Homeboy Sandman

Homeboy Sandman

dodano: 2024-05-23 12:30 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 0)

Już 24 maja Homeboy Sandman zagra w warszawskim klubie Jassmine z polskim jazzowym bandem Satvrn (bilety / wydarzenie na FB). Z tej właśnie okazji warto przybliżyć sylwetkę pochodzącego z Queens w Nowym Jorku rapera.

dodano: 2024-05-04 18:00 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 0)

Amerykański raper wystąpi na scenie warszawskiego klubu Jassmine z polskim live bandem SatVrn.

kategorie:
dodano: 2022-11-12 23:47 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 0)

Nowy album Homeboy'a Sandmana. Na bitach Deca.

Tracklista:

01. Thanks & Praises
02. Satellite feat. Deca
03. Radiator
04. Source Code feat. Deca
05. Today
06. Fresh Air Fund
07. All Because Of You
08. News to Me feat. Deca & Randy Mason
09. Let Go
10. Get Yours

dodano: 2016-05-09 14:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Przygotowania do wydania sfinansowanego przez fanów, zapowiedzianego na 20 maja albumu “Hip Hop In The Soul III” idą pełną parą. Poznaliśmy już tracklistę i okładkę oraz widzieliśmy już teledysk do ambitnego „Malcolm, Martin & Madiba”, teraz pora na mixtape przygotowujący fanów na nagrane w duecie z węgierskim producentem Mr. Joekerem LP.

Na przestrzeni 15 kawałków gościnnie na Cymara wsparli m.in. Pumpkinhead (R.I.P.), Homeboy Sandman, Eternia czy Silent Knight. Jeśli lubicie energiczny, boom-bapowy hip-hop pełen błyskotliwych punchline’ów i oryginalnych konceptów lirycznych, sprawdzajcie to.

dodano: 2016-04-04 15:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 0)

Sympatyczny olbrzym z Queens, błyskotliwy tekściarz Homeboy Sandman kontynuuje swą wydawniczą ofensywę - po wydaniu niespodziewanej EPki "Lice" z Aesop Rockiem Boy Sand szykuje nowy album, zatytułowany "Kindness for Weakness".

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2015-12-03 14:10 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 0)

Cóż to za rok, w którym tyle grubych projektów i nietuzinkowych kooperacji pojawia się niemal codziennie, z zaskoczenia! Drake, Kendrick, Lupe, trzy (!) krążki od Taliba Kweli... Do tej listy dopisuję dziś świeżutki, zupełnie niespodziewany, kooperacyjny projekt dwóch niesamowitych, niepodrabialnych stylowo MC's. Aesop Rock i - bohater naszego dzisiejszego wywiadu - Homeboy Sandman połączyli siły - i właśnie zaprezentowali światu darmową, pięciotrackową EPkę o wdzięcznej nazwie... "Lice".

dodano: 2015-11-30 19:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 0)

Wczorajsza niedziela zdominowana była burzliwą dyskusją na temat historycznego finału WBW - możecie o nim poczytać choćby w wywiadzie z nowym mistrzem, Edziem - cotygodniowy popkillerowy Wywiad Niedzielny z Zagranicznym Artystą przesunęliśmy więc o jeden dzień. W dzisiejszym "odcinku" - wracamy wspomnieniami do słonecznych Czech i tegorocznego grubego melanżu na Hip-Hop Kempie - kolejnym artystą, którego udało się nam namówić na krótką pogawędkę przed kamerą, jest reprezentant Queens i Stones Throw Homeboy Sandman. Cechy charakterystyczne tego sympatycznego olbrzyma? Unikalny styl, bezbłędna technicznie nawijka, błyskotliwe teksty, nie wspominając o bardzo dobrym uchu do beatów - sprawdźcie choćby ten sztos. Albo ten, na beacie Oddisee...

