Ten Typ Mes

Ten Typ Mes

recenzja
dodano: 2021-11-18 11:00 przez: Bartłomiej Woynicz (komentarze: 9)

Po trzech latach od ostatniej solówki Mesa ("Rapersampler") i w półtora od premiery projektu Biały Tunel dostajemy od Typa zaskakujący album. Oto pięć rzeczy rzucających się w ucho po odsłuchu "Hello Baby".

dodano: 2021-11-09 13:29 przez: Kontakt (komentarze: 20)

Niespełna 10 dni pozostało do premiery dziewiątego albumu w dyskografii Tego Typa Mesa! „Hello Baby” ukaże się 19 listopada, a my poznaliśmy właśnie nowy singiel i pełną listę gości!

Nie wszystkie utwory na „HELLO BABY” są dziecio-tematyczne. „Foliage” z Kozą odnosi się do bieżącej rzeczywistości pełnej wykluczających się „prawd” i zadziwiających teorii. Bez bojowego nastawienia, na pełnym luzie Mes i Koza głośno zastanawiają się jak i dlaczego niektórzy znajomi odpływają od nich światopoglądowo coraz dalej i dalej.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-10-29 19:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

Starcie Mesa z Mezo do dziś uważane jest za jeden z najlepszych beefów w historii polskiego rapu, gdzie obie strony wspięły się na maksimum swoich możliwości. Przed naszą kamerą ten konflikt wspominał Ten Typ Mes, opowiadając także o kończącej go bójce, teraz na ten temat wypowiedział się obszerniej Mezo...

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-10-18 08:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

W ostatnich dniach na profilach wielu polskich raperów zaczęły się pojawiać plansze z tajemniczymi zestawieniami, osadzone w podobnej estetyce. Widzimy na nich ksywki MC z różnych pokoleń, od Liroya przez Mesa po schaftera, zestawione po 3-4 osoby wraz z producentami (również zróżnicowanymi wiekowo).

kategorie: Polska, Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-09-23 08:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 11)

„Hello Baby” to tytuł dziewiątego solowego albumu w dyskografii warszawskiego rapera. Ten Typ Mes przedstawia światu swojego syna, prezentując nowy singiel „Akuku”!

video
dodano: 2021-09-02 10:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Czy fakt, że zdajesz sobie sprawę z własnego egocentryzmu cokolwiek zmienia? Czym karmić wiecznie głodnEGO chłopca, który wewnątrz tylu z nas marudzi na brak atencji? Mes stawia te niełatwe pytania na turbodoładowanym bicie Dryskulla w nowym singlu pt. „Joga” i dodatkowo odpala preorder swojego następnego albumu.

Tagi:
kategorie:
dodano: 2021-09-01 17:09 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Pierwszy od trzech lat solowy album Mesa to produkcja pełna biegunowych brzmień i gościnnych głosów. Bity i kompozycje stworzyli m. in. Kuba WięcekJordan_bypass@atutowyDryskullWorstCaseMoo Latte i Spear Oh. Zwrotki od KękęBersonaDizkreta czy Kozy nawet w teorii zwiastują jedno z najważniejszych polskojęzycznych wydawnictw 2021 roku.

Tagi:
dodano: 2021-08-22 21:00 przez: Igor Wiśniewski (komentarze: 0)
Zetha Magiera Mes VBS

Lipiec w polskim rapie nie obfitował w zbyt wiele premier, podobnie dzieje się w styczniu. Ostatnim tygodniom daleko do mnogości albumów, a częstotliwość singli również nie sprawiała wrażenia lawiny śnieżnej. Zbliżający się przełom lata i jesieni pozwala sądzić, że wkrótce płytowa posucha się skończy.

video
dodano: 2021-07-29 13:48 przez: Marek Adamski (komentarze: 2)

Na tak mrocznym nowojorskim bicie Typa nie słyszano od dawna. Podwójne rymy, słodko-gorzkie obserwacje i gry słowne Mes osadził na pociętych na zamówienie samplach WorstCase’a. „Idealny raper” to drugi - po świetnie przyjętym „Only in Warsaw” - singiel zapowiadający solowy album Tego Typa Mesa

Tagi:
dodano: 2021-04-19 20:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 2)

Ten Typ Mes zapowiada nową płytę singlem w formie unikatowego NFT. To pierwsze NFT z muzycznego mainstreamu w Polsce!

Tagi:
wydarzenie
dodano: 2021-04-08 14:40 przez: Marek Adamski (komentarze: 1)

Już dziś odbędzie się premiera jazz-rapowej produkcji muzycznej zrealizowanej w magicznej, pełnej retro RTV scenerii Galerii Sztuki Muzycznej i Obrazu w Chorzowie. Mes wyposażony tylko w mikrofon wsparł się tym razem topowym zespołem Jazzu Elektrycznego w Polsce - Schmidt Electric, trębacza Piotra Schmidta.

video
dodano: 2021-01-22 14:52 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Nowy rok przynosi nowości z obozu Gverilli. 2021 autor „Hologoramu” zaczyna kooperacją z Tym Typem Mesem, która ma swoją premierę na kanale labelu Alkopoligamia.com.

video
dodano: 2020-11-05 21:18 przez: Marek Adamski (komentarze: 4)

Wokalista (odpowiedzialny również za produkcję tego numeru) i raper łączą siły we wspólnym singlu "Wolność", który odnosi się do obecnej sytuacji politycznej i wykorzystuje materiały ze Strajku Kobiet z 30 października. Artyści chcą w ten sposób okazać wsparcie protestującym, jak piszą, "w walce o wolność każdego z nas". 

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Jazz, News, Soul, Video
dodano: 2020-06-17 10:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Albo Inaczej wraca w nowej odsłonie. Kolejny hip-hopowy klasyk doczekał się nowej interpretacji. „Trze‘a było” z repertuaru Tego Typa Mesa wykonała Paulina Przybysz!

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-05-27 19:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

"Dla Ciebie Kuba W, dla nas był Mann i Materna" - rapował kiedyś Mes, a wielu fanów z zaskoczeniem lub krytyką odebrało jego wizytę u Kuby Wojewódzkiego. Ten Typ wytłumaczył dlaczego zdecydował się pójść na kanapę do TVN'u.

Tagi:

Strony