DJ Phunk'ill

DJ Phunk'ill

dodano: 2021-11-30 11:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Tiktokowy format może dać drugie życie utworom - to właśnie spotkało "THC" Young Igiego i Włodiego, wydane w 2019 roku. Koncertowy blend przygotowany w ramach setu na trasę OIO przez DJ'a Phunk'illa sprawił, że numer zyskał drugą twarz oraz został trendem na platformie.

W ciągu ostatniego miesiąca-dwóch powstało ponad 40 000 filmików wykorzystujących refren, co przełożyło się też na popularność singla na YouTube i Spotify, gdzie wskoczył do top 10 najpopularniejszych utworów w Polsce (wyprzedzając na ten moment takie tegoroczne hity jak "Disney" Kizo czy "Papuga" Maty, Quebo i Malika). Skłoniło to też Igiego do założenia sobie profilu na TT, gdzie pierwszym filmikiem jest oczywiście lipsync tego blendu, a video złożone z kompilacji nagrań ludzi trafiło na jego oficjalny kanał.

A jak patrzy na to wszystko autor, który wpadł na pomysł zderzenia refleksyjnego protest-songu z bitem z wielkiego hitu sprzed dekady, "The Way I Are" Timbalanda?

wydarzenie
dodano: 2014-12-22 15:18 przez: Mateusz Natali (komentarze: 8)

W sobotę w warszawskim niePowiem miały miejsce huczne urodziny DJ-a Black Belt Grega i DJ-a Phunk'illa, w trakcie których na scenie pojawili się Quebonafide, Pyskaty, Kuba Knap, Siwers i LJ Karwel. O imprezie głośno było także wczoraj za sprawą sytuacji, do której doszło na linii Pih-Quebo, dziś natomiast mamy dla Was fotorelację z całości, którą przygotował Tomek Karwiński.

kategorie:
dodano: 2014-12-18 00:29 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Już w sobotę 20 grudnia dwaj warszawscy dj’e: Phunk’ill oraz Black Belt Greg będą hucznie swiętować swoje 23cie i 25te urodziny.
Na zewnątrz na pewno będzie mroźno ale w środku temperatura sięgnie zenitu, gdyż specjalnie z tej okazji na scenie klubu niePowiem pojawią się z krótkimi ale mocnymi występami znani i nietuzinkowi artyści z rapowego światka: QUEBONAFIDE, PYSKATY, SIWERS, KUBA KNAP oraz LJ KARWEL.

recenzja
dodano: 2011-01-17 15:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 9)
Zaskakujące jak ciekawe rzeczy można znaleźć na... mailu Popkillera. Elhuana, producent z Warszawy przesłał nam swój album zatytułowany "Snow" na którym gościnnie pojawili się niezależni MC's z USA.

Z tego co mi wiadomo fanów analogowego, zakurzonego stylu błyszczącego jedynie pod względem pomysłów, a nie sterylnego brzmienia, w kraju nad Wisłą nigdy nie brakowało. Tym razem nie mamy jednak do czynienia z bitami próbującymi kontynuować tradycję lat 90. (z tymi mamy do czynienia częściej), a raczej z rzadszymi próbami konstruktywnego nawiązania do tamtego stylu. Jak wyszło?