wydarzenie
dodano: 2015-06-26 14:30 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Po raz trzeci na kempowej scenie zagości jeden z najlepszych tekściarzy wśród alternatywnych raperów, reprezentant Nowego Jorku i stajni Stones Throw Records – Homeboy Sandman! Jego debiutancki album „Nourishment (Second Helpings)” ujrzał światło dzienne w 2007 roku, a 5 lat później trzeci krążek nagrał już pod skrzydłami wytwórni Peanut Butter Wolfa. Płyta ta okazała się kolejnym epizodem, który udokumentował niezwykle wysokie umiejętności Homeboy'a, rapera opisanego przez „Rolling Stone” jako „wyskillowanego w grach słownych, które zapadną w waszej pamięci”. Potwierdziły to tylko kolejne produkcje, w tym najświeższy, zeszłoroczny album „Hallways”.

kategorie:
dodano: 2014-08-29 08:41 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 0)

Nowy album wymiatacza z Queens, drugi wydany pod skrzydłami Stones Throw. "Hallways" ukaże się 2 września, usłyszymy na nim produkcje m.in. Jonwayne'a, Oh No, DJ'a Spinny i Knxwledge oraz gościnne występy Blu, Kuriousa, J-Live, Oh No i wirtuoza lutni Jozefa van Wissema, znanego ze współpracy z reżyserem Jimem Jarmuschem.

Tracklista: 

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2014-05-10 18:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

W lutym prezentowaliśmy wam teledysk do singla "Money Matters" na bicie Oddisee, promującego najnowsze wydawnictwo J-Live'a "Around The Sun". Teraz nowojorski MC/producent/DJ puścił już w świat swoje szóste pełnoprawne LP, a na nim 12 nowych utworów i gościnne zwrotki m.in. takich MC's jak Homeboy Sandman, Boog Brown czy panowie z Tanya Morgan. Odsłuch całości w rozwinięciu.

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2013-12-05 20:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 0)

Homeboy Sandman. Miano to postanowił sobie przybrać rosły reprezentant Queens o wdzięcznym imieniu Angel del Villar II. Ów artysta od 2007 roku, od premiery EPki „Nourishment”, niemal nieprzerwanie dostarcza słuchaczom hh smaczną pożywkę wysokiej klasy w postaci dobrego, życiowego rapu, nawiniętego w charakterystyczny, sprawny technicznie sposób. Mój zmysł słuchowy odkrył Sanda w 2010 roku, za sprawą premiery krążka „The Good Sun” i tego kawałka. Od tej pory śledziłem karierę Sandmana z uwagą, licząc na to, ze niejednym jeszcze zaskoczy.

I zaskoczył! Nawiązawszy współpracę z sułtanatem Peanut Butter Wolfa i wielkiego wezyra Madliba, legendarnym Stones Throw, Boy Sand złapał niesamowicie intensywny wiatr w żagle. Niemal błyskawicznie wydał w ST dwie epki, następnie świetny długograj „First of a Living Breed” (z przekozackim singlem courtesy of Oddisee!) – w tym roku zaś, w przeciągu zaledwie kilku miesięcy, zaatakował kolejnymi dwiema EPkami – przedmiotami dzisiejszej recenzji. Oto „Kool Herc: Fertile Crescent” i „All That I Hold Dear”.

dodano: 2013-02-26 18:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Homeboy Sandman zaprasza do 1500 metrów 3 marca 2013

"Pa co się dzieje! To nowy cykl imprez zainaugurowany przez Asfalt Records. Na pierwszej edycji proponujemy nową, ale już rozpoznawalną postać ze sceny amerykańskiej. Raper Homeboy Sandman wydał w zeszłym roku album nakładem renomowanej wytwórni Stones Throw Records i ruszył właśnie w europejską trasę, której częścią jest Warszawa. W Polsce występuje po raz pierwszy! Jako support przed nowojorskim artystą wystąpi Rasmentalism ze swoim świeżym live-show." - pisze label. Z okazji koncertu mamy dla Was konkurs a w nim 3 wejściówki na imprezę.

wydarzenie
dodano: 2013-01-21 19:00 przez: Asfalt Records (komentarze: 1)

Pa co się dzieje! To nowy cykl imprez zainaugurowany przez Asfalt Records. Na pierwszej edycji proponujemy nową, ale już rozpoznawalną postać ze sceny amerykańskiej. Raper Homeboy Sandman wydał w zeszłym roku album nakładem renomowanej wytwórni Stones Throw Records i ruszył właśnie w europejską trasę, której częścią jest Warszawa. W Polsce występuje po raz pierwszy!

Strony