Jimek

Jimek

wydarzenie
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News, Relacje
dodano: 2019-06-10 12:38 przez: Mateusz Natali (komentarze: 7)

9 czerwca 43 tysiące osób były świadkami pożegnania Miuosha z jego symfonicznymi projektami. Za nami Scenozstąpienie – największy biletowany koncert polskiego artysty w tym roku, który zwieńczył czteroletnią przygodę katowickiego rapera z NOSPR-em. Podczas widowiska na jednej scenie odbyły się dwa muzyczne spektakle: MIUOSH x JIMEK x NOSPR oraz MIUOSH I SMOLIK I NOSPR. Artystom towarzyszyli wspaniali goście: Katarzyna Nosowska, Piotr Rogucki, Paluch, Kev Fox, Katarzyna Golomska, Natalia Grosiak, Katarzyna Kurzawska, Abradab oraz Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny.

dodano: 2019-06-09 19:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Na wczorajszym H&M Love Music miał miejsce specjalny koncert Jimka z orkiestrą oraz gośćmi specjalnymi... wśród nich nie zabrakło Taco i Quebo, którzy wspólnie wyszli na scenę, by wykonać "Tamagotchi" w wyjątkowej aranżacji.

video
dodano: 2017-05-16 14:05 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 0)

Fortepian, elektryczne skrzypce, saksofon, ale i odgłos domofonu, pracującej wiertarki czy rozbijającej się tafli lodu - w taki sposób fani wsparli "Projekt 30/90" Jimka. Z podesłanych mu blisko dwustu dźwięków producent stworzył utwór będący efektem końcowym całej akcji. Inicjatywę zakończył finał w warszawskim Teatrze Palladium, na którym zaprezentowano także klip do tego dzieła.

Tagi:
kategorie: News, Video
dodano: 2017-02-22 20:00 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 1)

Niezależnie od tego, czy jesteś muzykiem, czy nie - masz szansę znaleźć się w utworze Radzimira "Jimka" Dębskiego. Wszystko za sprawą projektu muzycznego 30/90, który kompozytor realizuje wraz z marką Wyborowa. "Najbardziej nie mogę się doczekać, aby wykorzystując technikę samplingu, umożliwić każdemu kto chce stać się gwiazdą rocka albo wirtuozem instrumentu, realizację marzeń, nawet jeżeli ta osoba nie jest muzykiem" - mówi Jimek. "Jednocześnie uwielbiam i przeraża mnie to, że nie mam pojęcia, jaki ten utwór będzie finalnie. Początkowy szkic utworu zamieszczam na stronie, rzucam pierwszy pomysł i na bieżąco będę sprawdzał i reagował na to, co przysyłają ludzie. Od kiedy moje życie zmieniło się dzięki internetowemu konkursowi czekałem na okazję, żeby zrobić coś takiego. Jestem pewien, że dzięki temu uda się poznać wielu piekielnie utalentowanych ludzi" - dodaje. Swoje nagrania można wysyłać do 15 marca.

Tagi:
video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Koncerty, News, Video
dodano: 2016-11-06 16:00 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 1)

Radzimir "Jimek" Dębski, po świetnym przyjęciu jego wspólnych dokonań z Miuoshem i Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia, udał się do naszych zachodnich sąsiadów, aby kontynuować pomysł tworzenia rapu w orkiestrowej aranżacji. Kompozytor podjął współpracę z MoTripem, niemieckim raperem, którego kariera wystrzeliła w górę rok temu dzięki hitowi "So wie du bist". Efektem wspólnej pracy muzyków jest koncertowy album "Mosaik" - sprawdźcie porywające nagranie prosto z berlińskiego Konzerthaus.

Tagi:
wydarzenie
dodano: 2015-12-11 18:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Z okazji 8 urodzin Fandango Records, 18 grudnia na scenie katowickiego MegaClubu pojawią się najważniejsi obecnie reprezentanci labelu oraz wykonawcy, którzy inicjowali jego działalność. Nie będzie to standardowy koncert - na tę okazję stworzono specjalny livebandowy projekt pod nazwą "FANDANGO ORKIESTRA", który zagwarantuje, że ten muzyczny przelot przez 8 lat i 33 albumy będzie wyjątkowy i niepowtarzalny. Tego wieczoru ekipa zagra numery, których nie usłyszycie już nigdzie na żywo, w składzie, który prawdopodobnie już nigdy nie spotka się na jednej scenie!

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2015-07-27 23:54 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 2)

17 czerwca do sklepów trafiło koncertowe wydawnictwo zawierające materiał zrealizowany podczas marcowych koncertów Miuosha, Jimka i Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Płyty ze sklepów znikają w szaleńczym tempie, wynik samej przedsprzedaży wprowadził album na 5. miejsce listy OLiS, a cały świat udostępnia i zachwyca się bisem Jimka. Fandango Records prezentuje kolejne video z tego projektu - tym razem do utworu "Dowód". Album zakupić można w sklepach w całej Polsce oraz zamówić TUTAJ.

