We Love Beats - "Dillacious EP" - polscy producenci w hołdzie J Dilli

Powiedzieć, że J Dilla był inspiracją dla wielu beatmakerów i producentów byłoby potęźnym niedomówieniem. Zaiste, nie ma chyba na świecie fana hip-hopu, loopów, cutów, beatów itd., dla którego wzorem nie był sound Jaya...Wystarczy spojrzeć tylko na przeogromną liczbę tribute'ów dla J Dilli ze wszystkich stron świata. Także Polacy wielokrotnie oddawali hołd Dilla Dawgowi - by wymienić tu tylko Spinache'a, tercet Roux Spana - 3k - Mario Pras, Metro, Daniela Drumza, DJ'a Kebsa, DJ'a Lema... Dziś do tej listy dołącza nowy, wyśmienity beat tape 'Dillacious" sprezentowany przez creme de la creme kujawsko-pomorskich beatmakerów i projekt We Love Beats.

We Love Beats są doskonale znani bywalcom toruńskiego klubu NRD - tworzący projekt Wrb i Furia co wtorek organizują tam przepełnione rapem, soulem i jazzującymi brzmieniami imprezy. Oganizują także cykliczne eventy, zapraszając nań mniej znanych, axz unikalnych i preznetujących oryginalne brzmienie artystów. "Chcemy udowodnić, że istnieje świat pokazujący prawdziwe emocje i muzyczne wyzwolenie. Nasza inicjatywa ma na celu promowanie producentów, DJ'ów i beatmakerów, którzy poza własną twórczością prezentują publice swoje wzorce i inspracje." - tak o swojej misji na Facebooku informują We Love Beats.

Nie przerywajmy im - oni bowiem najlepiej opowiedzą o swym dedykowanym Jayowi projekcie: "DILLACIOUS EP to nie tylko hołd w kierunku legendy, to również doskonały przykład tego jak pasja oraz zaangażowanie kilku osób potrafi w bardzo krótkim czasie zaowocować czymś wielkim. Nie chodzi tu o zasięg czy skalę, w naszej subiektywnej opinii Dillacious EP to wyjątkowy projekt, który mamy nadzieję znajdzie swoich odbiorców nie tylko pośród fanów geniuszu Dilli.

To pierwszy raz kiedy spróbowaliśmy swoich sił w zupełnie nowej dla nas roli i jesteśmy pewni, że nie jest to ostatni projekt w takiej konwencji. Chcieliśmy stworzyć coś czego nam osobiście brakuje najbardziej na polskim rynku muzycznym – beat tape. Od początku istnienia projektu We Love Beats byliśmy wielkimi fanami tej klasycznej formuły wypuszczania muzyki przez beatmakerów. Mieliśmy przyjemność zgromadzić przy tym projekcie grupę producentów, którzy od samego początku wiedzieli, że chcą wziąć w nim udział. Ważną rzeczą był dobór osób – postawiliśmy na beatmakerów wywodzących się wyłącznie z województwa kujawsko-pomorskiego (taki lokalny patriotyzm z naszej strony).

Na kompilacji znajdziecie bity artystów, których prawdopodobnie wielu z Was będzie miało okazję dopiero poznać, jak również tych, których możecie kojarzyć z mniej lub bardziej mainstream’owych produkcji na rodzimym rynku, a także w innych europejskich krajach czy USA. Każdemu z nich chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować za poświęcony czas i olbrzymi wkład w ten projekt. Miqu, StePs, JulekWest, Szpalowsky, Oer Beatz (B.O.K), Bryndal, Oliwa, Młodszy, The Returners, El Da Sensei, SiwySiwek, wielki szacunek za Waszą pracę, dziękujemy! Wierzymy, że poprzez Waszą muzykę i projekty takie jak ten młodsze pokolenie sięgnie po twórczość Jay Dee.

Dilla lives! Turn it up!" 

A już dziś w klubie NRD w Toruniu - We Love Beats organizują czwartą już imprezę z cyku "J Dilla Tribute". Start o 20.00, wstęp - wolny! Czegóż chcieć więcej? Czym prędzej więc wrzucajcie na odtwarzacze "Dillacious", dziarskim krokiem ruszcie w tan - i niech moc Pączusiów będzie z Wami.

 

John Johnathan
To jest prawdziwy Hip Hop. Tłusty i bez fajerwerków.
Harmi
Bit co za Bryndal #zwycięstwo

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>