W studiu z Rzeźnikiem - relacja i foto z koncertu Benny The Butchera oraz tego, co było po nim

W ubiegłym miesiącu Warszawę odwiedził Benny The Butcher, reprezentant Griseldy i czołowy przedstawiciel brudnego eastcoastowego brzmienia na dzisiejszej scenie. Koncert zgromadził grono zapaleńców, którzy doskonale znali twórczość członka Black Soprano Family i razem z nim (oraz towarzyszącym mu Heemem) nawijali teksty na całe gardło.

Sam Benny był widocznie przejęty całą trasą i odbiorem ze strony fanów - o swoje miejsce walczył długo i ciężko, a w pierwszy europejski tour ruszył dopiero w wieku 39 lat. To pozwala docenić każdy moment. I Butcher starał się wykorzystać tę trasę do maksimum - a my mieliśmy przyjemność znaleźć się w oku cyklonu.

Chwilę po koncercie wbiliśmy na backstage w celu zrobienia wywiadu - manager i sam raper byli chętni i otwarci, ale okazało się, że klub musi zostać zamknięty, więc poprosili żebyśmy lecieli z nimi do studia i tam porozmawiali. Okazało się, że porozumieli się z Maro Music, ktory zaprosił ich do swojego studia Addicted To Music - jednego z najbardziej imponujących studiów nagrań w Warszawie. Wcześniej przystanęli jeszcze pod Progresją, by nagrać trochę ujęć do kolejnego klipu, zrobić zdjęcia z wytrwałymi fanami, po czym wsiedli w monster-trucki, wpisując "kierunek - Wał Miedzeszyński 384".

Ruszyli tam wszyscy - nawet mama Benny'ego, która towarzyszy mu na tej trasie. Część zasiadła w chill-roomie, część ruszyła do kabiny... a tam od razu zostali zaatakowani brudnym boombapowym brzmieniem w stylu tego, co Maro przygotował w ubiegłym roku razem z Raekwonem i Ghostface'em na swoim projekcie "Rejects".

Benny oraz Heem błyskawicznie wczuli się w klimat i zaczęli kleić zwrotki, korespondujące ze sobą i budujące storytelling. Mogliśmy obserwować to jak zwrotki powstawały wers po wersie przez całą noc, a w międzyczasie obaj wraz z Maro dyskutowali nad tym, co może zdarzyć się w kolejnych linijkach. Nad całością czuwał manager Benny'ego Tony Deniro, który uspokajał nas, że mimo późnej pory raper na pewno znajdzie jeszcze energię na wywiad z nami.

Czekaliśmy tak od jakiejś północy. Minęła 2:00, 4:00, w końcu 6:00... aż utwór został zakończony. A my pozostawaliśmy w pełnej gotowości niczym kiedyś PFK Skład. W tym momencie typowaliśmy, że z wywiadem może być już ciężko, bo wiedzieliśmy, że z samego rana ekipa Benny'ego ma lot w dalszą część trasy. Tony powiedział jednak, że nie zostawi nas z niczym i żebyśmy postarali się zmieścić w 5 minut - jednak mimo późnej pory Benny był na tyle wygadany, że z 5 minut zrobiło się 20. Przy całym twardym ulicznym wizerunku i hardkorowych historiach z tekstów Butcher okazał się zaskakująco skromnym, otwartym i sympatycznym gościem, dającym pełen szacunek zarówno słuchaczom jak mediom. Dawno raper tego formatu oraz jego manager nie podeszli do nas z aż tak otwartymi ramionami i nie zostawili z aż tak dobrym wrażeniem.

Jeśli będziecie mieli jeszcze okazję zajrzeć na koncert Benny'ego The Butchera to polecamy, bo to mięsiste show w starym dobrym stylu, a raper ewidentnie docenia wsparcie, które otrzymuje.

Czekajcie na nasz wywiad, który już niedługo oraz na efekty pracy tercetu Maro Music x Benny The Butcher x Heem, które już... a o to zapytajcie już samego Maro.

A już 12 czerwca organizująca ten koncert agencja Winiary Bookings ściąga do Warszawy kolejnego reprezentanta nowojorskiej sceny niezależnej - w Hydrozagadce zagra WIKI, którego występ także Wam polecamy, bo soczystego rapu w starym dobrym stylu na pewno tam nie zabraknie. (Event FB)

Artykuł powstał w płatnej współpracy z Winiary Bookings

zdjęcia z koncertu: Wanessa Kaczmarek (@foto.wania)

Galeria

Shaolin Masta
Dobra robota popkilla. Czekam.
lordinfamous
Kiedy wywiad z DJ Paulem na YT?
Jacek_
Czekam na wywiad. Polecam takze wywiady/rozmowy z Bennym na YT u: Math Hoffa, DTLR radio, Rory and Mall, Trial and tribulations, Personal Part Podcast... pozdro 600
Mędrzec
Wole buczera ptp

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>