Klasyka

Klasyka

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2021-09-27 11:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Jedną z rzeczy, które zrobiły ogromne wrażenie na słuchaczach przy premierze pierwszej płyty Kalibra 44 były osobiste i szczere do bólu teksty Magika. Co ciekawe - podczas gdy Mag poszedł w późniejszych tekstach właśnie w tę stronę, to Dab postawił za to na lżejszą treść i zabawę formą. Z czego wynikała ta rożnica w podejściu?

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2021-09-26 12:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Po ostatnich tajemniczych zapowiedziach teraz ZIP Skład odkrywa karty - przed nami specjalne wydawnictwo na rocznicę jedynego krążka Zipów!

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2021-09-26 09:00 przez: Kontakt (komentarze: 1)
Od 28 września od godz. 18:00 do lutego w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu będzie można zobaczyć wystawę czasową o nazwie "Nawijaj".
 
Na ekspozycji będzie można zobaczyć ponad 300 kaset magnetofonowych z kolekcji Rap Tapes by Grędziu Jakuba Grędy. Wśród taśm znalazły się także te owiane legendą, będące zapisem pierwszych prób muzycznych wielu artystów. Eksponaty obrazują również przemiany, jakie przeszedł polski rap – od niskonakładowych, nielegalnych wydawnictw, poprzez kasety wydawane w gigantycznych nakładach, aż po limitowane egzemplarze z ostatnich lat.
Tagi:
dodano: 2021-09-25 12:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

25-lecie kultowego "The Score" sprawia, że zmaterializuje się to, o czym fani marzą od lat... Wyclef Jean, Lauryn Hill i Pras znów staną na scenie!

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2021-09-25 09:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Ekipa Mor W.A. w ubiegłym roku informowała o powrocie do studia i kolejnych nagrywkach, a fani czekają na pierwszy od 14 lat oficjalny album. Teraz Morwa podkręciła zainteresowanie kolejnym wpisem...

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2021-09-20 20:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 3)

Od paru dni na instagramowym profilu ZIP Składu pojawiają się archiwalne fotografie z lat 90. Oprócz tego, część zespołu wskazuje datę podczas której mamy wyczekiwać czegoś specjalnego od grupy.

Tagi:
kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2021-09-19 17:30 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Kick, push, kick, push, kick, push, kick, push, coast. W takim właśnie stylu wszedł (a może wjechał) na dobre do mainstreamu 24-letni wówczas Wasalu Muhammad Jaco, znany lepiej jako Lupe Fiasco. Skromny, inteligentny chłopak w okularach i bluzie z kapturem, opowiadający historię pewnego deskorolkowego zapaleńca. Wychowanek owianego złą sławą Southside, wyrastający jednak ponad przeciętność i nie ulegający przestępczym zapędom.

Typ, który z szarej rzeczywistości blokowisk potrafił wyłuskać to co najlepsze i stworzyć piękne, barwne, wciągające utwory o życiu. A także jeden z najlepszych rapowych debiutów pierwszej dekady tego wieku, płytę, którą w moim przekonaniu śmiało już możemy nazwać klasykiem.

W dniu 15 rocznicy premiery tego krążka przypomnijmy sobie, jak opisywaliśmy go w ramach cyklu Klasyk na Weekend.

dodano: 2021-09-18 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 10)

8 Mila okazała się ogromnym sukcesem, powodując też wysyp popularności bitew freestyle'owych - ciężko przewidzieć czy WBW 2004 odbiłoby się aż takim echem, gdyby nie porywająca historia freestyle'owca, który na scenie pokonuje swoich życiowych rywali. Jednak później Eminem nie poszedł za ciosem i nie rozwinął kariery kinowej. Światło rzuca na to 50 Cent.

dodano: 2021-09-13 16:03 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 6)

Dzisiaj mija dokładnie 25 lat od śmierci legendarnego Tupaca Shakura, którego zgon w wyniku ran postrzałowych nastąpił dokładnie o godzinie 16:03 w dniu 13 września 1996 roku. 2Pac odcisnął swoją twórczością bez wątpienia niezatarte piętno na kulturze hip-hopu, przecierając również szlaki przyszłym raperom na pole kinematografii... Dla wielu pozostaje jednym z najmocniejszych kandydatów do miana #GOAT rap gry - dla mnie personalnie dzierży niezagrożony tytuł "The Most Influential Rapper Of All Time", mając nadal silny wpływ na całą współczesną popkulturę.

kategorie: USA, Film, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2021-09-10 11:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 1)

„Straight Outta Compton” od początku, mimo sukcesu; budziło masę kontrowersji. DJ Yella w najnowszym wywiadzie stwierdził, że film jest zgodny z prawdą jedynie w 70%.

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2021-09-09 18:53 przez: Marek Adamski (komentarze: 8)

Wytwórnia Wielkie Joł oraz Polski Rap prezentują wyjątkowe wydawnictwo, jakim jest długo wyczekiwana reedycja kultowego, pierwszego solowego albumu TEDE - "S.P.O.R.T.". Wydawnictwo zostało przygotowane z ogromną dbałością o detale z okazji 20-lecia wydania albumu i ukaże się jednocześnie na wszystkich nośnikach: CD, płytach winylowych oraz kasecie magnetofonowej.

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2021-09-08 20:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 4)

Niedawno kolekcjoner kaset magentofonowych Grędziu wypuścił swoją nową rozmowę z O.S.T.R.-em, który od dłuższego czasu nie udziela w wywiadów. Podczas godzinnej rozmowy raper stwierdził, że reedycja drugiego CD "Jazzu w wolnych chwilach" tylko na kasecie to dobry pomysł oraz zdradził, że trzeci krążek Dead Man Funk, czyli duetu O.S.T.R. i DJ Haem, jest już gotowy.

Tagi:
video
kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2021-09-05 21:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

Jeszcze w tym roku mamy otrzymać pośmiertny album członka A Tribe Called Quest, Phife Dawga. Póki co dostajemy nowy klip, w którym gościnnie pojawiają się Redman i Illa J, a całość aż kipi soulfulowym, relaksacyjnym vibem spod szyldu ATCQ.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2021-09-05 18:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 7)

Dziś mija 25 lat od premiery debiutanckiego albumu Slums Attack - z tej okazji Peja podzielił się szczerym i osobistym wpisem, który zarówno daje do myślenia jak dodaje motywacji do realizowania swoich pasji.

dodano: 2021-09-05 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

To koniec długiej i pięknej historii. 15 lat muzycznej podróży, ewolucji, rozwoju i eksperymentów. Od podziemnego "Dobra muzyka ładne życie" poprzez jeden z najlepszych oficjalnych debiutów w historii polskiego rapu na "Za Młodych na Heroda" po finałowego "Geniusza". W ubiegłą niedzielę Rasmentalism zamknął swoją pożegnalną trasę koncertem w warszawskiej Pradze Centrum.

Tagi:

Strony