Dizkret

Dizkret

dodano: 2024-04-27 21:46 przez: Jan Stokowski (komentarze: 4)

Wspominaliśmy Wam już, że Dizkret zapowiedział swój powrót po wielu latach - no i dostaliśmy pierwszy singiel od czasu jego albumu z 2002 roku!

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2023-12-07 08:00 przez: Jan Stokowski (komentarze: 2)

W ostatnich latach Dizkreta udało się uruchomić na pojedyncze zwrotki. A jak się okazuje - impuls ruszył tryby machiny i jeden z pierwszych polskich trueschoolowców wróci z większym materiałem, pierwszym od 2002 roku!

Tagi:
dodano: 2022-09-21 08:00 przez: Jan Stokowski (komentarze: 4)

Wspólny projekt Barto Katta i Soulpete'a zbliża się. Otrzymamy go w październiku, a póki co poznaliśmy tracklistę.

video
kategorie: Polska, Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2022-02-03 14:34 przez: Wiesław Kłoda (komentarze: 0)

„My way” z Gedzem i Dizkretem oraz solowe „Bye, bye” Mesa to bonus tracki nagrane jeszcze w trakcie prac nad albumem „Hello Baby”. Do tej pory dostępne były tylko dla preorderowiczów, dziś otrzymali je wszyscy słuchacze.

dodano: 2021-11-10 08:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Już w piątek dostaniemy drugą solówkę Erosa. "Eroizm" zbliża się a na aperitif otrzymujemy od członka JWP kooperację z inną legendą warszawskiej sceny, zaskakująco ostatnio aktywnym Dizkretem. Obaj panowie wskoczyli na mięsisty bit Javeura by wyłożyć swoją Filozofię, a wszystko doprawił skreczami Falcon1. I nie ma co filozofować - wyszedł czysty hip-hop.

Tagi:
video
dodano: 2021-10-21 13:52 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Gdy kilka dni temu opublikowana została tajemnicza infografika zapowiadająca ten utwór, wielu z was zaczęło niecierpliwie wyczekiwać jego premiery. I oto jest! „Co u ciebie?” to pierwszy singiel zapowiadający „De Nekst Best Mixtape 2” - drugą część flagowego wydawnictwa wytwórni, w którym wzięło udział aż 63 artystów.

Pierwszy singiel od razu ukazuje skalę projektu - nawijają w nim Dizkret, VNM, schafter i Liroy na bicie autorstwa Waco! Różnica wieku między Liroyem a schafterem to 32 lata, sprawdźcie sami jak znaleźli wspólny język!

dodano: 2020-05-24 21:00 przez: Igor Wiśniewski (komentarze: 9)
Te-Tris, Kuban, Pan Wankz

W ostatnich dniach przelecieliśmy przez morze zwrotek w ramach Hot16Challenge2, by posegregować Wam je i przedstawić w tematycznych segmentach. Na koniec zostawiliśmy artystów, którzy wzięli udział w challenge'u mimo ograniczonej lub zakończonej aktywności wydawniczej - tutaj niemożliwe było ograniczyć się do 10, bowiem usłyszeliśmy oldschoolowe legendy, dawno niesłyszanych graczy z czołówki, jak i niewidzianych latami undergroundowych klasyków. Mamy więc swoistą truskawkę na torcie - najciekawsze i najważniejsze powroty w ramach Hot16 zebrane w jednym miejscu! A to cały czas nie wszystko i listę moglibyśmy ciągnąć dalej, od Kulera przez Zaginionego po Jeżozwierza..

dodano: 2020-05-10 23:09 przez: Mateusz Natali (komentarze: 9)

Powoli mamy wrażenie, że w akcję zaangażowana została jakaś złota rybka. Raz za razem w ramach Hot16Challenge2 wracają do nas raperzy nieaktywni od lat - jedni od 5, inni od 10. Wracają legendy, wynurzają się ikony sceny z dawnych lat... a także ikony podziemia, o których powrót od lat wypytują z sentymentem fani.

Wspominaliśmy już o zwrotkach Wankeja czy Waldemara Kasty i Wojtasa - dziś za to nasze głośniki zaatakowali Jimson i Dizkret!

dodano: 2020-05-10 20:42 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Dzisiejszy raport nie zwalnia tempa, dostaliśmy bowiem od rana mnóstwo ciekawych zwrotek. Są Mes i Liroy, jest agresywniejszy niż zwykle GrubSon czy poważny Mezo, są ReTo i Zeamsone, są Duchu, JNR, Rizi Beizeti czy Małach, są też powracający po dłuższej ciszy Buka, Duże Pe, Mam Na Imię Aleksander, Afront (solo jako Wyga i Kas) Kobra czy... Dizkret! Z zagranicy dograli się alyona alyona czy Jay Reaper z Dope D.O.D., a spoza raperów - Wozzo, Mrozu czy Andrzej Seweryn.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-11-24 22:36 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

"Kret - łatwopalnemu flow dał iskrę, Dizkret - dla mnie tym, kim Jacek dla Sistars" - nawijał nie tak dawno w "Otwarciu" Ten Typ Mes. Kret, Dizkret, Dizky - postać na warszawskiej scenie legendarna, wytyczająca w dużej mierze drogę technicznemu nawijaniu po polsku a zarazem od wielu lat nieaktywna rapowo. Jaki musiał być więc szok publiczności zgromadzonej w ten weekend na Poznań Hip Hop Festiwal gdy... z zaskoczenia Kret pojawił się na scenie obok Mesa i Stasiaka! Mamy krótkie video to ilustrujące a także specjalne komentarze od Stasiaka i samego sprawcy całego zamieszania.

dodano: 2010-07-10 18:00 przez: admin (komentarze: 51)


Amerykanie mówią "Posse Cut", my mówimy, że dużo ziomów pluje do mikrofonu. Jakkolwiek. Przedstawiam wam dziesięć najfajniejszych wieloosobowych kooperacji, jakich dorobił się polski rap. Niszczący numer Pyskatego i zacnych gości dodał mi sił, bardzo poprawił humor i zmotywował do tego bezsensownego wysiłku.