Łona

Łona

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2023-07-18 15:00 przez: Kamil Wnęk (komentarze: 0)
łona taxi

Na kanale Dobrzewiesz Nagrania pojawił się nowy singiel "ŻEBY NIE SKŁAMAĆ" promujący pierwszy album Łony we wspólpracy z Andrzejem Koniecznym oraz Kacprem Krupą.

dodano: 2023-06-23 18:15 przez: Redakcja (komentarze: 2)

Dziś na kanałach społecznościowych wytwórni Def Jam Recordings Poland pojawiła się zapowiedź nowego projektu — w video usłyszeliśmy taksówkarkę, która dzieli się perspektywą ze swojej pracy. Ta i inne ciekawe opowieści stały się inspiracją dla nowego trio na polskim rynku muzycznym w składzie Łona x Konieczny x Krupa, czyli kooperacji legendarnego szczecińskiego rapera z muzykami ze składu Siema Ziemia.

Z rozmów prowadzonych z taksówkarzami i taksówkarkami przez Łonę i Zuzę Głowacką (producentkę wykonawczą albumu) utkali oni album "TAXI" — uniwersalną, a przy tym osobistą wypowiedź o współczesności, muzycznie zaczepioną między hip-hopem, jazzem i elektroniką.

Tagi:
dodano: 2022-12-07 18:00 przez: Wojciech Barański (komentarze: 2)
fot. klip, Mata "Patoreakcja" (edycja własna)

Pierwsze, co przychodzi mi na myśl, gdy słyszę licentia poetica, to bez dwóch zdań niepisana swoboda artystyczna. Zbiór tajemniczych reguł i zasad, które w codziennej pracy – w tym przypadku rapera – pozwalają zaczerpnąć na odrobinę nietykalności, suwerenności twórcy, legitymizacji działań, stworzyć trudną do jednoznacznego wytłumaczenia przestrzeń, wolną od zewnętrznej ingerencji. Te konwenanse, wydają się obowiązkowym elementem jego całodobowych starań, żeby każdy z nowych utworów, za zaangażowanie słuchaczy, niósł coś w zamian. Mógł wprowadzić nową symbolikę autentyczności, bez nadmiernego lęku przed przeciwną stroną – często zawistną – która nierzadko staje się adresatem wielu wersów, za wszelką cenę chcąc postawić autora przed swój własny trybunał. 

video
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News, Pop
dodano: 2022-10-03 07:00 przez: Redakcja (komentarze: 0)

Albo Inaczej powraca. Tym razem wytwórnia Alkopoligamia.com łączy siły z Kaśką Sochacką, a efektem jest singiel „Ostatnia Prosta”, oryginalnie rapowany przez Łonę.

wydarzenie
dodano: 2022-09-22 08:00 przez: Redakcja (komentarze: 0)

Pogoda coraz chłodniejsza, ale w tę sobotę w Szczecinie czeka nas godne muzyczne przejście z lata w jesień... Na scenie odnowionego Teatru Letniego, gdzie ostatnio wystąpił PRO8L3M odbędzie się bowiem Hip-Hop Festiwal Szczecin Park Editon - a tam Kaliber 44, Łona i Webber, O.S.T.R., Małpa i Gruby Mielzky! Czyli mocno esencjonalne hip-hopowe zestawienie dla fanów klasycznego brzmienia. Wszystko w ramach cyklu Rytm Miasta.

Chcecie się tam pojawić? Mamy szybki konkurs!

wydarzenie
dodano: 2022-09-12 19:37 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Pogoda coraz chłodniejsza, ale pod koniec miesiąca w Szczecinie czeka nas godne muzyczne przejście z lata w jesień... Na scenie odnowionego Teatru Letniego, gdzie ostatnio wystąpił PRO8L3M odbędzie się bowiem Hip-Hop Festival Park Editon - a tam Kaliber 44, Łona i Webber, O.S.T.R., Małpa i Gruby Mielzky!

video
dodano: 2022-01-03 18:39 przez: Wiesław Kłoda (komentarze: 2)

