Klasyka

Klasyka

dodano: 2020-10-24 15:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

"Wilk Chodnikowy" Bisza to płyta z minionej dekady, którą część odbiorców postrzega już jako klasyczną. Raper niedawno otrzymał za nią nagrodę Albumu Dekady na naszej gali Popkillerów, w której wyróżniło go gremium. Teraz mamy okazję posłuchać części tego materiału w wersji live w ramach projektu STRUNY/STRONY.

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2020-10-23 20:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 3)

Ta międzypokoleniowa współpraca wywołała wczoraj niemały szum, elektryzując zarówno starszych, jak i młodszych fanów hip-hopu. Obu raperów skomentowało tę kooperację na swoich profilach instagramowych, nie szczędząc miłych słów.

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2020-10-23 17:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 4)

Weteran poznańskiej sceny nie próżnuje, a wręcz przeciwnie - jest w ciągłym gazie. Niecały miesiąc po wydaniu "Black Album" dowiadujemy się, że to nie ostatnie wydawnictwo Peji w tym roku. Raper zapowiedział projekt "AR 15", a na swoim Instagramie odpowiedział na parę pytań, ujawniając garść szczegółów dotyczących materiału.

Tagi:
video
dodano: 2020-10-22 15:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 11)

Dziś w nocy informowaliśmy was o pojawieniu się płyty "Gdzie jest Eis?" na streamingach wraz z remiksem "Najlepszych dni", w którym udzielił się Bedoes. Teraz otrzymaliśmy oldschoolowy klip do tego remiksu, jasno stylistyką nawiązującą do oryginału. Ruszył również preorder reedycji płyty w dwóch wersjach.

Tagi:
dodano: 2020-10-22 00:46 przez: Marek Adamski (komentarze: 14)

"Gdzie jest Eis?" to jeden z klasyków polskiego hip-hopu, którego cena na rynku wtórnym sięga astronomicznych kwot, jak na cenę za płytę CD, a jedynym źródłem z którego można było posłuchać płyty, był nieoficjalny odsłuch na Youtubie. Przed chwilą to się zmieniło, za sprawą wylądowania płyty na serwisach streamingowych, a wraz z nią... remiksu "Najlepszych dni", w którym swoją zwrotkę nawinął Bedoes.

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2020-10-21 08:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 3)

Na Instagramie Sokoła pojawiły się zdjęcia ze studia, na których przewija się cały ZIP Skład. Jak się okazuje, nie było to jedynie przyjacielskie spotkanie, a okazja by znowu wspólnie stanąć za mikrofonem.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2020-10-19 17:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 12)

Na social mediach łódzkiego rapera, jak i jego wytwórni, Asfalt Records, pojawił się tajemniczy filmik, ukazujący krótką wymianę smsów. Wielu fanów sugeruje, że jest to zapowiedź kolejnego wydawnictwa O.S.T.R.-a, jednak tym razem nie solowego...

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2020-10-17 12:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

„Masz i pomyśl” swoją premierę miał 6 września 2000 roku. Nakład rocznicowego, kolekcjonerskiego albumu winylowego „Masz i pomyśl”  rozszedł się w 24 godziny po ogłoszeniu preorderu (premiera: 30 października). Teraz Sony Music i Prosto przygotowali standardową wersję LP oraz kasetę magnetofonową, które do sprzedaży trafią 20 listopada. Już dziś możecie zamówić oba nośniki.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2020-10-16 08:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 2)

Ursynowska ekipa bardzo długo pozostawała nieaktywna, a emigracja Łyskacza uniemożliwiała regularne działania - fani mogli posłuchać pojedynczych wspólnych strzałów oraz koncertu na 20-lecie grupy. Wszystko jednak wskazuje na to, że autorzy klasycznego "Dla Słuchaczy" wrócili do studia, i to na dłużej.

Tagi:
dodano: 2020-10-14 20:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 4)

Niedawno zespół, przy okazji premieru filmu dokumentalnego "Skandal. Ewenement Molesty", zagrał koncert w lokalu Praga Centrum. Jak informuje Vienio, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Molesta wróci niedługo do koncertowania. Informację potwierdził również Pelson.

Tagi:
video
dodano: 2020-10-07 19:26 przez: Marek Adamski (komentarze: 1)

"Wycofaj się/Back out" to piąty klip promujący "Mixtape 7", którego premiera już w najbliższy piątek. Tym razem DJ Decks we wspólnym utworze połączył Karę i Przemka Fergusona, reprezentantów młodego pokolenia z Tha Alkaholiks, amerykańską grupą z Los Angeles.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2020-10-06 14:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 5)

Mogłoby się wydawać, że Młoda Wilczyca czwartej edycji na rzecz m.in. współpracy z rapnews.pl odpuściła regularne tworzenie muzyki. Nic bardziej mylnego. Raperka zapowiedziała właśnie współpracę z ikoną poznańskiego rapu.

Tagi:
dodano: 2020-10-05 14:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Od piątku w kinach można już obejrzeć "Skandal. Ewenement Molesty" - dokument portretujący powstanie jednego z najważniejszych albumów w dziejach polskiego rapu. Sprawdźcie co o kulisach całej produkcji mają do powiedzenia Włodi i Vienio! Więcej informacji o filmie i wykaz kin znajdziecie na stronie https://skandal-film.pl/

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2020-10-05 08:00 przez: Szymon Bielawski (komentarze: 2)

Historia pokazuje, że zapowiedź końca muzycznej kariery rapera oznacza często co najwyżej nieco dłuższą niż standardowa przerwę wydawniczą i prędzej czy później powrót na scenę się materializuje.

dodano: 2020-10-02 20:16 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Ten dzień to dzisiaj! "Skandal. Ewenement Molesty" trafia do kin w całej Polsce. Wróćmy do lat '90 i poznajmy kulisy historii jednej z najważniejszych ekip i jednej z najważniejszych płyt w historii polskiego rapu. Warszawski Ursynów, ta rzecz tam się dzieje!

Strony