Popkiller

Popkiller

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-12-16 16:15 przez: Mateusz Natali (komentarze: 11)

Na koniec tego ciężkiego roku mamy dla Was wielkie ogłoszenie...Do popkillerowej redakcji dołącza prawdziwa legenda polskiego dziennikarstwa muzycznego.

Jeszcze w latach '80 grał rap w radiu, potem współtworzył pierwszą hip-hopową wytwórnię w Polsce ("B.E.A.T. Records") i organizował pierwszy duży festiwal rapowy w naszym kraju - Hip Hop Opole. Znany z radia, telewizji, a przede wszystkim od ponad 30 lat z niesłabnącą pasją walczący o popularyzację dobrej muzyki.
Na pokładzie Popkillera witamy Hirka Wronę!

kategorie: Hip-Hop/Rap, Komentarze, News
dodano: 2020-06-10 20:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Branża muzyczna działa obecnie na zwolnionych obrotach a na świecie jest mnóstwo ważniejszych i bardziej angażujących tematów niż kultura i rozrywka. Tym bardziej jesteśmy więc pod wrażeniem tego, że w maju czytelnicy na Popkillerze znów wyśrubowali rekordy zainteresowania - wg danych z Google Analytics w ubiegłym miesiącu odwiedziło nas 545 000 użytkowników, generując 2 600 000 odsłon. Rok temu w analogicznym okresie (tj maj 2019) było to 270 000 użytkowników i 1 100 000 odsłon, co wskazuje ponad dwukrotny wzrost w tym okresie (a dopiero co cieszyliśmy się z przekroczenia w styczniu bariery 400k unikalnych użytkowników). Wow!

Pięknie obserwować ciągły wzrost przy 10 latach istnienia serwisu, w świecie gdzie sociale są rozhulane coraz bardziej, kontakt z artystą dostępny na wyciągnięcie ręki a wielu uważa, że media muzyczne nie mają już racji bytu 'bo przecież mogę sobie poczytać na IG/FB'. Wielkie dzięki za tak duże zaufanie, a my nie możemy się już doczekać realizacji kolejnych celów i wydarzeń - na czele z przesuniętą na wrzesień galą Popkillery 2020!

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, Komentarze
dodano: 2020-05-01 16:45 przez: Mateusz Natali (komentarze: 39)

Segment komentarzy na Popkillerze był dla nas zawsze miejscem, gdzie można było wymienić się sensownymi spostrzeżeniami, wiedzą, uwagami, podyskutować merytorycznie na temat rapu. Od jakiegoś czasu jednak coraz mniej było tam merytoryki a coraz więcej jadu.

Tagi:
kategorie: Polska, News
dodano: 2020-03-13 19:01 przez: Mateusz Natali (komentarze: 8)

Idąc za przykładem redakcji Onetu, newonce'a czy Noizza oznajmiamy - Popkiller również #zostajewdomu.
Każdy z naszych dziennikarzy pracuje z mieszkania, wywiady wykonywać będziemy póki co na odległość, a spotkania zamieniamy na tele/videokonferencje.

Na imprezy i interakcje przyjdzie jeszcze czas. Wszyscy powinniśmy za to dbać teraz o higienę, bezpieczny dystans w miejscach publicznych oraz minimalizować wyjścia z domów do niezbędnych. Dzisiejsza technologia daje nam mnóstwo możliwości i to najlepszy moment, by z nich korzystać. Jednoczmy się na odległość i wspólnie zwalczmy tę epidemię!

Tagi:
dodano: 2018-06-26 18:47 przez: Mateusz Natali (komentarze: 8)

Mierzenie popularności utworów i tego, co faktycznie jest hitem nastręcza dziś w Polsce wiele problemów. OLiS wskazuje jedynie sprzedaż pełnych krążków, YouTube podlegający zmiennym takim jak ilość subskrypcji, karta na czasie, autoodtwarzanie czy walory wizualne (video vs audio) jest ważnym czynnikiem i punktem odniesienia, jednak nie zawsze jest idealnym miernikiem. Nad top-listami radiowymi i ich reprezentacyjnością względem gustu słuchaczy, koncertów czy sprzedaży płyt spuśćmy lepiej kurtynę milczenia.

