Szpalowsky

Szpalowsky

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2018-03-16 13:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Medard prezentuje kolejny z luźnych numerów z serii "Zapisz sobie". Po krótkiej przerwie raper wrócił z kawałkiem "Popiół", który jest już dostępny na jego kanale.

Wyprodukowany przez Szpalowskiego "Popiół" to dwie historie prowadzące bezpośrednie  do życiowego dołka - zawiedziona przyjaźń i skazany na porążkę związek. Tytułowy "Popiół" symbolizuje koniec, ale i drogę wyjścia z opresji.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2018-01-11 16:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Po powrocie z numerem "Zapisz sobie" Medard prezentuje następny kawałek. "C.D.N." to kolejny wynik współpracy rapera z autorem muzyki na poprzednich płytach Meda - Szpalowskym.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2016-04-25 14:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Nowa epka Meda MC i Szpalowskiego udostępniona do odsłuchu 9 kwietnia ("Lepiej późno niż wcale"), już niebawem dostępna będzie również na CD. Razem z preorderem nowego wydawnictwa, duet postanowił przygotować też wydanie debiutanckiego albumu "Teraz Albo Nigdy" z 2014 roku. Limitowane edycje obydwu wydawnictw można zamawiać w przedsprzedaży w sklepie Lekter Records.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-04-12 13:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

"lEPiej późno niż wcale" to kontynuacja wspólnej pracy Meda MC i Szpalowsky'ego i zarazem element spająjący debiutanckie "Teraz Albo Nigdy" z kolejnymi nagraniami. Materiał nie ma konceptualnych ambicji, zawiera raczej projekcję różnorakiej energii - od odmiennie rozumianej pewności siebie, przez maskowaną frustrację do najlepszej formy hip-hopowego relaksu. 25 minut muzyki, która jest jednocześnie uzupełnieniem i zapowiedzią.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-02-09 20:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 2)

Powiedzieć, że J Dilla był inspiracją dla wielu beatmakerów i producentów byłoby potęźnym niedomówieniem. Zaiste, nie ma chyba na świecie fana hip-hopu, loopów, cutów, beatów itd., dla którego wzorem nie był sound Jaya...Wystarczy spojrzeć tylko na przeogromną liczbę tribute'ów dla J Dilli ze wszystkich stron świata. Także Polacy wielokrotnie oddawali hołd Dilla Dawgowi - by wymienić tu tylko Spinache'a, tercet Roux Spana - 3k - Mario Pras, Metro, Daniela Drumza, DJ'a Kebsa, DJ'a Lema... Dziś do tej listy dołącza nowy, wyśmienity beat tape 'Dillacious" sprezentowany przez creme de la creme kujawsko-pomorskich beatmakerów i projekt We Love Beats.

dodano: 2014-03-23 19:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 8)

"Moment w którym kończę 25 lat nie jest najbardziej typowym do rapowego debiutu na polskiej scenie, szczególnie kiedy jest się kojarzonym rapowym dziennikarzem. Zdaję sobie sprawę, że stojące przede mną zadanie jest więcej niż trudne, zadanie hejterów niezwykle proste, a potwierdzenie umiejętności w takim środowisku i takich okolicznościach to prawdziwe wyzwanie. Jednocześnie wydaje mi się, że w kwestiach stricte muzycznych, odartych z PR-owej otoczki i budżetowych możliwości (których nie mamy), dysponujemy czymś więcej niż przeciętny debiutant" - pisze w informacji dołączonej do swojej najnowszej płyty Med MC. Med MC, czyli... Daniel Wardziński, którego dobrze znacie z popkillerowych łamów, recenzji czy wywiadów i jeden ze współzałożycieli naszego serwisu.

Med nagrywa od dawna (w 2005 i pierwszych młodzieńczych próbach rapował już na bicie Astka z Dwóch Sławów), jednak przez lata wolał szlifować umiejętności po cichu, wrzucając numery do szuflady i dopracowując album tak, by pierwsze mocniejsze wyjście do ludzi było warte uwagi. "Nie znacie Meda MC? No cóż, może dlatego, że nie nękał was one-shotami, coverami, szkicami zwrotek, po kilkanaście razy nie wpychał w netowe dyskusje swoich linków." - pisze Marcin Flint w recenzji albumu na CGM'ie. Med nie korzystał także z kuszącej możliwości promowania i szerzenia swojej ksywki na Popkillerze, uważam jednak, że materiał, który po wieloletnich zapowiedziach puścił w końcu w obieg wart jest uwagi i tego, by o nim wspomnieć.

