Hip-Hop/Rap

Hip-Hop/Rap

video
dodano: 2023-10-02 17:00 przez: Redakcja (komentarze: 0)

Były "Zimy", a teraz Bisz i Kosa otwierają jesień sentymentalnym i nostalgicznym singlem "Lata".

Bisz / Kosa wracają z kontynuacją świetnie przyjętego "Bladego Króla". A ściśle mówiąc z jego prequelem. Na pełnej emocji i elektroniki płycie słuchacze będą mogli poznać wydarzenia poprzedzające historię opowiedzianą na ostatnim albumie duetu. Utwór "Lata" zapowiada planowaną na wiosnę płytę, wprowadzając w charakterystyczny dla twórców refleksyjny i sentymentalny klimat. Za video odpowiada Sebastian Juszczyk, Juzzmedia.

Tagi:
dodano: 2023-10-02 13:00 przez: Kamil Wnęk (komentarze: 0)

Nie zawsze słuchacze mają czas na śledzenie nowości, które regularnie pojawiają się w Polsce. Dzisiaj kolejny artykuł, w którym znajdziecie najważniejsze premiery z tego tygodnia - zarówno te od legend jak od nowej szkoły. Oprócz płyt wpadło też wiele ciekawych singli.

dodano: 2023-10-02 08:00 przez: Redakcja (komentarze: 1)

Odys to postać, która z przytupem weszła w tym roku na polską rap scenę i wprowadziła ogromny powiew świeżości. Słuchacze z miejsca pokochali Odysa z unikalny styl rapowania i niezwykle dopieszczoną produkcję. Zresztą nie ma co się dziwić, w końcu Odys to przecież alterego producenta LOAA, znanego między innymi ze współpracy z 2020, czy Gedzem.

Tagi:
dodano: 2023-10-01 21:00 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 5)

Mamy niedzielę, więc czas na podsumowanie najważniejszych premier mijającego tygodnia.

video
dodano: 2023-10-01 17:40 przez: Marcin Natali (komentarze: 10)

Eem Triplin to dość wyjątkowy artysta hip-hopowy jak na swój wiek. W erze, gdy tak wiele w rapie promocji wszelkiego rodzaju używek, Eem otwarcie mówi, że nie pali, nie bierze żadnych narkotyków, a w swojej muzyce łączy pełne soulu melodie z mocną nowoczesną perkusją. Urodzony w roku 2001 w Pensylwanii, Eem zaczął robić wokół siebie szum kilka lat temu serią wrzucanych codziennie na YouTube'a bitów. Potem wziął się za rap i w ciągu paru lat dostał wyrazy uznania od takich tuzów jak Tyler, The Creator czy PnB Rock.

Ze zdolnym, charyzmatycznym i dysponującym sporym poczuciem humoru raperem i producentem pogadaliśmy po jego koncercie na tegorocznym CLOUT Festivalu. Eem opowiedział nam m.in. o tym, co zaczerpnął od Kendricka Lamara i A$AP Rocky'ego; zdradził, co powiedziałby swojemu idolowi Tylerowi, The Creatorowi; powspominał skromne początki i robienie bitów w czasach, gdy był zbyt spłukany, by obchodzić Święta Bożego Narodzenia; a także opisał swoją więź ze $NOT'em i wyjaśnił ideę stojącą za okładkami nowej EPki "Still Pretty".

video
dodano: 2023-10-01 15:29 przez: Redakcja (komentarze: 0)

Hype powraca z formatem #HYPESTREFA, skupiającym wokół siebie najciekawszych zawodników z podziemia jak i mainstreamu. Dotychczas była to tylko playlista na Spotify - od miesięcy jest to również oficjalny format rapowy, podzielony na sezony i odcinki, cechujący się odskocznią od codziennych nowości na polskim rynku muzycznym, stawiający na spontaniczną formę i czystą zajawkę.

Inspiracją do założenia formatu była m.in legendarny już cykl „Rap One Shot” czy „WyskoczDoTego” Czwartym gościem formatu jest Pako!

