Aesop Rock

Aesop Rock

kategorie:
dodano: 2023-11-12 13:25 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 0)

Nowy album Aesop Rocka.

Tracklista:

Tagi:
dodano: 2021-11-13 19:00 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 5)

Mamy weekend, więc czas na podsumowanie najważniejszych premier mijającego tygodnia.

kategorie:
dodano: 2021-11-13 15:31 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 0)

Wspólny projekt legendarnego Aeasop Rocka i producenta Blockheada.

Tracklista:

01. The Only Picture
02. Jazz Hands
03. Wolf Piss
04. Legerdemain
05. Difficult
06. All the Smartest People
07. Oh Fudge
08. More Cycles
09. Flamingo Pink
10. All Day Breakfast ft. Homeboy Sandman
11. Fizz
12. That is Not a Wizard
13. The Sea
14. Abandoned Malls

video
dodano: 2021-10-09 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Wczoraj ukazał się nowy album Atmosphere "WORD?" a wraz z premierą otrzymaliśmy zestawienie creme-de-la-creme niezależnej sceny czyli collabo z Aesopem Rockiem i MF DOOM'em. Jak mówi sam Slug - bardzo możliwe, że to ostatnia zwrotka, którą DOOM nagrał w życiu.

dodano: 2019-02-01 12:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Styczeń przyniósł nam lekki oddech po szalonej końcówce roku i albumów ukazało się sporo mniej, ale i tak było czego posłuchać. Kto zasłużył na miano autora płyty miesiąca?

kategorie:
dodano: 2019-01-19 23:19 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Kolejny projekt ikony sceny niezależnej Aesopa Rocka, tym razem w kooperacji z TOBACCO.

Tagi:
dodano: 2017-06-02 12:00 przez: Piotr Sosienko (komentarze: 0)

Get Out Of The Car to kolejny teledysk promujący najnowsze wydawnictwo Aesop Rock. Jest to bardzo osobisty numer o wieloletnim przyjacielu Iana - Camu Tao. Był to raper i producent powiązany między innymi z El-P i wytwórnią Def Jux, jak i z kultową ekipą MHz Crew z Ohio. Tero Smith, bo tak się nazywał, zmarł 25 maja 2008 roku po długiej walce z rakiem płuc. 

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Video
dodano: 2016-10-13 12:00 przez: Piotr Sosienko (komentarze: 1)

Aeosp Rock kolejny raz przypomina o swoim albumie "The Impossible Kid". Album zebrał świetne recenzje i niejednokrotnie jest nazywany jego najlepszym dziełem. W kawałku Aesop opisuje wizytę u psychiatry, skupiając się w trzech wersach na rożnych aspektach wizyty w gabinecie. Konkluzja jest dość prosta - na dłuższą metę tego typu wizyty nie pomagają ludzkości, a wręcz przeciwnie.

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2016-06-28 12:00 przez: Piotr Sosienko (komentarze: 1)

Aesop Rock nie zwalnia tempa i nadal częstuje nas nowymi teledyskami promującymi jego najnowsze wydawnictwo. Płyta zbiera same pochlebne opinie, dlatego tym bardziej warto ją sprawdzić w całości, a nie tylko teledyski. Utwór "Kirby" opowiada o relacjach rapera ze swoim kotem, zachęcamy do sprawdzenia.

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2016-06-16 17:00 przez: Jędrzej Pawłowski (komentarze: 1)

Muszę przyznać, że mam pewien problem z twórczością Aesop Rocka. Z jednej strony jest on autorem co najmniej dwóch bardzo dobrych albumów ("Labor Days" i "Skelethon"), a jego umiejętności i poziom kreatywności sprawiają, że nie dziwi fakt, iż na początku zeszłej dekady był jednym z liderów alternatywnej sceny rapowej w USA. Z drugiej strony, jego teksty cechują się dużym natężeniem skomplikowanych metafor, gier słownych oraz odniesień do przeróżnych dziedzin życia, przez co nie tylko ciężko mi się z nim utożsamić, ale nawet miewam trudności ze zrozumieniem, o co tak naprawdę temu gościowi chodzi. Mimo to "The Impossible Kid", czyli już siódma solowa płyta nowojorczyka, była w ostatnim czasie jedną z najbardziej oczekiwanych przeze mnie premier. No bo od kogo innego, jak nie od Iana Bavitza należy się spodziewać rzeczy świeżych i zaskakujących słuchacza?

