Sokół

Sokół

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2018-11-09 15:02 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

W dniu cyfrowej premiery albumu "Eter" (fizyczna opóźniona będzie na 14.11. przez problemy techniczne w tłoczni) otrzymujemy mocarny posse-cut promujący nowe wydawnictwo HG. W drugiej części klasycznego "Życia Warszawy" gospodarzy wsparli Małach, Parzel, Onar, Kaczy, Siwers, Sokół, Pezet, Proceente i Rufuz! Kto Ty jesteś? Skąd pochodzisz?

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2018-09-27 15:48 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

"Wehikuł czasu" to czwarty singiel promujący solowy materiał Bonusa RPK - Technik Pasjonat, którego premiera zaplanowana jest na listopad tego roku. Gościnnie w numerze pojawili się reprezentanci Prosto Label: Sokół oraz Juras.  Za warstwę muzyczną odpowiada WOWO.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2018-09-24 11:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Starsi fani rapu na pewno pamiętają warszawską ekipę Peel Motyff, której zaangażowany społecznie singiel "Nie jest tak źle" był jednym z większych klasyków z początków wieku. GRZ i Lui namieszali wówczas debiutem (wydanym ze wsparciem Molesty), a krótko potem GRZ wypuścił także solówkę zawierającą m.in. pamiętny singiel z udziałem Pono. Od kilkunastu lat było jednak o nim cicho, ale jedyne sygnały od duetu wydawał podziemnymi działaniami Lui - GRZ powrócił dopiero w tym roku.

Kilka dni temu w Sieci pojawiły się dissy GRZ'a na Sokoła i Quebonafide - które jednak błyskawicznie zostały usunięte. O co chodziło?

dodano: 2018-09-06 20:00 przez: Aleksandra Orłowska (komentarze: 1)

"Dokładnie 18 lat temu, rok po premierze „Chleba powszedniego” ZIP Składu, wydaliśmy pierwszy album WWO official „Masz i pomyśl"” – rozpoczyna swój wpis na Facebooku. Wśród osób zaangażowanych w powstanie albumu, oprócz Sokoła, Jędkera i DJ-a Deszczu Strugi, którzy tworzyli grupę, znaleźli się m.in. DJ 600V, Waco, a także Fu. Gościnnie pojawili się też Włodi, Felipe, Kosi i Pele. Sokół przypomniał także okoliczności zmiany nazwy grupy i opowiedział o procesie powstawania klipów. 

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2018-09-01 22:33 przez: Aleksandra Orłowska (komentarze: 2)

Rok temu Sokół w wywiadzie dla Interii, wyznał, że "wmawia sobie, że nikt nie czeka na jego solówkę". Jednak prawda jest zupełnie inna! Solowy album rapera to jedno z najbardziej wyczekiwanych wydawnictw polskiego hip-hopu. Warszawski raper wciąż niewiele zdradził na temat albumu, wiemy natomiast, że będzie na nim kilku producentów: "To jest pierwsza płyta gdzie poprosiłem kogoś, żeby został producentem wykonawczym. Ja bardzo lubię w ogóle tę pracę, więc szczerze mówiąc, oddawałem to komuś tak nie do końca przekonany, czy to wypali, ale wybrałem osobę, której ufam i też długo zastanawiałem się, kto to ma być. Finalnie jest to osoba, która pewnie niektórych zaskoczy".

Tagi:
video
kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Premiery, Video
dodano: 2018-08-29 22:30 przez: Aleksandra Orłowska (komentarze: 0)

Emocje po tym, jak Sokół przerobił numer Sitka, jeszcze nie opadły, a już otrzymaliśmy zapowiedź następnej odsłony "Projektu Tymczasem" EB - tym razem będziemy mieli szansę usłyszeć, jak Sitek poradził sobie z numerem WWO "Mogę wszystko". Wysokobudżetowy teledysk Sokoła zdobył blisko 3 miliony odsłon, utrzymuje się też na 1. miejscu w rankingu YouTube. Na razie mamy dostęp jedynie za kulisy pracy nad nową wersją, jednak i tego nie warto przeoczyć. Sitka wspierają Sokół, Steez i Zeppy Zep. 

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2018-08-24 16:48 przez: Mateusz Natali (komentarze: 10)

"Słucham małolatów, żeby wiedzieć co się kroi, słucham zgredów żeby wiedzieć jak było, jedni i drudzy słuchają słów moich - żyć trzeba umić co by się nie wydarzyło" - Sokół wziął na warsztat "Chcemy być wyżej" Sitka, przepuścił przez własny filtr i dostarczył nam numer w klimacie nasuwającym na myśl Jaya Z - czyli bragga oparte na faktach i stylowy wjazd prosto z prezesowskiego fotela. Klasa i dodatkowy aperitif przed wyczekiwaną solówką.

