Sokół

Sokół

dodano: 2019-03-15 18:55 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

W bardzo mocno obsadzonym lutym jeden album w Waszych oczach ewidentnie wybił się na przód - mowa o solowym materiale Sokoła, który zgromadził blisko połowę głosów w ankiecie!

video
dodano: 2019-03-12 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

8 odcinek "Spot-Talku" w sklepie Distance.pl był nietypowy z wielu względów - po raz pierwszy odbyliśmy go bez udziału publiczności, a sama dyskusja mimo tego potoczyła się chyba najdłużej. W efekcie mamy dla Was ponad godzinę rozmowy z Wojtkiem Sokołem, podzielonej na 3 części i wspartej krótkim flashbackiem z pamiętnej imprezy premierowej, o której już Wam pisaliśmy - pora na część pierwszą!

dodano: 2019-03-07 09:23 przez: Mateusz Natali (komentarze: 7)

Po bardzo oszczędnym styczniu polski rap zaczyna się rozkręcać... Luty to już kilka bardzo mocnych pozycji, które przyniosły nam wiele emocji i wiele dobrej muzyki - a kto Waszym zdaniem przynióśł najwięcej?

Na wskazanie swojego numeru 1 macie równo tydzień i już w przyszły piątek poznamy płytę miesiąca zdaniem czytelników Popkillera!

dodano: 2019-02-27 09:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 10)

Pierwsze solowe wydawnictwo Sokoła w ciągu pierwszego tygodnia od premiery uzyskało nakład 30 tysięcy sprzedanych egzemplarzy. Oznacza to status platynowej płyty. Sokół ogłasza także drugą datę warszawskiego koncertu z “Pierwszej Solowej Trasy’, który odbędzie się 14 kwietnia w warszawskim kinie Luna.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2019-02-23 16:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Ponad 20 lat kariery Sokoła obfitowało w duety - chwilę po premierze pierwszej solówki raper zdradził jednak, że kiedyś wziął się już za album sygnowany stricte własną ksywką i prawie go skończył. Dlaczego finalnie nie ukazał się w tej formie?

Tagi:
video
dodano: 2019-02-22 18:21 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Z początkiem marca Sokół rusza w trasę promującą album "Wojtek Sokół" - jednak zanim to nastąpi zerknijcie jak ubiegłoroczny hit "Chcemy być wyżej" rozhulał 2000 głów pod sceną w trakcie grudniowych 20 urodzin Hemp Gru (zdjęcia z imprezy)!

Tagi:
dodano: 2019-02-18 21:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Powiedzieć, że na ten album czekała cała rapowa scena to nic nie powiedzieć. Po ponad 20 latach kariery Sokół zaserwował nam swój pierwszy solowy krążek, nazwany po prostu "Wojtek Sokół". Tytuł prosty i minimalistyczny - wydanie jednak niekoniecznie. Co otrzymali fani, którzy zdecydowali się zaufać członkowi ZIP Składu?

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Relacje
dodano: 2019-02-18 09:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Zdawaliśmy Wam już relację z niecodziennej czwartkowej premiery płyty Sokoła i odsłuchu w kolumnie Range Roverów jadących przez centrum Warszawy. Teraz otrzymujemy od Prosto videorelację z tego wieczoru!

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2019-02-17 14:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Bystre obserwatorskie "sokole oko" Sokoła przyniosło mu już przydomek 'Narrator', a umiejętność obrazowego oddania zarówno szerokich zjawisk jak małych codziennych historii to zdecydowanie jedna z jego najsilniejszych stron. Jak powstają teksty rapera i na czym opierają się opisywane w nich historie?

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2019-02-16 11:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Wczorajsza premiera płyty "Wojtek Sokół" to rzecz, którą żyje całe rapowe środowisko. Środowisko, które w ostatnich latach przeszło liczne przemiany - Sokół przyjrzał się im w najnowszym wywiadzie.

Tagi:
dodano: 2019-02-15 11:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 5)

Parafrazując - promować trzeba umić. Solowy album Wojtka Sokoła to dla polskiego hip-hopu wydarzenie epokowe i symboliczne. Oto postać dla sceny ikoniczna, stojąca za niezliczonymi klasykami oraz za znaną każdemu wytwórnią i marką ubraniową po raz pierwszy podpisuje się pod albumem jedynie swoim imieniem i ksywką. Ta płyta nie mogła mieć standardowej premiery - i nie miała.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2019-02-11 19:35 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Już w piątek premiera płyty "Wojtek Sokół", z tej okazji raper rzucił trochę światła na to, kto w procesie powstawania płyty grał kluczową rolę...

dodano: 2019-02-07 19:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Już za tydzień premiera pierwszego solowego albumu Sokoła - z tej okazji mamy dla Was specjalną perełkę wygrzebaną w popkillerowych archiwach. W 2014 roku Sokół i Marysia Starosta nagrali na bicie DJ-a Premiera numer "Zepsute Miasto" - do utworu tego powstał wysokobudżetowy, filmowy wręcz teledysk, będący najdroższym video w historii Prosto Label.

Dzięki zaproszeniu Sokoła wpadliśmy wtedy z kamerą na plan zdjęciowy, który wymagał zamknięcia fragmentu centrum Warszawy, by zainscenizować tam finałową scenę... Wówczas w zamieszaniu nie udało nam się sprawnie opublikować materiału, który trochę przeleżał w archiwach -  wydaje nam się, że przeddzień premiery albumu "Wojtek Sokół" to idealny moment, by do niego wrócić. Sprawdźcie jak wyglądały zdjęcia do klipu, w którym gościnne role zagrali m.in. Pono, Vienio, Koras, Małach/Rufuz czy Rafał Maserak - mamy dla Was trochę backstage'u oraz rozmowę z Sokołem w samym środku zamieszania!

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2019-01-25 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 9)

Mija dziś 15 lat od jednego z najważniejszych wydarzeń w historii polskiego hip-hopu - i nie tylko polskiego. Oto reprezentacja polskich b-boyów miała 25 stycznia 2004 okazję zatańczyć przed Papieżem Janem Pawłem II, będąc pierwszymi przedstawicielami kultury hip-hopowej w Watykanie!

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2019-01-25 00:15 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Sokół zapowiadał dziś "niespodziankę o północy" w momencie ogłoszenia faktu, że jego solowy album pokrył się Złotem. No i jest niespodzianka... a jest nią pierwszy singiel z albumu!

Strony