Golin

Golin

video
dodano: 2021-05-28 16:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 1)

Golin powraca z EP-ką "Diuna"! W nowym singlu wraz z którym wystartował preorder wydawnictwa gościnnie udzielił się Bisz. Kawałek "Fremen" wyprodukowany przez Szpalovsky'ego został opublikowany na kanale PchamyTenSyf.pl.

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-01-19 20:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Młody Wilk trzeciej edycji szykuje dla fanów kolejny po "Ogrodach Drzewek Bonsai" koncepcyjny materiał. "Diuna" będzie krążkiem opartym na legendarnej sadze sci-fi autorstwa Franka Herberta, a jej premiera przewidywana jest na ten rok.

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-08-15 11:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

"Katakumby" Golina były wejściem na scenę z przytupem i płytą, którą śmiało można nazwać podziemnym klasykiem. Złożoność, wielowątkowość i poprzeczka wysoko postawiona słuchaczowi sprawiły, że raper wciąż otrzymuje pytania o reedycję. Pojawiły się też inne problemy...

Tagi:
dodano: 2020-05-17 16:30 przez: Igor Wiśniewski (komentarze: 6)
Erking, Hades, Laikike1

#Hot16Challenge2 to temat obecnie przodujący w Internecie. Świadczą o tym wyświetlenia i setki nagranych zwrotek. Niedawno informowaliśmy Was, że polski hip-hop zebrał 1 000 000zł na walkę z koronawirusem. Mimo uzbierania tak wysokiej kwoty, na stronie zbiórki regularnie pojawiają się nowe wpłaty, które osiągnęły już kolejny milion. Skoro beef możemy uznać za wygrany, czas przyjrzeć się dokładniej zaprezentowanym gorącym szesnastkom. Po pozytywnych i oryginalnych wejściach tym razem skupimy się na stylistyce. Przed Wami 10 oldschoolowych zwrotek - nie pod kątem wieku ich twórców a brzmienia i klimatu, po które sięgnęli.

dodano: 2020-05-14 02:20 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Akcja Hot16Challenge2 rozchodzi się już coraz szerzej po innych muzycznych gatunkach i światach, jednak nadal możemy liczyć na dopływ ciekawych rapowych zwrotek. Dziś dostaliście coś od nas - czyli Hot16 ode mnie w odpowiedzi na 4 nominacje, ale przede wszystkim zaatakowali Golin, Abradab, Fu, jeden z największych wygranych 1 edycji akcji MC Silk czy dawno nie słyszani Śliwka Tuitam i Owal Emcedwa. Oprócz tego Arczi Szajka, Zaginiony, Nieuk (Albo Albo) czy Mały Esz oraz sporo ciekawych strzałów spoza rapu - Maryla Rodowicz, Natalia Kukulska czy Abstrachuje i Tomasz Kammel.

dodano: 2020-05-02 12:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Golin od czasu udziału w Młodych Wilkach 2013 przeszedł długą drogę - i to dosłownie. Już wtedy wyrwał się z rodzimego gniazda, a potem zamiast skupiać się na karierze postanowił ruszyć w świat z plecakiem i to na długie 7 lat. Relacje i obserwacje mogliście już usłyszeć na płycie "Miasta Krzywych Wież", ale obecnie Golin - już ponownie z polskiej ziemi - zamyka swoją płytową trylogię 'Sagi Tajemniczych Miejsc' i podsumowuje cały ten okres osobistym krążkiem "Ogrody Drzewek Bonsai".

kategorie:
dodano: 2020-05-01 03:06 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

"Ogrody Drzewek Bonsai to nie Katakumby ani nie Miasta Krzywych Wież. ODB są ich naturalnym rozwinięciem ale również i zwieńczeniem pewnego etapu w moim życiu, którego chyba nie można określić inaczej niż szeroko-pojęte szlajanie się po świecie.

jest to moja najbardziej osobista płyta, ze względu na ilość zawartych na niej opowieści z drogi, retrospekcji i ogólnych refleksji, które ująłem w wersach. Zrobiłem to po raz kolejny po swojemu, bez specjalnego oglądania się na obecne trendy czy muzyczną koniunkturę. Na ODB nie ma jakoś specjalnie dużo bragga, czy też zawikłanych zagadek ale jest za to parę historii, które myślę, że były warte opowiedzenia.

Cieszę się, że udało mi się nagrać płytę po raz kolejny w sprawdzonym gronie, na pięknych orientalnych bitach
i nie mogę się doczekać kiedy usłyszycie całość, bo ta płyta powstała również dzięki Wam - jest Was siedem razy więcej niż to co nawinąłem na stu gwoździach

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2018-01-19 12:00 przez: Aleksandra Orłowska (komentarze: 1)

Raperzy podróżujący po świecie to, na pierwszy rzut oka, żadna nowość - przyzwyczaił nas do tego Quebonafide, który zwiedził już chyba każdy zakątek Ziemi. Nieco mniej znane są podróże Golina. Przez 7 miesięcy zwiedzał on Azję Południowo-Wschodnią, Chiny i Iran. Na Facebooku pochwalił się, że stopem udało mu się przebyć ponad 17000 kilometrów, a także ponad 20000 pokonać w powietrzu. Do grona podróżników warto dodać także Kubę Witka, który islandzkie krajobrazy podziwiał... na rowerze!

