Golin podsumowuje 7 lat podróży po świecie nowym albumem!

dodano: 2020-05-02 12:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Golin od czasu udziału w Młodych Wilkach 2013 przeszedł długą drogę - i to dosłownie. Już wtedy wyrwał się z rodzimego gniazda, a potem zamiast skupiać się na karierze postanowił ruszyć w świat z plecakiem i to na długie 7 lat. Relacje i obserwacje mogliście już usłyszeć na płycie "Miasta Krzywych Wież", ale obecnie Golin - już ponownie z polskiej ziemi - zamyka swoją płytową trylogię 'Sagi Tajemniczych Miejsc' i podsumowuje cały ten okres osobistym krążkiem "Ogrody Drzewek Bonsai".

Osoby, które znają twórczość toruńskiego rapera wiedzą czego się spodziewać - to pełen błyskotliwych nawiązań kulturalno-historycznych rap najeżony grami słownymi, refleksjami i stawiający słuchaczowi poprzeczkę wyjątkowo wysoko. A co czeka nas na nowym albumie? Oddajmy głos Golinowi:

"Ogrody Drzewek Bonsai to nie Katakumby ani nie Miasta Krzywych Wież. ODB są ich naturalnym rozwinięciem ale również i zwieńczeniem pewnego etapu w moim życiu, którego chyba nie można określić inaczej niż szeroko-pojęte szlajanie się po świecie.

jest to moja najbardziej osobista płyta, ze względu na ilość zawartych na niej opowieści z drogi, retrospekcji i ogólnych refleksji, które ująłem w wersach. Zrobiłem to po raz kolejny po swojemu, bez specjalnego oglądania się na obecne trendy czy muzyczną koniunkturę. Na ODB nie ma jakoś specjalnie dużo bragga, czy też zawikłanych zagadek ale jest za to parę historii, które myślę, że były warte opowiedzenia.

Cieszę się, że udało mi się nagrać płytę po raz kolejny w sprawdzonym gronie, na pięknych orientalnych bitach
i nie mogę się doczekać kiedy usłyszycie całość, bo ta płyta powstała również dzięki Wam - jest Was siedem razy więcej niż to co nawinąłem na stu gwoździach" - napisał niedawno Golin na swoim FB.

Płytę wydaje samodzielnie (szczegóły wraz z tracklistą w naszym dziale Premier Płytowych), a zamawiać możecie ją na http://golinemce.com/ - krążki lecą już do fanów, wczoraj całość pojawiła się na YT a w poniedziałek trafi na streamingi. Poniżej odsłuch całego albumu, a także wyszczególnione 3 single, w tym poważniejszy utwór "Na Drodze w Chinach", o którym raper pisał tak:

"Każdy kto obcuje z moją muzyką trochę dłużej, wie, że na każdym moim albumie znajduje się przynajmniej jeden numer poruszający poważniejsza kwestię. na Katakumbach był to "Potrzebujemy Wojen", na Miastach był "Św. Spokój". z kolei na Ogrodach takowy pojawia się w postaci "Na Drodze w Chinach". Jest to storytelling ukazujący prawdziwą historię z drogi, która po prostu musiałem zawrzeć na tej płycie. Dotyczy ona problemu, który wciąż jest traktowany po macoszemu, pomimo, że dostrzegam go coraz częściej wokół mnie - problemu depresji."

Golin - 7 lat w drodze (prod. Szpalowsky, cuty DJ Te)

Golin - Na drodze w Chinach (Depresja) feat. Igrekzet (prod.Szpalowsky)

Golin - Tam gdzie kwitną wiśnie (feat. Oxon prod. Szpalowsky)

Beb
Szczerze mówiąc do tego albumu zachęcił mnie opisany tu jego pomysł na życie w ostatnich latach. Podziwiam takich ludzi i muszę przyznać, że nie żałuję odsłuchu, to dobry, miejscami nawet bardzo dobry album. Mogę z ręką na sercu polecić, przynajmniej rapuje o tym, co sam przeżył, to autentyczne, choć baardzo orientalne. A Kali swoją Drogę Koguta może teraz anulować

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>