Klasyka

Klasyka

video
dodano: 2021-01-18 14:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 7)

Do sieci trafił remix drugiej części głośnego posse-cuta "Życie Warszawy". Tym razem nie otrzymaliśmy żadnych nowych zwrotek członków Hemp Gru. Zespół zaprezentował natomiast młodą gwardię Warszawy, głównie reprezentujących uliczny nurt.

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2021-01-18 11:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 2)

Dopiero co otrzymaliśmy dobre wieści o opuszczeniu szpitala przez Dr. Dre, a już dochodzą do nas kolejne. Legendarny producent poczuł się na tyle dobrze, by powrócić do studia, najprawdopodbniej do prac nad wręcz legendarnym materiałem - "Detoxem".

Tagi:
dodano: 2021-01-16 21:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 4)

Legendarny zespół miał wrócić w trasę, jednak plany trochę pokrzyżował mu drugi lockdown. Trochę, bo na przekór wszystkiemu grupa zaprasza na swój jubileuszowy koncert w warszawskiej Progresji, planowany na kwiecień.

Tagi:
kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2021-01-16 12:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 2)

Dobre wiadomości płyną z otoczenia Dr. Dre. Według Ice-T, legendarny producent powrócił już do domu po pobycie w szpitalu i czuje się dobrze.

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2021-01-14 20:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 3)

Weteran sceny zapowiada swój debiutancki album od jakiegoś czasu, a parę szczegółów na jego temat zdradził nam Ero w jednym z odcinków naszego Magazynu. Teraz w niekonwencjonalny sposób jedna z wytwórni pochwaliła się faktem, że wyda ten materiał.

Tagi:
kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2021-01-13 11:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 3)

W grudniu do sieci trafiło urzekające video. Kurtis Blow, legendarny raper aktywny jeszcze w końcówce lat 70, opublikował nagranie, na którym po opuszczeniu szpitala po transplantacji serca tańczy w oldschoolowym, hip-hopowym stylu.

Tagi:
kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2021-01-12 11:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 1)

Czyżby druga część klasycznego "Madvillainy" miała się ukazać po niedawnej śmierci MF DOOMa? Jak zdradził szef wytwórni Stones Throw Records, Peanut Butter Wolf, label posiada prawa do nieopublikowanych numerów, które miały się znaleźć na kontynuacji wydawnictwa DOOMa i Madliba.

video
dodano: 2021-01-11 11:14 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Pierwszy klip w 2021 roku i siódmy od czasu odświeżenia labelu StoproRap - "Wszystko czego potrzebuję/All I need" od DJ Decksa zadebiutowało na youtubowym kanale wytwórni. Gościnnie w utworze możemy usłyszeć nowojorski skład Onyx oraz warszawski duet Polska Wersja.

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News, R&B, Reggae
dodano: 2021-01-08 11:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 4)

"The Miseducation of Lauryn Hill" to jeden z największych klasyków końcówki lat 90. Mimo ogromnego sukcesu w postaci 5 nagród Grammy i ośmiokrotnej platyny, Lauryn Hill nigdy nie nagrała kolejnego solo. Ostatnio w podcaście 500 Greatest Albums, artystka zdradziła dlaczego.

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2021-01-06 09:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 5)

Współautor jednego z największych klasyków polskiego podziemia wydał drugą część swojego mixtape'u "Class of 90's". Z tej okazji, Kixnare udzielił wywiadu dla Redbulla, w którym zdradził parę ciekawostek dotyczących powstawania "Najebawszy" oraz ujawnił kulisy powstania numeru "COJESTMAŁPY" na "ROMANTICPSYCHO" Quebo.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2021-01-05 20:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 1)

Liroy był ostatnio gościem naszego wywiadu przeprowadzonego przez Hirka Wronę. Jednym z poruszonych tematów były zaginione demówki nagrane przed "Alboomem". Raper przyznał, że jego była żona wyrzuciła wszystkie jego archiwa, włącznie z nagraniami z koncertów, demówkami czy wycinkami z gazet. Po tym zwrócił się do fanów, prosząc o kontakt, jeśli ci posiadają wideo z koncertów czy demówki. Legenda polskiego hip-hopu zaoferowała za nie nawet... wspólny singiel.

Tagi:
kategorie: USA, Świat, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2021-01-05 11:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

W sobotę zorganizowaliśmy specjalny podcastowy panel, w trakcie którego wspomnieliśmy postać MF DOOMa wraz z jego wielkimi fanami - gośćmi Hirka Wrony byli Radek Miszczak (ex-Hip Hop Kemp), Sebastian Jóźwiak (Astigmatic Records, EABS) oraz Ńemy (MC/Producent, Sick Pro Music).

Teraz oddamy głos Wam...

Tagi:
kategorie: Polska, Jazz, Klasyka, News, Premiery
dodano: 2021-01-03 09:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 3)

Jeśli myślicie o tym, co umknęło wam w zeszłym roku, to na pewno mamy jedną rzecz, którą możecie dopisać do swojej listy. DJ 600V wydał w grudniu instrumentalny, jazzowy album... bez użycia żadnych sampli.

Tagi:
dodano: 2021-01-02 20:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 3)

Już na nowym kanale ESAPE wylądował najnowszy singiel Pono, "Schody", który zapowiada jego nowy krążek. W numerze gościnnie udzielił się Kabe, a za jego produkcję odpowiada Swizzy. Oprócz tego otrzymaliśmy specjalny trailer albumu.

Tagi:
video
dodano: 2021-01-02 17:28 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

W ostatnim dniu 2020 roku dotarła do nas tragiczna wieść o śmierci legendarnego MF DOOMa, jednej z ikon sceny niezależnej. W specjalnym podcaście wspominamy właśnie jego życie, twórczość i dorobek wraz z aktywistami i fanami, z Hirkiem Wroną rozmawiają:

Tagi:

Strony