Peja

Peja

dodano: 2021-04-07 17:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 7)

Peja odpalił dziś preorder "Ricardo" - swojego kolejnego krążka z Magierą. Przy okazji raper opowiedział o pracach nad płytą i różnych współpracach z gośćmi.

Tagi:
dodano: 2021-04-07 11:00 przez: Igor Wiśniewski (komentarze: 7)

Patoreakcja Maty przypomniała niektórym, że rap może być wyrazem frustracji i sprzeciwu. Podobne zadanie spełniły Patointeligencja czy Polskie Tango Taco Hemingwaya. To nie tak, że rodzimy hip-hop w 2019 roku zbudził się z dziwnego letargu i zorientował się, że czas najwyższy zabrać głos. Polscy raperzy właściwie od początku poruszali tematy ważne społecznie, bynajmniej nie szczędząc gorzkich słów.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-03-23 20:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 9)

Peja po raz kolejny dokonuje zmian, jeśli chodzi o jego nadchodzące wydawnictwo z Magierą. "Ricardo", które miało być początkowo EP-ką, będzie jednak pełnoprawnym LP. Oprócz tego poznaliśmy kolejnego gościa na albumie.

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-03-21 14:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 3)

Peja stosunkowo odsłania karty dotyczące jego nadchodzącej EP-ki z Magierą "Ricardo". Kolejnym gościem po donGURALesko został VNM, z którym dotąd Peja jeszcze nigdy nie zrobił wspólnego numeru.

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-03-14 09:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 4)

Dwaj weterani poznańskiej sceny ostatni raz spotykali się na trackach w 2007 i 2008 roku - na mixtapie Gurala i Matheo "Manewry Mixtape", a potem na mixtapie Decksa, singlu Stoprocent Tour i debiucie PTP. Potem nastała długa cisza, a teraz donGURALesko pojawi się na nadchodzącej EP-ce Peji "Ricardo".

dodano: 2021-02-10 17:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 2)

Zgodnie z zapowiedziami do sieci trafił wspólny numer Yung Knxwa i Peji zatytułowany "Riches". Amerykański raper to syn Bushwick Billa z legendarnej formacji Geto Boys, którego poznański MC był ogromnym fanem. Rychu przy okazji premiery kawałka podzielił się krótką refleksją.

dodano: 2021-02-06 18:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Wyniki OLIS'u co tydzień rozgrzewają dyskusje, kryją też jednak tajemnicę w jednym ważnym elemencie - liczb sprzedaży. Tak jak listy w Stanach wzbogacone są dokładnymi wynikami sprzedaży fizycznej i przeliczonych streamów, tak u nas informacja ta nie jest podawana. Można zastanawiać się jakie nakłady potrzebne są by wejść do top 10, mało jednak mówi się o niższych miejscach - teraz odniósł się do tego w gorzkim komentarzu Rychu Peja.

Tagi:
dodano: 2021-02-02 17:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 2)

Wczoraj na swoich social mediach Peja ogłosił, że musi przesunąć premierę swojej nadchodzącej EP-ki "Ricardo" na kwiecień. Zdradził przy okazji powód tego przesunięcia.

Tagi:
dodano: 2021-01-28 08:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 3)

Niektórzy raperzy robią przerwy wydawnicze, ale duet Peja - Magiera nigdy nie odpoczywa. Poznański MC na swoich social mediach zapowiedział nowe wydawnictwo oraz ujawnił jego datę premiery wraz z okładką. Uruchomił również specjalne wydarzenie na Facebooku na którym można śledzić wszystkie wiadomości związane z EP-ką.

Tagi:
kategorie:
dodano: 2021-01-27 18:30 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Kolejne krótkie wydawnictwo duetu Peja-Magiera, który cały czas pozostaje w muzycznym gazie. Informacje dotyczące EP-ki można śledzić na specjalnym wydarzeniu na Facebooku.

Tracklista:

Tagi:
dodano: 2021-01-18 08:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 1)

Łyskacz i Młodszy Łyskacz zapowiadali niedawno specjalny singiel na antenie Radia Kampus. Parę dni temu miał on swoją premierę w zaskakującym miejscu - na kanale Rycha Peji. Kawałek "CAMBODJANA" to numer z filmu dokumentalnego o tym samym tytule, który opowiada zapomnianej misji Polaków w Kambodży, podczas której doszło do pierwszych walk żołnierzy naszego kraju po II wojnie światowej. Oprócz wspominianych MC w utworze pojawił się K. F. Jacques, znajomy Łyskacza z Chicago.

video
dodano: 2021-01-17 17:50 przez: Mateusz Natali (komentarze: 21)

10 stycznia to dla Peji "dzień zwycięstwa" - corocznie odnotowywana data, gdy zaczął swoją "drogę ku trzeźwości". W naszym najnowszym wywiadzie poznański raper pochylił się nad tematem alkoholizmu i walki z nałogami w wyjątkowo szczerym kilkunastominutowym monologu - postanowiliśmy podać go Wam dodatkowo także w oderwaniu od godzinnej rozmowy, bo pada tu wiele mocnych i ważnych słów, które mogą pomóc osobom borykającym się z podobnymi problemami. Peja otwiera się w pełni i opowiada bez owijania w bawełnę ani tematów tabu.

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-01-13 08:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 10)

Przedwczoraj szum w internecie zrobił post Przemka Fergusona, który szukał podkładów na nowy materiał. Sytuację potem skomentował DJ Decks, który również współnależy do StoproRap. Wczoraj natomiast do dyskusji dołączyli Kałach oraz Remik, czyli szef Gun Talk Music, w którym wcześniej wydawał Przemek, oraz właściciel StoproRap.

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-01-02 15:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 8)

Raper wraz z początkiem Nowego Roku postanowił dokładnie prześledzić i przeanalizować swoje muzyczne ruchy w 2020 roku.

Tagi:
dodano: 2021-01-01 21:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 4)

Rychu Peja zakończył rok 2020 w ciekawy sposób. Dzień przed Sylwestrem wspólnie z Fundacją Otwarta Strefa Kultury zorganizował osiedlowy, zaaranżowany koncert na poznańskim Łazarzu.

Tagi:

Strony