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2016-05-09 13:00 przez: Jędrzej Pawłowski (komentarze: 0)

29 kwietnia swoją premierę miał "The Impossible Kid", czyli siódmy solowy album uznanego nowojorskiego rapera Aesopa Rocka, wydany w niezależnym labelu Rhymesayers Entertainment. "Dorks" to czwarty singiel pochodzący z tej płyty, a zarazem jeden z numerów, które najlepiej oddają jej klimat i ogólną charakterystykę. Brzmieniowo mamy tu do czynienia z ciężkim, mrocznym bitem, w którym na pierwszy plan wybijają się twarde bębny i powtarzający się nieustannie gitarowy motyw. Jeszcze ciekawiej jest w warstwie tekstowej, gdzie Aes porusza mocno obecny na albumie temat izolacji i bycia outsiderem - tak w życiu, jak i w rapowym biznesie. Utwór został dodatkowo opatrzony klipem, który, jak na Rocka przystało, jest bardzo abstrakcyjny oraz tajemniczy.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2015-12-03 14:10 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 0)

Cóż to za rok, w którym tyle grubych projektów i nietuzinkowych kooperacji pojawia się niemal codziennie, z zaskoczenia! Drake, Kendrick, Lupe, trzy (!) krążki od Taliba Kweli... Do tej listy dopisuję dziś świeżutki, zupełnie niespodziewany, kooperacyjny projekt dwóch niesamowitych, niepodrabialnych stylowo MC's. Aesop Rock i - bohater naszego dzisiejszego wywiadu - Homeboy Sandman połączyli siły - i właśnie zaprezentowali światu darmową, pięciotrackową EPkę o wdzięcznej nazwie... "Lice".

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2015-01-30 18:00 przez: Rafał Samborski (komentarze: 0)
Bestiary

Aesop Rock jest w niesamowitej formie. Gościnne występy, „Hockey Fright” z Kimyą Dawson jako The Uncluded i solowy „Skelethon” – to wszystko pokazało, że rozstanie z Definitive Jux wcale nie uniemożliwiło dalszego rozwoju rapera. Flow Aesopa stało się przystępniejsze, teksty obfitowały w mniej hermetyczne słownictwo (choć wciąż daleko im do miana prostych), a bity produkowane przez artystę zaczęły w końcu bujać jak trzeba, pozwalając zapomnieć o zbyt jednostajnym „Bazooka Tooth”.

Gdyby jednak starać się dopatrzeć gdzieś pierwszego prawdziwie satysfakcjonującego dowodu na przemianę Aesa ze skrzekliwego rapera dla „pryszczatych” w pełnoprawnego MC to na pierwszym albumie współtworzonego z Robem Sonicem i DJ-em Big Wizem Hail Mary Mallon. „Are You Gonna Eat That?” było bardzo dobrym albumem, któremu można było właściwie zarzucić jedną rzecz – niewątpliwą dominację Aesop Rocka. Robowi, mimo bycia inteligentnym tekściarzem, brakowało elastyczności flow i charyzmy swojego partnera z zespołu. Czy coś się zmieniło na drugim albumie zespołu, „Bestiary”?

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Rankingi
dodano: 2014-05-06 15:00 przez: Michał Zdrojewski (komentarze: 11)

Różnego rodzaju gry słowne, wszelakie zabawy językowe oraz rozbudowane wersy były od zawsze jednymi z cech, które składały się na postać dobrego rapera oraz są wprost uwielbiane przez fanów. Zestawiając obok siebie flow, produkcję, melodyjność, głos to właśnie "tekściarstwo" wydaje się być (a przynajmniej powinno) najważniejszym aspektem w twórczości każdego MC aspirującego do bycia najlepszym. Teraz nowojorski naukowiec Matt Daniels postanowił spojrzeć na hip-hop i teksty bardziej badawczym okiem niż zwykł regularny słuchacz. Na podstawie swoich badań stworzył ranking raperów z największym i najbardziej rozbudowanym zasobem słów. 

Strony