Klasyka

Klasyka

dodano: 2018-10-13 14:47 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

FALCON1 i DJ Kebs to postaci, które na polskiej scenie odcisnęły mocne piętno. Począwszy od imprezowych dj-skich poczynań, poprzez współtworzenie takich składów jak JWP czy HIFI Banda, po szkołę Spinlab, w której od 5 lat szkolą młodych adeptów. Teraz postanowili zabrać nas wszystkich na małą lekcję historii, publikując miks pt "Elementarz"

Tagi:
video
dodano: 2018-10-09 18:41 przez: Mateusz Natali (komentarze: 5)

W marcu świętowaliśmy 20-lecie Skandalu, natomiast pod koniec września minęło 15 lat od sklepowej premiery solowego debiutu Włodiego! "To był dla mnie jeden z najlepszych momentów w tworzeniu muzyki" - mówi nam raper wspominając pracę nad krążkiem "Jak Nowonarodzony". Sprawdźcie jak wspomina powstawanie tytułowego singla, będącego wówczas sporym muzycznym zaskoczeniem i całkiem nowym otwarciem (tytuł nie był przypadkowy) w karierze członka Molesty!

dodano: 2018-10-09 01:45 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)
"W tym roku mija 10 lat od wydania, legendarnego w pewnych kręgach, albumu 2cztery7 “Spaleni innym słońcem”. Z tej okazji postanowiliśmy spełnić życzenia słuchaczy, którzy wielokrotnie pytali o reedycje albumów naszego magicznego trio. Nieludzkim byłoby pominięcie debiutu “Funk - dla smaku” więc postanowiliśmy dopiąć sprawy formalne i wypuścić całą, dwupłytową, dyskografię" - zaczyna się radośnie mail, który otrzymaliśmy od Stasiaka. A kończy jeszcze radośniej!
 
kategorie: Film, Klasyka, News
dodano: 2018-10-08 19:57 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Foto u góry idealnie obrazuje nasze miny - plotki krążyły, teraz wygląda na to, że zostaną potwierdzone.

dodano: 2018-10-02 19:07 przez: Marek Adamski (komentarze: 1)

Dla fanów hip-hopu to już tradycja i kolejne pięć lat odliczania do następnego jubileuszu, który Ryszard za każdym razem hucznie świętuje, zarówno z przyjaciółmi z branży i bliskimi jak również z najwierniejszymi fanami w każdym wieku, a tych jak wiadomo artysta z 25-cio letnim stażem ma nie mało i to na całym świecie. Peja konsekwentnie wychowuje kolejne pokolenia słuchaczy już ćwierć wieku (!!!), a często używany wśród entuzjastów jego poczynań przydomek "Ojciec Chrzestny polskiego hip-hopu" jest w tym przypadku jak najbardziej trafny.

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2018-09-30 15:30 przez: Kontakt (komentarze: 9)

Kilkanaście lat temu Kołcz był obok Tedego jedną z głównych twarzy WJ, współprowadząc także klasyczne "Bezele". Potem jednak nagle zniknął z rapgry, pojawiając się jedynie ekranie jako aktor lub przewijając towarzysko przy okazji KSW. Dlaczego postanowił porzucić hip-hop?

dodano: 2018-09-25 17:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 2)

Jak wiemy nowa płyta Andersona, "Oxnard" jest już skończona, a jej miksem zajmował się sam Dr. Dre. Niedawno na instagramie artysty pojawiły się dwa zdjęcia ujawniające więcej szczegółów na temat nadchodzącej płyty. Pierwsze z nich zapowiada singiel z Kendrickiem Lamarem, natomiast drugie wskazuje, że na "Oxnard" swój wpływ miał legendarny członek ATCQ, Q-Tip.

kategorie: Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2018-09-20 11:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

The Fugees to formacja kultowa, której nagrania wyłamały się gatunkowym podziałom i do dziś są żywe. Jednak od czasu rozłamu w 1997 roku ekipa spotkała się tylko przy okazji koncertów i mini-trasy, po której w ruch poszły mocne słowa - Wyclef twierdził, że Lauryn potrzebuje pomocy psychiatry a Pras dodał, że prędzej Bin Laden i Bush spotkają się na kawie niż Fugees znów połączą siły. Teraz zdradził, że nawet kosmiczna suma pieniędzy nie była w stanie ich przekonać...

Tagi:
dodano: 2018-09-19 12:30 przez: Marek Adamski (komentarze: 5)

Jak zapowiada Logic, na jego najnowszym krążku "Young Sinatra IV" ujrzymy pełen skład legendarnej grupy, Wu-Tang Clan, której Bobby Tarantino jest wielkim fanem. Premiera płyty przewidziana jest na 28 września.

wydarzenie
kategorie: Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2018-09-07 18:42 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Ogłaszamy pierwszych artystów, którzy wystąpią 2 listopada na wyjątkowym koncercie projektu Albo Inaczej w Warszawie!

dodano: 2018-09-06 20:00 przez: Aleksandra Orłowska (komentarze: 1)

"Dokładnie 18 lat temu, rok po premierze „Chleba powszedniego” ZIP Składu, wydaliśmy pierwszy album WWO official „Masz i pomyśl"” – rozpoczyna swój wpis na Facebooku. Wśród osób zaangażowanych w powstanie albumu, oprócz Sokoła, Jędkera i DJ-a Deszczu Strugi, którzy tworzyli grupę, znaleźli się m.in. DJ 600V, Waco, a także Fu. Gościnnie pojawili się też Włodi, Felipe, Kosi i Pele. Sokół przypomniał także okoliczności zmiany nazwy grupy i opowiedział o procesie powstawania klipów. 

Tagi:
video
dodano: 2018-09-06 00:30 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

"Fall" to pierwszy teledysk, promujący wydane znienacka "Kamikaze". Eminem rozlicza się w nim m.in ze słowami Joe Buddena czy Charlemagne The Goda na temat jego krążka "Revival".

Tagi:
video
dodano: 2018-09-03 13:38 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

W drugim utworze promującym Projekt Tymczasem, Sitek bierze na warsztat klasyk WWO, "Mogę wszystko" i poddaje go własnej interpretacji. Za przearanżowanie podkładu odpowiada Zeppy Zep, natomiast skreczami zajął się Steez83. Za znakomitą oprawę wizualną kawałka ponoszą odpowiedzialność Papaya Films, studio Lunapark oraz reżyser Tomasz Knittel.

dodano: 2018-08-31 17:44 przez: Marek Adamski (komentarze: 2)

Już dzisiaj czyli 31 sierpnia światło dzienne ujrzała 9 solowa płyta rapera zatytułowana „Duchowy gangster”.

Tagi:
dodano: 2018-08-31 12:06 przez: Marek Adamski (komentarze: 6)

Niecały rok po dosyć nieudanym "Revival", Eminem wraca z nową płytą zatytułowaną "Kamikaze". Producentem wykonawczym krążka jest sam Slim Shady oraz jego wieloletni mentor, Dr. Dre. Wśród gości znajdziemy Joynera Lucasa, Royce'a Da 5'9 czy Jessie Reyeza, natomiast na liście producentów albumu przewijają się takie ksywy jak Mike WiLL Made-It, Tay Keith czy Boi-1da. Okładka jest oczywistym nawiązaniem do klasycznej płyty Beastie Boys "Licensed To III".

Tagi:

Strony