na temat postaci jaką był Earl Simmons.

Tagi:
kategorie: Polska, USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2021-04-10 12:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 31)

Wczorajsza śmierć DMX-a wywołała poruszenie nie tylko za oceanem, ale również na naszym rapowym podwórku. Wielu polskich raperów uhonorowało reprezentanta Yonkers, a o dłuższe wpisy pokusili się Peja i Kali.

Tagi:
kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2021-04-09 18:41 przez: Marek Adamski (komentarze: 15)

Prawie tydzień temu informowaliśmy was o tym, że DMX trafił do szpitala i znajduje się w krytycznym stanie. Niestety dziś otrzymaliśmy fatalne wieści - raper zmarł w wieku 50 lat w szpitalu White Plains w Nowym Jorku.

Tagi:
kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-04-04 14:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 3)

W nocy informowaliśmy was o poprawie stanu zdrowia DMX-a, o którym donosił adwokat rapera. Niestety okazało się, że Murray Richman podał mylne informacje i nowojorski MC dalej podłączony jest do aparatury podtrzymującej życie.

Tagi:
kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2021-04-04 01:13 przez: Marek Adamski (komentarze: 1)

Jak donosi adwokat rapera, Murray Richman, stan zdrowia rapera uległ lekkiej poprawie i jest on w stanie oddychać o własnych siłach. [Edit: Informacja została jednak zdementowana]

Tagi:
kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-04-03 18:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 4)

Jak donosi portal TMZ, nowojorski raper znajduje się aktualnie w stanie krytycznym po ataku serca, który spowodowało przedawkowanie narkotyków.

Tagi:
kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2021-02-09 11:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 2)

DMX powraca do gry! Po 9 latach od wydania ostatniej płyty reprezentant Yonkers przygotowuje się do wydania nowego albumu. Oprócz tego raper zaskoczył fanów wiadomością, że na jego nowym krążku znajdzie zwrotka zmarłego w zeszłym roku Pop Smoke'a.

Tagi:
kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2020-12-07 11:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 9)

Legendarny producent, mimo współpracy z ogromną ilością raperów, nigdy nie miał okazji do kooperacji z innym reprezentantem Nowego Jorku, DMX-em. DJ Premier w rozmowie z Tomem Segura w jego podcaście Tom Talks ujawnił, że cały czas dąży do złapania kontaktu z autorem klasycznego "It's Dark and Hell Is Hot" i nagrania wspólnego numeru.

Tagi:
dodano: 2020-04-30 17:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 0)

Sukces debiutanckiego krążka "Take A Ride" z pewnością otworzył dla Jayo Felony mnóstwo drzwi, za którymi czaiły się kolejne okazje by wznieść swoją karierę na jeszcze wyższy poziom. Pierwsza z nich nadarzyła się dość szybko, kiedy Jam Master Jay - mentor i dotychczasowy wydawca rapera, pomógł mu sfinalizować kontakt z legendarnym nowojorskim labelem Def Jam Records. Tym sposobem, niecałe 3 lata później po debiucie, na sklepowych półkach ląduje drugi solowy album artysty: "Whatcha Gonna Do?".

Strony