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2018-08-22 19:54 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Już 6 października w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie odbędzie się wyjątkowe wydarzenie łączące muzykę i sztuki wizualne – Projekt TYMCZASEM. W jego ramach usłyszymy muzyczno-pokoleniowe crossy, które zapowiada video dokumentujące powstawanie nowej wersji "Chcemy być wyżej", którą zajął się Sokół.

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2018-07-24 11:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 10)

Głośna sprawa Bonusa RPK doczekała się w ostatnich dniach bardzo kontrowersyjnego wyroku skazującego - scena rapowa stanęła #MuremZaBonusem a obszerne oświadczenie wystosował na swoim FB Sokół:

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2018-07-10 19:54 przez: Aleksandra Orłowska (komentarze: 5)

Sokół, Pezet, Żabson i Sitek – czterej raperzy, których artystyczne ścieżki do tej pory się nie przecięły, rozpoczęli właśnie wyjątkową muzyczną kooperację. Jej efektem będzie unikalne wydarzenie, sponsorowane przez markę EB. Działania wpisują się w ideę TYMCZASEM, w ramach której marka udowadnia, że etap poszukiwania, mylenia się i poznawania siebie ma fundamentalne znaczenie w życiu człowieka. Koncept ten jest ponadczasowy, co udowadnia zestawienie ze sobą pionierów gatunku o ugruntowanej pozycji – Sokoła i Pezeta oraz młodych i bardzo utalentowanych muzyków, których styl wciąż ewoluuje, a oni sami nieustannie poszukują nowych form ekspresji – Żabsona i Sitka. Zderzenie ich doświadczeń pokazuje, że pewne napięcia towarzyszyły młodym ludziom od zawsze, zarówno w roku 1998, jak i w roku 2018, co stanowi kanwę muzycznej współpracy, jakiej jeszcze nie było.

kategorie: Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2018-07-05 01:18 przez: Marek Adamski (komentarze: 3)

Na profilach instagramowych wymienionych panów pojawiło się ich wspólne zdjęcie oraz podpis "Już niedługo gdzieś, coś razem". Na profilu Pezeta dopisek jest rozwinięty o "Niedługo razem na jednej scenie i inne niespodziewane sztosy", natomiast na instastory Steeza dzień wcześniej mogliśmy zobaczyć Pezeta nagrywającego wokale w studiu. Na resztę szczegółów dotyczących wspólnego projektu artystów musimy jeszcze trochę poczekać.

video
dodano: 2018-05-11 01:16 przez: Marek Adamski (komentarze: 2)

Dziś prezentujemy kolejną zapowiedź Albo Inaczej 2. Tym razem jest to efekt wspólnego spotkania w studio Natalii Nykiel, Sokoła i głównego aranżera projektu Albo Inaczej Mariusza Obijalskiego. Autorska świetnie przyjętego albumu „Discordia” (nominacja do nagrody Fryderyków!) zaśpiewała utwór „Mogę wszystko” z repertuaru WWO. Premierze utworu towarzyszy video sesja nagrana na dachu wieżowca.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2018-04-06 15:30 przez: Marek Adamski (komentarze: 20)

Przedwczoraj pisaliśmy wam odnośnie kontrowersyjnej decyzji Żabsona, w sprawie robienia zdjęć z fanami po koncertach. Dziś do całej wypowiedzi, w poście na Facebooku odniosła się legenda warszawskiej sceny, Sokół.

Tagi:
video
dodano: 2018-03-23 11:48 przez: Mateusz Natali (komentarze: 6)

23 marca 1998. To już 20 lat od kiedy światło dzienne ujrzał "Skandal" Molesty, swoisty kamień węgielny pod fundamenty warszawskiego rapu, jak i całego nurtu ulicznego. Album kultowy, znany na pamięć, notujący niezliczone follow-upy i inspirujący mimo swojej surowości kolejne pokolenia. Postanowiliśmy zapytać kilka osób z różnych muzycznych światów i pokoleń o to, co znaczył dla nich Skandal - sprawdźcie nasz krótki dokument, w którym swoimi wspomnieniami podzielili się Włodi, Sokół, Pono, Fu, Kosi JWP, Ras (Rasmentalism) oraz Jan-Rapowanie!

video
dodano: 2018-03-12 17:05 przez: Aleksandra Orłowska (komentarze: 1)

Zipera z nowym numerem! W "Nie trzeba" udzielił się także Sokół. Klip zapowiada płytę "Meritum.", nad którą obecnie pracują raperzy. Jej premiera planowana jest na wiosnę 2018 roku. Prace nad płytą trwały od dłuższego czasu i według tego, co mówią sami raperzy, są już na ukończeniu.

Tagi:

Strony