Afront

Afront

dodano: 2020-05-10 20:42 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Dzisiejszy raport nie zwalnia tempa, dostaliśmy bowiem od rana mnóstwo ciekawych zwrotek. Są Mes i Liroy, jest agresywniejszy niż zwykle GrubSon czy poważny Mezo, są ReTo i Zeamsone, są Duchu, JNR, Rizi Beizeti czy Małach, są też powracający po dłuższej ciszy Buka, Duże Pe, Mam Na Imię Aleksander, Afront (solo jako Wyga i Kas) Kobra czy... Dizkret! Z zagranicy dograli się alyona alyona czy Jay Reaper z Dope D.O.D., a spoza raperów - Wozzo, Mrozu czy Andrzej Seweryn.

video dnia
dodano: 2015-07-12 21:47 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 2)

Dlaczego: Afronty powracają do asfaltowej macierzy! I wreszcie solowo - po singlu promującym drugą solówkę Janka Wygi przyszedł czas na Kasinę. Klip do "Bez cukru" promuje nadchodzący solowy album Kasa, który ma się ukazać jesienią tego roku nakładem Asfalt Records. Za bit w numerze odpowiadają wspólnie Kas i O.S.T.R.

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-03-30 18:00 przez: Wojciech Graczyk (komentarze: 4)

Nie tak dawno temu, mieliście okazję posłuchać wrocławskiego posse cutu, na bicie Whitehouse. Dziś możecie posłuchać utworu pokazującego przekrój łódzkiej sceny. Mamy tu m.in. chłopaków z Afrontu, Dwóch Sławów, Spinache'a, Entera, Zoraka, Oxy'ego, Thomasa, czy Dużego Tatę. Swoje możliwości pokazuje też dwóch Młodych Wilków: Green i Bonez. Nie pojawiają się niestety O.S.T.R., Kochan, Zeus i Joteste. Poniżej możecie odsłuchać wspólny kawałek, a także zapoznać się z listą występujących postaci, a jest ich 36. Warto tez dodać, że inspiracją przy tworzeniu był numer "Bucktown" Smif'n'Wessun.

video dnia
dodano: 2013-10-10 01:04 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

Afront - Vlade Divac (prod. O.S.T.R.)

Dlaczego: Po siedmiu latach i solowym debiucie Jana Wygi wraca szalony duet Afrontów! Janek i Kasina atakują na bicie Ostrego w swoim starym stylu - surowy, klasyczny bit daje pole do popisów i lirycznie wysublimowanego chamstwa. Puszczaj to na bloki jak Vlade Divac!

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, Koncerty, News
dodano: 2013-10-01 13:30 przez: Asfalt Records (komentarze: 0)

O.S.T.R. zaprasza na koncert, na którym go nie będzie

11 października w warszawskim klubie "1500m" odbędzie się impreza Asfalt Records z cyklu "PA! Co się dzieje" (vol. 2). Tym razem przedstawiamy naszych nowych artystów: Sariusa, Zoraka i DJ-skie trio Modulators. Headlinerem będzie łódzka grupa Afront, której doskonałe albumy ukazały się nakładem Asfalt Records w latach 2004 i 2006.

wydarzenie
kategorie: Hip-Hop/Rap, Koncerty, News
dodano: 2013-09-20 18:00 przez: Asfalt Records (komentarze: 0)

11 października w warszawskim klubie "1500m2" odbędzie się impreza Asfalt Records z cyklu "PA! Co się dzieje" (vol. 2). Tym razem przedstawiamy naszych nowych artystów: Sariusa, Zoraka i DJ-skie trio Modulators. Headlinerem będzie łódzka grupa Afront, której doskonałe albumy ukazały się nakładem Asfalt Records w latach 2004 i 2006.

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje, Rock
dodano: 2012-06-14 17:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 7)
Jeśli Jasiek w Afroncie jest Lirycznie Wysublimowanym Chamem, to w ramach Bakflipa jego teksty i ekspresja nabierają zupełnie innego znaczenia. Bardzo mroczne, apokaliptyczne wizje pełne gorzkich wniosków dotyczących natury człowieka i mechanizmów funkcjonowania naszej rzeczywistości często zajmują miejsce złośliwości i zdystansowanego luzu. Zespół Bakflip niedawno przygotował dla nas zupełnie nową epkę/maxisingiel na który składa się osiem kawałków, które możecie pokochać lub znienawidzić, ale nie przejdziecie obok nich obojętnie. Zarówno za względu na ich formą jak i treść.

Janek, który po raz kolejny udowodnił, że jego mroczne, pełne jadu oblicze jest nie mniej fascynujące, ma za plecami odpowiednich ludzi. Z jednej strony Marek Dulewicz, który udziela się również wokalnie (z lepszym skutkiem niż ostatnio), z drugiej dbający o naprawdę potężne i zapadające w pamięć brzmienie Kamil Klusek, Marcin Turno i Maciek Lisowski.

recenzja
dodano: 2011-04-10 18:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 17)
Afront to jeden z najbardziej niedocenionych zespołów na naszej scenie, czego zresztą Jasiek i Kasina są zupełnie świadomi. Wszystko zaczęło się od materiału, który miał wydać Blend, a który ostatecznie gdzieś przepadł, zniknął i nie ukazał się nigdzie, by po czasie wypłynąć jako internetowy nielegal w 2007 roku. Damn... Gdyby to wyszło w 2002, kiedy powstało...

Materiał będący wynikiem zwycięstwa chłopaków na wrocławskim przeglądzie talentów, który przyniósł im niefortunny kontrakt i parę cennych koneksji. Dzięki nim produkcją albumu oprócz starego zioma - O.S.T.R.'a oraz Janka, zajęli się panowie z WhiteHouse. Efekt do dziś robi niesamowite wrażenie.


Tagi: