10 oldschoolowych zwrotek z Hot16Challenge2

dodano: 2020-05-17 16:30 przez: Igor Wiśniewski (komentarze: 6)
Erking, Hades, Laikike1

#Hot16Challenge2 to temat obecnie przodujący w Internecie. Świadczą o tym wyświetlenia i setki nagranych zwrotek. Niedawno informowaliśmy Was, że polski hip-hop zebrał 1 000 000zł na walkę z koronawirusem. Mimo uzbierania tak wysokiej kwoty, na stronie zbiórki regularnie pojawiają się nowe wpłaty, które osiągnęły już kolejny milion. Skoro beef możemy uznać za wygrany, czas przyjrzeć się dokładniej zaprezentowanym gorącym szesnastkom. Po pozytywnych i oryginalnych wejściach tym razem skupimy się na stylistyce. Przed Wami 10 oldschoolowych zwrotek - nie pod kątem wieku ich twórców a brzmienia i klimatu, po które sięgnęli.

Siwers

Przedstawiciel ekipy JWP stąpa po staroszkolnym bicie, mówiąc o przyziemnych, czasem prozaicznych rzeczach. Damski głos w tle kojarzący się z początkiem stulecia to miły dodatek, kontrastujący z surowym stylem Siwersa.

Laikike1

Zestawienie oldschoolowych zwrotek bez bitu Soulpete'a byłoby przestępstwem. W połączeniu z charakternym Laikiem, dostajemy mieszankę wybuchową. O treści i dodatkowym przesłaniu pisaliśmy już na łamach naszego portalu, więc po prostu skupmy się na efekcie końcowym.

Golin

Czy istnieje bardziej charakterystyczny bit niż N.Y. State of Mind spod padów Preemo na kultowym debiucie Nasa - Illmatic? Jedni wskażą Mobb Deep z ich Shook Ones, Pt. II, inni Boyz-N-Tha-Hood Eazy'iego-E. Golin przy okazji swojej gorącej szesnastki postawił na nowojorskie, charakterystyczną linię basu i boombapowe bębny.

Otsochodzi

Najbardziej wyważony i spójny album od czasów 7 - tak pisaliśmy o 2011 przy okazji premiery. Tym razem Młody Jan wrócił do korzeni, ucierając nosa słuchaczom chcącym zaszufladkować rapera z Asfaltu.

DonGuralesko

(...) ten od lirycznej zadymy wita się Gural ze słuchaczami, sygnalizując, że nie ma zamiaru się rozdrabniać. DGE rymuje gęsto, posługuje się metaforami. Wszystko, na potrzebę gorąco-szesnastkowego protest songu.

Erking

Kolejny bit spod ręki Soulpete'a w zestawieniu, tym razem na użytek Erkinga. Zwrotka wyjęta rodem ze złotych czasów polskiego undergroundu mogłaby stanowić bonus track do Materiału Producenckiego Quiza, gdyby nie tak charakterystyczne brzmienie połowy BonSoulu.

Hades

Surowy to najodpowiedniejszy przymiotnik w kontekście Hadesa. Minimalistyczny bit z kobiecym samplem to tylko tło do opowiadanej przez rapera historii.

Fisz

Bit Emade a la A Tribe Called Quest bryluje wyrazistym basem. Choć bracia Waglewscy parę lat temu zrezygnowali z rapu na rzecz muzyki alternatywnej, Fisz bez problemów ponownie wszedł w buty rapera. 

Ryfa Ri

Pierwsza Dama WCK niczym walec przejeżdża po złotoerowym podkładzie. Deklamując kąśliwe, buńczuczne linijki, bawi się fonetyką, przyćmiewając prostotą niejedną, dopieszczoną o efekty na wokalu i ad-liby , zwrotkę.

Anatom

Dzisiejszej twórczości Anatoma daleko do miana staroszkolnej; wystarczy sięgnąć po Anatomja Mixtape. Nie stanowi to przeszkody, by 'wracając do źródła' na bicie Jacy czuł się jak ryba w wodzie. Raper niesie ze sobą pozytywną energię, słusznie zauważając, że rap nareszcie nas połączył.

Sprawdź też:

Wszystko o Hot16Challenge2 i dotychczas opublikowane zwrotki

Top 10 najciekawszych zwrotek Hot 16 Challenge - ranking

Top 10 najpopularniejszych zwrotek na Hot 16 Challenge - przypomnijmy sobie

Dobry Vibe na Trudny Czas - ruszamy z cyklem muzycznego wsparcia!

Chcesz skomentować? Przeczytaj "Zakładamy maseczki" komentarzom - i odsiewamy plucie jadem

17:47
Siwers
Wertyuiffftsa
Moim skromnym zdaniem brakuje w zestawieniu Eldoki. Od Świateł miasta nie był w tak kozackiej formie.
kempofan
Bez jaj.. Fisz chujnia, Eldo duzo lepiej
krystek
a moim zdaniem brakuje Wygi (Afront), styl może nie uliczny ale nawiązujący do starej szkoły, czyli do korzeni Rapu. Proszę tylko bez wyzwisk pro politycznych. Wspominam tylko o stylu. nie o treści ;)
Hej Amigo wiesz kto ja jestem
WIGOR
Mona
No i właśnie w tym zestawieniu brakuje Rezydenta. Bez sensu.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>