Marek Adamski
kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Premiery, Trap
dodano: 2019-01-16 18:30 przez: Marek Adamski (komentarze: 1)

Najnowszy album reprezentanta Atlanty trafi do nas w ten piątek, a my za pośrednictwem Instagrama artysty poznaliśmy tracklistę krążka. Na płycie pojawi się zaledwie trzech gości, ale zapewniamy was, że ksywki rekompensują tak małą ilość. Future zaprosił Travisa Scotta, Young Thuga i Gunna, czyli jedne z największych gwiazd rapowego południa Stanów Zjednoczonych.

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2019-01-09 14:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Nowy, kompilacyjny album wytwórni Dreamville został zapowiedziany z dnia na dzień, a wygląda na to, że prace nad nim dopiero się zaczęły. Jak twierdzi prezydent Dreamville Records, Ibrahim Hamad, krążek powstaje w Atlancie od zaledwie 2 dni, a wszystkie sesje studyjne mają potrwać 10 dni. Artyści tego przedsięwzięcia zgłaszają swój udział za pośrednictwem Twittera czy Instagrama. Dziś np. swoją obecność na projekcie potwierdził Ski Mask The Slump God.

video
dodano: 2019-01-08 20:48 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Samplujący klasyczny utwór Slick Ricka kawałek doczekał się swojego teledysku. Klip promuje wydany w czerwcu zeszłego roku album "NASIR".

Tagi:
recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2019-01-01 15:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 1)

Kwietniowa wiadomość, która obiegła hip-hopowe media, że Metro Boomin przechodzi na producencką emeryturę, musiała zasmucić niejednego fana brzmień z Atlanty. 25-latek, wraz z takimi postaciami jak Mike WiLL Made-It, Zaytoven  czy Southside, w zasadzie zdefiniował brzmienie dzisiejszego trapu, który stał się jednym z najbardziej popularnych podgatunków muzyki popularnej. Na całe szczęście oświadczenie producenta okazało się być zwykłym trollem, i wraz z początkiem listopada Metro wrócił ze swoim debiutanckim albumem w stylu takim jak okładka płyty - wybuchowym.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2018-12-06 09:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

The Game za pośrednictwem Instagrama postanowił upublicznić swoją refleksję na temat beefu z raperem z Filadelfii i ostatecznie uznał go za zakończony. Warto przypomnieć, że Meek Mill pogodził się również z innym, skonfliktowanym raperem, Drake'iem.

video
dodano: 2018-12-05 18:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 6)

"That New Funkadelic" to drugi singiel promujący 10 album Ice Cube'a "Everthang's Corrupt", który będzie nastepcą wydanego 8 lat temu "I Am The West". Z okazji premiery kawałka w audycji Zane'a Lowe'a w Beats 1 Radio, Cube wyjaśnił, czemu na następny krążek musieliśmy czekać tak długo.

Tagi:
video
dodano: 2018-12-02 14:30 przez: Marek Adamski (komentarze: 4)

Klip ma promować film "Bodied", którego Eminem jest głównym producentem. Podczas 10-minutowego freestyle'u Shady porusza m.in. takie tematy jak zamach na koncercie Ariany Grande w Manchesterze, popularność leków psychoaktywnych czy używanie ghostwriterów przez innych MC. Ponadto Em odnosi się do pechowych linijek wycelowanych w Tylera, The Craetora w utworze "Fall".

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Top listy
dodano: 2018-11-28 12:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 3)

O wyróżnieniu poinformował za pośrednictwem Instagrama producent utworu, Boi-1da. Diamentowy certyfikat oznacza, że kawałek na terenie Stanów sprzedał się w ilości 10 milionów egzemplarzy. Singiel pochodzi z tegorocznego albumu Drake'a, "Scorpion", który cały czas utrzymuję się w rankingu Billboard 200.

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2018-11-27 11:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 1)

Trzeci album byłego członka Odd Future swoją premierę będzie miał już w najbliższy piątek, a dziś otrzymaliśmy jego tracklistę. Krążek będzie zawierał 15 kawałków i tylko 4 gościnne występy, z których dwa będą należeć do rodziców rapera.

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Premiery, Video
dodano: 2018-11-21 14:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 2)

"Some Rap Songs" - taki tytuł nosi 3 studyjny album byłego członka Odd Future, a ukaże się on pod koniec tego miesiąca, a dokładnie 30 listopada. Do tego możecie posłuchać nowego singla artysty pt. "The Mint", w którym udzielił się gościnnie Navy Blue.

video
dodano: 2018-11-21 10:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 1)

Zapowiadany wcześniej na koncertach m.in. na festiwalu Camp Flog Gnaw, utwór ujrzał w końcu światło dzienne. Za produkcję kawałka odpowiada Danger Mouse, który użył sampla z piosenki zespołu Tame Impala "Why Won't You Make Up Your Mind?". Kawałek odstaje od klimatów w jakich dotychczas obracał się artysta i stanowi miłą odmianę w jego dorobku.

Tagi:
dodano: 2018-11-20 12:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Klasyczny mixtape Wiza, który otworzył mu drogę do wielkiej kariery, w końcu ukazał się na serwisach streamingowych takich jak Spotify czy Tidal.

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2018-11-20 11:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Tunechi ma powody do radości, gdyż jego długo oczekiwany album po niecałych 2 miesiącach pokrył się platyną. Artysta podziękował za to swoim fanom za pośrednictwem Instagrama.

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2018-11-13 21:30 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Po udanym "Black Panther: The Album" do hiphopowej muzyki filmowej dołączy w tym roku również soundtrack do filmu "Creed II". Mike WiLL Made-It, będący producentem wykonawczym tego projektu, opublikował mocarną tracklistę albumu, na której znajdziemy m.in. wspólny kawałek Kendricka Lamara i Pharrella Williamsa czy gościnne występy J. Cole'a, Nasa i Lil Wayne'a. Premiera płyty 23 listopada.

video
dodano: 2018-11-13 21:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 1)

Pisaliśmy wam o nich w ramach cyklu "Świeża Krew", teraz duet przygotowuje się do wydania swojej drugiej płyty zatytułowanej "88GLAM 2". Premiera albumu odbędzie się 16 listopada, czyli już w ten piątek. W rozwinięciu możecie zobaczyć klip do singla pt. "Lil Boat", który promuje krążek.

Tagi:

Strony