Popkiller

Popkiller

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, News, Popkillery
dodano: 2024-06-10 16:59 przez: Redakcja (komentarze: 0)

Yeat kolejną zagraniczną gwiazdą, która odebrała osobiście Popkillera. Jeden z najbardziej intrygujących, wpływowych i tajemniczych przedstawicieli nowej fali otrzymał nagrodę za "Singiel Roku USA" - publiczność na tegorocznej gali przyznała to miano numerowi "IDGAF", który Yeat nagrał razem z Drake'iem.

dodano: 2024-01-11 14:43 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Jaki był 2023 rok dla Popkillera? Bardzo intensywny i pełen muzycznych wrażeń! A żeby podsumować go Wam w skrócie:

Tagi:
kategorie: News
dodano: 2022-12-28 19:01 przez: Redakcja (komentarze: 6)

"Nowy rok, nowi my" - na 2023 mamy wiele planów, a na początek z tej okazji odświeżamy popkillerowe kadry i informujemy o procesie rekrutacji współpracowników. Zakres, w którym możecie się zgłosić... jest praktycznie dowolny. Staramy się działać bez narzuconych sztywnych ram i wciąż łączyć głośne tematy z tymi typowo pasjonackimi - jeśli więc czujesz, że na którymś polu możesz wnieść wartość i zarazem zrealizować się w tym, co najbardziej lubisz robić wokół muzyki, to napisz!

Tagi:
kategorie: Książki, News, Premiery, Sport
dodano: 2022-07-20 17:30 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 4)

Wiecie, że zawsze lubiliśmy fajne inicjatywy i nie raz zdarzało nam się wspierać ciekawe projekty - szczególnie, jeśli przynajmniej w pewnym elemencie łączyły się z motywem przewodnim naszego medium, czyli pasją do hip-hopu. A że koszykówka i rap przenikały się ze sobą od zawsze, rosnąc wspólnie w siłę i stająć się symbolem popkultury od lat 90-tych aż po obecne czasy, to z akcji takich jak ta jesteśmy szczególnie dumni!

kategorie: News
dodano: 2022-01-03 22:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 5)

Wraz ze startem 2022 roku, zanim jeszcze ruszymy z głosowaniami co do muzycznych wydarzeń... Zróbmy małe noworoczne podsumowanie tego jak widzicie nas Wy, czytelnicy - mamy do Was dwa krótkie pytania.

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-12-16 16:15 przez: Mateusz Natali (komentarze: 11)

Na koniec tego ciężkiego roku mamy dla Was wielkie ogłoszenie...Do popkillerowej redakcji dołącza prawdziwa legenda polskiego dziennikarstwa muzycznego.

Jeszcze w latach '80 grał rap w radiu, potem współtworzył pierwszą hip-hopową wytwórnię w Polsce ("B.E.A.T. Records") i organizował pierwszy duży festiwal rapowy w naszym kraju - Hip Hop Opole. Znany z radia, telewizji, a przede wszystkim od ponad 30 lat z niesłabnącą pasją walczący o popularyzację dobrej muzyki.
Na pokładzie Popkillera witamy Hirka Wronę!

kategorie: Hip-Hop/Rap, Komentarze, News
dodano: 2020-06-10 20:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Branża muzyczna działa obecnie na zwolnionych obrotach a na świecie jest mnóstwo ważniejszych i bardziej angażujących tematów niż kultura i rozrywka. Tym bardziej jesteśmy więc pod wrażeniem tego, że w maju czytelnicy na Popkillerze znów wyśrubowali rekordy zainteresowania - wg danych z Google Analytics w ubiegłym miesiącu odwiedziło nas 545 000 użytkowników, generując 2 600 000 odsłon. Rok temu w analogicznym okresie (tj maj 2019) było to 270 000 użytkowników i 1 100 000 odsłon, co wskazuje ponad dwukrotny wzrost w tym okresie (a dopiero co cieszyliśmy się z przekroczenia w styczniu bariery 400k unikalnych użytkowników). Wow!

Pięknie obserwować ciągły wzrost przy 10 latach istnienia serwisu, w świecie gdzie sociale są rozhulane coraz bardziej, kontakt z artystą dostępny na wyciągnięcie ręki a wielu uważa, że media muzyczne nie mają już racji bytu 'bo przecież mogę sobie poczytać na IG/FB'. Wielkie dzięki za tak duże zaufanie, a my nie możemy się już doczekać realizacji kolejnych celów i wydarzeń - na czele z przesuniętą na wrzesień galą Popkillery 2020!

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, Komentarze
dodano: 2020-05-01 16:45 przez: Mateusz Natali (komentarze: 39)

Segment komentarzy na Popkillerze był dla nas zawsze miejscem, gdzie można było wymienić się sensownymi spostrzeżeniami, wiedzą, uwagami, podyskutować merytorycznie na temat rapu. Od jakiegoś czasu jednak coraz mniej było tam merytoryki a coraz więcej jadu.

Tagi:
kategorie: Polska, News
dodano: 2020-03-13 19:01 przez: Mateusz Natali (komentarze: 8)

Idąc za przykładem redakcji Onetu, newonce'a czy Noizza oznajmiamy - Popkiller również #zostajewdomu.
Każdy z naszych dziennikarzy pracuje z mieszkania, wywiady wykonywać będziemy póki co na odległość, a spotkania zamieniamy na tele/videokonferencje.

Na imprezy i interakcje przyjdzie jeszcze czas. Wszyscy powinniśmy za to dbać teraz o higienę, bezpieczny dystans w miejscach publicznych oraz minimalizować wyjścia z domów do niezbędnych. Dzisiejsza technologia daje nam mnóstwo możliwości i to najlepszy moment, by z nich korzystać. Jednoczmy się na odległość i wspólnie zwalczmy tę epidemię!

Tagi:
dodano: 2018-06-26 18:47 przez: Mateusz Natali (komentarze: 8)

Mierzenie popularności utworów i tego, co faktycznie jest hitem nastręcza dziś w Polsce wiele problemów. OLiS wskazuje jedynie sprzedaż pełnych krążków, YouTube podlegający zmiennym takim jak ilość subskrypcji, karta na czasie, autoodtwarzanie czy walory wizualne (video vs audio) jest ważnym czynnikiem i punktem odniesienia, jednak nie zawsze jest idealnym miernikiem. Nad top-listami radiowymi i ich reprezentacyjnością względem gustu słuchaczy, koncertów czy sprzedaży płyt spuśćmy lepiej kurtynę milczenia.

Czy za to czymś co najrówniej oddaje zainteresowanie poszczególnymi utworami nie staje się ostatnio streaming? Wspólnie ze Spotify postanowiliśmy raz w miesiącu podsumowywać to, jakim zainteresowaniem cieszyli się na łamach tego najpopularniejszego serwisu streamingowego poszczególni raperzy oraz ich single - zarówno na tle całej muzyki, jak i zawężając notowanie jedynie do rapu. Jak sytuacja wyglądała w maju?

kategorie: News
dodano: 2018-01-31 20:22 przez: Mateusz Natali (komentarze: 8)

"Nowy Rok, nowa ja!" - 2017 był w naszych działaniach bardzo owocny, ale nie zamierzamy osiadać na laurach... a wręcz przeciwnie. Plany na 2018 są ambitne, a tempo wydarzeń na hip-hopowej scenie, jak i mnogość pomysłów sprawiają, że postanowiliśmy ogłosić wszem i wobec - zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych do współpracy!

Wszystkie osoby ambitne i chętne do wspierania naszych działań w przeróżnych rolach, współtworzenia Popkillera oraz przyczyniania się, by strona funkcjonowała coraz lepiej i oferowała słuchaczom rapu jak najwięcej i na jak najwyższym poziomie, a także chętne do poznania polskiego hip-hopowego świata od kuchni - zapraszamy. Poniżej wyszczególniamy dziedziny, w których przede wszystkim jesteśmy otwarci na Wasze zgłoszenia.

Tagi:
dodano: 2017-08-06 17:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 0)

Po krótkim urlopie, podczas którego miałem okazję przetestować sporą ilość z wymienionych w poprzednich częściach numerów, wracamy z kolejną porcją wakacyjnej playlisty. Jak obiecałem, kontynuujemy dalej temat szeroko pojętego "nowego Westu", biorąc dziś na warsztat kawałki warte uwagi od nieco bardziej znanych szerszej publiczności zawodników, niż ci prezentowani przeze mnie w pierwszym rzucie przed dwoma tygodniami. Let's get it on!

dodano: 2017-07-23 20:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 14)

Aura pogodowa nareszcie zaczyna przypominać tę właściwą trwającej w tej chwili porze roku. Z tego tytułu postanowiłem zmienić trochę pierwotne plany i zmodyfikować wyselekcjonowane numery na bardziej dostosowane do letniego klimatu. Tak jak obiecałem, w dzisiejszej części przeniesiemy się już muzycznie w obecne dziesięciolecie i podobnie jak ostatnio - wpis ten także podzielę na dwie osobne serie. Tym razem postanowiłem je zróżnicować głównie pod kątem fejmu i rozpoznawalności składów oraz raperów, będących autorami prezentowanych przeze mnie kawałków.

dodano: 2017-07-17 21:45 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 14)

W kolejnej części mojej wakacyjnej playlisty pozostajemy nadal w latach 2001-2010, kiedy nad zachodnim wybrzeżem zebrały się paradoksalnie czarne chmury i większość artystów tamtego okresu siłą rzeczy musiało zejść ze swoją twórczością do podziemia (czasem wręcz głębokiego), oraz nauczyć się działać na rynku niezależnym, wydając swoje projekty własnym sumptem. Mam świadomość, że przez ten fakt wasze radary mogły nie zarejestrować naprawdę sporej dawki ciekawych albumów i licznej gamy kozackich utworów, których skromny promil postaram się dzisiaj przedstawić... let's get it on!

dodano: 2017-07-10 20:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 7)

Na chwilę obecną pogoda w Polsce rozpieszcza nas dość średnio i jeszcze sporo brakuje, by w pełni poczuć letnią aurę za oknem. Na szczęście mam dla Was kolejną porcję numerów, które pozwolą zagłębić się wyobraźnią w kalifornijski klimat pełen słońca, palm i pięknych kobiet, odzianych skąpo w kuszące bikini... jesteście gotowi?

Strony