lj karwel

lj karwel

dodano: 2021-08-06 21:00 przez: Igor Wiśniewski (komentarze: 4)
Proceente

Od 2007 roku, 6. sierpnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Piwa i Piwowara. W ciągu roku spożycie chmielowego napoju sięga ponad 130 miliardów litrów, co czyni go najczęściej spożywanym alkoholem na świecie. Nic więc dziwnego, że złoty trunek często wspominany jest w tekstach raperów - czasem jako główny bohater.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-03-23 17:33 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 0)

Lekter Records prezentuje utwór "Ile_jest" autorstwa Karwela (wcześniej działającego pod ksywą LJ Karwel). To kolejny luźny utwór rapera wydany przed płytą, którą wypuści w warszawskiej wytwórni w 2017 roku. W związku z serią złośliwych ataków na swój facebookowy profil Karwel założył nową stronę dla fanów.

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-06-12 20:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 5)

Spore zmiany u LJ'a Karwela, uczestnika drugiej edycji Młodych Wilków. Raper z Moniek zmienił ksywkę na Karwel, zmienił także wytwórnię i wystosował oświadczenie, wraz z nowym numerem zapowiadającym kolejny materiał...

Tagi:
dodano: 2015-01-23 16:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 6)

Ranking ma na celu przelot przez pięćdziesiąt wybranych wydawnictw, które ukazały się w polskim rapie w ubiegłym roku. Od siebie chciałbym dodać, że każdą z tych płyt warto sprawdzić, a kolejność ma tak naprawdę subiektywne i drugorzędne znaczenie i nie stanowi oficjalnej linii redakcji. Miejsca 50-46 stanowi pięć "bonusowych" pozycji, na których znajdują się albumy instrumentalne, czasami nawet tylko luźno związane z hip-hopem. Od miejsca 45. zaczynają się pozycje "właściwe", które obejmują zarówno albumy dostępne w oficjalnej dystrybucji, jak i nielegale, epki i mixtape'y. Zapraszam.

[Krystian w naszej redakcji zajmuje się przede wszystkim polskim rapem, a poza mainstreamem śledzi również mniej wyeksponowane rejony podziemia, trzymając cały czas rękę na pulsie. W samym 2014 roku słuchał imponującej liczby prawie 120 polskich albumów, co pozwoliło mu ułożyć poniższe subiektywne top 50, które dostawać będziecie przed najbliższe 5 dni a które ja sam przeczytałem z ciekawością. Przegląd to bowiem dość obszerny i przekrojowy, do sprawdzenia którego zapraszamy, zapowiadając zarazem, że to oczywiście nie koniec naszych podsumowań tego, co działo się w polskim rapie w roku 2014 a wręcz przeciwnie - jeszcze trochę przed Wami - przyp. Mateusz Natali]

Za nami już półmetek, dziś czas więc na drugą dziesiątkę notowania...

wydarzenie
dodano: 2014-12-22 15:18 przez: Mateusz Natali (komentarze: 8)

W sobotę w warszawskim niePowiem miały miejsce huczne urodziny DJ-a Black Belt Grega i DJ-a Phunk'illa, w trakcie których na scenie pojawili się Quebonafide, Pyskaty, Kuba Knap, Siwers i LJ Karwel. O imprezie głośno było także wczoraj za sprawą sytuacji, do której doszło na linii Pih-Quebo, dziś natomiast mamy dla Was fotorelację z całości, którą przygotował Tomek Karwiński.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-12-15 18:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

"Nowy "Klaser", czyli jedyna w Polsce wydawana raz do roku na winylu, hiphopowa składanka już w sprzedaży, a my odsłaniamy kolejny utwór z tego wyjątkowego wydawnictwa. Wcześniej mogliście usłyszeć klimatyczny "Niech boli" oraz wygrzany lot R.A.U.'a czyli "Cozakot"

Teraz pora na kolejną produkcję Szoguna i banger, do którego zaprosił LJ'a Karwela, Tego Typa Mesa, ZETENWUPE, Grubego Józka i Kubę Knapa. Pięciu gniewnych raperów i bit, który sprawia, że nawet najbardziej drewniane ucho zaczyna przewodzić ciepło. Do tego refren, który mógłby być częścią "alkopolihymnu". Jeśli jeszcze nie zamówiliście wosku z "Klaserem vol. 2", to łapcie odsłuch na zachętę i zapraszamy do sklepu zanim roztopi się od nadmiaru sztosów!"
kategorie:
dodano: 2014-11-13 11:15 przez: Karolina Dobkowska (komentarze: 0)

LJ Karwel puszcza w Wasze głośniki album Niepotrzebne skreślić, a Agencja Domino oraz Alkopoligamia.com zapraszają z tej okazji na koncert promujący debiut rapera z Moniek.

Już w sobotę w Czterech Literach wystąpi LJ Karwel, wspierany przez Mondry i Gupi (Fifer/GrubyJózek) oraz Dj LazyOne. Koncerty zagrają również Zetenwupe Ferajna oraz Emil G. & Dj Willy Mąka, a imprezę nakręci Dj Vit.

dodano: 2014-10-24 16:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Debiutancki album LJ’a Karwela pt. „Niepotrzebne skreślić” to muzyczna podróż przez złotą erę hip hopu – lata ’90 – którym moc współczesnego głosu rapera dodaje świeżości. Longplay ten to kompletna opowieść, której klimat dostosowuje się do pór tygodnia, bo „working class hero” LJ Karwel wie, czym jest frustracja i zna smak relaksu po robocie.

