Med MC

Med MC

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2018-01-20 16:36 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Kolejny tydzień i kolejny singiel od Medarda. Na oficjalnym kanale rapera pojawił się następny wynik współpracy z Atutem - kawałek "Mocarstwowe sny".

Trzeci numer Medarda ukazuje zupełnie inną stronę jego rapowego warsztatu. "Napisałem go w godzinę bez specjalnego rzeźbienia i dobierania słów. Kiedy wróciłem do niego następnego dnia stwierdziłem, że to zbyt prawdziwe, żeby ingerować w to ze względu na dbałość o detal". Zestawienie wspominek ze współczesnymi planami Medarda swoją rozbudowaną aranżacją doskonale podkreślił Atut.

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2016-04-25 14:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Nowa epka Meda MC i Szpalowskiego udostępniona do odsłuchu 9 kwietnia ("Lepiej późno niż wcale"), już niebawem dostępna będzie również na CD. Razem z preorderem nowego wydawnictwa, duet postanowił przygotować też wydanie debiutanckiego albumu "Teraz Albo Nigdy" z 2014 roku. Limitowane edycje obydwu wydawnictw można zamawiać w przedsprzedaży w sklepie Lekter Records.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-04-12 13:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

"lEPiej późno niż wcale" to kontynuacja wspólnej pracy Meda MC i Szpalowsky'ego i zarazem element spająjący debiutanckie "Teraz Albo Nigdy" z kolejnymi nagraniami. Materiał nie ma konceptualnych ambicji, zawiera raczej projekcję różnorakiej energii - od odmiennie rozumianej pewności siebie, przez maskowaną frustrację do najlepszej formy hip-hopowego relaksu. 25 minut muzyki, która jest jednocześnie uzupełnieniem i zapowiedzią.

dodano: 2014-03-23 19:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 8)

"Moment w którym kończę 25 lat nie jest najbardziej typowym do rapowego debiutu na polskiej scenie, szczególnie kiedy jest się kojarzonym rapowym dziennikarzem. Zdaję sobie sprawę, że stojące przede mną zadanie jest więcej niż trudne, zadanie hejterów niezwykle proste, a potwierdzenie umiejętności w takim środowisku i takich okolicznościach to prawdziwe wyzwanie. Jednocześnie wydaje mi się, że w kwestiach stricte muzycznych, odartych z PR-owej otoczki i budżetowych możliwości (których nie mamy), dysponujemy czymś więcej niż przeciętny debiutant" - pisze w informacji dołączonej do swojej najnowszej płyty Med MC. Med MC, czyli... Daniel Wardziński, którego dobrze znacie z popkillerowych łamów, recenzji czy wywiadów i jeden ze współzałożycieli naszego serwisu.

Med nagrywa od dawna (w 2005 i pierwszych młodzieńczych próbach rapował już na bicie Astka z Dwóch Sławów), jednak przez lata wolał szlifować umiejętności po cichu, wrzucając numery do szuflady i dopracowując album tak, by pierwsze mocniejsze wyjście do ludzi było warte uwagi. "Nie znacie Meda MC? No cóż, może dlatego, że nie nękał was one-shotami, coverami, szkicami zwrotek, po kilkanaście razy nie wpychał w netowe dyskusje swoich linków." - pisze Marcin Flint w recenzji albumu na CGM'ie. Med nie korzystał także z kuszącej możliwości promowania i szerzenia swojej ksywki na Popkillerze, uważam jednak, że materiał, który po wieloletnich zapowiedziach puścił w końcu w obieg wart jest uwagi i tego, by o nim wspomnieć.