DonGuralesko

DonGuralesko

video
dodano: 2021-03-19 18:28 przez: Marek Adamski (komentarze: 13)

Wczoraj do sieci trafił pierwszy singiel z dwudziestej pierwszej płyty Gurala o bardzo długim tytule "Utwory rapowane, których można słuchać w domu, w aucie, albo w jakimś innym miejscu". "Dedukuj Kit" to zaangażowany społecznie numer, w którym donGURALesko zachęca słuchacza do samodzielnego myślenia, krytykując przy tym władzę. W klipie nagranym w Warszawie poznański MC pojawia się przed takimi miejscami jak Sejm, Pałac Prezydencki, siedziba TVP czy siedziba partii rządzącej.

Tagi:
kategorie:
dodano: 2021-03-19 18:23 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

W dobie, gdy rap stał się łatwo przyswajalnym produktem masowym, DGE wraca do korzeni. “Utwory rapowane, których można słuchać w domu, w aucie, albo w jakimś innym miejscu” to dwudziesta pierwsza płyta w dyskografii DZIADZIORA bezlitośnie diagnozująca społeczne problemy XXI wieku. To powrót do tradycji publicystycznego rapu, protest songu i zaangażowanych korzeni HIP-HOP’u. Wszystko to jak zwykle podane w wyśrubowanej formie technicznej. Celne spostrzeżenia, chropowata technika, zimny flow.

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-03-14 09:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 4)

Dwaj weterani poznańskiej sceny ostatni raz spotykali się na trackach w 2007 i 2008 roku - na mixtapie Gurala i Matheo "Manewry Mixtape", a potem na mixtapie Decksa, singlu Stoprocent Tour i debiucie PTP. Potem nastała długa cisza, a teraz donGURALesko pojawi się na nadchodzącej EP-ce Peji "Ricardo".

wydarzenie
dodano: 2021-02-20 15:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Ubiegły rok upłynął pod znakiem wielu niewiadomych, przez co świat stanął na głowie - do czego już powoli się przyzwyczajamy. W tym czasie ekipa Streamdera nie osiadła na laurach i przygotowała dla Was kolejną edycję koncertów. Tym razem na internetowej scenie tej platformy pojawią się Sarius, Dwie Sławy, donGURALesko oraz PlanBe, którzy specjalnie na to wydarzenie przygotowali dla Was wiele muzycznych niespodzianek.

kategorie:
dodano: 2021-02-20 03:01 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Legenda poznańskiego rapu pojawi się na naszej scenie już 26.02 o godzinie 21:00! Gural to twórca takich hitów jak "El Polako", "Gdybym" czy "Muzyka Miast", jego koncertu to zawsze dawka ogromnej energii i entuzjazmu. Podczas koncertu usłyszeć będziecie mogli kawałki z najnowszej płyty "Dziadzior", a także wiele innnych.

Link do wydarzenia: https://www.streamder.com/Event/Event/Show/32

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Rankingi
dodano: 2021-02-14 12:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 30)

"Lovesong" i "polski rap" to połączenie oferujące nam często kopalnię żenady i festiwal cringe'u - ale nie zawsze. Poza przaśnymi i patetycznymi piosenkami ukazało się też trochę utworów, które wykraczają poza miałkość, banał i ujmują temat miłości w sposób, który może zrobić wrażenie także na starszym słuchaczu - Walentynki to idealna okazja, by przypomnieć niektóre z nich.

dodano: 2021-01-06 15:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 1)

Nie tylko Rychu Peja zakończył 2020 koncertem. donGURALesko również opublikował na swoim kanale nagranie z koncertu online, który zarejetrował wspólnie z livebandem Dizzy Boyz Brass Band.

Tagi:
video
dodano: 2020-12-03 08:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Na dwa dni przed premierą mixtape'u "VRONY I PRO-TONY", duet donGURALesko & Matheo publikuje ostatni singiel, "Kosmiczny Aparat" z nieoczywistym gościem, Czesławem Mozilem.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-11-17 08:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 5)

Opublikowana w ostatnich dniach lista artystów i ich firm, które dostały dofinansowanie z Funduszu Wsparcia Kultury wywołała niemały szum w Internecie, powodując u fanów skrajne emocje (swoją drogą Fundusz wstzymał już wypłaty, by wyjaśnić wszelkie niejasności). Również zdania wśród raperów są podzielone, od tych, którzy skorzystali z pomocy z rządowego projektu, do tych krytykujących i zarzekających się, że nigdy nie wzięli by pieniędzy od państwa. Pokazywaliśmy wam już komentarze Taco i Miuosha, a teraz zebraliśmy głosy innych artystów, czy też członków branży eventowej, by przybliżyć całą tę sytuację.

video
dodano: 2020-11-13 08:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 1)

O dziwnej sytuacji producent poinformował na swoim Instagramie, obracjąc ją przy tym w żart. Matheo stracił dostęp do swojego fanpage'u na Facebooku po tym, jak opublikował promomix i tracklistę z gośćmi jego nadchodzącego mixtape'u z Guralem, "VRONY I PRO-TONY". "Szopen Rapu" ironicznie stwierdził, że już same fragmenty utworów były za mocne i za dobre dla Facebooka. Trzeba przyznać producentowi, że już sami goście robią duże wrażenie.

video
dodano: 2020-11-08 15:15 przez: Marek Adamski (komentarze: 1)

"Wahadełko" to drugi numer z mixtape'u "VRONY I PRO-TONY", który kontynuuje luźną formułę "Miłości, szmaragdu i krokodyla". Scratchami w kawałku zajął się DJ Soina, a zwariowany klip nakręciła ekipa MARATHON Films.

wydarzenie
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-10-28 19:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 15)

W ostatnich dniach sytuacja w Polsce skłoniła do komentarzy wielu raperów z różnych środowisk - także tych, którzy na co dzień unikają tematów politycznych. Postanowiliśmy zebrać dla Was najważniejsze głosy - poniżej fragmenty wypowiedzi, na dole artykułu znajdziecie screeny pełnych wpisów.

video
dodano: 2020-10-27 17:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 1)

"W tym trudnym czasie, DGE i Matheo zabierają Was w rejs, którego celem są mityczne VRONY i legendarne PRO-TONY." - pisze informacja pod klipem do "Wielkich Rzeczy", pierwszego singla z mixtape'u, będącego następcą wydanego w zeszłym roku "Miłość, szmaragd i krokodyl", który przyjął się z niemałym uznaniem wśród krytyków.

kategorie:
dodano: 2020-10-27 16:36 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

"Vrony i Pro-tony" to kolejne spotkanie dwóch legend polskiej sceny rapowej. Ten długo wyczekiwany projekt oparty na unikatowym brzmieniu "Szopena Rapu" Matheo i zapadającym w pamięć "chropowatym flow" donGURALesko to kombinacja jedyna w swoim rodzaju. Zaskakujący goście, absurdalny humor, magiczne bity, szalony flow. Dodatkowo dwa niepublikowane wcześniej na żadnej płycie single tylko w wersji preorder.

Tracklista

video
dodano: 2020-10-27 15:48 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Klip do "Normalnie" z gościnnym występem Sitka został opublikowany w przeddzień startu preorderu następnego mixtape'u duetu, "VRONY I PRO-TONY". Jak piszą autorzy, klip ujrzał światło dzienne, by jakoś osłodzić fanom ten burzliwy okres.

Strony