Klasyka

Klasyka

wydarzenie
dodano: 2019-08-23 20:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 6)

Ikona współczesnej czarnej muzyki, Ms. Lauryn Hill, już w niedzielę, 25 sierpnia, zagra jedyny, ekskluzywny koncert dla polskiej publiczności w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Na ponad godzinnym koncercie, usłyszymy m.in. największe przeboje z obsypanej wieloma nagrodami płyty "The Miseducation of Lauryn Hill" i utwory z dorobku The Fugees przy akompaniamencie live bandu.

Tagi:
kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2019-08-20 08:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

Suge Knight, niesławna twarz i mózg Death Row wciąż siedzi za kratkami - i pewnie jeszcze trochę posiedzi. Za to na wolność po długich 31 latach wychodzi jego wspólnik, z którym powoływał do życia kultowy dla gangsta-rapu label!

Tagi:
video
dodano: 2019-08-19 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Ostatni Cypher to nasz oldschoolowy hołd i ukłon w stronę pionierów warszawskiego rapu. Pono i Fu (ZIP Skład, Zipera) oraz Wigor (Mor W.A.) zabiorą Was w sentymentalną podróż do lat '90 na klimatycznym bicie DJ-a 600V - a także z jego DJ-skim wsparciem.

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2019-08-19 08:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

"Reasonable Doubt" to bezdyskusyjnie jeden z najwspanialszych albumów w historii hip-hopu - a także otwarcie jednej z jego największych karier. Jay-Z wjechał na scenę z buta, redefiniując podejście do tematu ulicznych opowieści - jak i podejście do biznesu.

Jeśli młodsi fani chcieli uzupełnić zaległość o ten album szukając go na streamingach to mieli spore utrudnienie - Jigga postanowił udostępnić go jedynie na swoim Tidalu, przez co osoby korzystające np ze Spotify nie miały do niego dostępu. Teraz sytuacja się zmieni, ale... nie do końca.

Tagi:
dodano: 2019-08-16 18:30 przez: Marcin Flint (komentarze: 2)

Historia nawiązań do Wu-Tang Clanu w polskim rapie.

Polska jest biało-czerwona, ale polski hip-hop nigdy nie wyszedł z cienia wielkiego, żółtego Wu. Dlatego, nakręceni 25 rocznicą debiutu, nadciągającym koncertem i polskimi remiksami "The Saga Continues" w wydaniu Maro Music pokazujemy Trzy Pokolenia Wielbienia Clanu w 10 punktach. A właściwie 11, bo każdy robi błędy… w rachunkach.

Tagi:
dodano: 2019-08-15 12:21 przez: Mateusz Natali (komentarze: 7)

Na kanale Visioners TV wylądował właśnie klip do utworu “No limit” (z udziałem Grizzlee'ego, DJ-a Haema i soSpecial), singla promującego solowy projekt Wigora “1978”. Przy okazji premiery artysta zdradza, czego słuchacze mogą spodziewać się po nowym materiale!

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2019-08-13 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

„LSS” to koncepcyjna EP przygotowana przez DJ Ace’a. Opowiada o powstaniu i ewolucji kultury Hip-Hop, która w tym roku obchodzi swoje 46 urodziny. Na materiał składa się 5 skreczowanych/ cutowanych utworów dedykowanych DJom, raperom i graficiarzom.

Tagi:
kategorie: USA, Audio, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2019-08-13 11:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 2)

Już za lekko ponad miesiąc, dokładnie 20 września, światło dzienne ujrzy zapowiadany od początku roku wspólny album Skyzoo i Pete Rocka "Retropolitan". Nagrany w zaledwie dwa tygodnie materiał, określany przez brooklyńskiego wymiatacza jako "list miłosny i pobudka dla mojego miasta" składać się będzie z 12 utworów, a przed chwilą do Sieci trafił pierwszy singiel - i to jaki!

"It's All Good" to bowiem numer nagrany na znalezionym przez Pete Rocka niepublikowanym bicie z tego samego okresu co "Illmatic"!

