Hip-Hop/Rap

Hip-Hop/Rap

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2021-04-11 09:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Kasta postanowił poinformować fanów jak przebiegają pracę nad jego pożegnalną płytą, jak wygląda sytuacja z gośćmi oraz kto wygrał ostatnio konkurs, który organizował raper.

Tagi:
wydarzenie
dodano: 2021-04-10 21:22 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Informacja o śmierci DMX'a wstrząsnęła całym hip-hopowym środowiskiem - w poniedziałek wieczorem wraz z zaproszonymi gośćmi specjalnymi pochylimy się nad historią Earla Simmonsa i powspominamy jego życie oraz dorobek... Wszystko w okolicznościowym podcaście live prowadzonym przez Hirka Wronę - transmisja już 12.04. o 18:00, zachęcamy do dzielenia się Waszymi wspomnieniami w komentarzach na czacie, będziemy na bieżąco je sprawdzać.

Tagi:
dodano: 2021-04-10 18:11 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Nadciągają solowe numery z MW8 - pierwotnie album miał ukazać się wczoraj, jednak nie uniknął opóźnienia z powodów tłoczniowo-covidowych. Całej płyty z 11 solowymi utworami spodziewajcie się w serwisach streamingowych już 19.04., natomiast na YT single publikować będziemy stopniowo od 18 do 22.04. Osoby które zamówiły preorder otrzymają wersję fizyczną 23.04., jednak wcześniej dostaną od nas odsłuch cyfrowy, tak by mogły sprawdzić płytę jako pierwsze, zanim jeszcze trafi na streamingi. W tym roku wersja fizyczna nie będzie dostępna w Empikach, jej nakład jest limitowany i została końcówka.

A zanim usłyszycie solowe single czekają nas jeszcze materiały z planu - już jutro Roundtable, w tym roku trochę inny niż wcześniej!

dodano: 2021-04-10 15:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 1)

Tau postanowił na swój sposób uczcić twórczość DMX-a. Raper wypuścił numer "Krwawe żniwa", będące remixem jednego z klasycznych utworów reprezentanta Yonkers. Oprócz tego, w opisie pod kawałkiem szef Bozon Records podzielił się refleksją na temat postaci jaką był Earl Simmons.

Tagi:
kategorie: Polska, USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2021-04-10 12:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 19)

Wczorajsza śmierć DMX-a wywołała poruszenie nie tylko za oceanem, ale również na naszym rapowym podwórku. Wielu polskich raperów uhonorowało reprezentanta Yonkers, a o dłuższe wpisy pokusili się Peja i Kali.

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-04-09 21:30 przez: Marek Adamski (komentarze: 3)

Step Records zapowiedziało, że wskutek obelg Sentino, wytwórnia zajmie się egzekwowaniem zapisów starego kontraktu z raperem, który pozostał niewypełniony. Okazało się, że label nie przebierał w słowach i usunął wszystkie polskie utwory Sentino z Youtube'a oraz część z nich z serwisów streamingowych.

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2021-04-09 18:41 przez: Marek Adamski (komentarze: 15)

Prawie tydzień temu informowaliśmy was o tym, że DMX trafił do szpitala i znajduje się w krytycznym stanie. Niestety dziś otrzymaliśmy fatalne wieści - raper zmarł w wieku 50 lat w szpitalu White Plains w Nowym Jorku.

Tagi:
dodano: 2021-04-09 17:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 1)

Na początku tego roku Opał zapowiadał, że pracuje nad albumem z jednym producentem, który będzie "inny niż wszystkie dotychczasowe". Teraz raper ujawnił, że owym producentem jest Gibbs. Poznaliśmy również tytuł płyty oraz datę premiery pierwszego singla.

Tagi:
video
dodano: 2021-04-09 14:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 2)

Pierwszy teledysk z trzeciego albumu duetu Avi x Louis Villain już na kanale Moya Label! Wraz z premierą ruszył preorder krążka zatytułowanego "Akademia Sztuk Pięknych".

video
dodano: 2021-04-09 11:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 2)

W lutym światło dzienne ujrzał najnowszy album rapowego wyjadacza z nowojorskiego Hell's Kitchen, Marlona Crafta, a płynący na fali wyróżnienia przez magazyn XXL MC postanowił wyjść na ulice Manhattanu, aby zachęcić do sprawdzenia "How We Intended" w najlepszy sposób, jak potrafi - rzucając kozackie wersy na organicznym, tętniącym życiem bicie. No to jak - posłuchacie?

Tagi:
video
dodano: 2021-04-09 08:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Pośród wiodącego syntetycznego podejścia do muzyki, wrocławsko-lubelski duet wraca po 10 latach do źródeł - analogowych brzmień, żywych instrumentów i pełnokrwistego, emocjonalnego rapu. Nawiązując do klasycznej dla polskiego podziemia płyty “Międzyświat” Haju i Złote Twarze ponownie zabierają słuchacza w podróż po cienkiej granicy, która dzieli jawę od snu, przeszłość od przyszłości, złudzenie od rzeczywistości.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-04-08 20:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 7)

Magdalena Ogórek, prezenterka TVP, a w 2015 roku kandydatka na prezydenta, w programie "W Tyle Wizji" skrytykowała twórczość Maty, zarzucając mu, że jego teksty pisze mu ojciec oraz chwaląc przy tym Sokoła. Warszawski weteran odniósł się już w żartobliwy sposób do "propsów" pani Ogórek w swoim wpisie na Facebooku.

video
dodano: 2021-04-08 17:14 przez: Marek Adamski (komentarze: 3)

Nowy album Kobika „Bazarr” ukaże się już w maju, raper intensywnie promuje zbliżający się krążęk i serwuje słuchaczom trzeci już klip zapowiadający ten materiał. Światło dzienne ujrzał właśnie obrazek do numeru „Proszę słucham”, w którym gościnnie pojawiają się reprezentanci niemieckiej ekipy 102 Boyz – mającej niemal milion słuchaczy miesięcznie w Spotify.

Tagi:
video
dodano: 2021-04-08 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Janusz Walczuk zadeklarował już w młodowilczym numerze "Gdy zapada zmrok", że "debiutancki album zagra na stadionie" - na razie zdążył już jednak i tak zebrać trochę ciekawych wspomnień, m.in. za sprawą trasy z Żabsonem w roli jego hypemana. Jaką historię koncertową wspomina najlepiej?

video
dodano: 2021-04-08 16:38 przez: Marek Adamski (komentarze: 1)

„Nie mów mi” to braggowy kawałek, opisujący z przymrużeniem oka, niektóre tendencje widoczna w dzisiejszym świecie. Jeśli klub, w którym jest akcja teledysku to odpowiednik dzisiejszej rapgry, pełnej flexu, sexu i hajsu to KęKę wchodzi, pije wodę, uśmiecha się pod nosem i wychodzi.

Strony