Quebonafide

Quebonafide

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-01-07 20:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 4)

Michał Wiśniewski był obecny na słynnym wyjeździe do Kijowa, który zaowocował klipem do numeru Kukona i Quebo "PIJE WÓDE I SŁUCHAM ICH TROJE". Artysta zdradził w najnowszym wywiadzie dla serwisu Pomponik swoje wrażenia z tej imprezy.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2021-01-06 09:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 5)

Współautor jednego z największych klasyków polskiego podziemia wydał drugą część swojego mixtape'u "Class of 90's". Z tej okazji, Kixnare udzielił wywiadu dla Redbulla, w którym zdradził parę ciekawostek dotyczących powstawania "Najebawszy" oraz ujawnił kulisy powstania numeru "COJESTMAŁPY" na "ROMANTICPSYCHO" Quebo.

video
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-01-05 08:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Konflikt między Sebastianem Fabijańskim, a Quebonafide miał swój punkt kulminacyjny w momencie premiery klipu do numeru "SZUBIENICAPESTYCYDYBROŃ", w którym szef QueQuality poświęcił parę linijek raperowi-aktorowi. Fabijański postanowił zamknąć temat tego konfliktu przy okazji komentarza do ostatniego kawałka autora "ROMANTICPSYCHO", "MATCHA LATTE".

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-01-03 21:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

"Benz Dealer" to jeden z zapowiadanych numerów Quebonafide wokół którego zdążyło narosnąć wiele teorii. Pewne jest, że numer istnieje oraz, że pojawia się na nim zwrotka Tommy'ego Cash'a. Prawdopodobne jest też, że niedługo może się ukazać. Wskazuje na to tajemnicza playlista opublikowana na prywatnym profilu Quebo.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-12-30 14:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 4)

Wczorajszy numer Quebo, "MATCHA LATTE" wywołał niemałą sensację w Internecie, głównie za sprawą wersów o Kartkym oraz gościnki Micka Jenkinsa. Dziś uwagę na inne linijki zwracają Edward Mosberg, ocalony z Holocaustu i przewodniczący fundacji From The Depths oraz Johnny Daniels, jej założyciel. Krytykują oni Quebo za porównanie dzisiejszej sytuacji do Holocaustu oraz uważają, że artysta powinien przeprosić za swoje wersy.

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-12-29 17:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 14)

Wersy Quebonafide o Kartkym zrobiły niemałe zamieszanie wśród internautów. Były członek QueQuality szybko skomentował linijki z "MATCHA LATTE" na swoim Instastory.

dodano: 2020-12-29 14:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 4)

Dziesięć dni po mocnej "TEEN KASI", Quebonafide wypuszcza następny singiel, "MATCHA LATTE", tym razem dużo bardziej stonowany brzmieniowo, jednak z równie mocnymi linijkami. Raper poświęca w nim parę wersów Kartky'emu i głośnej aferze dotyczącej przemocy wobec kobiet. W numerze pojawia się chicagowski raper Mick Jenkins, a za jego produkcję odpowiada francuski producent Onra. Do sieci trafił również klip, mocno nawiązujący do Strajku Kobiet.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-12-26 16:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 2)

Tego jednego dnia cała polska scena mówi jednym głosem, jednocząc się w rodzinnym gronie i śląc w świat masę pozytywnych życzeń. Zebraliśmy dla was najciekawsze z nich.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-12-21 17:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 7)

"TEEN KASIA", czyli najnowszy singiel Quebo, wzbudził olbrzymie zainteresowanie i nadal utrzymuje pierwsze miejsce na youtubowej karcie Na Czasie. Artysta zaskoczył nie tylko muzycznie, ale też wizerunkowo. Skomentował to Peja na swoim Facebooku, gdzie nie szczędził miłych słów pod adresem szefa QueQuality.

Tagi:
video
dodano: 2020-12-19 15:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 5)

Tym razem Quebo nie kazał nam czekać tyle, co w przypadku przerwy między "Egzotyką", a "ROMANTICPSYCHO". Do sieci trafił właśnie jego nowy numer wraz z klipem zatytułowany "TEEN KASIA". Teledysk został najprawdopodobniej częściowo nakręcony na Ukrainie, gdzie ostatnio artysta przebywał w towarzystwie m.in. Sokoła czy Michała Wiśniewskiego. Za produkcję kawałka odpowiada FORXST, który również brał udział w wycieczce Quebo do Kijowa.

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-12-14 08:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 13)

Przedwczoraj hip-hopowe fora obiegły zdjęcia i filmiki z imprezy z Kijowa, w której udział brali Sokół, Quebonafide i Mata. Wczoraj wieczorem natomiast do tego składu dołączył Kukon, Forxst i... Michał Wiśniewski. Na Instagramach osób z Ukrainy, znajdujących się w otoczeniu artystów, pojawiły się dziś w nocy różne zdjęcia i filmiki z imprezy całej ekipy, natomiast Forxst wstawił fotografię na swojego walla, na którym widzimy wspomnianego wokalistę Ich Troje. Pytanie tylko, co taki skład robi razem i czy czekają nas jakieś muzyczne skutki tego wydarzenia?

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-12-10 14:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Dzisiaj swoją premierę ma długo wyczekiwana gra polskiego studia CD Projekt Red, "Cyberpunk 2077", natomiast już wczoraj była ona przedpremierowo pokazywana przez różne media gamingowe. Na wielu grupkach facebookowych zaczęły pojawiać się informacje o udziale polskich raperów w produkcji. Internauci wymieniają ksywki takich raperów jak Quebonafide, Taco Hemingway czy Sokół.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-12-01 17:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 2)

Do końca roku został jeszcze miesiąc, mimo to największa platforma zaczęła udostępniać swoje pierwsze podsumowania i zestawienia końcoworoczne. Tym samym poznaliśmy najpopularniejszych polskich artystów oraz najpopularniejsze utwory i albumy roku 2020, w których dominował polski rap.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-11-11 12:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 2)

Akcja związana z przemianą Quebo stanowiła trzon promocji "ROMANTIC PSYCHO", jednej z najważniejszych płyt tego roku. Wytwórnia rapera, QueQuality pokazała wczoraj video showcase z tej kampanii promocyjnej, który ukazuje jej przebieg. Jak się okazuje, została ona również nominowana do konkursu KTR, który wybiera najlepsze materiały promocyjne w danym roku.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-11-10 17:13 przez: Marek Adamski (komentarze: 4)

Robert Lewandowski w tym roku musiał minąć się z nagrodą Złotej Piłki, która ostatecznie została odwołana, co wywołało liczne pretensje do France Football i gorące dyskusje. Z pomocą jednak przyszedł Quebonafide, który wręczył piłkarzowi Złotą Piłkę, wykonaną z... klocków Lego!

Strony