dodano: 2013-06-10 20:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 3)

Golin - 100 Gwoździ Do Mojej Trumny (prod. Szpalowsky)

Dlaczego: Zgodnie z tym co powiedział nam w wywiadzie, Golin prezentuje pierwszy pełny teledysk promujący jego album "Katakumby". "100 Gwoździ" to jeden z najbardziej wyróżniających się numerów, a wersy, które na długo zapadają w pamięć stanowią chyba większą część tej setki, więc nawet nie próbuję szukać dobrego cytatu - jest ich za dużo. Sprawdźcie to koniecznie, bo numer zobrazowano klimatycznym i trafionym teledyskiem.

Tagi:
dodano: 2013-04-19 19:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 1)

Druga część naszego videowywiadu z Golinem MC rozpoczyna się od "odkodowania" wzbudzającej sporo emocji szarady (cozasłowo!) ukrytej w kawałkach "3 Życia", "6 Żyć" i "9 Żyć". Rozmawiamy o autorze większości muzyki na albumie - Szpalowskym, o tym czy faktycznie "Potrzebujemy Wojen". Pobawiliśmy się też trochę w polską filię rapgeniusa i poprosiliśmy Golina o komentarz do trzech wersów z płyty. Mówimy o zawartym na albumie legendarnym przemówieniu Józefa Becka i nie tylko... Sprawdźcie samo. Zapraszamy na drugą część videowywiadu z Golinem!

dodano: 2013-04-04 14:30 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 5)

RAP ONE SHOT S05E03 - Golin - Czarny (prod. Szpalowsky)

Golin w trakcie swojej ostatniej wizyty w Polsce zdążył zrealizować one shota do otwierającego "Katakumby" numeru "Czarny". My natomiast zgodnie z naszą obietnicą zrealizowaliśmy obszerny wywiad, który już niebawem na Popkillerze.

Tagi:
dodano: 2013-02-22 17:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 3)

Nasz tegoroczny Młody Wilk wraz z dwójką swoich przyjaciół przygotował luźny numer zatytułowany "Dwie Strony". Za mikrofonem wspierają go Cezef oraz niewidoczny od dłuższego czasu Eskobar. Wszyscy trzej rapują na bicie Szpalowskiego, natomiast gramofonami zajął się DJ Roka. Numer możecie sprawdzić w rozwinięciu.

recenzja
dodano: 2012-12-23 18:00 przez: Piotr Zdziarstek (komentarze: 28)

Jak dla mnie 2012 rok w polskim rapie był rozczarowujący. Mrowie dinozaurów, którzy nagrali przeciętne płyty, debiutanci bez cech charakterystycznych i paru graczy z najwyższej półki, którzy często nagrywali płyty nieco poniżej swoich możliwości. Myślałem, że nic już mnie nie zaskoczy (#Łona), no i bum! Podziemna płyta gościa, którego ksywę pierwszy raz widzę na oczy. Świeża, mądra, ciekawa produkcja.

dodano: 2012-12-17 14:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 4)

Mam Na Imię Aleksander - Pręgi (Prod. Szpalowsky)

Powyżej prezentujemy wam teledysk promujący album "Odczucia" rapera o ksywie Mam Na Imię Aleksander. Czarno-biały klip zrealizowano do numeru "Pręgi" inspirowanego znanym filmem o tym samym tytule w reżyserii Magdaleny Piekorz. Bardzo mocny i poruszający numer wyprodukował Szpalowsky. Materiał można pobrać oraz kupić pod TYM adresem.

 

dodano: 2011-09-01 22:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 61)
Zgodnie z obietnicą 1 września, punktualnie o godzinie dwudziestej drugiej jako pierwsi mamy przyjemność zaprezentować wam nowy album Solara i Białasa.

"Z Ostatniej Ławki" to siedemnaście numerów, które prezentują wszystko co najlepsze z ostatnich trzech lat. Płytę możecie sprawdzić u nas zupełnie za darmo, ale również kupić sobie egzemplarz trójskrzydełkowego digipacka. Pod spodem znajdziecie z kolei wszystkie najważniejsze informacje dotyczące albumu oraz krótkie info od autorów.