Fisz Emade Tworzywo o zmianie pokoleniowej - "OK BOOMER!"

dodano: 2021-10-23 17:25 przez: Wiesław Kłoda (komentarze: 2)

„OK Boomer!” jest kolejnym utworem zapowiadającym dwupłytowy album FISZ EMADE TWORZYWO zatytułowany “Ballady i protesty”.

Tak o singlu „OK Boomer!” mówi Bartek Fisz Waglewski: - "Utwór „OK Boomer!” kończy naszą podwójną płytę „Ballady i Protesty”. To ironiczne spojrzenie na pewne nieodwracalne zmiany, które zachodzą na terenie starzejących się organizmów i rozumów. To rozgadany utwór pełny czarnego humoru o zmianie pokoleniowej, ale i o protekcjonalnym wtrącaniu się w sprawy młodych.

Trochę też o języku, który tak szybko się wulgaryzuje, no ale przede wszystkim to autoironiczna opowieść o kryzysie wieku średniego. Słowo „boomer” pierwszy raz usłyszałem od swojego syna. Chociaż zmienia ono znaczenie, myślę, że dość trafnie określa mądrali, którzy wypowiadają się o świecie młodych. Paradoksalnie to tekst także o poczuciu odrzucenia, o wykluczeniu, które starsze pokolenia odczuwają często dość drastycznie. Utwór nie trafi raczej na radiowe playlisty, bo jest za długi (ponad 8 minut) i zawiera słowa uznawane powszechnie za wulgarne, ale zdecydowaliśmy się zaprezentować go przed premierą płyty, bo jest dla nas ważny i nie bez powodu zamyka całość."

Premiera krążka odbędzie się 29 października 2021 roku.

Fisz Emade Tworzywo - OK BOOMER!

Lolo77
Masakra.. przesłuchalem 2 utwory (Boomer i Malo czasu) i mam wrazenie, że jeden jest kontynuacją drugiego. Nie rozumiem fenomenu Fisza.. nawijanie o tym , że wychował go pies Szarik i Kot Rademened i że papier kupuje w Rossmanie a kredyt wisi a oszczednosci pożarł Covid.. To brzmi jak recytacja jakiegos "poety z ch.. skillami" do muzyki. Dno! I to cos od kilkunastu tygodni okupuje liste przebojów 357...

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>