Tagi:
video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Video, Patronaty
dodano: 2015-06-21 20:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

17 czerwca do sklepów trafiło koncertowe wydawnictwo zawierające materiał zrealizowany podczas marcowych koncertów Miuosha, Jimka i Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Płyty ze sklepów znikają w szaleńczym tempie, wynik samej przedsprzedaży wprowadził album na 5. miejsce listy OLiS, a cały świat udostępnia i zachwyca się bisem Jimka. Biorąc pod uwagę to i samą formę wydania albumu nie da się nie zauważyć, że mamy do czynienia z czymś wyjątkowym i dotychczas nieodnotowanym na rodzimej scenie. Fandango Records ma przyjemność oddać w Wasze ręce kolejną część tego projektu - video utworu "Reprezent" z gościnym udziałem Joki, znanego z formacji Kaliber 44.

Tagi:
video
dodano: 2015-06-03 19:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 3)

Do sklepowej premiery wydawnictwa MIUOSH x JIMEK x NOSPR "2015" zostały dwa tygodnie. Dzisiaj prezentujemy kolejny materiał, który trafił na ten dwupłytowy album. Z okazji premiery krążka producent całego zamieszania przygotował również kolejne specjalne wydarzenia.

Tagi:
video
dodano: 2015-05-27 19:18 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Już 17 czerwca do sklepów trafi album MIUOSH x JIMEK x NOSPR - "2015". Wydawnictwo to zapis pierwszego na świecie koncertu łączącego muzykę w pełni symfoniczną i rap, wzbogacone o DVD zawierające video z koncertu oraz film dokumentalny z przygotowań i prób do niego. Od dzisiaj można sobie zagwarantować przedpremierowy odbiór własnego egzemplarza! Przedsprzedaż wydawnictwa ruszyła na stronie http://miuosh-jimek.com. Poniżej także koncertowe video do utworu "Bawełna".

Tagi:
wydarzenie
kategorie: Hip-Hop/Rap, Koncerty, News
dodano: 2015-05-21 14:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 1)

Po gigantycznym sukcesie dwóch marcowych koncertów Miuosh, NOSPR i Jimek znów spotykają się na Śląsku. Na poprzednie dwa koncerty bilety wyprzedały się w mgnieniu oka, a wydarzenia zgromadziły ponad 3000 osób i zostały zgodnie okrzyknięte totalnym sukcesem. Czy niesamowita przestrzeń naziemnej części Sztolni Królowa Luiza doda ich muzyce jeszcze więcej magii?

Tagi:
video
dodano: 2015-03-19 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

Opisywaliśmy Wam przedwczoraj koncert Miuosha i Jimka z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia, co było pierwszym takim wydarzeniem w Polsce. W jego trakcie miała miejsce też jedna świetna akcja, warta osobnego odnotowania.

Jimek, jako dyrygent młodego pokolenia, czujący dzisiejsze brzmienia, postanowił z symfonicznym graniem zderzyć... hip-hopowe szlagiery. Jesteście ciekawi jak w wykonaniu orkiestry brzmią utwory takich artystów jak Wu-Tang, Kendrick Lamar, Cam'Ron, Wiz Khalifa, Nas, Dr. Dre czy Kanye West?

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-03-17 22:14 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Skandalu nie było. Była za to kilkuminutowa owacja na stojąco. Utwory Miuosha w aranżacji Radzimira Dębskiego – Jimka, wykonane przez Narodową Orkiestrę Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach oraz samego Miuosha i jego gości udowodniły, że hip-hop w wydaniu symfonicznym potrafi dobrze połączyć pozornie odległe światy. Bilety na oba koncerty zostały wyprzedane w kilka godzin - duet zgromadził blisko 3 tysięczną publiczność, wśród której znalazło się również wiele znanych osobistości. Mamy zapowiedź videorelacji oraz zdjęcia!

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, Koncerty, News
dodano: 2014-12-19 19:54 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

"Ma 28 lat oraz 4 złote i jedną platynowa płytę. W marcu wystąpi z orkiestrą, która ma 79 lat i nagrała ponad 200 płyt. Miuosh oraz Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia łączą siły i udowodnią nam, że dobra muzyka nie zna granic. " - czytamy w notce prasowej. Brzmi ciekawie?

"Takiego koncertu jeszcze nie było. Hip-hop w wydaniu symfonicznym po raz pierwszy usłyszymy w Katowicach. - To dość naturalne, że to właśnie w Katowicach w jednym projekcie spotkają się muzycy symfoniczni i hip-hopowcy. Przecież nowa siedziba NOSPRu sąsiaduje z Bogucicami, jednym z inkubatorów polskiego rapu – mówi Krzysztof Krot, pomysłodawca wydarzenia. "

Tagi:
video
dodano: 2012-11-29 21:57 przez: Mateusz Natali (komentarze: 27)

Pezet x JIMEK "Nie Muszę Wracać"

"Nie Muszę Wracać" to owoc nieoczekiwanej kolaboracji między Pezetem a JIMKIEM. Raper i kompozytor nagrali wspólny numer dla projektu Reebok Classic Trax - labelu, który za cel stawia sobie wspieranie inicjatyw artystów z najróżniejszych scen muzycznych, które łączy wspólny szacunek do tradycji muzyki miejskiej.

Tagi: