Golin

Golin

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2018-01-19 12:00 przez: Aleksandra Orłowska (komentarze: 1)

Raperzy podróżujący po świecie to, na pierwszy rzut oka, żadna nowość - przyzwyczaił nas do tego Quebonafide, który zwiedził już chyba każdy zakątek Ziemi. Nieco mniej znane są podróże Golina. Przez 7 miesięcy zwiedzał on Azję Południowo-Wschodnią, Chiny i Iran. Na Facebooku pochwalił się, że stopem udało mu się przebyć ponad 17000 kilometrów, a także ponad 20000 pokonać w powietrzu. Do grona podróżników warto dodać także Kubę Witka, który islandzkie krajobrazy podziwiał... na rowerze!

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-06-01 18:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Jesteśmy tuż przed premierą "Egzotyki", ale Quebo to nie jedyny polski raper, który w ostatnim czasie czerpie masę inspiracji z egzotycznych wojaży. Golin dopiero co wrócił do Polski po 7-miesięcznej przeprawie przez Azję, pokusił się też o refleksję, tłumacząc dlaczego w swojej twórczości nie omija nieoczywistych, politycznych czy społecznych tematów...

Tagi:
video
dodano: 2017-04-25 16:14 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 0)

Enson przygotowuje się do wydania "Kan Wa Kan", o czym informowaliśmy niedawno wraz z zaprezentowaniem okładki. Raper udostępnił od tamtego czasu trzy single z tej płyty, z czego dwa z nich zostały zobrazowane. W utworze "Po prostu muszę być kimś" wyprodukowanym przez Tekena pojawia się Emes Milligan. "Kula" to z kolei singiel z gościnnym udziałem Eripe, Golina oraz Igrekzeta, do którego muzykę stworzył Mario Kontrargument. Ostatni z wypuszczonych numerów, "Faraon", to wspólny efekt pracy Ensona i BobAira.

dodano: 2016-02-04 17:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 4)

"Miasta Krzywych Wież" to najnowszy materiał, w którym zabieram słuchaczy w podróż po kilkunastu krajach na świecie, zgrabnie nawiązując do kultury, literatury i sztuki oraz historii miejsc, o których opowiadam. Na płycie znajdziemy utwory-zagadki opisujące różne miejsca na świecie, mistyczne utwory nawiązujące do starożytnych legend i wierzeń jak i również te będące manifestem mojego światopoglądu. Za muzyczną stronę albumu odpowiadają Szpalowsky i Trepson, którzy czerpiąc m.in. ze źródeł latynoskiej, włoskiej i azjatyckiej muzyki stworzyli egzotyczne kompozycje, które przeniosą Cię wprost do Miast Krzywych Wież. - tak Golin przedstawia swój najnowszy album, a jego odsłuch dostępny jest już w całości w sieci.

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, Patronaty
dodano: 2016-01-25 09:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Premiera nowej płyty Golina pt. "Miasto Krzywych Wież" zaplanowana jest na 31 stycznia. Dostaliśmy własnie trzeci singiel, numer "Strong Silent Type". Preorder wciąż dostępny jest do zamówienia za pośrednictwem strony internetowej wytwórni 3/4 UDGS (link poniżej).

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, Patronaty
dodano: 2016-01-18 15:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 4)

"Miasta Krzywych Wież" to najnowszy materiał, w którym zabieram słuchaczy w podróż po kilkunastu krajach na świecie, zgrabnie nawiązując do kultury, literatury i sztuki oraz historii miejsc, o których opowiadam. Na płycie znajdziemy utwory-zagadki opisujące różne miejsca na świecie, mistyczne utwory nawiązujące do starożytnych legend i wierzeń jak i również te będące manifestem mojego światopoglądu. Za muzyczną stronę albumu odpowiadają Szpalowsky i Trepson, którzy czerpiąc m.in. ze źródeł latynoskiej, włoskiej i azjatyckiej muzyki stworzyli egzotyczne kompozycje, które przeniosą Cię wprost do Miast Krzywych Wież. - tak zapowiada płytę Golin. Premiera zaplanowana jest na 31.01.2016. Wysyłka preorderów odbędzie się 26.01.2016. Poniżej drugi singiel oraz link do preorderu.

Tagi:
dodano: 2016-01-10 20:00 przez: Maciej Sulima (komentarze: 1)

Golin, jeden z najlepszych tekściarzy w naszym kraju, prezentuje pierwszy singiel promujący jego najnowszy album. Premiera płyty pt. „Miasta Krzywych Wież” zaplanowana jest na 31.01.2016 roku. „12 miejsc” jest pierwszym utworem promującym najnowszy projekt artysty. Za produkcję utworu odpowiada Szpalowsky. Odsłuch singla, tracklistę i link do preorderu znajdziecie w rozwinięciu.

dodano: 2015-03-11 15:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 3)

Tempo jest mordercze, dlatego już tydzień po poprzednim odcinku przyszedł czas na kolejny Krótki Strzał. Tym razem możecie sprawdzić m.in. luźne numery od Ciry, Flinta, Golina czy Plejera, komentarz Sentino do dubajskiej afery z modelkami oraz single zapowiadające płyty od Fonope i Wezyra, Emena czy KBPSa. Nowy numer dostarczył także projekt RBL.

kategorie: Hip-Hop/Rap, Video
dodano: 2014-09-16 00:15 przez: Mateusz Natali (komentarze: 8)

