Pięć Dwa

Pięć Dwa

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Premiery, Video
dodano: 2018-07-08 23:40 przez: Aleksandra Orłowska (komentarze: 3)

Pięć Dwa opublikowali na swoim kanale na Youtube pierwszy teledysk, który promuje ich najnowszy album "Czyste sumienie". Krążek będzie miał premierę 7 września. Wtedy też dowiemy się, jakie rezultaty przyniosą zmiany podjęte przez artystów. Póki co, muzycy pozostawili fanów z krótką informacją: "Pierwszy raz w historii Pięć Dwa jest samemu sobie sternikiem, żeglarzem i okrętem – a przede wszystkim swoim własnym wydawcą" . Posłuchajcie, jaką zapowiedź materiału przygotowali związani przez lata z MyMusic artyści.

Tagi:
video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2016-10-11 23:28 przez: Kontakt (komentarze: 4)

"Prezentujemy Wam nasz pierwszy w historii zespołu w całości animowany teledysk, który powstał dzięki uprzejmości i pomocy Strefa 57 Ogromnie wdzięczni za włożoną pracę dziękujemy! Zapraszamy Was do świata Diabła, co zwiał z uwięzi, by robić to co człowiek!" - napisała wczoraj ekipa Pięć Dwa publikując swój klip "Diabeł zwiał z uwięzi". Klip którego jeden wers i scena skupiły uwagę Tedego...

Tagi:
wydarzenie
dodano: 2015-06-05 16:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 2)

W czwartek 25 czerwca zapraszamy do klubu Eskulap w Poznaniu na pierwszą z cyklu imprezę "Wolne Czwartki w rytmie Hip hop". Na scenie zagrają Pono/Kazan, Pięć Dwa, Molesta Ewenement, Kękę oraz Wysoki Lot. Jako support zagrają: AK-47, SuperStyle oraz WBU. Całą imprezę za deckami prowadzi Dj600V.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap
dodano: 2015-05-21 11:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 6)

Przedpremierowo i przedwyborczo - Pięć Dwa udostępnia pierwszy singiel z najnowszej płyty pt. "Retro", która to - jak sama nazwa wskazuje - ma być utrzymana w mocno klasycznym klimacie w sferze muzycznej. A lirycznej? Jak zawsze niebanalnie, co można wywnioskować po pierwszym udostępnionym numerze.

Tagi:
dodano: 2015-04-14 19:00 przez: Rafał Samborski (komentarze: 5)
piec dwa

Kto nie kojarzył takich utworów jak "Konfrontacje" czy "To my Polacy"? Tuż przed nagraniem albumu, z którego pochodziły te utwory, Pięć Dwa opuścił Deep - kiedy zaś wrócił, zespół znów zszedł do podziemia.Od tamtej pory Hans i Deep nagrali trzy albumy, a w przygotowaniu mają kolejny. My jednak rozmawialiśmy z nimi przy okazji premiery reedycji hitowego "P-Ń VI", choć to oczywiście nie jedyny temat, jaki poruszamy. 

Tagi:
dodano: 2015-03-25 14:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Do sklepów trafiła specjalna reedycja klasycznego debiutu Hansa, "P-Ń VI", wydanego pod szyldem Pięć Dwa Dębiec i będącego zapowiedzią zjednoczenia poznańskiej formacji.

Wydawnictwo dostępne jest w dwóch wersjach. Wersja standardowa obejmuje identyczną płytę, którą mieli okazję zakupić słuchacze w 2003 roku, natomiast wersja kolekcjonerska zawiera dodatkową płytę, na której znajdują się remixy całego albumu wykonane przez takie postaci jak: Piotr Banach (Hey, Indios Bravos), Dj 600V, Dark Beatz, Holosonix, czy wrocławski duet producencki Whitehouse. Za wszelkie gramofonowe sztuczki odpowiedzialni są Dj Twister, Dj Feel-X oraz DJ WU. Poniżej odsłuchać możecie ów dodatkowy krążek.

kategorie:
dodano: 2015-03-22 17:50 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

24 marca nakładem niezależnej wytwórni Wolna Wola ukaże się reedycja kultowego już w niektórych kręgach albumu 52 Dębiec - P-Ń - VI. Materiał wydany 13 lat temu w rzeczywistości był solowym debiutem Hansa, choć poprzez wydanie go pod banderą „52” zwiastował późniejsze zjednoczenie zespołu.

dodano: 2015-03-22 17:48 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

24 marca nakładem niezależnej wytwórni Wolna Wola ukaże się reedycja kultowego już w niektórych kręgach albumu 52 Dębiec - P-Ń - VI. Materiał wydany 13 lat temu w rzeczywistości był solowym debiutem Hansa, choć poprzez wydanie go pod banderą „52” zwiastował późniejsze zjednoczenie zespołu.

Teraz będzie do zakupienia w dwóch wersjach. Wersja standardowa obejmować będzie identyczną płytę, którą mieli okazje zakupić słuchacze w 2003 roku, natomiast wersja kolekcjonerska zawierać będzie dodatkową płytę, na której znajdą się remixy całego albumu wykonane przez takie postaci jak: Piotr Banach (Hey, Indios Bravos), Dj 600V, Dark Beatz, Holosonix, czy wrocławski duet producencki Whitehouse. Za wszelkie gramofonowe sztuczki odpowiedzialni będą Dj Twister, Dj Feel-X oraz DJ WU.

dodano: 2015-01-21 20:45 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 9)

Ranking ma na celu przelot przez pięćdziesiąt wybranych wydawnictw, które ukazały się w polskim rapie w ubiegłym roku. Od siebie chciałbym dodać, że każdą z tych płyt warto sprawdzić, a kolejność ma tak naprawdę subiektywne i drugorzędne znaczenie i nie stanowi oficjalnej linii redakcji. Miejsca 50-46 stanowi pięć "bonusowych" pozycji, na których znajdują się albumy instrumentalne, czasami nawet tylko luźno związane z hip-hopem. Od miejsca 45. zaczynają się pozycje "właściwe", które obejmują zarówno albumy dostępne w oficjalnej dystrybucji, jak i nielegale, epki i mixtape'y. Zapraszam.

