"Zakładamy maseczki" komentarzom - i odsiewamy plucie jadem

kategorie: Hip-Hop/Rap, Komentarze
dodano: 2020-05-01 16:45 przez: Mateusz Natali (komentarze: 39)

Segment komentarzy na Popkillerze był dla nas zawsze miejscem, gdzie można było wymienić się sensownymi spostrzeżeniami, wiedzą, uwagami, podyskutować merytorycznie na temat rapu. Od jakiegoś czasu jednak coraz mniej było tam merytoryki a coraz więcej jadu.

Obserwując kolejne dysputy z przerzucaniem się rynsztokowymi tekstami bez żadnej wzmianki o muzyce uznaliśmy, że dość tego a wolność słowa nie jest tożsama z wolnością do śmiecenia i obrzucania wszystkich błotem (żeby nie powiedzieć ostrzej). Wymienić się uwagami, konstruktywnie skrytykować, wytknąć błąd/niejasność zawsze można. Ale co innego gdy komentarze stają się miejscem do wyładowania frustracji na cały świat, a nielubienie czyjejś muzyki powoduje pojazdy po jego rodzinie 5 pokoleń wstecz, jak i po każdym komu śmie się ona podobać.

Nie chcemy mieć jak najwięcej komentarzy pod artykułami - chcemy za to by miały one jakąś wartość i by czytelnikom nie było wstyd się tam wypowiedzieć. (A o tym, że gdy dyskusja trzyma odpowiedni poziom to nadal chętnie się w niej udzielacie prezentując różne spojrzenia i argumenty dobrze pokazała nam rozmowa pod newsem o OG Maco i jego krytyce dzisiejszych amerykańskich mediów hip-hopowych.) Wprowadziliśmy więc prosty model - komentarze ukazują się po zatwierdzaniu. Jeśli wyrazisz swoje zdanie odnośnie newsa, czy pozytywne czy negatywne, ale merytoryczne i zachowujące kulturę dyskusji to komentarz na pewno się pojawi. Jeśli chciałeś wyładować zły dzień, opluć jadem wszystkich wokół i rozjechać przedmówców litanią epitetów bo śmiali wyrazić inny gust - to komentarz na pewno się nie pojawi.

Nasz moduł zatwierdzania komentarzy działa ledwie dzień, ale już widzimy jego skutki - doskonale widać to na poniższym screenie (spod tego newsa) i dodawaniu komentarza "do 3 razy sztuka". Jeśli tak ma wyglądać zmiana języka w dyskusji to już teraz wiemy, że był to dobry ruch.

Tagi: 

PioteR
Bardzo dobry ruch, a jakby jeszcze można tak było zrobić na fejsie to już wgle ;)
ŚlepeJointy
Tędy droga!
Misiek
Dobra decyzja, brawo!
Konta
Nie lepiej wprowadzić przymus założenia konta i banować, banować, banować? Jaką czytelnicy mają mieć pewność, że nie będziecie cenzurować komentarzy krytycznych, skierowanych do redakcji?
Marcin Natali

Ale czy nie lepiej niż rozdawać bany to zmusić do zastanowienia się nad swoją wypowiedzią i posługiwania się kulturalnym językiem a nie językiem z rynsztoka? Może osoby, które tak beztrosko i śmiało obrzucały innych inwektywami i wulgaryzmami zza klawiatury i korzystając anonimowych kont, zastanowią się dwa razy, zanim coś napiszą. Screen załączony pod newsem pokazuje, że jest to możliwe :) Pozdrawiam!

Lil sqqa
moim skromnym zdaniem to pomysłodawcą i inicjatorem jest Mateusz któremu przeszkadzają negatywne opinie na temat jego artykułów , aż takiego wielkiego zatrzęsienia komentarzy na waszym portalu nie ma żeby wprowadzać takie obostrzenia , moim zdaniem założenie konta to było by najlepsze rozwiązanie tego "problemu"
Konta
Twoja logika kupy się nie trzyma. Konto, przypisane do maila, i jego założenie, to wysiłek. To możliwość anonimowych wpisów powoduje, że ludzie nie trzymają poziomu. Banowanie kont problem rozwiąże, nawet najwięksi hejterzy wymiękną. Sorry, ale wprowadzacie cenzurę i tyle. Jeszcze raz zapytam - skąd czytelnicy mają mieć pewność, że nie będziecie kasować niewygodnych komentarzy? Szczerze, to ich jest coraz więcej, a nie bluzgów. Ponadto sami promujecie treści w których Jongmeny i Soboty wyzywają się od dziwek. To taka...hipokryzja z Waszej strony. Uczciwiej byłoby napisać - nasza strona, nasze zasady, dopuszczamy tych co chcemy. I chyba macie za dużo czasu, jeśli macie czas na takie pierdoły.
Marcin Natali