Jeżeli ktoś oczekuje aż zacznie przygasać zamieszanie związane z "#Hot16Challenge"... to musi jeszcze trochę poczekać. Szad, Wuzet, Eskaubei, Planet ANM, Massey, Sarius, Oxon, Guzior czy spore grono Młodych Wilków (Zioło, Green, Golin, Żyt Toster) to tylko część osób, które mamy dla Was dziś.

dodano: 2014-04-29 19:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 7)

Po przerwie, na zakończenie kwietnia wracamy z piętnastym Krótkim Strzałem, tradycyjnie mocarnie obsadzonym. Mamy w nim Kaiteu, Solara z TomBem oraz Białasa solo, Ensona z TrooMem, JodSena z Gedzem czy Golina dorzucającego swoją zwrotkę do płyty Eripe i Quebonafide... A to tylko mały procent tego, co znajdziecie poniżej.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-03-20 18:20 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

Czterech Młodych Wilków w jednym numerze? To nie zdarza się często, "24" to kooperacja LJ Karwela, Dejana, Zioło i Golina na bicie Hauasa. Co ich połączyło? "24 lata, 24 wersy". Check it.

dodano: 2014-02-26 22:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 15)

No i jest - płyta Popkiller Młode Wilki 2013 wreszcie dostępna! 12 premierowych, ekskluzywnych solowych utworów, po jednym od każdego z uczestników trzeciej edycji naszej akcji. Znajdziecie tu pozycje brzmiące mocno klasycznie oraz newschoolowe bangery, tracki poważniejsze oraz luźniejsze, nagrane z przymrużeniem oka. Od melanży po bystre społeczne obserwacje - tak jak różnorodny jest skład Wilków, tak i brzmienie całego albumu.

dodano: 2014-02-04 19:00 przez: Maciej Sulima (komentarze: 9)

Mamy przyjemność zaprezentować Wam świeży joint pt. "50/50", którego pomysłodawcą oraz producentem jest Robson. W kawałku udzielili się kolejno tacy raperzy, jak Jeżozwierz, Junes, Golin oraz Eripe! Numer uzupełniony został cutami i skreczami spod palców DJ'a Simple. Mixem i masteringiem zajął się JRX, a o oprawę graficzną zadbał Zey. Odsłuch znajdziecie poniżej.

video dnia
dodano: 2013-12-17 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 27)

Popkiller Młode Wilki 2013 - Jeden Strzał (prod. SoDrumatic)

Dlaczego: Przez dwie dotychczasowe edycje naszej akcji przewinęły się takie postaci jak Bisz, KęKę, Buka, Medium, Bonson, Białas, Gedz czy Gospel a w tym roku mamy przyjemność zaprezentować trzecią już "wilczą watahę". Ponownie jest to kolaż przedstawiający przekrój klimatyczny polskiej sceny rapowej i zderzenie różnych światów, osobowości i różnego spojrzenia na muzykę.

"Jeden Strzał" to wspólny utwór całej tegorocznej 12-tki, wyprodukowany w tym roku przez SoDrumatica. Skąd zmiana? Uznaliśmy po prostu, że dobrze wprowadzić urozmaicenie i uhonorować w ten sposób najlepszego naszym zdaniem producenta rapowego roku 2012. Całość podobnie jak rok temu zarejestrowano w czołowym polskim studiu Otrabarwa a za teledysk odpowiada tym razem ekipa 9MM Filmz.

"Jeden Strzał" to zarazem pierwszy singiel promujący specjalny album Popkiller Młode Wilki 2013, na którym znajdziecie niedostępne nigdzie indziej utwory całej 12-tki tegorocznych Młodych Wilków. Krążek zamówić możecie w preorderze tutaj: http://sklep.popkiller.pl/popkiller-mlode-wilki-2013.html a premiera planowana jest na styczeń 2014. Poza wersją fizyczną album będzie można też legalnie pobrać lub odsłuchać online.

24 stycznia w warszawskim klubie Proxima odbędzie się natomiast Koncert Premierowy akcji Popkiller Młode Wilki 2013, połączony z warszawskim koncertem premierowym płyty ubiegłorocznego Młodego Wilka - KęKę "Takie Rzeczy". Więcej informacji niebawem.

video
dodano: 2013-12-03 18:41 przez: Mateusz Natali (komentarze: 6)

Czysta Forma to element pojawiający się w tym roku pierwszy raz przy okazji Młodych Wilków Popkillera, zainspirowany amerykańskim XXL Freshman Freestyle. Freestyle w tym kontekście to jednak nie rymowanie z głowy, lecz pełna dowolność tego, co chce się pokazać i zaprezentować w ciągu przeznaczonego czasu (około minuty, ale bez odliczania z zegarkiem). Surowa "wilcza" sceneria, brak bitu, brak studyjnych efektów, brak rozpraszających dodatków i czołówek, brak narzuconego tematu lub klimatu. Minuta czystego rapu a capella w takiej formie, jaką wybierze dana osoba - równie dobrze mogłaby przez minutę tylko kiwać głową lub tańczyć, my nic nie narzucamy. To świetna okazja do sprawdzenia samych skillsów, jak i do przekonania się, co dany MC chce pokazać, nie będąc zdeterminowanym jakimikolwiek czynnikami. Po prostu - Czysta Forma!
W części siódmej... Golin dodał coś od siebie właśnie w temacie siódemki.

Strony