Koncerty

Koncerty

wydarzenie
dodano: 2021-10-14 14:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Weterani polskiej sceny hiphopowej oraz przedstawiciele młodego pokolenia. Wszyscy w jednym miejscu. Klasyczny rap, grime i trap, czyli dużo dobrej muzyki podczas kilkugodzinnej sesji na RapTour. Przed nami dwa wydarzenia z serii RapTour, gdzie pojawi się czołówka sceny - a my mamy dla Was bilety do wygrania!

dodano: 2021-10-12 14:10 przez: Wiesław Kłoda (komentarze: 9)

Zaskakujące wieści od Quebo. Otrzymujemy info o trasie przesuniętej przez lockdowny, która ma być... ostatnia.

wydarzenie
dodano: 2021-10-11 13:18 przez: Kontakt (komentarze: 0)

Panel dyskusyjny „Halo! Tu hip-hop” na temat współczesnych utworów hiphopowych oraz polskiej generacji rapu kiedyś i dziś odbędzie się 14 października 2021 r. o godz. 18:00. Prelegentami panelu będą osoby zawodowo związane z tematyką rapową: Tomasz Kukołowicz (badacz kultury popularnej i autor książki „Raperzy kontra filomaci”), Rahim (raper i producent muzyczny), Dominika Węcławek (dziennikarka muzyczna,
współautorka książki „Antologia polskiego rapu”) oraz Grzegorz Piwnicki – Forin (grafik, grafficiarz, twórca okładek płytowych).

wydarzenie
dodano: 2021-10-05 08:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Weterani polskiej sceny hiphopowej oraz przedstawiciele młodego pokolenia. Wszyscy w jednym miejscu. Klasyczny rap, grime i trap, czyli dużo dobrej muzyki podczas kilkugodzinnej sesji na RapTour. Przed nami dwa wydarzenia z serii RapTour, gdzie pojawi się czołówka sceny.

dodano: 2021-10-04 20:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 8)
fot. Konrad Welenc

Za nami rekordowe wydarzenie - największy solowy koncert polskiego rapera w historii. Jedyne show Maty promujące podwójnie platynowy już album "Młody Matczak" odbyło się na Lotnisku Bemowo, gdzie w przeszłości gościli m.in. Michael Jackson czy Madonna. Co zostanie nam w pamięci po tym występie?

dodano: 2021-10-03 21:06 przez: Wiesław Kłoda (komentarze: 0)

Wczorajszy koncert Maty odbił się dużym echem - jak się okazuje dosłownie i w przenośni. "Fakt" i "Wawa Hot News 24" informują o niecodziennej sytuacji, która miała miejsce na Bemowie.

Tagi:
dodano: 2021-10-02 13:42 przez: Wiesław Kłoda (komentarze: 0)

No i jest sold out. Koncert Maty na Lotnisku Bemowo został wyprzedany, co oznacza wg szacunków CGM'u około 42 000 widzów. Organizująca wydarzenie Sold Out Agencja podzieliła się też kompletem informacji ważnych dla osób, które dziś wybierają się na występ.

dodano: 2021-09-26 15:00 przez: Wiesław Kłoda (komentarze: 2)

W trakcie krakowskiego Hip-Hop Festivalu doszło do nieprzyjemnej sytuacji - gdy Chivas grał koncert to w pewnym momencie ktoś z tłumu rzucił go butelką z wodą (po trajektorii lotu wydaje się, że była to pełna butelka), trafiając prosto w głowę.

Tagi:
dodano: 2021-09-25 12:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

25-lecie kultowego "The Score" sprawia, że zmaterializuje się to, o czym fani marzą od lat... Wyclef Jean, Lauryn Hill i Pras znów staną na scenie!

Tagi:
dodano: 2021-09-20 08:00 przez: Kontakt (komentarze: 0)

Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu serdecznie zaprasza do udziału we wszystkich wydarzeniach projektu edukacyjno-artystycznego „Łap RAP!”. Ideą przedsięwzięcia jest zaprezentowanie bogatego i zróżnicowanego dorobku kultury hip-hopowej. Zależy nam na międzypokoleniowej integracji jego uczestników i twórczym aktywizowaniu przedstawicieli różnych grup wiekowych i społecznych.

wydarzenie
dodano: 2021-09-16 14:27 przez: Mateusz Natali (komentarze: 11)

25 lat od debiutu i 45 urodziny - a Peja wciąż jest w muzycznym gazie. Bardzo udany dla siebie okres poznański raper będzie świętował już jutro na specjalnym koncercie w Poznaniu.

Tagi:
dodano: 2021-09-12 15:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 6)

Wczoraj w Bydgoszczy odbył się premierowy koncert "NOCNEJ" Pawbeatsa z udziałem wielu gości obecnych na płycie. W pewnym momencie na scenie pojawiła się ikona polskiego podziemia, HuczuHucz, który już od dawna jest nieaktywny na muzycznej scenie.

wydarzenie
dodano: 2021-09-08 16:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

W tę sobotę Pawbeats wraz ze swoim zespołem zagra premierowy koncert w Bydgoszczy, promujący materiał "NOCNA". Poza tym na scenie pojawi się wielu gości obecnych na krążku.

dodano: 2021-09-05 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

To koniec długiej i pięknej historii. 15 lat muzycznej podróży, ewolucji, rozwoju i eksperymentów. Od podziemnego "Dobra muzyka ładne życie" poprzez jeden z najlepszych oficjalnych debiutów w historii polskiego rapu na "Za Młodych na Heroda" po finałowego "Geniusza". W ubiegłą niedzielę Rasmentalism zamknął swoją pożegnalną trasę koncertem w warszawskiej Pradze Centrum.

Tagi:
dodano: 2021-09-02 15:30 przez: Kontakt (komentarze: 0)

Niezwykłe połączenie klasyki polskiej estrady, współczesnej muzyki rozrywkowej i hip-hopu. Międzygatunkowe spotkanie kilku pokoleń Artystów, w trakcie którego legendarne rapowe nagrania zyskują zupełnie nowe interpretacje. Do tworzenia muzyki można podchodzić w sposób tradycyjny, albo inaczej. Na przykład wtedy, gdy nagrania weteranów hip-hopu, m.in. Eldo, Pezeta czy Peji, wykonywane są przez czołowych artystów w historii polskiej sceny muzycznej - Ewę Bem, Felicjana Andrzejczaka, Andrzeja Dąbrowskiego czy ś.p. Zbigniewa Wodeckiego.

Projekt realizowany przez wytwórnie Alkopoligamia.com, to jednak nie tylko międzypokoleniowe spotkania w studio, pod okiem dyrektora muzycznego Mariusza Obijalskiego. To także koncerty, które nierzadko są jedyną szansą usłyszenia klasyków polskiego hip-hopu na żywo. W oryginalnych wersjach, albo inaczej, w nowych aranżacjach.

Tagi:

Strony