El Da Sensei

El Da Sensei

kategorie: Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2018-12-12 11:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 6)

The Returners rozpoczęli swoją karierę wbijając się z buta na zagraniczną scenę niezależną i wprowadzając do nas na rynek masę ciekawych kooperacji z legendami. Jedną z nich była seria projektów nagranych z El Da Senseiem, który ostatnio wspominał też chłopaków przed naszą kamerą.

Jak się okazuje przy okazji płyty "GT2: Nu World" mało brakowało, by Little i Chwiał odhaczyli na swojej liście marzeń punkt 'daj bit członkowi Wu-Tang Clanu'!

dodano: 2018-11-21 18:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 1)

Jednym z przyjemniejszych dla mnie elementów Hip Hop Kempu (oprócz wiadomych, tych bozkovo-melanżowych) jest możliwość poznania bliżej weteranów, ludzi obecnych w rap-grze od lat, pamiętających złotą erę hip-hopu... Kimś takim bez wątpienia jest doskonale znany polskim słuchaczom El da Sensei - 1/2 kultowego duo Artifacts, MC-globtroter, mający na koncie nagrywki z wieloma producentami i raperami z niemal każdego zakątka globu - w tym z Polakami. Z duetem The Returners El nagrał dwa świetnie przyjęte albumy - "Global Takeover" (który pod koniec września obchodził swoje dziesięciolecie!) i "GT2: Nu World" (plus EPkę "The Money").

kategorie:
dodano: 2018-10-01 18:31 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Połączone siły dwóch nowojorskich legend i album dla fanów klasycznego podziemnego grania.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-02-09 20:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 2)

Powiedzieć, że J Dilla był inspiracją dla wielu beatmakerów i producentów byłoby potęźnym niedomówieniem. Zaiste, nie ma chyba na świecie fana hip-hopu, loopów, cutów, beatów itd., dla którego wzorem nie był sound Jaya...Wystarczy spojrzeć tylko na przeogromną liczbę tribute'ów dla J Dilli ze wszystkich stron świata. Także Polacy wielokrotnie oddawali hołd Dilla Dawgowi - by wymienić tu tylko Spinache'a, tercet Roux Spana - 3k - Mario Pras, Metro, Daniela Drumza, DJ'a Kebsa, DJ'a Lema... Dziś do tej listy dołącza nowy, wyśmienity beat tape 'Dillacious" sprezentowany przez creme de la creme kujawsko-pomorskich beatmakerów i projekt We Love Beats.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Teledyski
dodano: 2013-04-08 15:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 4)

Znajdujący się na zdjęciu Jimmy Castor, legenda funkowego saksofonu w 1972 roku wypuścił TAKI kawałek. 41 lat później piękna ekipa rapowych spadkobierców postanowiła uczcić pamięć legendy przygotowując b-boy anthem zatytułowany dokładnie tak samo "It's Just Begun". W kawałku DJ'a Domma i Nutso gościnnie pojawiają się Large Pro, El Da Sensei z Artifacts i Tony Touch. Klip możecie obejrzeć w rozwinięciu.

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2010-07-04 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 18)
Wydane niespełna dwa lata temu "Global Takeover" nie było materiałem idealnym, ale pokazało nam duży potencjał drzemiący w Returnersach oraz potwierdziło rapowe skillsy nowojorskiej legendy. Spotkało się też z dobrym odbiorem zarówno w Polsce, jak za granicą - było to dobrze widać chociażby przy okazji Hip Hop Kempu.

Teraz panowie wracają bardziej zgrani, w 2/3 bardziej doświadczeni, chcąc pokazać nam w swojej muzyce tytułowy nowy świat, zarazem pamiętając o korzeniach. Czy mieszanka się udała a "Nu World" spełnia oczekiwania?