A skąd masz pewność, że od dawna nie kasowaliśmy niewygodnych komentarzy? A no stąd, że widziałeś je na stronie. Jeśli nagle od dzisiaj przestaniesz takowe w ogóle dostrzegać, to może być podejrzane. Ale nam nie zależy na kasowaniu krytycznych komentarzy, a na niedopuszczaniu do zamieniania miejsca przeznaczonego do dyskusji o muzyce w pole walki sfrustrowanych anonimów obrażających sobie rodzicielki najgorszymi epitetami. Hell to the naw, nie ma już miejsca na coś takiego i kropka. Rozmawiajmy o muzyce, merytorycznie, i szanujmy siebie nawzajem, oraz szanujmy nasz język ojczysty.

Co do ostatniego zdania, touché ;) Wracam więc do montażu wywiadu z Jayo Felony zamiast marnować czas na takie pierdoły jak odpowiadanie na komentarze :) Pozdr! 

Konta
A może stąd, że "nie reagowaliśmy często na bieżąco bo też niemożliwe nadążyć za komentarzami czasem", a kasować głupio, bo internet nie zapomina?
s.
Ja osobiście nie jestem fanem zakładania kont, tyczy się to wszystkich stron. Fajnie, że można się wypowiedzieć bez nicków, haseł itp. Co do "cenzury" to bardzo dobry ruch. PS dawno nie widziałem, żeby ktoś kogoś od napletów zwyzywał hehe :)
Anonim
Spoko loko tylko zastanawia mnie dlaczego nie ma tu typa o nazwie polski rap gówno typ bluzgami rzuca na prawo i lewo obraża rodziny ale zawsze jego komentarze się pojawiają hmmm???
Mateusz Natali

I właśnie jego sposób komentowania jest jednym z powodów wprowadzenia tego mechanizmu, a semantyka oparta na jechaniu po rodzinie będzie zostawiać komentarze w poczekalni :)

polski rap gówno
typie, chcesz ocenzurować szarą eminencję popkillera?
S.H
No w końcu tego przygłupa tu nie będzie, a może zerknie do mózgu i pomyśli jak ma już ubliżyć to jakoś inteligentnie tak aby przeszło przez administracje. Lubię zaglądać na Waszą stronę ale ten hejt był oczo-paraliżujący. Co trzeba mieć w bani aby obrać kierunek w żuciu, który będzie polegać na obrażaniu wszystkich i wszystkiego. Dramat. Pozdro PS do tego typa Polski rap gówno Won koronobakterio !
Shady
Słowo naplet jest obraziwe? A jak ten psychopata Polski rap gówno zuca bluzgami to wam nie przeszkadza? Tak pytam z ciekawości bo widziałem wiele gorsze i obraźliwe komentarze na które nie reagowaliście Big UP popkiller może. W końcu będzie kultura
Marcin Natali

Nie reagowaliśmy często na bieżąco bo też niemożliwe nadążyć za komentarzami czasem,  przez to nie raz wymknęło się to spod kontroli - stąd też ta decyzja :) Tak jest, szanujmy siebie nawzajem i szanujmy nasz język ojczysty. Pozdrówki! 

Konta
To jak będziecie teraz nadążać z zatwierdzaniem komentarzy?
Mateusz Natali

Owszem nie jest to jakiś wyjątkowo ostry komentarz - ale dobrze pokazało to przykład jak to samo można przekazać bez automatycznego atakowania drugiej strony inwektywami. Tak jak kiedyś z chęcią czytałem dyskusje w komentarzach to od jakiegoś czasu byłem ostro zażenowany ich poziomem i nie dziwię się dlaczego osobom mającym coś sensownego do powiedzenia odechciewało się wpisywać - mam nadzieję, że wrócimy do merytorycznej i zajawkowej dyskusji jak w 'dawnych czasach' :)

Shady
Święta racja pozdro 600
Lil sqqa
Mateusz Natalii czy mi się wydaje czy po prostu wprowadziłeś to po to żeby zamknąć usta ludziom którzy krytykują twoją osobę i twoje artykuły , jak zacząłem zarzucać twojej osobie w komentarzach pewne rzeczy od razu pod moim komentarzem pojawiło się to plucie "jadem" moim skromnym zdaniem to był twój celowy zabieg i jak coś nie będzie się "wam" podobało to po prostu nie dacie tej osobie możliwości wypowiedzenia się fajny komunizm :)
Mateusz Natali

Jeśli krytyka jest merytoryczna i uargumentowana to chętnie ją poczytam, jak widzisz ani wcześniejsze komentarze nie były usuwane ani ten nie jest :)

