DJ Kay Slay

DJ Kay Slay

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News, R.I.P.
dodano: 2022-04-18 16:00 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 2)

Smutna informacja ze Stanów. 17 kwietnia, w Niedzielę Wielkanocną zmarł legendarny nowojorski DJ, producent i graficiarz DJ Kay Slay. Od czterech miesięcy walczył z COVID-19. Miał 55 lat. Informację potwierdził hip-hopowy promotor Van Silk, a do publicznej wiadomości podał portal HipHopDX.

dodano: 2021-12-18 09:00 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 4)

Mamy koniec tygodnia, więc czas na zebranie najważniejszych premier tygodnia w Stanach.

kategorie:
dodano: 2021-12-16 23:48 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 0)

Nowy album legendarnego DJ'a.

Tracklista:

Tagi:
video
dodano: 2020-11-14 12:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

"Rolling 50 Deep" to ponad 18-minutowy track w którym słyszymy przekrój w zasadzie całej sceny Stanów Zjednoczonych, od reprezentantów Zachodniego Wybrzeża do Wschodniego, starszych i młodych, znanych i tych mniej znanych. Kipiący zajawką track promuje nowy materiał DJ-a Kayslaya, "Homage".

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2019-02-16 10:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

DJ Kay Slay - 24 Hours (feat. Papoose, Bun B, Saigon & Meet Sims) (Official Video)

DJ Kay Slay to nowojorska legenda a jego mixtape'y zawsze przynoszą porcję nieoczekiwanych i intrygujących kooperacji. Nie inaczej jest przy okazji wydanego w styczniu "Hip Hop Frontline" - w nowym singlu Papoose, Bun B i Saigon zastanawiają się co zrobiliby gdyby mieli 24h na uratowanie kultury hip-hop....

Szczegóły albumu w dziale 'Premiery Płyt'

Jeśli chcesz być na bieżąco z premierami teledysków to śledź nasz dział Video

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2019-02-10 23:23 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

DJ Kayslay - Danger ft. Young Buck, Uncle Murda, Don Q, Trick Trick & Tony Yayo [Official Video]

Uliczne combo od DJ-a Kay Slaya, promującego swój najnowszy album.

dodano: 2019-02-01 12:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Styczeń przyniósł nam lekki oddech po szalonej końcówce roku i albumów ukazało się sporo mniej, ale i tak było czego posłuchać. Kto zasłużył na miano autora płyty miesiąca?

kategorie:
dodano: 2019-01-20 01:39 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Legendarny nowojorski DJ serwuje kolejny mixtape - jak zwykle obsadzony po brzegi świetnymi gośćmi w nieoczekiwanych kooperacjach.

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2014-12-18 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Jeżeli chodzi o współpracę europejskich producentów z cenionymi raperami ze Stanów to dzieje się coraz więcej, a jedną z mocniejszych marek w tej kwestii są niemieccy Snowgoons. Teraz dostajemy za to kompilację od ich rodaka, ukrywającego się pod ksywką G.U.N. Productions i powoli wyrabiającego sobie markę za Oceanem. Na nowym mixtape'ie hostowanym przez Mr. E oraz DJ-a Kay Slaya na jego bitach pojawiają się tacy gracze jak Raekwon, Jadakiss, Styles P, Maino, Papoose, Vado czy Joell Ortiz. Czyli lista, która gwarantuje mocne uderzenie i pazur.

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2014-05-11 12:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

DJ Kay Slay to jedna z tych postaci, które potrafią zebrać obok siebie na tracku naprawdę ciekawe zestawienia. Tym razem w ulicznej, korzennej scenerii stawia obok siebie Papoose'a, Termanology'ego, Chrisa Riversa (syna Big Puna) i Williama Younga i daje im rozwinąć liryczne skrzydła w mixtape'owym stylu.

dodano: 2014-01-25 13:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Po ostatnim zamieszaniu wokół nowojorskiej sceny wywołanym komentarzami Trinidada Jamesa słyszeliśmy, że sytuacja zaczęła lekko się poprawiać. Teraz DJ Kay Slay chce dobitnie potwierdzić to swoim nowym mixtape'em "The Rise Of The City", a jego nowe single kazały oczekiwać rzeczywiście czegoś dużego. Przypomnijmy, że w jednym z nich pojawili się skonfliktowani jakiś czas temu Fat Joe i 50 Cent a w innym: feat. Fat Joe, Ghostface, Raekwon, Sheek Louch, McGruff, N.O.R.E., Lil Fame, Prodigy, Rell. Dziś dostajemy cały mixtape, na którym aż roi się od mocnych ksywek i zaskakujących kooperacji...

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-01-22 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 8)

Ich beef pamiętamy, dziś okazało się, że DJ Kay Slay dał radę zaprosić obu do jednego numeru. Mający już lata świetności za sobą, ale ciągle utrzymujący się na rapowej powierzchni nowojorscy weterani, Fat Joe i 50 Cent, pojawili się w numerze "Free Again" promującym "Rhyme Or Die" Kay Slaya!

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-01-15 17:55 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Kay Slay co za line-up! Fat Joe, Ghostface, Raekwon, Sheek Louch, McGruff, N.O.R.E., Lil Fame, Prodigy, Rell. Wszyscy w jednym numerze, promującym "Rhyme Or Die" DJ-a Kay Slaya. "90's Flow" to pięknie brzmiący klasyczny banger z kumulacją charakternych stylówek - najs.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, Premiery
dodano: 2013-07-13 16:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 1)

Historia życia DJ'a Kay Slay nadawałaby się na dorby scenariusz filmowy. Mało kto pamięta, że jako młodziak pojawił się w klasycznym dla hip-hopowej kultury filmy "Style Wars", parę lat przed tym jak trafił do więzienia. Po wyjściu konsekwentnie działał jako jeden z najbardziej cenionych graczy mixtape'owych w Stanach. Dziś mamy przyjemność zaprezentować wam nową taśmę Kay Slaya, a na niej jak zwykle plejada znakomitych raperów. "Last Champion" oprócz żenująco słabej okładki ma do zaproponowania zwrotki m.in. Papoose'a, Vado, Joella Ortiza, Stylesa P, Busta Rhymesa, Freddie Gibbsa, Jon Connora, Big K.R.I.T.'a, Raekwona, Beanie Sigela, Maino czy Locksmitha. W rozwinięciu znajdziecie cały materiał do odsłuchu.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2012-11-19 20:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 3)

Jeżeli chodzi o rapowe radio i rapowe mixtape'y DJ Kay Slay is the man. Gość współpracował chyba z każdym dobrym MC jaki mu się przypomniał. Na swoich mixtape'ach nagrał zwrotki tylu rewelacyjnych raperów (i średnich też), że można by długo wymieniać. Jak widać po tytyule Kay Slay nadal trzyma rękę na pulsie. Jednego z ludzi z którymi współpracował częściej - Papoose'a, postanowił nagrać wraz z gwiazdą Aftermath, autorem jednej z najlepszych płyt 2012 roku i zarazem nowym koleżką na jego produkcjach - Kendrickiem Lamarem. Wielu nie cierpi tych zdecydowanie zbyt głośnych shoutów na początku numerów DJKS, ale za zorganizowanie takiego numeru można wiele wybaczyć.

Strony