Tagi:
dodano: 2019-08-12 19:30 przez: Marcin Flint (komentarze: 3)

Historia nawiązań do Wu-Tang Clanu w polskim rapie.

Polska jest biało-czerwona, ale polski hip-hop nigdy nie wyszedł z cienia wielkiego, żółtego Wu. Dlatego, nakręceni 25 rocznicą debiutu, nadciągającym koncertem i polskimi remiksami "The Saga Continues" w wydaniu Maro Music pokazujemy Trzy Pokolenia Wielbienia Clanu w 10 punktach. A właściwie 11, bo każdy robi błędy… w rachunkach.

wydarzenie
dodano: 2019-08-11 18:10 przez: Mateusz Natali (komentarze: 6)

11 sierpnia 1973 18-letni jamajsko-amerykański DJ Kool Herc wyprawił imprezę na 1520 Sedgwick Avenue na Bronksie. W jej trakcie zamiast puszczać pełne numery postanowił pobawić się nimi i serwować jedynie partie instrumentalne, nazwane breakami. W trakcie tychże breaków jego przyjaciel Coke La Rock chwytał mikrofon i podkręcał publikę do lepszej zabawy. Panie i panowie, tak oto narodził się hip-hop.

11.08.1973 jest dziś uznawany za datę narodzin hip-hopu a budynek przy 1520 Sedgwick Avenue - miejsce jego narodzin, oficjalnie uznane przez miasto Nowy Jork i oznaczone na mapach tablicą 'Hip Hop Boulevard'.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2019-08-08 08:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 5)

Neon to klasyczna wrocławska formacja, współtworzona przez ikonę podziemia Jota a także Snaypera i Bielebnego. Ich krążek "Ostatnie Takie Trio" to jeden z pierwszych wrocławskich legali, a jak się okazuje w czeluściach przepadł promujący go klip, który nie ujrzał nigdy światła dziennego - aż do teraz!

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2019-08-07 08:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

W czasach, gdy polski rap w większości był twardy, surowy i poważny to Thinkadelic próbował przemycać do niego kolor, luz i zabawę. "Polska rap- scena nie była gotowa na dojrzałość muzyczną Thinkadelic! Bo nie przeklinali tyle co inni, byli w dobrych szkołach i szukali swojego miejsca w biznesie muzycznym, a nie pod trzepakiem. Wielu tych spod trzepaka dziś już nie ma. Chłopaki też nie grają razem, ale Spinache ma się dobrze – pozdro" - mówił w ubiegłym roku Peja.

Minęło parę miesięcy i... Thinkadelic jednak zagra razem!

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2019-08-02 11:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Powiedzieć, że w 1991 roku polski hip-hop raczkował... to nic nie powiedzieć. Było jeszcze przed pierwszymi głośnymi nagraniami a wśród podziemnej surowej zajawki zaczynał też działać skład Trials X, przecierający szlaki na warszawskiej scenie. Ich album "Prawda, Cel, Przesłanie" narobił w 1995 sporo zamieszania, potem nie otrzymaliśmy jednak kolejnego materiału - aż do teraz!

Tagi:
video
dodano: 2019-07-27 14:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Już 23 sierpnia Polskę odwiedzi ponownie kultowy kolektyw Wu-Tang Clan, który dopiero co świętował 25-lecie premiery debiutanckiego "Enter The Wu-Tang: 36 Chambers". Z tej okazji poprosiliśmy Kacpra HTA, żeby pokrótce przybliżył to, jakie znaczenie dla niego samego miała muzyka Wu-Tangu a tym samym wytłumaczył dlaczego to show, którego nie można ominąć.

dodano: 2019-07-19 10:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 1)

Od klasycznego debiutu Rozaya minęło 13 lat, teraz przyszedł moment na jego sequel. "Port of Miami 2" ujrzy światło dzienne 9 sierpnia, a w rozwinięciu możecie obejrzeć trailer albumu i posłuchać jednego z dwóch singli pt. "BIG TYME".

Tagi:

Strony