Liroy

Liroy

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-01-16 16:33 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Liroy ukazał się w polskiej polityce podobnie jak w rapie - jako charakterna postać z własnym zdaniem, forsująca własną wizję i poglądy. Czy po karierze w Sejmie kielecki Scyzoryk przeskoczy o poziom wyżej?

Tagi:
video
dodano: 2019-09-19 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

"To już movement a nie muzyka" - ten wers Taconafide pasuje jak ulał do całego hip-hopu, nawet jeśli elementy kultury nie są dziś już tak spojone jak kiedyś to warto pamiętać, że wielką siłą rapu jest właśnie to, że porywa ludzi i dogłębnie inspiruje, dając coś więcej niż prostą rozrywkę. Przy okazji gali Popkillery 2019 postanowiliśmy wypytać naszych gości o to czym ich samych porwał przed laty hip-hop, odpowiedzi podzieliliśmy na kilka odcinków, które otrzymacie w najbliższych dniach!

dodano: 2019-07-16 15:40 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Jak można było przeczytać w zinie dołączonym do "Chudego Chłopaka" - swoją rolę w doprowadzeniu do kooperacji Kali x Borixon x Wojtas miała też gala Popkillery 2019. Postanowiliśmy dopytać Kaliego o kulisy tej współpracy, która jak się okazuje przynieść ma jeszcze jeden niespodziewany ruch...

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2019-06-01 20:39 przez: Mateusz Natali (komentarze: 5)

Przy okazji gali Popkillery 2019 Liroy zdradził nam plany na kolejne wydawnictwa oraz na specjalne świętowanie 25-lecia "Scyzoryka", teraz wszystko wskazuje na to, że konkrety poznamy już niedługo...

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2019-05-22 19:00 przez: Dariusz Zymon (komentarze: 9)

Wynik apelacji w sprawie Bonusa RPK i wyrok wynikający z zeznań małego świadka koronnego jest aktualnie bardzo gorącym tematem. Zebraliśmy dla was opinie raperów na temat jego wyroku.

video
dodano: 2019-05-21 16:50 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Jedna z rzeczy, które najbardziej zapadną nam w pamięć z gali Popkillery 2019 to na pewno emocjonalna przemowa Liroya, który wręczając nagrodę dla Rapera Roku stwierdził ze sceny, że "Stoi tutaj tak jakby mu się urodziło kolejne dziecko". Z autorem najlepiej sprzedającego się albumu w historii polskiego rapu, wydanego w 1995 "Alboomu" porozmawialiśmy krótko po gali...

Liroy przyznał, że hip-hop nadal pełni w jego życiu ważną rolę oraz zapowiedział wyjątkowe plany na 25-lecie "Alboomu" przypadające w przyszłym roku.

wydarzenie
dodano: 2019-04-26 09:42 przez: Mateusz Natali (komentarze: 5)
Polski raper, przedsiębiorca i polityk, ikona rodzimego hip-hopu i poseł na Sejm VIII kadencji - Liroy będzie jednym z gości specjalnych wręczających statuetki na pierwszej gali rozdania nagród branży hip-hopowej, Popkillery 2019!
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2019-03-14 23:15 przez: Mateusz Natali (komentarze: 7)

Liroy i Bonus RPK połączyli siły, w celu zmian w przepisach dotyczących instytucji tzw. małego świadka koronnego - dziś spotkali się w Sejmie, by złożyć projekt ustawy w tej sprawie, a wspierali ich rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar, Marcin Różal Różalski i Maciek Dobrowolski.

W projekcie ustawy Liroy i Bonus wskazują, że sądy są w stanie wydawać wyroki skazujące nie dysponując żadnymi dowodami poza zeznaniami skruszonego przestępcy. Punktem wyjścia jest tu właśnie głośna sprawa Bonusa RPK, którego środowisko wsparło w ubiegłym roku poprzez akcję #muremzabonusem.

video
dodano: 2017-12-27 18:20 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Pora na drugą połowę obszernego wywiadu z Borixonem! A w nim... Czy bardziej NBL pomogło ReTo czy ReTo NBLowi? Czego spodziewać się po "Mołotowie" i kogo BRX zaprosił na swój najnowszy album? Jak zapatruje się aktualnie na hip-hopowe beefy? Jak Borixon wspomina czasy RRX - czy był to najbardziej szalony okres w jego karierze? Co uważa o karierach politycznych Liroya (rozpoczętej) oraz Popka (planowanej)? Co szykuje na 2018 rok wytwórnia New Bad Label? O tych i innych kwestiach poniżej!

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-11-21 12:40 przez: Sebastian Rydzewski (komentarze: 0)

W weekend otrzymaliśmy pierwszy singiel "Gdzie one są?" z nadchodzącej płyty Zipery. Raperzy udzielili również wywiadu w programie "Nie o to pytałem", podczas którego opowiadali o nowym albumie.

kategorie: News
dodano: 2016-04-04 12:47 przez: Mateusz Natali (komentarze: 7)

W styczniu pisaliśmy o pomyśle Liroya, który chce ustawowo podwyższyć wymogi grania polskiej muzyki w mediach. Teraz poseł Kukiz'15 rozwija myśl i tłumaczy, co kieruje nim przy pracach nad ustawą.

Tagi:
kategorie: News
dodano: 2016-01-11 20:29 przez: Mateusz Natali (komentarze: 27)

W pierwszych miesiącach działalności nowego Sejmu Liroy zdołał już kilkukrotnie wysunąć się na pierwszy plan, głośno wypowiadając zdanie w różnych kwestiach (choćby krytykując tzw. ustawę inwigilacyjną). Teraz okazuje się, że nie zapomina również o polskiej muzyce i jako przedstawiciel Kukiz'15 szykuje wraz ze swoim klubem parlamentarnym specjalną ustawę, mającą wspierać rodzimych twórców.

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-06-17 12:03 przez: Mateusz Natali (komentarze: 6)

Wczoraj w Warszawie miejsce miał koncert dowodzonej przez Ice'a T kapeli Body Count, na którym nie zabrakło postaci z czołówki polskiej sceny. Zdjęcia z imprezy wrzucał m.in. Słoń, a także Peja, który wśród instagramowej fotorelacji umieścił także zdjęcie z... Liroyem!

kategorie: Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2015-03-03 10:40 przez: Mateusz Natali (komentarze: 9)

W tym roku obchodzimy XX-lecie premiery jednego z najgłośniejszych albumów w historii polskiego rapu - "Alboomu" Liroya, który sprzedał się w nieosiągalnym dziś nakładzie ponad pół miliona sztuk. Z tej okazji kielecki raper zapowiadał porcję nowej muzyki, gra też okolicznościowe koncerty... Jednak wygląda na to, że już niedługo.

Tagi:
kategorie:
dodano: 2015-02-21 19:12 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Legenda polskiego rapu powraca na scenę! Z okazji 20-lecia wydania płyty „Alboom” z legendarnym „Scyzorykiem” LIROY wyrusza w ogólnopolską trasę koncertową. We Wrocławiu wystąpi 7 marca w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze przy ul. Purkyniego 1.

Tagi:

Strony