Nowe Sławy na nowy rok, czyli urocza pieśń o negacji a priori. Rado Radosny i Astek nigdy nie obiecywali, że będzie łatwo, więc singlowe “Wstępnie nie” zabarwili sporą dozą sceptycyzmu. W sukurs naturalnej przekorze duetu przychodzą Łona z grupy Łona i Webber oraz Pers z trójmiejskiej Undadasea. Sprawdźcie najnowszą odsłonę “Z Archiwum X2”.

dodano: 2021-12-04 09:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Wczoraj minęło 20 lat od premiery jednej z tych płyt, które wywołały na scenie prawdziwe trzęsienie. W 2001 roku dominowały relacje z miejskiego życia, surowość, brud i poważne refleksje. A wtedy pewien gość ze Szczecina ogłosił, że dzień wcześniej zadzwonił do niego Bóg i kazał mu przekazać ludziom, że najwyższy czas oprzytomnieć.

dodano: 2021-12-03 15:00 przez: Kontakt (komentarze: 1)

Zaledwie kilka tygodni temu Mihaszi (białostocki raper występujący wcześniej jako Michał Kisiel i Michał Anioł) we współpracy z Asfalt Distro zaprezentował bardzo dobrze przyjęty utwór “Biały”. Tym razem raper częstuje nas singlem “Blurb” i to z gościnnym udziałem jednej z najbardziej szanowanych i kultowych postaci polskiej rap sceny - Łony. Ten numer to z pewnością nie lada gratka dla wszystkich fanów szczecińskiego rapera.

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-10-18 08:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

W ostatnich dniach na profilach wielu polskich raperów zaczęły się pojawiać plansze z tajemniczymi zestawieniami, osadzone w podobnej estetyce. Widzimy na nich ksywki MC z różnych pokoleń, od Liroya przez Mesa po schaftera, zestawione po 3-4 osoby wraz z producentami (również zróżnicowanymi wiekowo).

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-07-31 20:33 przez: Wiesław Kłoda (komentarze: 18)

Wczoraj do Sieci trafił filmik, na którym Łona w trakcie koncertu na Pol'and'rock zaprasza publiczność do wspólnego wznoszenia antyrządowych okrzyków. Rykoszetem sytuacja ta trafiła w organizatorów, a Jurek Owsiak wspominał, że dzwonił do niego wojewoda apelując, by artyści ani publiczność nie wykrzykiwali takich haseł. W związku z tym raper postanowił odnieść się do całej sprawy.

dodano: 2021-04-07 11:00 przez: Igor Wiśniewski (komentarze: 7)

Patoreakcja Maty przypomniała niektórym, że rap może być wyrazem frustracji i sprzeciwu. Podobne zadanie spełniły Patointeligencja czy Polskie Tango Taco Hemingwaya. To nie tak, że rodzimy hip-hop w 2019 roku zbudził się z dziwnego letargu i zorientował się, że czas najwyższy zabrać głos. Polscy raperzy właściwie od początku poruszali tematy ważne społecznie, bynajmniej nie szczędząc gorzkich słów.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-01-07 17:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Autorzy "Śpiewnika domowego" byli ostatnio gośćmi specjalnego odcinka naszego Magazynu. Tym razem wcielili się w rolę słuchaczy i wskazali swoje ulubione rapowe nagrania w 2020 roku.

Tagi:
video
dodano: 2021-01-06 17:40 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Specjalny noworoczny odcinek Magazynu Popkillera - tym razem wypytaliśmy polskich raperów o to, jaki był dla nich 2020 rok... oraz co planują na 2021 i jak prognozują sytuację w branży rapowej. Oddajemy głos przedstawicielom różnych pokoleń i różnych segmentów sceny - sprawdźcie co mają co powiedzenia!

dodano: 2020-12-14 14:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

W trakcie tego weekendu jury wybrało zwycięzców trzeciej edycji PL Music Video Awards, w której po raz kolejny przyznano nagrody najlepszym teledyskom roku. Wśród nich znalazło się miejsce dla dwóch duetów powiązanych z hip-hopem, Fisza i Emade oraz Łony i Webbera. Co ciekawe, przy każdej nagrodzie jury opublikowało uzasadnienie swojego wyboru.

Strony