Katakumby

Katakumby

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-08-15 11:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

"Katakumby" Golina były wejściem na scenę z przytupem i płytą, którą śmiało można nazwać podziemnym klasykiem. Złożoność, wielowątkowość i poprzeczka wysoko postawiona słuchaczowi sprawiły, że raper wciąż otrzymuje pytania o reedycję. Pojawiły się też inne problemy...

Tagi:
dodano: 2013-04-18 19:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 7)

Pamiętacie jak pisaliśmy, że przy pierwszej wizycie Golina w Polsce złapiemy go na videowywiad? Dotrzymaliśmy słowa. W katakumbowo-cmentarnej scenerii, przy pogodzie na szczęście mocno odmiennej od tej, które teraz widzimy za oknem rozmawialiśmy prawie pół godziny poruszając mnóstwo tematów związanych i niezwiązanych z "Katakumbami".

Pierwsza część, którą znajdziecie w rozwinięciu to przede wszystkim gadka na temat przyjęcia płyty oraz procesu jej powstania, ale zahaczamy też np. o freestyle'u czy o wcześniejszym projekcie "Dystrans EP". Zapraszamy na videowywiad.

Tagi:
recenzja
dodano: 2012-12-23 18:00 przez: Piotr Zdziarstek (komentarze: 27)

Jak dla mnie 2012 rok w polskim rapie był rozczarowujący. Mrowie dinozaurów, którzy nagrali przeciętne płyty, debiutanci bez cech charakterystycznych i paru graczy z najwyższej półki, którzy często nagrywali płyty nieco poniżej swoich możliwości. Myślałem, że nic już mnie nie zaskoczy (#Łona), no i bum! Podziemna płyta gościa, którego ksywę pierwszy raz widzę na oczy. Świeża, mądra, ciekawa produkcja.

dodano: 2012-12-07 17:00 przez: Piotr Zdziarstek (komentarze: 16)

Zapraszamy was do sprawdzenia nowego, niebanalnego albumu Golina, pt. "Katakumby". Raper ambitnie porusza na nim tematykę polityczno-społeczno-historyczną, wykorzystując ciekawe metafory, nawiązania i punchline'y.

Teksty były pisane przez okres dwóch lat - nie ma tutaj przypadkowych wersów. Na krążku znajdują się także trzy utwory opisujące żywot dziewięciu geniuszy, a każda z postaci jest opisywana z jej indywidualnej perspektywy. Warto to sprawdzić, nawet jeżeli nie jesteście maniakami podziemia.

Tagi:
dodano: 2012-10-15 22:14 przez: Mateusz Natali (komentarze: 5)

Golin to toruński MC, którego kojarzyć możecie m.in. z udanych występów na WBW. Na płycie "Katakumby" porusza tematykę polityczno-społeczno-historyczną wykorzystując ciekawe metafory, nawiązania i punchline'y.

Znajdują się tu także trzy utwory opisujące żywot dziewięciu geniuszy, a każda z postaci jest opisywana z jej indywidualnej perspektywy. Produkcją zajeli się Szpalowsky (9 numerów) i Wallcut (2 numery). Pierwszy singiel już wam prezentowaliśmy, teraz czas na drugi.

Tagi:
dodano: 2010-08-25 12:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 5)
Chada jest już na wolności, a "czarny chleb i czarna kawa" jest już dla niego przeszłością, która, jak wierzymy, już nie powróci. To dobra wiadomość, bo człowiek, który podjął udaną próbę odnowienia warszawskiego hardkoru na wysokim poziomie, może znów koncertować i promować swoją muzykę.

Pierwszy koncert Chady po wyjściu z paki odbędzie się w ten piątek w Radomiu, w klubie Katakumby.