DonGuralesko

DonGuralesko

video
dodano: 2020-03-24 19:33 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

"Pora pozamiatać. Pomimo ciężkich nowych czasów Szpadyzornia wychodzi z założenia, że rap się sam nie zrobi. Proszę Państwa: oto "Wielki Szu", pierwszy singiel z nadchodzącego albumu DZIADZIOR. Bit i gramofony: niezastąpiony duet THE RETURNERS! Preorder startuje dziś, przez następne tygodnie postaramy się, aby wasza kwarantanna upływała w rytmie prawdziwego rapu. A tego mamy naprawdę dużo. Przyjdzie czas, a wypełnimy klub znowu. Do zobaczenia! HALLA!" - czytamy w opisie. To DGE słyszysz mocne bębny!

kategorie:
dodano: 2020-03-24 19:27 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

22 lata na scenie. 2200 koncertów. 20 płyta w łącznej dyskografii donGURALesko w 2020 roku. DZIADZIOR to najbardziej hip-hopowy album w karierze rapera. Prawdziwy longplay, 74 minuty bezkompromisowego rapu (więcej nie mieści się na CD), 21 tracków, 9 gości, 9 producentów, 3 djów. RAP! DZI-DZI-DZIADZIOR!

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-03-16 17:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Pisaliśmy Wam już o ekspresowo nagranym albumie DGE - teraz otrzymujemy więcej szczegółów, które brzmią naprawdę ciekawie.

video
dodano: 2020-02-13 18:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Jeśli myśleliście, że powrót Quebonafide osłabi zapędy wydawnicze innych raperów, to się myliliście, a dzisiejszy zalew klipów tylko to potwierdza. Wszystkie możecie obejrzeć w naszym dziale Video - od rockowego Bonsona po interpretację "Powiedz na osiedlu" w wersji Aviego i Louis'a Villaina.

video
dodano: 2020-02-13 16:46 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Gural kontynuuje promocję swojego zeszłorocznego krążka "Latające Ryby" klipem do kawałka "Wielki Błękit", za którego produkcję odpowiada Ceha.

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-02-03 18:11 przez: Mateusz Natali (komentarze: 5)

Prezentowaliśmy Wam video, na którym Gural rapował przedpremierowo fragment numeru z nadchodzącego albumu - film zebrał świetny odzew i przez kilka dni zyskał ponad 300 000 odsłuchów, jednak jeden z wersów skupił uwagę części słuchaczy...

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-01-31 11:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Po bardzo intensywnym 2019 roku i dwóch wydanych płytach Gural nie zwalnia tempa. Najpierw zapowiedział prace nad nowym albumem i chwilową przerwę na trasie, a chwilę później... poinformował, że płyta już jest!

Tagi:
video
dodano: 2019-12-13 18:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 1)

Weteran poznańskiej sceny kontynuuje promocję wydanych w tym roku "Latających Ryb". Za produkcję "Powidoków" odpowiada Magiera, a klipem zajął się Szerszeń.

Tagi:
video
dodano: 2019-12-10 20:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Step Records prezentuje klip do kolejnego utworu w ramach projektu “Chada: Jesteś Legendą”. Tym razem jest to interpretacja "Niesiemy prawdę" - utworu śp. Tomasza Chady pochodzącego z albumu “WGW” wydanego w 2011 roku. Jak pamiętamy, w oryginale wystąpili Pezet, Pih, Hukos, Jarecki, Sitek i donGURALesko - w nowej wersji zaś usłyszymy ponownie Gurala, a także Johna Mojo, Zeusa oraz FreshPolakke. Oprawą muzyczną zajął się Matheo.

dodano: 2019-12-09 14:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 3)

Temat polityki na naszej scenie rapowej raczej jest tematem unikanym i niekoniecznie lubianym przez jej przedstawicieli. Często zbyt polaryzuje odbiorców, a twórcy narażają się przez własne zdanie na infamię czy mniejszą sprzedaż płyt i merchu. donGURALesko w wywiadzie, który pojawił się w książce "To nie jest hip-hop. Rozmowy II", skrytykował taką postawę oraz wyjaśnił, czemu ten temat powinien pojawiać się w muzyce.

Tagi:
dodano: 2019-11-13 13:57 przez: Marek Adamski (komentarze: 1)

Raper ma na swoim koncie w tym roku już 2 projekty, mixtape "Miłość, szmaragd i krokodyl" i solowy album "Latające ryby". Zapowiadając oba krązki przyznał, że pracuje już nad kolejnym solo o roboczym tytule "Mowa ciemna". W rozmowie z Kubą Głogowskim okazało się, że to nie jedyne wydawnictwo nad którym pracuje artysta.

dodano: 2019-10-09 15:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Już w tę niedzielę odbędą się wybory parlamentarne. Zazwyczaj raperzy stronią od wypowiadania się na temat polityki, tym razem jednak raperzy tacy jak Ero, Sokół czy Żabson potwierdzają swoją obecność na wyborach i zachęcają do udziału w nich. To samo robi donGURALesko, który podzielił się wczoraj z fanami ciekawym wpisem.

Tagi:
video
dodano: 2019-09-25 17:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 1)

"Kły" to kawałek poruszający temat nienawiści i hejtu. Utwór promuje wspólny projekt Donatana i Roberta Lewandowskiego pod tytułem "Stamina". Klip został nakręcony w Tunezji oraz Warszawie.

dodano: 2019-09-04 17:30 przez: Igor Wiśniewski (komentarze: 0)

Tej wiosny nie tylko kwiaty zakwitły a w lecie rozgrzewało nas nie tylko słońce. Wysyp premier na polskim rynku hiphopowym nie pozwolił się nudzić. Duża część słuchaczy nie miała na co narzekać; przekrojowość stylistyczna była ogromna. Od KaeNa przez Rzabkę po KPSN-a, PMM, Opała, Emila Blefa na Pihu skończywszy - a to tylko kilka ksywek, które będą dla nas małym wprowadzeniem... Zanim jesień rozkręci się na dobre przypomnijmy sobie co warto znać z premier ostatnich miesięcy.

-->-ROZPOCZNIJ RANKING<--

kategorie:
dodano: 2019-09-04 17:30 przez: Igor Wiśniewski (komentarze: 0)

donGURALesko & Matheo - Teraz (Mixtape: Miłość, Szmaragd i Krokodyl)

donGURALesko/Matheo - Miłość, Szmaragd i Krokodyl

Niezastąpiony duet Matheo Pucciniego i Giovanniego Dziadzi po dekadzie w końcu wydał kolejny mixtape. Miłość, Szmaragd i Krokodyl hostowany przez popularnego standupera Łukasza Lotka Lotkowskiego oraz najlepszego muzycznego youtubera, wydawcę, filantropa i myśliciela Winiego to potężne uderzenie brudnego rapu. Stęsknieni za braggą Gurala słuchacze piszczą z radości niczym fanki The Rolling Stones. Bity Matheo wciskają w glebę, a DGE sunie po nich niczym lotniskowiec po oceanie. Chwytliwe, przemyślane wersy, świetnie dobrani goście i najgrubszy w Polsce hosting - to nie mogło się nie udać.

Strony