Tagi:
dodano: 2023-10-01 14:24 przez: Redakcja (komentarze: 0)

Kobik nadciąga z piątym solowym albumem! Płyta reprezentanta BORCREW i Warner Music Poland zatytułowana ‘Soulja Life/Małopolski Stan’ ukaże się 16 listopada. Materiał zawiera 16 premierowych tracków, za których produkcję odpowiedzialni są między innymi Worek, ChinoAP, Opiat GCBW czy Icebergwantabag, który współpracował z takimi artystami jak Polo G, YG, czy Lil Baby.

Tagi:
kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News, R.I.P.
dodano: 2023-09-30 17:19 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 3)

Policja Las Vegas zatrzymała podejrzanego w sprawie strzelaniny, w której 7 września 1996 roku zginął Tupac Shakur.

Tagi:
dodano: 2023-09-29 07:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

"Świeży Materiał" to jeden z najlepszych albumów producenckich w polskim rapie i wielka szkoda, że do dziś nie doczekaliśmy się kontynuacji. Muzyka jednak powstawała. Waco w ostatnim czasie postanowił sięgnąć do archiwów i wrzucić szkice numerów, które przygotowywał w 2005/2006 roku z przeznaczeniem na drugi album. Gościnnie usłyszymy tu WNB, JWP/BC, Flexxip i Ziperę. Nie są to finalne utwory, ale "lost tapes", które na pewno ucieszą wielu fanów rapu z tamtych lat.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News, Sport
dodano: 2023-09-28 20:12 przez: Kamil Wnęk (komentarze: 8)
lewy mata

Kilka dni temu Mata był na meczu FC Barcelona - Celta Vigo, który Barca wygrała. Dodatkowo informacje o nowym albumie Maty były wyświetlane na bandach wokół boiska, więc i w ogólnoświatowej transmisji. Dzisiaj pojawiły się zdjęcia ze spotkania Maty i Roberta Lewandowskiego, opublikowane na profilu klubu, obserwowanym przez ponad 120 milionów fanów.

Tagi:
wydarzenie
dodano: 2023-09-27 18:28 przez: Redakcja (komentarze: 0)

Yurkosky od lat przeszukuje podziemie - nie jest tajemnicą, że wielu z dzisiejszych topowych raperów wysyłało kiedyś swój numer do Yurkosky'ego na tzw NoNameAlert - przypomnijmy choćby Szpaka, Matę, Okiego, Aviego, Opała czy Floral Bugsa.

W ten czwartek w Gdańsku w Kinguin Esports Lounge najciekawsi z ostatnich miesięcy streamów zagrają swoje koncerty na swoistym Przeglądzie Podziemia! Wystąpi ponad 15 ekip z całej Polski.

Tagi:
kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2023-09-27 17:18 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 1)

Co za wyciek! W Internecie pojawił się projekt łączący siły dwóch ikon - Kanye Westa i Dr. Dre. Na krążku, który miał być sequelem "Jesus Is King", usłyszymy między innymi remiksy utworów z pierwszej części, a także featy od prawdziwych hip-hopowych gigantów. Wśród nich są Snoop Dogg czy Eminem.

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News, Video
dodano: 2023-09-27 07:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Pisaliśmy Wam ostatnio o świetnej płycie Kota The Frienda "Protea", której wystawiłem w recenzji 6/6 - Kota to zdecydowanie raper, który w tym roku obok Larry'ego June'a najczęściej gości na naszym redakcyjnym odsłuchu.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2023-09-26 17:40 przez: Kamil Wnęk (komentarze: 1)

Dzisiaj w sieci pojawił się filmik, w którym była dziewczyna Gargamela oskarża go o przemoc oraz grooming, czyli wykorzystanie i manipulowanie młodszą od siebie osobą (w tamtym czasie miała ona 16 lat). Do tych oskarżeń odniósł się Bedoes 2115, który z Gargamelem współpracował od kilku miesięcy - youtuber i dziennikarz radiowy został jego koncertowym DJ'em.

dodano: 2023-09-26 12:00 przez: Jan Stokowski (komentarze: 1)

Już w piątek światło dzienne ujrzy specjalny album na 25-lecie Hemp Gru. "Hemp Groove" to nowe utwory a także odświeżone wersje klasyków warszawskiej grupy, nagranych wraz z żywymi instrumentami oraz premierowymi zwrotkami gości. A ich lista jest naprawdę doborowa!

Strony