Szpaku

Szpaku

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News, Video
dodano: 2021-01-23 09:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 3)

Wczoraj swoją premierę miało trzecie solo Szpaka "Różowa Pantera". Oprócz numerów z płyty i nowego klipu do "NPC" na kanale GUGU pojawił się specjalny, 9-minutowy materiał - bajka przedstawiająca historię Różowej Pantery.

Tagi:
kategorie:
dodano: 2021-01-15 15:30 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

“RÓŻOWA PANTERA” to tytuł nowego albumu Szpaka. Jest to drugie wydawnictwo sygnowane nakładem GUGU. Raper nagrał cały album w rodzinnym Morągu, by cała płyta przesiąknięta była klimatem bloków małego miasta.

Tagi:
dodano: 2020-12-31 00:20 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Oki z sylwestrową niespodzianką dla fanów! "47REMIX PACK" to trzy remiksy popularnych numerów rapera. Wśród nich znalazł się grubo obsadzony remiks utworu "DLA ZIOMALI" ze zwrotkami Szpaka, Łajzola, Sitka i Sobela. Intro kawałka obsadził Wini z typowym dla siebie "Essa"!

video
dodano: 2020-12-25 16:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Czy to nowa wigilijna tradycja? Wychodzi na to, że tak, ponieważ do sieci trafiła wczoraj czwarta część "Jana-szpakowanie" z DJ'em Serio92. Tym razem numer wyprodukował Kubi Producent.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-12-12 21:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 2)

Temat rozstania się Szpaka z BOR Records był obiektem spekulacji wielu fanów, którzy insynuowali konflikt między założycielem GUGU, a Paluchem. Niedawno szef BOR rozwiał wszystkie plotki, wypowiadając się na ten temat podczas instagramowego live'a, a potem wstawiając wspólne zdjęcie z raperem z Morąga. Mimo wszystko, o ten temat zaczepił Wini w najnowszej rozmowie z autorem "NADCIŚNIENIA". Paluch opowiedział jak wyglądało opuszczenie wytwórni przez Szpaka oraz jak przebiegło ostatnie spotkanie raperów.

Tagi:
video
kategorie: Polska, Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-12-03 11:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 3)

Po Bedoesie, Oskarze i Otsochodzi, Eis ujawnia kolejna kartę. W remiksie "Czasem" pojawił się póki co najmniej oczywisty gość, czyli Szpaku. Wszyscy goście raczej trzymali się konwencji, dostosowując się do olschoolowego sznytu numerów. Szef GUGU postanowił jednak od niej odbić, serwując nam, jak na razie, najbardziej eksperymentalny remiks z reedycji "Gdzie jest Eis?".

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-11-29 15:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 1)

Po utworzeniu GUGU, relacje Palucha i Szpaka zakończyły się na tle wydawniczym. Fani zaczęli doszukiwać się przy tym jakiegoś konfliktu między raperami, pytając o ich relację w zasadzie przy każdym z Q&A, organizowanym przez obu panów. Wczoraj Paluch na swoim Instagramie zorganizował live'a, na którym uciął tę dyskusję, twierdząc, że fani na siłę doszukują się gównoburzy.

Tagi:
dodano: 2020-11-24 14:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Guzior znany jest ze swojej skromnej aktywności w social mediach, więc uwagę fanów przykuło zorganizowane przez niego krótkie Q&A. Raper zdradził w nim, czy usłszymy kiedyś jego wspólny numer z Matą, czy wersy z "K U S H K O M Y" dotyczą Szpaka oraz jakie plany na przyszłość ma jego label, EVILTWINcorp. Oprócz tego otrzymaliśmy dzisiaj nowy singiel, "B L U E B E R R Y".

Tagi:
video
dodano: 2020-11-23 17:19 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

"Tequila" to drugi utwór promujący najnowsze wydawnictwo od Smolastego. Gościnnie w numerze pojawia się Szpaku a za bit odpowiadają USL, Smolasty oraz Pedro. Ostatnie projekty artysty kojarzone były głównie z popowym klimatem. Po pierwszym singlu "Tyson Fury" można zauważyć powrót do korzeni, czyli mieszanki rapu i r’n’b, z których zasłynął na początku swojej kariery. Więcej informacji dotyczących nowego albumu poznamy już wkrótce.

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Trap
dodano: 2020-11-23 14:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 1)

Szef GUGU postanowił zorganizować Q&A na swoim Instagramie, w którym zdradził, czy dalej przynależy do BOR oraz, czy "Części zamienne" Palucha są częściowym dissem na niego. Raper wyraził też swoją opinię na temat twórczości Multiego, Bersona, Bedoesa, Guziora czy Kaliego oraz powiedział, co myśli o "wykupowaniu młodych artystów przez majorsów".

Tagi:
video
dodano: 2020-11-12 14:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 3)

Po mlodymskinym przyszedł czas na kolejnego członka GUGU. Z preorderem swojego legalnego debiutu ruszył Karwan, legenda podziemia, która wspierała na początku kariery m.in. Jana-rapowanie oraz współpracowała z Kazem Bałagane czy Zkibwoyem. Raper ma na swoim koncie również gościnkę na kultowym "Materiale Producenckim" Quiza. Wczoraj otrzymaliśmy pierwszy singiel tego zawodnika, czyli "Wschód Końca" z gościnnym udziałem Szpaka, zapowiadający album o tym samym tytule.

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News, Video
dodano: 2020-11-02 01:00 przez: Kontakt (komentarze: 11)

"Ośmiogwiazdkowy S*urwiel" to czwarty singiel z nadchodzącej płyty Szpaka, a zarazem protest-song, wspierający Strajk Kobiet i ostro atakujący rząd.

video
dodano: 2020-10-31 13:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 6)

Niewiele osób mogło się spodziewać takiego ruchu ze strony Szpaka. Do GUGU dołącza mlodyskiny, przedstawiciel emo-trapowego brzmnienia, a wraz z tym ogłoszeniem został opublikowany jego pierwszy singiel "równi i równiejsi", komentujący obecną sytuację w kraju. Numer wyprodukował Kubi Producent. Zapowiada on pierwsze LP mlodegoskinego, "CHUDY".

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-10-21 11:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 3)

Paluch w przerwie od nagrywania nowej płyty postanowił odpowiedzieć na pytania fanów za pośrednictwem Instagrama. Raper zdradził parę nowych szczegółów dotyczących nadchodzącego LP, od klimatu po ilość gości. Szef BOR wyjawił również jak wyglądają jego relacje ze Szpakiem, co sądzi o twórczości m.in. Kabe, Kary, Eldo czy Alberto oraz jakie ma podejście do zamknięcia siłowni.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-10-18 20:15 przez: Marek Adamski (komentarze: 15)

Szpaku na swoim Instagramie urządził dosyć długie Q&A, w którym zdradził co sądzi o twórczości Chady, sytuacji Przemka Fergusona, czy muzyce Intruza czy Dedisa. Założyciel GUGU opowiedział również o swoich reakcjach na hejt, o tym, czym zajmował się, zanim został raperem oraz którzy raperzy w Polsce zasłużyli na największe propsy. Zdradził również nadchodzącą współpracę ze studiem Riot Games, twórcami gry League Of Legends.

Strony