Audio

Audio

kategorie: Polska, Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-09-24 08:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Sokół kontynuuje promocję swojego drugiego solowego albumu "Nic" - w najnowszym singlu zaprasza za mikrofon reprezentanta nowej fali, tegorocznego Młodego Wilka Hodaka. "Batoniki" to numer w brudnym miejskim klimacie, który może nasuwać skojarzenia ze starymi nagraniami WWO.

Tagi:
kategorie: Polska, Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-09-23 08:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 11)

„Hello Baby” to tytuł dziewiątego solowego albumu w dyskografii warszawskiego rapera. Ten Typ Mes przedstawia światu swojego syna, prezentując nowy singiel „Akuku”!

dodano: 2021-09-14 14:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 1)

Remiksy polskich rapowych numerów przez innych raperów nie są zbyt popularne w naszym kraju w przeciwieństwie do tego co się dzieje za Oceanem. Edzio na swoim TikToku postanowił zaprezentować własną autorską zwrotkę do "Papugi" Maty, Quebonafide i Malika Montany, nawiązując do tematyki numeru.

Tagi:
dodano: 2021-09-13 16:03 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 6)

Dzisiaj mija dokładnie 25 lat od śmierci legendarnego Tupaca Shakura, którego zgon w wyniku ran postrzałowych nastąpił dokładnie o godzinie 16:03 w dniu 13 września 1996 roku. 2Pac odcisnął swoją twórczością bez wątpienia niezatarte piętno na kulturze hip-hopu, przecierając również szlaki przyszłym raperom na pole kinematografii... Dla wielu pozostaje jednym z najmocniejszych kandydatów do miana #GOAT rap gry - dla mnie personalnie dzierży niezagrożony tytuł "The Most Influential Rapper Of All Time", mając nadal silny wpływ na całą współczesną popkulturę.

kategorie: USA, Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2021-09-13 11:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 4)

Freddie Gibbs wydał 2 dni temu remiks utworu Drake'a "Champagne Poetry" zatytułowany "Vice Lord Poetry". W jednej ze zwrotek raper zaczepia Kendricka Lamara nawiązując do jego gościnki w ostatnim singlu Baby Keema.

dodano: 2021-09-11 18:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 3)

Stało się. Pierwszy singiel zapowiadający solową płytę Majkela właśnie pojawił się we wszystkich serwisach streamingowych. Utwór "Plecy" wyprodukował bielski producent DelayLama, a cuty przygotował i wykonał mistrz IDA w kategorii technical, także pochodzący z Bielska-Białej DJ Ure.

Tagi:
dodano: 2021-09-07 08:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 1)

Niedawno pisaliśmy wam o powrocie Peerzeta na jego social media z nadzieją, że raper niedługo dostarczy nam nowej muzyki. I tak się właśnie stało! Z początkiem lata członek Hipocentrum dostarczył fanom nowy singiel pod nowym pseudonimem, a wczoraj otrzymaliśmy drugi numer po 4-letniej przerwie.

Tagi:
kategorie: Polska, Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-09-01 00:13 przez: Wiesław Kłoda (komentarze: 4)

Wrzesień rozpoczyna się potężnie. Na streamingach pojawił się singiel Maty z udziałem Quebonafide i Malika Montany!

video
dodano: 2021-08-29 12:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 2)

Raper święcący największe sukcesy w pierwszej dekadzie XXI wieku po albumie "M.O." z 2013 roku zrobił sobie bardzo długą przerwę od wydawania muzyki. W ten piątek powrócił z 8-letniej pauzy wydawniczej i wypuścił nową EP-kę inspirowaną klimatami country.

Tagi:
dodano: 2021-08-25 21:43 przez: Marek Adamski (komentarze: 2)

Wczoraj Tede poinformował fanów, że znalazł nieopublikowany numer Chady w swoim archiwum. Trzy godziny temu szef Wielkiego Joł wrzucił ten numer na swojego Instagrama. 