Czy za to czymś co najrówniej oddaje zainteresowanie poszczególnymi utworami nie staje się ostatnio streaming? Wspólnie ze Spotify postanowiliśmy raz w miesiącu podsumowywać to, jakim zainteresowaniem cieszyli się na łamach tego najpopularniejszego serwisu streamingowego poszczególni raperzy oraz ich single - zarówno na tle całej muzyki, jak i zawężając notowanie jedynie do rapu. Jak sytuacja wyglądała w maju?

kategorie: News
dodano: 2018-01-31 20:22 przez: Mateusz Natali (komentarze: 8)

"Nowy Rok, nowa ja!" - 2017 był w naszych działaniach bardzo owocny, ale nie zamierzamy osiadać na laurach... a wręcz przeciwnie. Plany na 2018 są ambitne, a tempo wydarzeń na hip-hopowej scenie, jak i mnogość pomysłów sprawiają, że postanowiliśmy ogłosić wszem i wobec - zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych do współpracy!

Wszystkie osoby ambitne i chętne do wspierania naszych działań w przeróżnych rolach, współtworzenia Popkillera oraz przyczyniania się, by strona funkcjonowała coraz lepiej i oferowała słuchaczom rapu jak najwięcej i na jak najwyższym poziomie, a także chętne do poznania polskiego hip-hopowego świata od kuchni - zapraszamy. Poniżej wyszczególniamy dziedziny, w których przede wszystkim jesteśmy otwarci na Wasze zgłoszenia.

Tagi:
dodano: 2017-08-06 17:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 0)

Po krótkim urlopie, podczas którego miałem okazję przetestować sporą ilość z wymienionych w poprzednich częściach numerów, wracamy z kolejną porcją wakacyjnej playlisty. Jak obiecałem, kontynuujemy dalej temat szeroko pojętego "nowego Westu", biorąc dziś na warsztat kawałki warte uwagi od nieco bardziej znanych szerszej publiczności zawodników, niż ci prezentowani przeze mnie w pierwszym rzucie przed dwoma tygodniami. Let's get it on!

dodano: 2017-07-23 20:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 14)

Aura pogodowa nareszcie zaczyna przypominać tę właściwą trwającej w tej chwili porze roku. Z tego tytułu postanowiłem zmienić trochę pierwotne plany i zmodyfikować wyselekcjonowane numery na bardziej dostosowane do letniego klimatu. Tak jak obiecałem, w dzisiejszej części przeniesiemy się już muzycznie w obecne dziesięciolecie i podobnie jak ostatnio - wpis ten także podzielę na dwie osobne serie. Tym razem postanowiłem je zróżnicować głównie pod kątem fejmu i rozpoznawalności składów oraz raperów, będących autorami prezentowanych przeze mnie kawałków.

dodano: 2017-07-17 21:45 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 14)

W kolejnej części mojej wakacyjnej playlisty pozostajemy nadal w latach 2001-2010, kiedy nad zachodnim wybrzeżem zebrały się paradoksalnie czarne chmury i większość artystów tamtego okresu siłą rzeczy musiało zejść ze swoją twórczością do podziemia (czasem wręcz głębokiego), oraz nauczyć się działać na rynku niezależnym, wydając swoje projekty własnym sumptem. Mam świadomość, że przez ten fakt wasze radary mogły nie zarejestrować naprawdę sporej dawki ciekawych albumów i licznej gamy kozackich utworów, których skromny promil postaram się dzisiaj przedstawić... let's get it on!

dodano: 2017-07-10 20:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 7)

Na chwilę obecną pogoda w Polsce rozpieszcza nas dość średnio i jeszcze sporo brakuje, by w pełni poczuć letnią aurę za oknem. Na szczęście mam dla Was kolejną porcję numerów, które pozwolą zagłębić się wyobraźnią w kalifornijski klimat pełen słońca, palm i pięknych kobiet, odzianych skąpo w kuszące bikini... jesteście gotowi?

dodano: 2017-07-01 17:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 14)

The best time of the year is finally here! Dokładnie cztery lata temu - w 2013 roku, zapoczątkowałem tutaj cykl wpisów mający na celu podzielenie się z czytelnikami Popkillera moją urlopową playlistą, by umilić im wakacyjne chwile relaksu porcją świetnej muzyki. Po czterech latach przerwy postanowiłem odkurzyć ten cykl i uzbrojony w sporą ilość nowych petard prosto z Kalifornii, ponownie zabrać was wszystkich w muzyczną podróż po zachodnim wybrzeżu.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Patronaty
dodano: 2017-02-11 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Od startu strony staraliśmy się dbać o wysoki poziom merytoryczny, o pole do dyskusji i wymiany poglądów jak i o to, by komentarze zamiast wzajemnego obrzucania się błotem były raczej płaszczyzną do rozmowy. A jako że obecnie większość dyskusji przenosi się z forów na Facebooka to pomyśleliśmy, że stworzenie podobnej grupy w stylówce #teampopkiller pomoże owe dyskusje dodatkowo podkręcić i sprawić, że nie ulecą od razu w dół facebookowego walla.

