DonGuralesko

DonGuralesko

dodano: 2021-01-06 15:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 1)

Nie tylko Rychu Peja zakończył 2020 koncertem. donGURALesko również opublikował na swoim kanale nagranie z koncertu online, który zarejetrował wspólnie z livebandem Dizzy Boyz Brass Band.

Tagi:
video
dodano: 2020-12-03 08:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Na dwa dni przed premierą mixtape'u "VRONY I PRO-TONY", duet donGURALesko & Matheo publikuje ostatni singiel, "Kosmiczny Aparat" z nieoczywistym gościem, Czesławem Mozilem.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-11-17 08:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 5)

Opublikowana w ostatnich dniach lista artystów i ich firm, które dostały dofinansowanie z Funduszu Wsparcia Kultury wywołała niemały szum w Internecie, powodując u fanów skrajne emocje (swoją drogą Fundusz wstzymał już wypłaty, by wyjaśnić wszelkie niejasności). Również zdania wśród raperów są podzielone, od tych, którzy skorzystali z pomocy z rządowego projektu, do tych krytykujących i zarzekających się, że nigdy nie wzięli by pieniędzy od państwa. Pokazywaliśmy wam już komentarze Taco i Miuosha, a teraz zebraliśmy głosy innych artystów, czy też członków branży eventowej, by przybliżyć całą tę sytuację.

video
dodano: 2020-11-13 08:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 1)

O dziwnej sytuacji producent poinformował na swoim Instagramie, obracjąc ją przy tym w żart. Matheo stracił dostęp do swojego fanpage'u na Facebooku po tym, jak opublikował promomix i tracklistę z gośćmi jego nadchodzącego mixtape'u z Guralem, "VRONY I PRO-TONY". "Szopen Rapu" ironicznie stwierdził, że już same fragmenty utworów były za mocne i za dobre dla Facebooka. Trzeba przyznać producentowi, że już sami goście robią duże wrażenie.

video
dodano: 2020-11-08 15:15 przez: Marek Adamski (komentarze: 1)

"Wahadełko" to drugi numer z mixtape'u "VRONY I PRO-TONY", który kontynuuje luźną formułę "Miłości, szmaragdu i krokodyla". Scratchami w kawałku zajął się DJ Soina, a zwariowany klip nakręciła ekipa MARATHON Films.

wydarzenie
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-10-28 19:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 15)

W ostatnich dniach sytuacja w Polsce skłoniła do komentarzy wielu raperów z różnych środowisk - także tych, którzy na co dzień unikają tematów politycznych. Postanowiliśmy zebrać dla Was najważniejsze głosy - poniżej fragmenty wypowiedzi, na dole artykułu znajdziecie screeny pełnych wpisów.

video
dodano: 2020-10-27 17:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 1)

"W tym trudnym czasie, DGE i Matheo zabierają Was w rejs, którego celem są mityczne VRONY i legendarne PRO-TONY." - pisze informacja pod klipem do "Wielkich Rzeczy", pierwszego singla z mixtape'u, będącego następcą wydanego w zeszłym roku "Miłość, szmaragd i krokodyl", który przyjął się z niemałym uznaniem wśród krytyków.

kategorie:
dodano: 2020-10-27 16:36 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

"Vrony i Pro-tony" to kolejne spotkanie dwóch legend polskiej sceny rapowej. Ten długo wyczekiwany projekt oparty na unikatowym brzmieniu "Szopena Rapu" Matheo i zapadającym w pamięć "chropowatym flow" donGURALesko to kombinacja jedyna w swoim rodzaju. Zaskakujący goście, absurdalny humor, magiczne bity, szalony flow. Dodatkowo dwa niepublikowane wcześniej na żadnej płycie single tylko w wersji preorder.

Tracklista

video
dodano: 2020-10-27 15:48 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Klip do "Normalnie" z gościnnym występem Sitka został opublikowany w przeddzień startu preorderu następnego mixtape'u duetu, "VRONY I PRO-TONY". Jak piszą autorzy, klip ujrzał światło dzienne, by jakoś osłodzić fanom ten burzliwy okres.

dodano: 2020-07-15 16:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

"Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że mimo wielu przeciwności uda nam się spotkać jeszcze w tym miesiącu! Musieliśmy zmienić plany, dopasować się do nowej rzeczywistości, a przede wszystkich uwzględnić restrykcje nowego reżimu sanitarnego" - napisali organizatorzy krótko po niedawnych ogłoszeniach nowych wytycznych dotyczących wydarzeń kulturalnych. Tak więc Rap Stacja Wolsztyn zagra po raz piąty z rzędu, będąc jednym z niewielu festiwali tego lata!

video
dodano: 2020-06-13 11:00 przez: Patryk Lisowski (komentarze: 1)

Najnowszy album Gurala - "Dziadzior" wydany w maju, został bardzo dobrze przyjęty przez środowisko i słuchaczy, co na pewno napędza rapera do serwowania nam kolejnych teledysków. Teraz dostaliśmy klip do utworu "Biały Lew" z gościnnym udziałem Lua Preta.

dodano: 2020-06-05 16:55 przez: Mateusz Natali (komentarze: 9)

Czołówka poznańskiej sceny hip-hopowej - tak można określić wszystkich zaangażowanych artystów w powstanie utworu Siedem. Paluch, Słoń, Śliwa, Kaczor, Shellerini i Donguralesko nie tylko udzielili się na najnowszym nagraniu DJ-a Decksa, ale również pojawią się gościnnie na nowym krążku, Mixtape 7, którego premiera zapowiedziana jest na 9 października 2020 roku. Mamy dla Was klip i zdjęcia z planu.

video
dodano: 2020-06-04 08:00 przez: Patryk Lisowski (komentarze: 0)

Gural nie przestaje promować swojego najnowszego wydawnictwa i dostaliśmy już kolejny klip przy którym, aż nosi, żeby się pobujać. "Yabadabadoo" to singiel w którym Dziadzior potwierdza swoją mocno ugruntowaną pozycję na polskiej rap scenie i bezkompromisowo płynie po bicie, zaznaczając terytorium w swoim unikatowym i budzącym uśmiechu stylu.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-05-22 09:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 13)

Bedoes wspominał w Rentgenie przy okazji Młodych Wilków 5, że jego pierwszym rapowym idolem był Gural. Teraz doczekał się wspólnego numeru i udziału na ukazującej się dziś płycie "Dziadzior" co skomentował w emocjonalny sposób.

dodano: 2020-05-17 16:30 przez: Igor Wiśniewski (komentarze: 6)
Erking, Hades, Laikike1

#Hot16Challenge2 to temat obecnie przodujący w Internecie. Świadczą o tym wyświetlenia i setki nagranych zwrotek. Niedawno informowaliśmy Was, że polski hip-hop zebrał 1 000 000zł na walkę z koronawirusem. Mimo uzbierania tak wysokiej kwoty, na stronie zbiórki regularnie pojawiają się nowe wpłaty, które osiągnęły już kolejny milion. Skoro beef możemy uznać za wygrany, czas przyjrzeć się dokładniej zaprezentowanym gorącym szesnastkom. Po pozytywnych i oryginalnych wejściach tym razem skupimy się na stylistyce. Przed Wami 10 oldschoolowych zwrotek - nie pod kątem wieku ich twórców a brzmienia i klimatu, po które sięgnęli.

Strony