Świrki bajerki
No to żegnam natalia mateuszi. wstawiaj dalej newsy o jakimś tymku, karianie, łajcie, co kurwa koło rapu nawet nie stali. Prawdziwy z ciebie poplover bez wyczucia taktu, dobrego smaku i gustu, pokazałeś to po śmierci Chady gdzie zaraz po newsie o śmierci T.Ch., wrzuciłes newsa co doniu popowy grajek ma na ten temat do powiedzenia. No zupełny brak szacunku, widać że wśród ludzi to ty za bardzo nie funkcjonowales, tylko od początku Internetu siedziales w sieci non stop gdy wszyscy inni byli na osiedlu i się bawili to ty zamulales z murzynkami na uszach. Rap to ulica, a ty się boisz ulicy, ale chcesz zza monitorka i firanki to opisywać. Jesteś taki michal pol rapu, on nie umie kopnąć piłki a się mądrzy o kopaniu piłki, taki absurd
Mateusz Natali

Nie ma to jak internetowe zarzuty o internetowość :) A jeśli opisanie zachowania z klasą Donia (co przyznało wtedy mnóstwo osób) tj oficjalne kondolencje po śmierci dawnego oponenta w beefie są 'zupełnym brakiem szacunku' to chyba rzeczywiście mamy inne 'wyczucie taktu i smaku'. Tyle z mojej strony.

Świrki bajerki
Mamy inne wyczucie, ty lubisz blek&jeloł i brata tego murzynka co to śpiewa, a ja też lubię muzykę ale rap. Tlumaczysz tego kondonia a on nawet nie usunął tego dissa z yt. Może mnóstwo osób to propsowalo co zrobił kondoniu ale to nijak się ma że pierwsze co zrobiłeś po śmierci T. to wrzuciłes co powiedział kondoniu, który powinien siedzieć dupa cicho, to oczywiście chciał 5sekund fejmu żeby znów cos splynelo. Jak młody bi się przecpa to pewnie pierwsze co zrobisz to wrzucisz co rafalal powiedzial (coś czuję że masz do niego kontakt). Taka fopa i nietakt. Nie masz szacunku choćbyś przeprowadził 1000 marnych wywiadów, pasujesz do rapu jak pięść do nosa, a jak tak bardzo chcesz żeby takie zarzuty osobiście przedstawiać to poczekaj chwilę na pewno gdzieś cie trafię na streecie to podbije i pogadamy
Mateusz Natali

Nikogo nie tłumaczę, a "pierwsze co zrobiłem po śmierci Chady" to nagrałem wspomnienie jego kariery: https://www.youtube.com/watch?v=rQRq9w9c-X8
A potem tego samego dnia wrzuciłem wspomnienia kilkudziesięciu raperów ze wszystkich stron polskiej sceny (zaczynając od Donia i Sitka, bo oni wypowiedzieli się jako pierwsi, prosta chronologia) https://www.popkiller.pl/2018-03-19%2Cchada-rip-reakcje-swiata-hip-hopu-...
To tyle odnośnie "zarzutów".

Świrki bajerki
Spoko nic do was nie mam, wasz cyrk, wasze malpy, nie muszę zagladac, nie macie w nazwie rap tylko pop więc wszystko by się zgadzało. Rap to ulica a wy o ulicy nic nie piszecie (chyba że ze stanow), nie ma niusow co robi sztywny Julian wro czy sebuś sbś czy wiśnia bakajoko za to są niusy co robi czuux czy jan pulti czy inny Lil jang. Fajnie że robicie polskie wywiady z mobb Deep czy innym coolio ze dwa z tych wywiadów oglądałem. Jaracie się niby mobb Deep ale o polskim mobb Deep takim jak zdr to dupa cicho. Wywiady z kryminalistą big noydem owszem, ale z dobo zdr to już nie wasz target, wolicie zabsona albo jakiegoś qrego, a później sobie odpalacie bandziorów z qbrigde, a potem znowu zabson i tau haha
Paul Mokeski
@Świrki bokserki - "Rap to ulica, a ty się boisz ulicy, ale chcesz zza monitorka i firanki to opisywać." - napisał anonimowy wafel zza monitorka i firanki hahaha. Wracaj na ulicę twardzielu (:
Lil sqqa
mam nadzieję , że tak będzie ;)
Rt
Bardzo dobry ruch. Na takim glam rapie to też by się przydało. Na tamtej stronie to masakra jest...
Nie wiem jaki nick wpisać żeby mi koment przeszedł
Ja czasem przeglądam komentarze na glam rapie w ramach odmóżdżającej, szybkiej rozrywki. Często bawią mnie te rynsztokowe teksty. Wiem, to niskie, ale jak działa... :D

Strony

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>