Sokół

Sokół

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2019-01-16 13:11 przez: Mateusz Natali (komentarze: 6)

Już tylko miesiąc do solowego debiutu Sokoła - pora na odkrycie kart. Po stopniowym ujawnianiu tracklisty teraz otrzymaliśmy komplet szczegółów.

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, Komentarze
dodano: 2019-01-11 09:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Po ujawnieniu przez Sokoła faktu, że na jego solówce znajdzie się numer z PRO8L3Mem i Taco Hemingwayem wybuchła burza komentarzy - wśród nich zarówno zachwyty zwiastujące collabo roku, jak i narzekania, że artyści ci w ogóle do siebie nie pasują i gdzie to w ogóle pakować ich do jednego numeru... Przypomnijmy więc, że miało to już miejsce - choć oczywiście oddzielnie.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2019-01-09 22:16 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

Sokół kontynuuje odsłanianie tracklisty swojego solowego albumu... i podkręca tempo. Do tej pory nie mieliśmy żadnych rapowych gości, dziś poznaliśmy za to naprawdę intrygujące grono!

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2019-01-07 16:35 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

Sokół stopniowo odkrywa kolejne karty. Poznaliśmy następne 3 numery z jego solówki wraz z gośćmi/producentami...

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2019-01-06 10:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Krok po kroku otrzymujemy coraz więcej szczegółów dotyczących pierwszej solówki Sokoła. Po garści pierwszych szczegółów i starcie preorderu poznaliśmy ostatnio pierwsze tytuły i współpracowników, teraz pora na część drugą...

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2019-01-03 23:31 przez: Mateusz Natali (komentarze: 5)

Owiane tajemnicą solo Sokoła to z pewnością jeden z najmocniej wyczekiwanych albumów tego roku. Po garści pierwszych szczegółów i starcie preorderu nadal wszystko pełne było znaków zapytania - do płyty już niespełna 1,5 miesiąca, warszawski raper postanowił więc uchylić rąbka...

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2018-12-18 09:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Długo zapowiadany solowy album Sokoła znajduje się na finiszu, a my niedawno otrzymaliśmy preorder i datę premiery - warszawski raper nie ujawnił żadnych szczegółów płyty, a mimo tego fani rzucili się na nią tak, że na chwilę zatkało nawet serwery Prosto. Teraz Sokół równie enigmatycznie skomentował entuzjastyczny odbiór i wytłumaczył, dlaczego nie powie ile preorderów poszło na ten moment.

Tagi:
kategorie: Galerie, Hip-Hop/Rap, Relacje
dodano: 2018-12-11 19:18 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

W piątek w warszawskiej Progresji formacja Hemp Gru świętowała swoje 20-lecie. Nie zabrakło klasyków z dorobku, historycznych spotkań (Hemp Gru, Włodi i Kaczy razem na scenie!: "To legendarny moment" (video)) a także gości specjalnych - poza Wilkiem, Bilonem i Żarym na scenie zobaczyliśmy m.in. Sokoła, Pezeta, Onara, Ero JWP, Włodiego, Małacha/Rufuza, Siwersa, Proceente czy Kaczego.

Sprawdźcie fotorelację, którą przygotował Young Sandi (zdjęcia na dole artykułu)!

kategorie:
dodano: 2018-12-11 09:58 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Po przeszło dwudziestu latach działalności na polskiej scenie, dopiero teraz Sokół wydaje pierwszy w pełni solowy album. "Wojtek Sokół” - bo taki, przewrotny w swojej prostocie, tytuł nosić będzie debiutancki solowy album Sokoła, to podróż po różnych obszarach rapowych i muzycznych zamiłowań artysty. Należy się spodziewać zarówno jazdy bez trzymanki i ostrych zakrętów, jak i prostych dróg. Nigdy jednak, jak w całej dotychczasowej działalności Sokoła, dróg na skróty.

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2018-12-11 09:58 przez: Mateusz Natali (komentarze: 5)

Dziwnie brzmi sformułowanie 'solowy debiut' w przypadku jednego z budowniczych i równocześnie filarów polskiej sceny, ale taka jest prawda - pierwszy solowy album Wojtka Sokoła wreszcie nadciąga a założyciel Prosto będzie miał wreszcie spokój z pytaniami 'kiedy płyta'. Panie i Panowie - wystartował preorder jednej z najbardziej oczekiwanych płyt ostatnich lat!

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2018-11-29 09:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 6)

"Chcemy być wyżej" udowodniło, że Sokół nadal jest na polskiej scenie postacią, której nie sposób zignorować. Przypomniało nam także dlaczego pierwsza solówka Wojtka jest jednym z albumów, na które nie możemy się doczekać. Teraz warszawski raper opowiedział co nieco o pracy nad albumem, jego zawartości oraz ciążącej nad nim presji.

Tagi:
video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2018-11-09 15:02 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

W dniu cyfrowej premiery albumu "Eter" (fizyczna opóźniona będzie na 14.11. przez problemy techniczne w tłoczni) otrzymujemy mocarny posse-cut promujący nowe wydawnictwo HG. W drugiej części klasycznego "Życia Warszawy" gospodarzy wsparli Małach, Parzel, Onar, Kaczy, Siwers, Sokół, Pezet, Proceente i Rufuz! Kto Ty jesteś? Skąd pochodzisz?

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2018-09-27 15:48 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

"Wehikuł czasu" to czwarty singiel promujący solowy materiał Bonusa RPK - Technik Pasjonat, którego premiera zaplanowana jest na listopad tego roku. Gościnnie w numerze pojawili się reprezentanci Prosto Label: Sokół oraz Juras.  Za warstwę muzyczną odpowiada WOWO.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2018-09-24 11:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Starsi fani rapu na pewno pamiętają warszawską ekipę Peel Motyff, której zaangażowany społecznie singiel "Nie jest tak źle" był jednym z większych klasyków z początków wieku. GRZ i Lui namieszali wówczas debiutem (wydanym ze wsparciem Molesty), a krótko potem GRZ wypuścił także solówkę zawierającą m.in. pamiętny singiel z udziałem Pono. Od kilkunastu lat było jednak o nim cicho, ale jedyne sygnały od duetu wydawał podziemnymi działaniami Lui - GRZ powrócił dopiero w tym roku.

Kilka dni temu w Sieci pojawiły się dissy GRZ'a na Sokoła i Quebonafide - które jednak błyskawicznie zostały usunięte. O co chodziło?

dodano: 2018-09-06 20:00 przez: Aleksandra Orłowska (komentarze: 1)

"Dokładnie 18 lat temu, rok po premierze „Chleba powszedniego” ZIP Składu, wydaliśmy pierwszy album WWO official „Masz i pomyśl"” – rozpoczyna swój wpis na Facebooku. Wśród osób zaangażowanych w powstanie albumu, oprócz Sokoła, Jędkera i DJ-a Deszczu Strugi, którzy tworzyli grupę, znaleźli się m.in. DJ 600V, Waco, a także Fu. Gościnnie pojawili się też Włodi, Felipe, Kosi i Pele. Sokół przypomniał także okoliczności zmiany nazwy grupy i opowiedział o procesie powstawania klipów. 

Tagi:

Strony