11 podziemnych zwrotek z Hot16Challenge2

dodano: 2020-05-18 21:30 przez: Igor Wiśniewski (komentarze: 9)
Janek Jaki, FVNKOVY, Fekir

#Hot16Challenge2 to temat obecnie przodujący w Internecie. Świadczą o tym wyświetlenia i setki nagranych zwrotek. Niedawno informowaliśmy Was, że polski hip-hop zebrał 1 000 000zł na walkę z koronawirusem. Mimo uzbierania tak wysokiej kwoty, na stronie zbiórki regularnie pojawiają się nowe wpłaty. Skoro beef możemy uznać za wygrany, czas przyjrzeć się dokładniej zaprezentowanym gorącym szesnastkom. Do tej pory skupialiśmy się na nazwiskach z reguły znanych szerszej publiczności. Tym razem zerkamy na podziemie.

Janusz Walczuk

Na co dzień realizator dźwięku w NOBOCOTO, niekiedy raper oraz hypeman Żabsona. Na kanale SBM Starter znajdziemy parę jego utworów pod ksywą Yah00. Jego gorąca szesnastka to połączenie energicznego, elektornicznego bitu z nienagannie nawiniętą zwrotką.

JNR

Autor MOVEMENT-u stanowi doskonały przykład, że same umiejętności nie wystarczą, by się przebić. JNR napotkał na swojej drodze artystycznej wiele przeszkód, przez które raper sprawnie bawiący się flow, nawijając na własnym bicie, postrzegany jest jako podziemny artysta.

FVNKOVY

Słuchacze, którym nie przypadły do gustu zwrotki nagrywane na parę ścieżek, powinni odczuć satysfakcję po FVNKOVYM. Raper podszedł do tematu bardzo ambitnie. Zwrotka naszpikowana jest wieloznacznościami, które wynajduje się z przyjemnością.

Fekir

Twórczość Fekira ciężko sklasyfikować. W wypadku jego #Hot16Challenge2, raper brzmi jak bękart Taco Hemingwaya i ulicznego rapu. Wbrew pozorom, to naprawdę warte uwagi połączenie.

Janek Jaki

O pandemii i wszechobecnej nudzie podczas siedzenia w domu, opowiadano już wielokrotnie i pewnie jeszcze kilka zwrotek na ten temat powstanie. 23-latek również postanowił zdać sprawozdanie z ostatnich tygodni, równocześnie komentując parę spraw społecznych.

Wiktor z WWA

Warsztat Wiktora z WWA zadziwia i kolejny raz w tym zestawieniu potwierdza, że umiejętności nie są złotym biletem do mainstreamu. Warszawiak nie tylko dobrze śpiewa i sprawnie rapuje. Potrafi rzucić zabawnym punchem jak z synem Ibisza, łącząc braggadocio z poważniejszymi wątkami.

Hermes

Na łódzkiej ziemi pojawił się kolejny mieszkaniec Olimpu. Mimo kilku banalnych rymów nie sposób odmówić Hermesowi umiejętności i coraz klarowniejszego stylu, pozbywając się Zeusowych naleciałości. 

Undadasea

Mimo obecności grupy w jednym z zestawień, nie mogło zabraknąć tej grupowej szesnastki na podziemnej liście. W pierwszej edycji undergroundowym vibem brylowali Kuba Knap i Zetenwupe. W drugiej edycji na tronie rozsiadła się Undadasea.

Karwel

Styl rapera z Moniek jest równie wyrazisty, jak wyboista jest jego droga artystyczna. Surowy, oldschoolowy bit stanowi nienachalne, symbiotyczne tło do oziębłej i gorzkiej zwrotki Karwela. 

Taz

Wrześnię na polskiej scenie hiphopowej zaznaczył Kubiszew. Z 2Paciem na ścianie, z dużą dozą pewności siebie i dobrze napisaną braggą, Taz przykuwa uwagę wśród setek gorących szesnastek.

Przemek Ferguson

Nominowany przez Matę Przemek chwycił byka za rogi i wykorzystał zainteresowanie w pierwszym etapie akcji - agresywnie, surowo, z mocnymi linijkami. No i nominował Te-Trisa, który potem jak to powiedział Deobson "skradł tu show".

Przemek Ferguson #hot16challenge2 (.prod Kudel)

Sprawdź też:

10 oldschoolowych zwrotek z Hot16Challenge2

10 pozytywnych i oryginalnych zwrotek z Hot16Challenge2

Wszystko o Hot16Challenge2 i dotychczas opublikowane zwrotki

Beuz
Z całym szacunkiem, ale 3/4 osób jest znane w całej Polsce, nie wiem czy to podziemie. Dawaj do listy karwela czy undadasea to już jakaś przesada. Weźcie zacznijcie rzeczywiście słuchać podziemia.
4n0nym0u5
może definiują podziemie jako ludzie którzy nie wydają płyt na legalu :P
Mona
No i piszecie o gościach, którzy nie potrafią nawinąć tego tak jak miało być tylko nagrywają track wcześniej a ten śmieszny klip to mini playback show. Jak na razie najlepszą i nagraną na raz zwrotkę dał Rezydent i zapowiedział powrót do rapu. To jest news o podziemiu!
perła
Wszyscy jednakowi, tylka JA, wchodzę, robiłem.... robię ,kozak ze mnie itp. Dlatego właśnie rap nie wyjdzie poza drugą liceum. Bez urazy to nie jest żaden hejt, ale jak tak sobie od paru lat raz na jakiś czas sprawdzę tę dzisiejszą scenę... to robi mi się po ludzku przykro. Wy chyba w tej Warszawie żyjecie inaczej niż reszta. Pozdro
Andrzeju nie denerwuj sie
Dlatego ja się pytam gdzie jest taki raper jak: JestemAlpha Zamiast paru kmiotow
znawca
JNR bardzo dobrze leci
wladimir
ABC /MARTWY SNAJPER/ podziemna pure hot16
Tłoń Srąbalski
A Dejan? Mocno mnie dziwi że go tutaj nie ma w tym zestawieniu. jest jak najbardziej podziemnym raperem - niestety wciąż
silesiano
a ekipa Ruby Szpek? Gumix, Bu?!

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>