"Dziś wielki dzień dla LJ'ta Karwela i dla nas - Alkopoligamii. Po miesiącach ciężkiej pracy z przyjemnością odsłaniamy "Niepotrzebne skreślić" - debiutancki album Krzysztofa. O 22.00 odpalamy pierwszego szampana w Klubie 55 w Warszawie, świętując premierę i rozdziewiczając jesienną trasę koncertową Eljota. To dla nas również jubileuszowe (rocznica) Lepsze Piątki, a zagrają na nich: R.A.U., Black Belt Greg, Lazy One oraz gość specjalny - Invent (U Know Me)" - czytamy w info prasowym. Poniżej odsłuch oraz najbliższe koncerty.

recenzja
dodano: 2014-10-23 17:00 przez: Marcin Flint (komentarze: 0)

2014 to rok weryfikacji wyborów, jakich w rapowym drafcie dokonała Alkopoligamia. Po sprawdzeniu czy Kubie Knapowi udało się nie denerwować i nie łudzić, przyszedł czas przekonać się ile potrzeba skreślić u LJ Karwela, najbardziej nieprzewidywalnego zawodnika w ekipie Mesa i Stasiaka.
 

video
dodano: 2014-10-23 13:56 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Wypił wilk piw kilka, ponieśli i wilka. Zapraszamy Was do oglądania nowego SLEEP SHOTA, promującego debiutancki album LJ'ta Karwela - "Niepotrzebne skreślić". Po poważnym "Nienawidzę ludzi" i sentymentalnym "Małpim Mieście" przyszła kolei na mocny, imprezowy sztos - niepozbawiony jednak odrobiny refleksji. Mamy też remix "Nienawidzę Ludzi" autorstwa Inventa.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, Patronaty
dodano: 2014-10-17 10:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 1)

W trzecim singlu promującym debiutancki album LJa Karwela "Niepotrzebne skreślić" raper pyta, gdzie są jego maupy. Numer wyprodukował świeży niedawny nabytek wytwórni Alkopoligamia: R.A.U. Premiera albumu, która nastąpi już 24 października, świętowana będzie w warszawskim Klubie 55.

Tagi:
video dnia
dodano: 2014-10-07 18:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

LJ Karwel - Małpie Miasto - Niepotrzebne skreślić

Dlaczego: LJ Karwel dał się poznać z mrocznej strony na opublikowanym „Nienawidzę ludzi”, był też bojowy w „Strusiu”. Single z nadchodzącej, multi-nastrojowej debiutanckiej płyty pt. „Niepotrzebne skreślić” uzupełnia video do „Małpiego miasta”. Ten utwór to pochwała prowincji, serdeczne pozdrowienie z Malin, czyli dzielnicy Moniek (Monkey City, Miasta Małp) i zachęta do odwiedzin. Raper oddał szacunek miejscu, z którego pochodzi. Teledysk Kamila „Tarnia” Tarnowskiego jeśli nie wzrusza, to na pewno porusza i każe LJ’a Karwela pozdrowić zwrotnie i zaprosić do siebie na koncert.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, Patronaty
dodano: 2014-10-06 13:30 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 2)

LJ Karwel - Struś - Zapomniane Mixtape

"Struś" to numer z mixtape'u, który dołączony zostanie do limitowanej edycji nadchodzącej płyty LJa Karwela pt. "Niepotrzebne skreślić". Debiutancki album zawierać będzie czternaście premierowych utworów, a wersja dostępna w sklepie Alkopoligamia.com dodatkowo wspomniane drugie CD pt. "Zapomniane mixtape" (PREORDER).

Tagi:
kategorie:
dodano: 2014-10-05 18:13 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Debiutancki album LJ’a Karwela pt. „Niepotrzebne skreślić” to muzyczna podróż przez złotą erę hip hopu – lata ’90 – którym moc współczesnego głosu rapera dodaje świeżości. Longplay ten to kompletna opowieść, której klimat dostosowuje się do pór tygodnia, bo „working class hero” LJ Karwel wie, czym jest frustracja i zna smak relaksu po robocie.

Tracklista:

01. Jeden
02. Gdzie Są Moje Maupy
03. Nienawidzę Ludzi
04. Poczuć Wolność (feat. Kuba Knap, Gruby Józek)
05. Nie Ważne (feat. Flow)

dodano: 2014-09-30 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

LJ Karwel i autor programu jutubowego “Z dupy” prezentują promomix nadchodzącej płyty rapera pt. “Niepotrzebne skreślić”. "Zaskakująca mieszanka montażu, miksu i dubbingu przekonuje o jednym; ci, którzy słyszeli płytę Karwela kiwają głowami uśmiechając się radośnie." - pisze Alkopoligamia. Na odsłuch pełnego albumu musicie jednak zaczekać do 24.10.2014r.

Strony