Too Short

Too Short

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2020-12-05 18:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 13)

Co za połączenie! 4 ikony i tytani zachodniego wybrzeża, znajdujących się w absolutnym top 10 w historii kalifornijskiego rapu... łączą siły i formują supergrupę! W sumie wydali 86 płyt, z których 22 pokryły się platyną, a ich łączna sprzedaż to ponad 60 000 000 sztuk. Coś trzeba dodawać?

kategorie:
dodano: 2018-11-10 11:50 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Pierwszy od 6 lat i 20 w dorobku album legendy z Oakland, wsparty oczywiście przez grono doborowych gości.

kategorie:
dodano: 2017-12-03 14:57 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Ikona sceny Bay Area atakuje wyjątkowym projektem - Too $hort zebrał tu najznamienitszych graczy z Bay, by pod swoimi skrzydłami zaserwować regionalny mixtape. Gościnnie G-Eazy, E-40, Nef The Pharaoh, Mistah. F.A.B., Philthy Rich i wielu innych.

Tracklista i odsłuch:

dodano: 2017-07-01 17:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 14)

The best time of the year is finally here! Dokładnie cztery lata temu - w 2013 roku, zapoczątkowałem tutaj cykl wpisów mający na celu podzielenie się z czytelnikami Popkillera moją urlopową playlistą, by umilić im wakacyjne chwile relaksu porcją świetnej muzyki. Po czterech latach przerwy postanowiłem odkurzyć ten cykl i uzbrojony w sporą ilość nowych petard prosto z Kalifornii, ponownie zabrać was wszystkich w muzyczną podróż po zachodnim wybrzeżu.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-12-24 15:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Legendarny Too $hort, 50-letni król pimp-rapu wraca po 5 latach ze swoim 20 albumem - i to wraca z kopyta, bo na płycie nie zabraknie pierwszoligowych gości!

"The Pimp Tape" pojawi się 10 marca a na płycie usłyszymy takie postaci jak Snoop Dogg, G-Eazy, 2 Chainz, Jazze Pha, T.I., Mistah F.A.B., French Montana, Jeremih czy Ty Dolla $ign - ostatnia trójka pojawia się w pierwszym singlu "Ain't My Girlfriend".

dodano: 2016-08-08 20:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 5)

"Jest tam wszystko, co byś zbudował, gdybyś miał nieograniczone ilości pieniędzy i nie wiedział, co z nimi zrobić” – opisał nam Las Vegas mieszkający tam milioner, spotkany na jednym z campingów w parku Yosemite. To światowa stolica przepychu i rozpusty oraz miejsce, w którym Wenecję, Paryż i Statuę Wolności dzieli tylko rzut beretem. Miasto pełne neonów, świateł, kasyn, pełne wszystkiego, co może sobie wymarzyć konsumpcjonistyczne społeczeństwo, albo ktoś, kto na kilka dni chce puścić hamulce i poszaleć na całego.

kategorie: Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2016-03-30 18:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Pierwszą platynową płytę zdobył jeszcze w roku 1989, przebrnął przez ponad dwie dekady totalnych zmian w branży wciąż trzymając się obranej drogi a mimo tego nadal pozostaje na topie, jest zapraszany przez najgorętszych młodych MC i darzony jest szacunkiem całego środowiska. 49-letni Too $hort nie widzi powodów, by przestać nagrywać i tłumaczy, co wnieść chce do podejścia słuchaczy i raperów, przywołując przykład George'a Clintona i punktując tendencje hip-hopu do "autodissowania się"

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-01-02 13:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 8)

"Kto jak nie on?" można zapytać. 30 lat ostrego i bezpruderyjnego nawijania o laskach, kontrowersyjne okładki, milion razy padające słowo 'bitch'. Teraz Too $hort nagrał oficjalny hymn dla jednej ze stron pornograficznych!

video
dodano: 2015-08-07 22:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 9)

Projekt za projektem, premiera za premierą a ja wciąż nie mogę się nadziwić, jak niesamowity jest ten rok dla rapu za Oceanem. Do zacnego grona artystów, którzy zaserwowali nam w tym roku wydawnictwa najwyższej klasy dołącza niezawodny Warren G! Jeden z najbardziej stylowych, wyluzowanych MC's i jeden z najwybitniejszych producentów, jakich zrodziło Zachodnie Wybrzeże, puścił w tym tygodniu w świat EPkę "Regulate... G Funk Era Part II The EP".

