Fisz

Fisz

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-07-06 19:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 6)

Kto mógłby zdissować takiego artystę jak Fisz, zawsze stojącego z boku sceny i jej konfliktów i tarć? Otóż... sam Fisz. Pod specjalnie stworzonym do tej roli alter-ego.

dodano: 2020-05-17 16:30 przez: Igor Wiśniewski (komentarze: 6)
Erking, Hades, Laikike1

#Hot16Challenge2 to temat obecnie przodujący w Internecie. Świadczą o tym wyświetlenia i setki nagranych zwrotek. Niedawno informowaliśmy Was, że polski hip-hop zebrał 1 000 000zł na walkę z koronawirusem. Mimo uzbierania tak wysokiej kwoty, na stronie zbiórki regularnie pojawiają się nowe wpłaty, które osiągnęły już kolejny milion. Skoro beef możemy uznać za wygrany, czas przyjrzeć się dokładniej zaprezentowanym gorącym szesnastkom. Po pozytywnych i oryginalnych wejściach tym razem skupimy się na stylistyce. Przed Wami 10 oldschoolowych zwrotek - nie pod kątem wieku ich twórców a brzmienia i klimatu, po które sięgnęli.

dodano: 2020-05-08 20:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Trwa kolejny dzień pełen gorących 16-tek. Tempo przerasta nasze możliwości przetwórcze, a fani mają w czym przebierać - pisaliśmy Wam już o zwrotkach, od Pezeta, Sokoła czy Wankza. Oprócz tego swoje Hot16Challenge2 dostarczyli Fisz, Sitek, Tau, Wac Toja, Opał, Bilon, AdMa, B.R.O, Bober, Jarecki, Arab, Okoliczny Element, Brahu, Pih KaeN czy Dudek!

wydarzenie
dodano: 2019-06-13 20:03 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Między 20 a 22 czerwca katowicką Strefę Kultury znów opanują najświeższe i najbardziej intrygujące dźwięki z całego świata. Tauron Nowa Muzyka Katowice to jeden z najbardziej cenionych festiwali muzycznych w Europie, a jego status potwierdza co roku fascynujący program artystyczny i niebanalna lokalizacja w sercu Śląska.

wydarzenie
dodano: 2018-12-22 16:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

20 lat Asfaltu to kawał historii polskiego hip-hopu - od niezależnych zajawkowych początków i stopniowego budowania marki przez Tytusa, przez odkrycie jednych z najważniejszych postaci na początku tego wieku, poprzez liczne wydawnictwa alternatywne a kończąc na "nowym Asfalcie", który w ostatnich latach odzyskał rozmach, zbudował własną dystrybucję i idzie jak burza przez rynek. Na jubileuszowym koncercie nie mogło zabraknąć ikon wytwórni takich jak O.S.T.R. czy Fisz/Emade, nie mogło zabraknąć najgorętszych dziś ksywek w osobach Taco czy Otsochodzi, nie mogło zabraknąć też nas...

video
dodano: 2018-03-26 13:04 przez: Aleksandra Orłowska (komentarze: 0)

Fisz Emade Tworzywo prezentuje klip do drugiego singla, który promuje nowy album "Numer 1". Płyta jest w sprzedaży od 9 marca. To utwory zebrane z czasów działalności Waglewskich z Asfalt Records. 

video
dodano: 2017-06-08 19:48 przez: Maciej Sulima (komentarze: 1)

Teksty utworów hiphopowych w rękach producentów Albo Inaczej wydają się być elastyczne niczym najlepiej rozgrzana plastelina. Przygotowanie tekstów Peji dla Zbigniewa Wodeckiego albo Mesa dla Krystyny Prońko okazało się sukcesem, dlatego Alkopoligamia zdecydowała, że projekt musi mieć kontynuację. Druga część Albo Inaczej dopuszcza do głosu młodych, utalentowanych wokalistów. Pierwszą odsłoną była Monika Borzym śpiewająca “Złe nawyki” zespołu 2cztery7, teraz przyszedł czas na męską rozgrywkę. Fismoll, bo o nim mowa, rzadko sięga po polskie teksty, więc tym większa przyjemność posłuchać go w takim repertuarze. Zapraszamy do sprawdzenia nowej odsłony, legendarnego utworu “Sznurowadła” Fisza!

dodano: 2016-10-09 18:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

"Dokładnie 18 lat temu, 8 października 1998 roku, zarejestrowałem oficjalnie i urzędowo swoją działalność gospodarczą, która miała polegać na wydawaniu muzyki na płytach i kasetach. Jak to z niepełnoletnimi bywa, wytwórni zdarzały się potem mniej lub bardziej poważne wybryki, ale w wiek dorosły wchodzi z wyrobionym nazwiskiem. 18 lat szybko minęło, wspomnień z dzieciństwa nie zabraknie, ale to co wielkie dopiero przed nami." - napisał wczoraj Tytus, założyciel warszawskiej wytwórni, która od wielu lat dostarcza nam kolejne albumy i która wprowadziła na mapę polskiego rapu takie postaci jak O.S.T.R., Fisz czy Łona.