Tagi:
dodano: 2021-08-21 18:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Tydzień temu hip-hop stracił kolejną legendę, kolejny już po Shocku G i Gift of Gabie filar sceny z Bay Area... W wieku 49 lat odszedł od nas Steve Gaines znany lepiej jako Zumbi, Baba Zumbi czy po prostu Zion. Frontman kultowej ekipy Zion I, a dla mnie osobiście jeden z ulubionych raperów z Zachodniego Wybrzeża - i nie tylko. Przyznam, że ten smutny news, który napłynął do nas w sobotę rano z Oakland, przeżyłem wyjątkowo mocno - przecież raptem 3 tygodnie wcześniej oglądałem 40-minutowy live stream premiery nowego singla Zion I "Back To Life", podczas którego przesympatyczny MC opowiadał o życiu, medytacji, muzyce oraz odpowiadał na pytania fanów zadawane na czacie. Cieszyłem się, że mogłem wysłać kilka ciepłych słów bezpośrednio do Ziona, oraz już cieszyłem się na myśl, że czeka nas nowy album, a po premierze odezwę się podobnie jak wcześniej na Instagramie i porozmawiamy w 4 oczy, zrobimy wywiad... 

Stało się jednak inaczej, a Zumbiego już z nami nie ma - pozostawił po sobie trójkę dzieci oraz przeogromny katalog muzyki. Nie często zdarza się, że w kolekcji mam aż 12 płyt jednego artysty - a to wciąż przecież nie wszystko, bo nie uwzględnia mixtape'ów i projektów puszczonych w ostatnich latach tylko w wersji cyfrowej. Gdy jednak przyszła pora poprowadzenia mi niedzielnej audycji Rap Sesja w Radiu Kampus solowo (wyjątkowo pod nieobecność Puocia) od razu, wiedziałem, co zrobię... Często przy okazji takich sytuacji mówimy, że w hip-hopie nie smucimy się, a oddajemy hołd. Tak też postanowiłem zrobić, poświęcając całą godzinę twórczości i postaci Zumbiego, prezentując chronologicznie album po albumie ważne utwory w dorobku Zion I i dzieląc się anegdotami oraz opowieściami o ikonie Oakland.

Tagi:
kategorie: Polska, Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-08-21 17:10 przez: Wiesław Kłoda (komentarze: 1)

Po serii głośnych singli Mata postanowił puścić spontan na boku - na kanale Gombao33 pojawił się numer "Skute Bobo", zilustrowany grafiką z przerobionym foto Maty. Bez opisanych ksywek, ale dobrze słychać, kto pojawia się tam na mikrofonie.

Tagi:
kategorie: USA, Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-08-18 11:00 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 0)

Jeszcze na dobre nie zdążyliśmy pogodzić się ze śmiercią Gift Of Gaba, a tu okazuje się, że już niedługo wyjdzie jego ostatni solowy projekt „Finding Inspiration Somehow”. Nie znamy na razie tracklisty ani tego, kto się będzie udzielał gościnnie, ale już teraz możemy posłuchać pierwszego singla promującego wydawnictwo.

dodano: 2021-08-15 12:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Swego czasu głośno było o projekcie, w którym Jeru The Damaja, Peja i O.S.T.R. mieli połączyć polskich raperów z amerykańskimi - materiał finalnie się nie ukazał (przynajmniej do teraz), jednak Jeru postanowił podzielić się ze słuchaczami jednym z utworów, nagranych z przeznaczeniem na ten krążek.

kategorie: USA, Audio, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2021-08-14 12:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

AZ zapowiadał "Doe or Die II" już w 2012 roku, potem miało ono ukazać się na 20-lecie debiutu w 2015 - jednak czas leciał i leciał, minęło 25-lecie debiutanckiego "Doe or Die"... i wreszcie wygląda na to, że doczekamy się jego części drugiej!

Legenda Nowego Jorku ogłasza swój pierwszy oficjalny album od 12 lat, chwilę po tym, gdy świetnym "King's Disease II" podzielił się jego kompan, Nas.

Tagi:

Strony