Audio

Audio

kategorie: USA, Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2022-01-26 09:00 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 2)

Już niedługo ukaże się nowy longpplay od Big K.R.I.T.'a. Przed premierą płyty raper wypuścił kawałek zatytułowany "So Cool".

Tagi:
kategorie: Polska, Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2022-01-21 00:32 przez: Wiesław Kłoda (komentarze: 3)

Niedawno KęKę w szczerym komentarzu opowiedział o wielu problemach w roku 2021 oraz o swojej blokadzie twórczej. Wszystko, co złe wyrzuca z siebie w utworze "2021", który daje nam 4 minuty surowego rapu od serca.

Tagi:
dodano: 2022-01-20 11:00 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 5)

Jedna z najważniejszych obecnie postaci w świecie jazzu, pianista i producent Robert Glasper szykuje się do wydania nowej płyty. Będzie to "Black Radio III". Muzykowi udało się do projektu zaprosić prawdziwą ekstraklasę gości.

dodano: 2022-01-17 14:00 przez: Jan Stokowski (komentarze: 0)

Jeśli śledzicie nas od początku to możecie pamiętać jak "Słyszałeś już?" Chemola i Kolina było podziemnym powiewem dobrej energii i letnią bryzą z Trójmiasta w okresie, gdy nasz serwis dopiero nabierał rozpędu. W ubiegłym roku Kolin wrócił z solowym koncepcyjnym albumem, po którym nie zwalnia tempa nagrywek.

Tagi:
kategorie: Polska, Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2022-01-16 12:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Mało kto może powiedzieć o Pjusie tyle, co Mes. Wieloletni kompan muzyki, dyskusji i życia. Ten Typ prowadzi obecnie swoją audycję "Messin Around" w Radiu Kampus, a ostatni jej odcinek wypadł dzień po fatalnych wiadomościach o śmierci Karola. Całe 75 minut Mes poświęcił właśnie Pjusowi.

Tagi:
kategorie: USA, Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2022-01-16 09:00 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 4)

W tym tygodniu w sieci pojawiło się kilka zdjęć i filmików sugerujących, że Kanye West i The Game wbili do studia, by razem nagrywać. W piątek ukazał się ich nowy wspólny kawałek zatytułowany "Eazy".

dodano: 2022-01-14 01:12 przez: Wiesław Kłoda (komentarze: 3)

No i przewidywania się potwierdziły. Żabson i Young Igi wydali wspólny materiał. "Amfisbena" to 8 utworów, wraz z którymi ruszył limitowany preorder - na płycie czeka na Was 16 numerów, a druga połowa na streamingach w marcu.

kategorie: USA, Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2022-01-08 19:00 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 4)

W piątek wyszła czwarta i ostatnia części serii "Drip Season" Gunny. Raper postanowił zdissować w jednym z numerów Freddie'ego Gibbsa. Wersy poleciały w kawałku "poochie gown".

dodano: 2022-01-08 15:17 przez: Wiesław Kłoda (komentarze: 10)

Pierwsza głośna premiera rapowa tego roku to "Aporofobia" Sentino (szczegóły w dziale Premier Płytowych). Na płycie znajdziemy tylko jednego gościa - ale jakiego. Jest to gwiazda niemieckiej sceny, urodzona w Koszalinie Schwesta Ewa.

kategorie: Polska, Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2022-01-08 15:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 1)

Po bardzo udanym "2020" RTN postanowił zaatakować słuchaczy na końcówce roku kolejnym instrumentalnym EP! Wydane na początku grudnia "Vibestrumentals" kontynuuje tradycje zapoczątkowane przez poprzedni materiał producenta. Na ośmiu premierowych podkładach, które wyszły spod ręki lublinianina doświadczymy miksu West Coast'owo/G-Funkowych brzmień, które przeplatają się z Soulem, Boom Bapem czy Lofi.

dodano: 2022-01-03 15:00 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 1)

Skillz i Uncle Murda od lat wypuszczają swoje "Rap Upy", czyli muzyczne podsumowania mijającego akurat roku. Pierwszy rozpoczął tradycję w 2002, Murda robi to samo od 2014. Nie inaczej jest i tym razem, bo panowie także 2021 rok postanowili zamknąć w muzycznej formie.

dodano: 2022-01-02 09:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

O$ka wchodzi w nowy rok z kolejnym singlem z "K3". Po mocno klimatycznym numerze z WCK dostajemy... nie mniej klimatyczne połączenie z Fiszem. Storytellingowe "Kim Basinger" może przypomnieć nam czasy gdy obaj panowie dostarczali klasyczne nagrania w barwach Asfalt Records.

Tagi:
kategorie: Polska, Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-12-24 17:35 przez: Jan Stokowski (komentarze: 0)

Od momentu pojawienia się na scenie w roku 2017 Jan-rapowanie i Szpaku co roku dają nam wigilijny raport ze studia i z życia. Nie inaczej jest tym razem, a tegoroczne Jan Szpakowanie nagrane jest na bicie Quiza, który nieodłącznie jest związany z rapowymi Świętami za sprawą "Słowo dla" z Brudnymi Sercami. Wesołych Świąt!

dodano: 2021-12-24 11:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Nas wieńczy bardzo udany rok kolejnym materiałem. Po świetnym "King's Disease II" i pierwszym w karierze Grammy za "King's Disease" Nasir wraz z produkującym ponownie całość Hit-Boyem serwuje krążek mający być ukłonem dla nowojorskiego brzmienia lat '90. Gościnnie pojawiają się tylko DJ Premier i A$AP Rocky. Łapcie odsłuch!

video
kategorie: Polska, Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-12-21 12:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Jeśli śledzicie nas od początku to możecie pamiętać jak "Słyszałeś już?" Chemola i Kolina było podziemnym powiewem dobrej energii i letnią bryzą z Trójmiasta w okresie, gdy nasz serwis dopiero nabierał rozpędu. W ubiegłym roku Kolin wrócił z solowym koncepcyjnym albumem, po którym nie zwalnia tempa nagrywek. Czwarty na przestrzeni czterech miesięcy singiel jego autorstwa może jednak zaskoczyć.

"Tym razem otrzymujemy wykręcony i pełen abstrakcji numer nasycony nawiązaniami do twórczości Davida Lyncha. Poznajemy nowe oblicze rapera, które przybiera postać nieobliczalnego Davida Cringe'a, typa bez wewnętrznych barier, dla którego tematy tabu to jedyne tematy, dla których warto wbijać się na beat. Wygląda na to, że nowa postać będzie przewijać się w twórczości rapera. Kolin obudził demona, a ten numer to jego wizytówka." - czytamy w opisie. Za realizację wokali oraz mixmaster odpowiada Szwed SWD.

Tagi:

Strony