Z okazji pięknej rocznicy poprosiliśmy Tytusa o wskazanie dla nas 3 najważniejszych albumów w historii Asfaltu a także 3 jego ulubionych i 3 jego zdaniem najbardziej niedocenionych. Oto co wybrał:

kategorie: Audio, Pop
dodano: 2016-06-04 14:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Nowy album Fisza i Emade nadchodzi! Pojawił się już pierwszy singiel pt. "Telefon". Płyta będzie nosiła tytuł "Drony". Premiera zapowiadana jest na październik 2016.

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-03-04 15:30 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 3)

Poznaliśmy nominacje do nagród Fryderyki 2015. Powraca kategoria Album Roku Hip-Hop - o statuetkę powalczą w tym roku O.S.T.R., Peja, Sokół i Marysia Starosta, Tede oraz Ten Typ Mes. Aż trzy nominacje otrzymał także duet Fisz/Emade.

dodano: 2015-01-22 20:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 13)

Ranking ma na celu przelot przez pięćdziesiąt wybranych wydawnictw, które ukazały się w polskim rapie w ubiegłym roku. Od siebie chciałbym dodać, że każdą z tych płyt warto sprawdzić, a kolejność ma tak naprawdę subiektywne i drugorzędne znaczenie i nie stanowi oficjalnej linii redakcji. Miejsca 50-46 stanowi pięć "bonusowych" pozycji, na których znajdują się albumy instrumentalne, czasami nawet tylko luźno związane z hip-hopem. Od miejsca 45. zaczynają się pozycje "właściwe", które obejmują zarówno albumy dostępne w oficjalnej dystrybucji, jak i nielegale, epki i mixtape'y. Zapraszam.

[Krystian w naszej redakcji zajmuje się przede wszystkim polskim rapem, a poza mainstreamem śledzi również mniej wyeksponowane rejony podziemia, trzymając cały czas rękę na pulsie. W samym 2014 roku słuchał imponującej liczby prawie 120 polskich albumów, co pozwoliło mu ułożyć poniższe subiektywne top 50, które dostawać będziecie przed najbliższe 5 dni a które ja sam przeczytałem z ciekawością. Przegląd to bowiem dość obszerny i przekrojowy, do sprawdzenia którego zapraszamy, zapowiadając zarazem, że to oczywiście nie koniec naszych podsumowań tego, co działo się w polskim rapie w roku 2014 a wręcz przeciwnie - jeszcze trochę przed Wami - przyp. Mateusz Natali]

Pora na trzecią dziesiątkę zestawienia.

video dnia
dodano: 2014-12-13 13:15 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 1)

Fisz Emade Tworzywo - Ślady (feat. Justyna Święs)

Dlaczego: "Ślady" to jeden z bardziej entuzjastycznie przyjmowanych numerów z najnowszego albumu braci Waglewskich pt. "Mamut". Teraz dostajemy do niego teledysk, który jest zapowiedzią filmu dokumentalnego realizowanego na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego. Premiera filmu w 2015 roku.

Tagi:
kategorie:
dodano: 2014-10-05 18:41 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Nowy album duetu braci Waglewskich.

Tracklista:

na razie nieznana

video dnia
dodano: 2014-09-27 10:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Fisz Emade Tworzywo - Pył (feat. Justyna Święs)

Dlaczego: "Pył" to pierwszy teledysk zapowiadający nowy album Fisza i Emade (ich ostatnie wydawnictwo to "Zwierzę Bez Nogi" z 2011 roku). W kawałku gościnnie występuje wokalistka Justyna Święs. Po poprzednim klasycznym, utrzymanym w stylistyce nawiązującej mocno do Beastie Boys dziele, bracia Waglewscy wracają tym razem w bardziej elektronicznym, tanecznym stylu. Premiera "Mamuta" 6 listopada.

wydarzenie
dodano: 2014-04-12 17:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Magnetic Group ogłasza czwartą edycję LEGENDARY BEATS! Tym razem będzie to trasa prawdziwej legendy, jednego z twórców brzmienia brystolskiego, inaczej znanego jako Trip-Hop - Daddy'ego G z Massive Attack! Na kwietniowej trasie obejmującej Sopot, Warszawę i Kraków zobaczycie także legendy polskiej sceny elektronicznej i hip-hopowej - Fisza (Dj Set), Eproma, Envee, a także sensacyjne trio Night Marks Electric Trio oraz Spisek Jednego!

Strony