DJ Battlecat

DJ Battlecat

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2019-01-02 20:57 przez: Szymon Bielawski (komentarze: 0)

Mimo 47 lat na karku, Snoop Dogg nadal pozostaje w grze i regularnie dostarcza swoim fanom kolejne projekty, na których stara się prezentować zupełnie różne klimaty. Wszyscy chyba jeszcze pamiętają jego głośną, chociaż stosunkowo krótką przemianę w Snoop Liona, po której nastąpiło połączenie sił na projekt z Pharrellem, powrót do zachodniego brzmienia na „Neva Left” i ubiegłoroczny krążek „Bible Of Love”, nagrany w klimatach gospel.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, Rankingi
dodano: 2015-06-07 15:00 przez: Tomasz Przytuła (komentarze: 0)

Ponad 20-letnia działalność w przemyśle muzycznym, jaką ma za sobą John Austin, wniosła do jego dyskografii  przeolbrzymią ilość piosenek, w której niedzielny słuchacz może z łatwością utonąć. Odnalezienie się w katalogu jaki skompletował w czasie swojej kariery Ras Kass, bywa niekiedy zadaniem nie do przejścia, co zniechęca nowych fanów do zagłębiania się w zbiory rzadkich, niepublikowanych nagrań. Aby przybliżyć Wam chociaż część z nich i zachęcić do poszukiwań na własną rękę, wybrałem dziesiątkę mniej lub bardziej znanych numerów, którym warto przyjrzeć się bliżej. Zaczynamy!

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2013-07-26 18:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 11)

W ten wyjątkowo pogodny dzień z iście kalifornijską pogodą doszła do nas smutna wiadomość zza oceanu. Kevin Gilliam, znany wszystkim fanom zachodniego wybrzeża jak DJ Battlecat, trafił kilkanaście godzin temu na oddział intensywnej terapii po zawale serca. Według najnowszych doniesień, jego stan jest stabilny, ale ze względów bezpieczeństwa pozostaje on nadal w szpitalu.

Tagi:
recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2012-12-25 19:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 1)

Pac Div to zespół, który na mapie współczesnej muzyki z Kalifornii powinien być zakodowany w głowie każdego fana. Na tyle młodzi, że ich muzyka jest bardzo współczesna, doskonale sprawdza się w zestawieniu z ich rówieśnikami na listach przebojów, a zarazem na tyle związani z tą kulturą, żeby wiedzieć co zrobić, aby to jednak był hip-hop, a nie rapowany pop. Bracia Like i Mibbs oraz ich wieloletni przyjaciel BeYoung to trzy wyraźne style rapowania, każdy z nich wyszlifował swoje umiejętności wpasowując się w klimat Pacific Division, ale też żaden z nich dla mnie nie jest liderem i grupa nie działa według zasady "jeden kozak i jego dwóch ziomków". To sprawia, że epki, mixtape'y i albumy zespołu warto sprawdzać w ciemno.

"GMB" to drugi oficjalny album zespołu po przyjętym w miarę dobrze, ale nie zmieniającym radykalnie pozycji zespołu na scenie "DiV". "Always making groundbreaking shit that don't brake" - tak Mibbs otwiera numer w kozackim, wkręcającym niecodzienną perkusją singlu "Bank", który wyprodukował Scoop DeVille. Oprócz niego na płycie produkują DJ Dahi, Swiff D, Like czy Mars z 1500 or Nothin. Czy zapewniło to ciągłość charakterystycznego brzmienia Pac Div, a album spełnia oczekiwania?