Quebonafide

Quebonafide

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2019-04-10 08:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 6)

Cisza ze strony Quebo trwa już długo, fani wypatrują więc każdego przejawu aktywności. Teraz otrzymali coś, co od razu rozgrzało komentarze...

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2019-03-17 15:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 8)

W piątek ukazał się album "Egzegeza: Księga Pszczół", będący swoistym łącznikiem między historią Medium i Tau - jak mówił nam w wywiadzie sam raper, płytę tę stworzył właśnie z myślą o starych fanach Medium. Przy okazji jednego z livestreamów przed premierą płyty Tau zdradził natomiast, że dostał kiedyś zaproszenie do wspólnego numeru od Quebo - i nie skorzystał z niego.

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2019-01-28 11:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Krzy Krzysztof zwiedził w ostatnich latach Polskę i Świat wzdłuż i wszerz wraz z Quebonafide, słuchacze nie zapominają jednak o tym, że w grudniu 2015 pojawił się singiel "Hypeman" zapowiadający solowy mixtape Krzyśka...

kategorie: Galerie, Hip-Hop/Rap
dodano: 2019-01-27 12:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

2018 był dla Taco Hemingwaya pięknym rokiem - fenomen Taconafide poprawiony świetnie przyjętym "Cafe Belga" sprawiły, że warszawski raper z pewnością musi zaliczyć te 12 miesięcy do udanych. Na domknięcie roku Taco zobaczyć mogliśmy w warszawskiej Hali Koło, gdzie gościnnie dołączył do niego też Quebo. Sprawdźcie fotorelację spod ręki Dagmary Szewczuk - zdjęcia na dole artykułu!

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2019-01-10 11:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 15)

Dyskusja wokół wspólnego projektu Taco i Quebo była w ubiegłym roku bardzo gorąca - z jednej strony w stronę Taconafide szły mocne propsy (np od Palucha) ale też mocna krytyka (od Kafara Dixon37 czy Jakuba Żulczyka). Kali wspomniał za to przed naszą kamerą, że nie chciałby odnieść aż tak dużego sukcesu jak autorzy "Somy".

dodano: 2018-12-09 14:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Spotify publikuje na koniec roku różne ciekawe notowania. Wśród nich także wykaz tego, jak wypadają polscy artyści pod kątem zainteresowania za granicą. Komu udaje się przebić mityczną barierę i znaleźć fanów w innym kraju? Lista jest wyjątkowo intrygująca, a nie zabrakło na niej też raperów!

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2018-12-06 17:12 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

PlanBe odsłania garść szczegółów odnośnie nadchodzącego albumu "MODA". Tytułowy utwór to ofensywa względem powierzchowności i wszechobecnego blichtru otaczającego nas zewsząd. Gościnnie w numerze udzielił się Quebonafide. Za produkcję muzyczną całości odpowiada duet 2K i Michał Graczyk.

video
kategorie: News, Teledyski, Video
dodano: 2018-12-02 09:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

Od czasu premiery "Somy" Quebo znów wyciszył się medialnie - mało go w Internecie, a i gościnne zwrotki są rzadkością (featy u ReTo i Bonusa RPK). Teraz ciechanowski globtrotter pojawił się jednak w niecodziennym projekcie Czesława Mozila, rewanżując mu się za refren w "Bollywood".

kategorie:
dodano: 2018-11-16 17:00 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 0)

I edycja "Nysa Południe Hip Hop Festiwal" już 30 listopada. Na scenie m.in. Quebonafide, KęKę i Paluch!

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Top listy
dodano: 2018-10-16 10:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Pasmo sukcesów Quebonafide nie ustaje - po wiosennej dominacji z Taconafide i letniej trasie Quebo wrócił na scenę na katowickim Questivalu... i od razu odebrał kolejną nagrodę

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2018-09-24 11:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Starsi fani rapu na pewno pamiętają warszawską ekipę Peel Motyff, której zaangażowany społecznie singiel "Nie jest tak źle" był jednym z większych klasyków z początków wieku. GRZ i Lui namieszali wówczas debiutem (wydanym ze wsparciem Molesty), a krótko potem GRZ wypuścił także solówkę zawierającą m.in. pamiętny singiel z udziałem Pono. Od kilkunastu lat było jednak o nim cicho, ale jedyne sygnały od duetu wydawał podziemnymi działaniami Lui - GRZ powrócił dopiero w tym roku.

Kilka dni temu w Sieci pojawiły się dissy GRZ'a na Sokoła i Quebonafide - które jednak błyskawicznie zostały usunięte. O co chodziło?

kategorie: Hip-Hop/Rap, Komentarze, News
dodano: 2018-09-08 16:00 przez: Aleksandra Orłowska (komentarze: 9)

Informacja o śmierci Mac Millera wciąż wydaje się nieprawdopodobna. Pisaliśmy już, że to zdarzenie wywołało falę kondolencji w środowisku hip-hopowym. Post poświęcony raperowi zamieścił także Quebo, który niezbyt często udziela się w mediach społecznościowych. W poruszającym wpisie Que zaznaczył, jak wielki wpływ na jego karierę miała twórczość Malcolma. W komentarzu poinformował, że "przed nim długa przerwa", podziękował też wszystkim "za towarzystwo w tej cudownej historyjce". 

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2018-08-30 17:00 przez: Aleksandra Orłowska (komentarze: 12)

Projekt zapowiadany przez Quebo, Białasa i Bonsona jako BBQ jednak ujrzy światło dzienne? Aktywność Białasa na InstaStory na to wskazuje. Raper został zapytany poprzez instagramowe pytania, czy jest szansa na to, aby BBQ jednak wyszło. Odpowiedział: TAK, oznaczając także Quebonafide i... Bedoesa! Czy to oznacza, że płyta "BBQ", pierwotnie planowana z Bonsonem, ukaże się w zmienionym składzie? Czekamy na więcej infomracji! 

kategorie: News
dodano: 2018-08-16 19:06 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Tak, to nie żart. O zamiłowaniu Quebo do futbolu wiemy nie od dziś - raper nagrał już piłkarski hymn w Brazylii w postaci "Luis Nazario De Lima", komentował mecz w Canal+ oraz niejednokrotnie ustawiał się z fanami na Orlikach. Teraz postanowił wprowadzić zajawkę szczebel wyżej - w tym sezonie zobaczymy go w Pucharze Polski!

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2018-08-02 11:00 przez: Aleksandra Orłowska (komentarze: 2)

Za pomocą facebookowego profilu Bedoes ujawnił pierwszych gości na swoim najnowszym krążku "Kwiat Polskiej Młodzieży". Młody Borek postawił na wielkie nazwiska!

Strony