Klasyka

Klasyka

wydarzenie
dodano: 2022-06-23 18:35 przez: Redakcja (komentarze: 2)

Data nie jest przypadkowa, dokładnie 23 czerwca, 1992 roku, miała miejsce premiera "Don't Sweat the Technique", czwartego albumu, jednego z najważniejszych duetów raper/producent w historii hip-hopu — Eric B. & Rakim!

To właśnie “Bóg mikrofonu”, jeden z najważniejszych, najbardziej wpływowych i utalentowanych MC wszech czasów Rakim, wystąpi po raz pierwszy w Polsce, na dwóch koncertach — 31 sierpnia w Warszawie, w klubie Progresja i dzień później, 1 września w Katowicach, w klubie P23.

Tagi:
kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2022-06-16 14:00 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 2)

Murs to raper z jedną z najciekawszych muzycznie karier na zachodnim wybrzeżu Stanów. Nagrywał u boku Living Legends, Atmosphere, 9th Wondera. Jego płyty ukazywały się w legendarnym Def Jux czy Strange Music Tech N9ne'a. Teraz jednak kalifornijski MC postanowił zawiesić mikrofon na kołku. Zapowiedział ten ruch wraz z premierą nowego singla "The Beginning Of The End".

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2022-06-14 08:00 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 3)

Boldy James wypuścił swój ostatni album w maju, ale już zapowiada nowy projekt. Płyta ma być nagrana w całości na produkcjach J Dilli.

dodano: 2022-06-11 13:29 przez: Redakcja (komentarze: 4)

Długo wyczekiwany projekt REJECTS już dostępny w serwisach streamingowych! Digitalną premierę albumu poprzedziły dwa single z klipami - “Never Give Up” z udziałem Deadly Hunta i “Throwback Boogie” z Ghostface Killah oraz Raekwonem. REJECTS to fabularny audio musical, który opowiada historię osadzoną w brutalnej i dystopijnej rzeczywistości. Zaproszeni do udziału w projekcie artyści, wcielili się w role mieszkańców tego świata, a słuchacz towarzyszący Maro będzie mógł poznać ich nietypowe historie. Wśród nich, oprócz wcześniej wspomnianych członków legendarnego zespołu Wu-Tang Clanu i brytyjskiego rapera Deadly Hunta, pojawiają się między innymi: P Money, Awich, Kool Keith, Killah Priest i Cappadonna.

dodano: 2022-06-10 15:39 przez: Redakcja (komentarze: 0)

Koneksje Muńka Staszczyka i ZIP Składu sięgają jeszcze 2004 roku i numeru "Do Roboty". Teraz za to na płycie T.Love pojawił się Sokół!

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2022-06-09 11:00 przez: Redakcja (komentarze: 0)

Już 14 czerwca w Warszawie odbędzie się piąta edycja „Sztuki dzisiaj. Wybór kuratora”,  jednego z najbardziej pionierskich projektów domu aukcyjnego DESA Unicum. Aukcja, której kuratorem jest Wojtek Sokół - muzyk, raper, jeden z najbardziej uznanych artystów w Polsce, a prywatnie kolekcjoner sztuki - zapisze się w historii jako najbardziej niepokorna.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2022-06-09 08:00 przez: Jan Stokowski (komentarze: 0)

W kwietniu Liroy otrzymał Złotego Popkillera za całokształt dokonań na rzecz kultury hip-hop. Teraz za to kielecki "Scyzoryk" świętuje kolejną ważną rocznicę - jego trzeci album "L" miał w poniedziałek 25-lecie premiery.

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2022-06-08 23:32 przez: Redakcja (komentarze: 0)

Po długiej, bo ponad dwuletniej przerwie na scenie, JIMEK ponownie bierze na warsztat hip-hopowe klasyki, jednak tym razem skupia się na naszym rodzimym podwórku!
Już 12 czerwca 2022, na płycie bemowskiego lotniska najważniejsi przedstawiciele polskiej sceny, JIMEK i 70-cio osobowa orkiestra symfoniczna spotkają się na jednej scenie, by razem zagrać kawałki, które wychowały całe pokolenia hip-hopowych wyznawców. W tym - Molesta, Fenomen, ZIP Skład czy Wzgórze Ya-Pa 3!

Tagi:
kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2022-06-03 11:00 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 13)

50 Cent i Jimmy Iovine, szef Interscope Records, dali The Game'owi siedmiocyfrową sumę pieniędzy tylko po to, żeby więcej nie mówił "G-Unot".

Tagi:
dodano: 2022-06-02 11:00 przez: Redakcja (komentarze: 0)

Pomimo deszczowej pogody 25 maja w Stolicy ruszyła nowatorska akcja promocyjna albumu "Warszawski Rapton" Bilona i Nowej Ferajny. Po głównych ulicach Warszawy jeździł zabytkowy tramwaj, w którym odbył się koncert zespołu. Artyści przemierzyli trasę od Ochoty przez Centrum na Pragę, a stamtąd wrócili z powrotem do centrum miasta. Do grającego tramwaju można było wsiąść na wybranych przystankach. Cała akcja promocyjna nawiązywała do wydanego w marcu albumu przez Bilona i Nową Ferajne pod tytułem Warszawski Rapton. Tematyka albumu prowadzi nas z powrotem do dawnej Warszawy z poprzednich dekad.

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2022-05-31 08:00 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 8)

Snoop Dogg, E-40, Ice Cube i Too $hort ogłosili, że ich wspólny album pojawi się już 7 czerwca.

dodano: 2022-05-22 09:00 przez: Jan Stokowski (komentarze: 4)

W piątek ukazała się nowa płyta Gurala pt "Mowa Ciemna", a wraz z nią otrzymaliśmy lyrics-video do ostatniego singla, będącego swoistą kontynuacją numeru z "De Nekst Best Mixtape", gdzie DGE i VNM wraz z Jodą i Kabe urządzili sobie pokaz stylu. Tym razem lecą w duecie na bicie The Returners, a numer aż roi się od gierek słownych, punchline'ów i wielokrotnych rymów. Czyli coś dla fanów korzennego podejścia do rapu.

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2022-05-21 14:30 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 2)

Dzisiaj, 21 maja, wypadają 50 urodziny Notoriousa B.I.G, z tej okazji wypuszczono nowy numer rapowej legendy Nowego Jorku. W kawałku pod tytułem "G.O.A.T." gościnnie udzielają się Ty Dolla $ign i nigeryjska wokalistka Bella Alubo.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2022-05-21 09:00 przez: Jan Stokowski (komentarze: 4)

Dopiero co Pezet zakończył obchody 20-lecia "Muzyki Klasycznej" zwieńczone występem na dachu Sali Kongresowej w ramach gali Popkillery (przypominamy go na dole) - a już nadciągają nowości!

kategorie: USA, Funk, Jazz, Klasyka, News, R&B
dodano: 2022-05-20 23:12 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 3)

Smutna wiadomość dla fanów czarnej muzyki. W wieku 58 lat odszedł od nas Bernard Wright, jego utwory były bardzo często samplowane także przez hip-hopowców. Bez niego nie powstałyby klasyki Snoop Dogga czy LL Cool J'a.

Strony