[Krystian w naszej redakcji zajmuje się przede wszystkim polskim rapem, a poza mainstreamem śledzi również mniej wyeksponowane rejony podziemia, trzymając cały czas rękę na pulsie. W samym 2014 roku słuchał imponującej liczby prawie 120 polskich albumów, co pozwoliło mu ułożyć poniższe subiektywne top 50, które dostawać będziecie przed najbliższe 5 dni a które ja sam przeczytałem z ciekawością. Przegląd to bowiem dość obszerny i przekrojowy, do sprawdzenia którego zapraszamy, zapowiadając zarazem, że to oczywiście nie koniec naszych podsumowań tego, co działo się w polskim rapie w roku 2014 a wręcz przeciwnie - jeszcze trochę przed Wami - przyp. Mateusz Natali]

Dziś druga część rankingu, miejsca 40-31.

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2014-09-20 18:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 11)

W pozostawaniu najbardziej niezależnym zespołem na hip-hopowym rynku grupa Pięć Dwa jest od lat szalenie konsekwentna. Z dala od branżowych koneksji, featuringów, stale budująca swój w sporej części 'nie-hip-hopowy' fanbase, do tego na przekór wydająca w komercyjnej wytwórni MyMusic – spadkobiercy po niesławnym dla wielu UMC Records. Trzeba przyznać, że droga muzyczna chłopaków przedstawia się barwnie. Było ulicznie, oldschoolowo, bardziej mrocznie (zapomniany nielegal Deepa „We mnie”), trip-hopowo, a nawet reggae’owo i... rockowo (trzeba też wspomnieć o Luxtorpedzie, w której Hans nabiera wokalnego obycia z mocnym gitarowym graniem i która okazuje się dla rapera potężnym zastrzykiem popularności). To wszystko jednak zawsze miało znak jakości 52, który dziś oznacza świadomość, charakter, dojrzałość i muzyczny rozwój, a jego efektem jest właśnie tegoroczna produkcja.

Tagi:
kategorie:
dodano: 2014-06-22 18:09 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Najnowszy album Pięć Dwa p.t. "N.E.O.", zbierający coraz więcej pochlebnych opinii słuchaczy, jest ambitnym połączeniem współczesnej muzyki i poetyckich tekstów, sięgającym do najlepszych tradycji polskiej, ale też i zagranicznej muzyki, literatury, poezji, sztuki. Coś co wyrosło w kanonie surowego rapu początku lat '90 ewoluowało w wyrafinowany, przejmujący, zaangażowany społecznie i egzystencjalnie byt muzyczny, który jak dotąd nie znajduje odpowiedników na polskiej scenie muzycznej.

dodano: 2014-06-21 15:00 przez: Maciej Sulima (komentarze: 0)

Najnowszy album Pięć Dwa p.t. "N.E.O.", zbierający coraz więcej pochlebnych opinii słuchaczy, jest ambitnym połączeniem współczesnej muzyki i poetyckich tekstów, sięgającym do najlepszych tradycji polskiej, ale też i zagranicznej muzyki, literatury, poezji, sztuki. Coś co wyrosło w kanonie surowego rapu początku lat '90 ewoluowało w wyrafinowany, przejmujący, zaangażowany społecznie i egzystencjalnie byt muzyczny, który jak dotąd nie znajduje odpowiedników na polskiej scenie muzycznej. W rozwinięciu newsa możecie zapoznać się z tracklistą krążka oraz darmowym odsłuchem.

video
dodano: 2014-06-20 17:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 3)

Mroczny i niepokojący teledysk do utworu "Ersatz" to kolejny singiel od Pięć Dwa promujący nowy album grupy zatytułowany "N.E.O." Za realizację wideo odpowiada Paweł Rybarczyk wspomagany przez Leszka Nowaka, scenariusz powstał w głowie Łukasza Korczaka, a w całość poskładał to Tomasz Jarosz, który zrealizował już wcześniej teledyski Hansa i Pięć Dwa do numerów "Zmywam", "SAM", "To Miasto" i "Gniew".

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Patronaty
dodano: 2014-06-04 13:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Nowy album grupy Pięć Dwa zatytułowany "N.E.O." ukaże się 17 czerwca. Już teraz możecie zamówić specjalne, kolekcjonerskie wydanie płyty, dostępne jedynie za pośrednictwem sklepu pomix.net. Zestaw zawiera album "N.E.O." w wersji CD wraz z koszulką PIĘĆ DWA.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Patronaty
dodano: 2014-05-26 17:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 1)

17 czerwca będzie miała miejscę premiera nowego albumu grupy Pięć Dwa zatytułowanego "N.E.O.". Jak podaje wytwórnia My Music, płyta "jest ambitnym połączeniem współczesnej muzyki i poetyckich tekstów, sięgającym do najlepszych tradycji polskiej, ale też i zagranicznej muzyki, literatury, poezji i sztuki. Coś co wyrosło w kanonie surowego rapu początku lat 90. ewoluowało w wyrafinowany, przejmujący, zaangażowany społecznie i egzystencjalnie byt muzyczny, który jak dotąd nie znajduje odpowiedników na polskiej scenie muzycznej." Poniżej tracklista krążka.

Strony