Tagi:
dodano: 2016-08-11 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Niedawno pisaliśmy Wam o naszej zaskakującej nowojorskiej wyprawie - jej celem była wizyta na nowojorskim planie "The Get Down", najnowszego serialu Netflixu, poświęconego historii powstawania kultury hip-hopowej. A głównym punktem wizyty - rozmowa ze współtworzącym całość legendarnym Grandmasterem Flashem na planie zdjęciowym w Queens, w scenerii obecnego w serialu klubu Les Inferno. Zapraszam do sprawdzenia tego wyjątkowego wywiadu zrealizowanego we współpracy Prosto TV, Popkillera i CGM! Serial natomiast już jutro będzie dostępny do obejrzenia na platformie Netflix.

dodano: 2016-08-04 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 9)

Stany Zjednoczone. Stolica światowej popkultury, muzyki, filmu i wyśniony cel podróży wszystkich osób wkręconych w hip-hopową kulturę. Kalifornia - definicja lata, słońca, pięknej pogody i relaksującej muzyki a także coś więcej niż stan, swoisty synonim wypoczynku. Kalifornijski rap towarzyszy mi niezmiennie od wielu lat, a szczególnie w ciepłym okresie, gdy tylko pojawią się pierwsze wiosenne promienie. Nieraz mówiłem, że powstaje tam tyle fenomenalnych albumów i utworów, że jak dla mnie muzyka poza Kalifornią mogłaby się nie ukazywać.

Podróż do Kalifornii, postawienie stóp we wszystkich kultowych miejscach i zobaczenie na własne oczy palm Los Angeles, ulic Compton czy wzgórz Hollywood było więc jednym z moich największych marzeń - marzeń, które w te wakacje udało się spełnić. 22 dni na amerykańskiej ziemi, 4 zahaczone Stany (główna Kalifornia a do tego Nevada, Utah i Arizona), 16 000 przejechanych kilometrów i niezliczone wrażenia na całej trasie - wszystko to dzięki Hawajowi z ekipy Beer Beer (pozdro!), który zorganizował coś co stało się dla mnie swoistym tripem życia. Wszystko, co zobaczyliśmy ciężko jest opisać lub uchwycić na zdjęciach (na bieżąco starałem się zdawać relację na swoim Instagramie), postaram się jednak przybliżyć Wam jak najwięcej tego, co spotkało nas w trakcie amerykańskich wojaży. Zapraszam do sprawdzania serii artykułów pod szyldem "Cali Trippin!"

Postaram się przenieść Was w nich na ulice Los Angeles czy San Francisco, na klasyczne miejscówki znane z filmów czy klipów, do kultowych sklepów płytowych, ekskluzywnych klubów w Vegas i klimatycznych klubików w Santa Monica, w końcu do hollywoodzkiej rezydencji odwiedzonej przy okazji wywiadu. Przenieść, albo choć postarać ukazać w możliwie największym stopniu miejsce, w którym hip-hopowa kultura jest wręcz wszechobecna, sprzedawca pizzy widząc rapowe t-shirty tłumaczy jak dojść na murale Mac Dre i The Jacki, a celnik na lotnisku widząc w plecaku płyty pyta czy mamy tam coś od A Tribe Called Quest...

Wraz z artykułami czeka na Was wyjątkowy konkurs, w którym do wygrania będzie esencjonalnie kalifornijski pakiet - "The Documentary 2" The Game'a z autografem, oryginalny t-shirt The Game'a, buty Reebok Classic (których ambasadorem jest Kendrick Lamar) oraz bon na 200 zł w California Skateshop. Pierwsze konkursowe pytanie poniżej. To co? Zapraszam w podróż!

Kolejne odcinki ukazywać będą się co 2-3 dni, a w #2 udamy się do Vegas gdzie atrakcji rzecz jasna nie brakowało...

dodano: 2016-08-02 20:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 5)

Pod koniec ubiegłego tygodnia przeczytaliście o naszej zaskakującej (a wręcz nierealnej) wyprawie z dnia na dzień do Nowego Jorku oraz o tym, co robiliśmy cały dzień na planie "The Get Down". Wróciliśmy z niego jednak koło 18-19, co oznaczało że przed nami cały wieczór w NY. Wróć - cały piątkowy wieczór w NY. Mimo że zmęczenie mocno dawało się we znaki (trzy kawy nijak mi nie pomagały a jetlag wyraźnie dopominał się o to że 22 jeszcze dwie doby temu była dla mnie czwartą w nocy) to musieliśmy je przewalczyć i wykorzystać te parę godzin do maksimum...

Strony