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-06-01 18:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Jesteśmy tuż przed premierą "Egzotyki", ale Quebo to nie jedyny polski raper, który w ostatnim czasie czerpie masę inspiracji z egzotycznych wojaży. Golin dopiero co wrócił do Polski po 7-miesięcznej przeprawie przez Azję, pokusił się też o refleksję, tłumacząc dlaczego w swojej twórczości nie omija nieoczywistych, politycznych czy społecznych tematów...

Tagi:
video
dodano: 2017-04-25 16:14 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 0)

Enson przygotowuje się do wydania "Kan Wa Kan", o czym informowaliśmy niedawno wraz z zaprezentowaniem okładki. Raper udostępnił od tamtego czasu trzy single z tej płyty, z czego dwa z nich zostały zobrazowane. W utworze "Po prostu muszę być kimś" wyprodukowanym przez Tekena pojawia się Emes Milligan. "Kula" to z kolei singiel z gościnnym udziałem Eripe, Golina oraz Igrekzeta, do którego muzykę stworzył Mario Kontrargument. Ostatni z wypuszczonych numerów, "Faraon", to wspólny efekt pracy Ensona i BobAira.

dodano: 2016-02-04 17:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 4)

"Miasta Krzywych Wież" to najnowszy materiał, w którym zabieram słuchaczy w podróż po kilkunastu krajach na świecie, zgrabnie nawiązując do kultury, literatury i sztuki oraz historii miejsc, o których opowiadam. Na płycie znajdziemy utwory-zagadki opisujące różne miejsca na świecie, mistyczne utwory nawiązujące do starożytnych legend i wierzeń jak i również te będące manifestem mojego światopoglądu. Za muzyczną stronę albumu odpowiadają Szpalowsky i Trepson, którzy czerpiąc m.in. ze źródeł latynoskiej, włoskiej i azjatyckiej muzyki stworzyli egzotyczne kompozycje, które przeniosą Cię wprost do Miast Krzywych Wież. - tak Golin przedstawia swój najnowszy album, a jego odsłuch dostępny jest już w całości w sieci.

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, Patronaty
dodano: 2016-01-25 09:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Premiera nowej płyty Golina pt. "Miasto Krzywych Wież" zaplanowana jest na 31 stycznia. Dostaliśmy własnie trzeci singiel, numer "Strong Silent Type". Preorder wciąż dostępny jest do zamówienia za pośrednictwem strony internetowej wytwórni 3/4 UDGS (link poniżej).

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, Patronaty
dodano: 2016-01-18 15:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 4)

"Miasta Krzywych Wież" to najnowszy materiał, w którym zabieram słuchaczy w podróż po kilkunastu krajach na świecie, zgrabnie nawiązując do kultury, literatury i sztuki oraz historii miejsc, o których opowiadam. Na płycie znajdziemy utwory-zagadki opisujące różne miejsca na świecie, mistyczne utwory nawiązujące do starożytnych legend i wierzeń jak i również te będące manifestem mojego światopoglądu. Za muzyczną stronę albumu odpowiadają Szpalowsky i Trepson, którzy czerpiąc m.in. ze źródeł latynoskiej, włoskiej i azjatyckiej muzyki stworzyli egzotyczne kompozycje, które przeniosą Cię wprost do Miast Krzywych Wież. - tak zapowiada płytę Golin. Premiera zaplanowana jest na 31.01.2016. Wysyłka preorderów odbędzie się 26.01.2016. Poniżej drugi singiel oraz link do preorderu.

Tagi:
dodano: 2016-01-10 20:00 przez: Maciej Sulima (komentarze: 1)

Golin, jeden z najlepszych tekściarzy w naszym kraju, prezentuje pierwszy singiel promujący jego najnowszy album. Premiera płyty pt. „Miasta Krzywych Wież” zaplanowana jest na 31.01.2016 roku. „12 miejsc” jest pierwszym utworem promującym najnowszy projekt artysty. Za produkcję utworu odpowiada Szpalowsky. Odsłuch singla, tracklistę i link do preorderu znajdziecie w rozwinięciu.

dodano: 2015-03-11 15:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 3)

Tempo jest mordercze, dlatego już tydzień po poprzednim odcinku przyszedł czas na kolejny Krótki Strzał. Tym razem możecie sprawdzić m.in. luźne numery od Ciry, Flinta, Golina czy Plejera, komentarz Sentino do dubajskiej afery z modelkami oraz single zapowiadające płyty od Fonope i Wezyra, Emena czy KBPSa. Nowy numer dostarczył także projekt RBL.

Strony