Nawiązująca do ultraklasycznego singla Warrena w duecie z Ś.P. Nate Doggiem "Regulate" EPka zawiera niepublikowane wcześniej numery, nagrane razem ze Ś.P. Nate Doggiem i wzbogacone o gośćinne zwrotki takich zawodników jak Bun B, Young Jeezy, Too $hort czy E-40. Do Sieci trafił też właśnie pierwszy teledysk promujący projekt - "My House".

dodano: 2015-01-16 18:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Kalifornijska Bay Area to rejon, który mimo ogromu talentów i świetnej muzyki zawsze był w pewien sposób ignorowany medialnie. Pod koniec lat 90-tych legendarny Ant Banks postanowił to zmienić i powołać do życia projekt T.W.D.Y. (The Whole Damn Yay), łączący wszystkich największych raperów z regionu - można było usłyszeć tam takich MC jak Too $hort, E-40, Rappin 4-Tay, Spice 1, Mac Mall, Luniz, Dru Down czy B-Legit. T.W.D.Y. wydało dwa albumy (dwa świetne albumy dodajmy).

Teraz, w okresie renesansu kalifornijskiego rapu, legendarny szyld odkurzony został przy łączącej pokolenia kooperacji Shorta i Forty Watera z jedną z ciekawszych nowych twarzy Bay - IamSu! Sprawdźcie efekt i świeżo opublikowany teledysk.

video dnia
dodano: 2014-10-21 14:00 przez: Krzysztof Cyrych (komentarze: 3)

Too Short - 19,999

Dlaczego: Animowane klipy to w rapie raczej rzadkość, jednak co jakiś czas pojawiają się i szybko przykuwają uwagę. Tak jest i tym razem... Teraz na tego typu teledysk postawił stary wyjadacz i "Hugh Hefner rapu" - Too Short. Wideo powstało do singla "19,999" i można powiedzieć, że jest lekko 'poza kontrollo'.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-07-28 13:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 2)

Nieśmiertelny Too Short powraca! Legenda West Coastu pracuje właśnie nad kolejnym solowym albumem, który ma się pojawić pod koniec tego roku a wyprodukowany przez The Dream Team "19,999" to pierwszy street singiel zapowiadający to wydawnictwo. Po przesłuchaniu stwierdzam, że Short Dog nadal w formie - zgadzacie się?

Tagi:
video
dodano: 2014-07-20 12:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Autor głośnego w Stanach hitu "Money Baby" nie zwalnia tempa i atakuje nas kolejnym ciekawym singlem. A dokładniej remixem, w którym zebrał naprawdę mocne trio - świeżo wypuszczony na wolność Lil Boosie, jedna z najgorętszych twarzy westcoastu YG i nierdzewny kalifornijski weteran Too $hort. O czym odpowiada numer? Tytuł i powyższa plansza powinna dobrze Wam podpowiedzieć.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-05-03 15:00 przez: Krzysztof Cyrych (komentarze: 0)

Too Short mimo tego że jest coraz starszy nie zwalnia tempa i nadal jest rozchwytywany. Urodzony w 1966 roku raper tym razem dograł się na nadchodzący mixtape Rocko. Wynikiem tego jest singiel "Sucka". Całość materiału Rocko "Real Spill" już na dniach. Mixtape hostować będzie DJ Drama.

recenzja
dodano: 2014-03-21 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 5)

Wyobraźcie sobie rapera, który całą karierę prostym stylem nawija praktycznie o tym samym, do tego wydając albumy w regularnych odstępach. Wack co? Sprzedał się marnie, skończył, nie warto go słuchać i do tego pewnie wszystko robi, żeby zarobić na gimbusach? Pudło. Na pewno w tym przypadku, bo opierając całą karierę na nawijaniu o laskach, hajsie i imprezach Too $hort stał się muzycznie nieśmiertelny i tak długowieczny jak mało kto w branży. Długowieczny, mimo że raz zapowiedział zakończenie kariery - choć jeśli kojarzycie np. klip do "On My Level" Wiza Khalify gdzie pan z siwą brodą wjeżdża z wyuzdanymi i bezpruderyjnymi historiami, to pewnie wiecie już, że nijak mu się to nie udało. Wrócił. Ale my cofnijmy się do momentu, gdy uznał, że to czas, by odejść, a był to rok 1996...

Masz na koncie klasyk za klasykiem, 9 płyt wydanych w 9 lat, szacunek i poważanie w branży od lewej do prawej i uznajesz "ok, to czas na emeryturę". Co robisz więc przy okazji swojej ostatniej płyty? A no tak - zawierasz esencję, starasz się maksymalnie, by ostatnie słowo zabrzmiało najdobitniej i naprawdę nagrywasz materiał na maksimum swoich możliwości. Prosty schemat - klasyk na solowe pożegnanie to coś, co znamy w wykonaniu Jaya Z, Masta Ace'a, czy choćby Piha jeśliby rzucić polski przykład. Nieważne, że każdy z nich później wracał. Ważne, że to, co zostawił, myśląc o ostatnim albumie to najlepsze, co był w stanie przygotować. Tak też jest tutaj, a platyna nie wzięła się przypadkiem.

Strony