Marek Adamski
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-01-19 20:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Młody Wilk trzeciej edycji szykuje dla fanów kolejny po "Ogrodach Drzewek Bonsai" koncepcyjny materiał. "Diuna" będzie krążkiem opartym na legendarnej sadze sci-fi autorstwa Franka Herberta, a jej premiera przewidywana jest na ten rok.

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-01-19 17:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Ero oprócz drugiego solo szykuje na ten rok jeszcze jedno wydawnictwo, a mianowicie wspólną EP-kę z Głową PMM. Ostatnio członek JWP/BC ujawnił tytuł tego projektu.

Tagi:
dodano: 2021-01-19 14:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Kara ma za sobą bardzo udany 2020 rok. Raperka podpisała kontrakt w StoproRap i przygotowuje się do wydania legalnego debiutu, a oprócz tego miała okazję gościć na ostatniej płycie Białasa. Niedawno ukazał się z nią wywiad, w którym reprezentantka Krakowa opowiedziała o przełamywaniu stereotypów jako raperka oraz pomocy muzyki w odejściu od narkotyków.

Tagi:
kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-01-19 11:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 3)

W wieku 69 lat zmarł Duke Bootee, jeden z hip-hopowych pionierów, który współtworzył i pojawił się w legendarnym "The Message" Grandmaster Flasha & The Furious Five. Powodem zgonu była niewydolność serca. O śmierci artysty poinformowała jego żona.

video
dodano: 2021-01-19 08:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Po udanej współpracy z Włodim i wspólnej płycie "W/88", producent 1988 zabiera się do promocji swojej płyty producenckiej, której wydaniem zajmie się Def Jam. Wczoraj do sieci trafił pierwszy singiel z albumu, klimatyczny "Bajkał" z gościnnym udziałem Margaret i Kachy z Coals. Za klip do niego odpowiadają Dawid Misiorny i Tymon Nogalski.

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-01-18 20:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 2)

Bisz po kolei odkrywa wszystkie karty. Teraz przyszła pora na ujawnienie producenta nadchodzącego krążka.

Tagi:
video
dodano: 2021-01-18 18:36 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Banita Records oraz Step Dystrybucja zapraszają do sprawdzenia pierwszego singla promującego nadchodzący album Nizioła pt. "Game Plan"! Nowy Rok to dla wielu z nas czas postanowień i poszukiwania nowych dróg rozwoju - w ten klimat idealnie wpisuje się energiczny i motywacyjny banger "Progres" z gościnnym udziałem Adiego T. Za jego produkcję odpowiada Szwed SWD. Teledysk zrealizowała ekipa HypeVision.

Tagi:
video
dodano: 2021-01-18 14:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 7)

Do sieci trafił remix drugiej części głośnego posse-cuta "Życie Warszawy". Tym razem nie otrzymaliśmy żadnych nowych zwrotek członków Hemp Gru. Zespół zaprezentował natomiast młodą gwardię Warszawy, głównie reprezentujących uliczny nurt.

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2021-01-18 11:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 2)

Dopiero co otrzymaliśmy dobre wieści o opuszczeniu szpitala przez Dr. Dre, a już dochodzą do nas kolejne. Legendarny producent poczuł się na tyle dobrze, by powrócić do studia, najprawdopodbniej do prac nad wręcz legendarnym materiałem - "Detoxem".

Tagi:
dodano: 2021-01-18 08:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 1)

Łyskacz i Młodszy Łyskacz zapowiadali niedawno specjalny singiel na antenie Radia Kampus. Parę dni temu miał on swoją premierę w zaskakującym miejscu - na kanale Rycha Peji. Kawałek "CAMBODJANA" to numer z filmu dokumentalnego o tym samym tytule, który opowiada zapomnianej misji Polaków w Kambodży, podczas której doszło do pierwszych walk żołnierzy naszego kraju po II wojnie światowej. Oprócz wspominianych MC w utworze pojawił się K. F. Jacques, znajomy Łyskacza z Chicago.

video
dodano: 2021-01-17 21:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Joda powraca z nową płytą "Niepewne jutro". Do sieci na kanał BOR Records trafił pierwszy singiel z projektu, "Umrę młodo", a wraz z nim ruszył preorder albumu. Przy okazji poznaliśmy od razu wszystkich gości i producentów nadchodzącego krążka.

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-01-17 15:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

W kwietniu będzie miał premierę szósty solowy album KęKę, "SIARA". Ostatnio raper zdradził w jakim klimacie będzie nadchodząca płyta. Teraz ujawnia, czy na krążku, jak i EP-ce dołączanej do preorderu, znajdziemy jakiś gości.

Tagi:
video
dodano: 2021-01-17 12:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 8)

Do sieci parę dni temu trafił ostatni teledysk Juice WRLD'a nagrany za jego życia. W kawałku "Bad Boy" gościnnie udzielił się Young Thug, natomiast za jego produkcję odpowiada Pierre Bourne. Klimatycznym klipem zajął się Cole Bennet.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-01-17 09:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Sebastian Fabijański to postać, która elektryzuje słuchaczy w zasadzie od momentu jej pojawienia się na scenie. Saful skomentował przebieg kariery rapera-aktora, porównując ją do swojej. Przy okazji zahaczył o temat konfliktu Fabijańskiego z Quebo.

Tagi:
dodano: 2021-01-16 21:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 4)

Legendarny zespół miał wrócić w trasę, jednak plany trochę pokrzyżował mu drugi lockdown. Trochę, bo na przekór wszystkiemu grupa zaprasza na swój jubileuszowy koncert w warszawskiej Progresji, planowany na kwiecień.

Tagi:

Strony