Ice Cube

Ice Cube

dodano: 2017-07-17 21:45 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 14)

W kolejnej części mojej wakacyjnej playlisty pozostajemy nadal w latach 2001-2010, kiedy nad zachodnim wybrzeżem zebrały się paradoksalnie czarne chmury i większość artystów tamtego okresu siłą rzeczy musiało zejść ze swoją twórczością do podziemia (czasem wręcz głębokiego), oraz nauczyć się działać na rynku niezależnym, wydając swoje projekty własnym sumptem. Mam świadomość, że przez ten fakt wasze radary mogły nie zarejestrować naprawdę sporej dawki ciekawych albumów i licznej gamy kozackich utworów, których skromny promil postaram się dzisiaj przedstawić... let's get it on!

dodano: 2017-07-01 17:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 14)

The best time of the year is finally here! Dokładnie cztery lata temu - w 2013 roku, zapoczątkowałem tutaj cykl wpisów mający na celu podzielenie się z czytelnikami Popkillera moją urlopową playlistą, by umilić im wakacyjne chwile relaksu porcją świetnej muzyki. Po czterech latach przerwy postanowiłem odkurzyć ten cykl i uzbrojony w sporą ilość nowych petard prosto z Kalifornii, ponownie zabrać was wszystkich w muzyczną podróż po zachodnim wybrzeżu.

video
dodano: 2017-06-10 14:00 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 7)

Ice Cube ponownie krytykuje policję w numerze "Good Cop Bad Cop", który został umieszczony na reedycji "Death Certificate". Klasyk Cube'a znany najbardziej z dissu "No Vaseline" swoją premierę miał w 1991 roku. Nowa wersja płyty wydana 9 czerwca zawiera także utwory "Only One Me" oraz "Dominate The Weak".

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, Klasyka, Profile
dodano: 2017-05-21 19:00 przez: Tadeusz Turnau (komentarze: 5)

Pewnie nie każdy miłośnik hip hopowej kultury wie kim był Malcolm X. A powinien. Po pierwsze dlatego, iż grzechem jest nie znać postaci, która odegrała tak znamienitą rolę w walce o prawa czarnoskórej mniejszości w Stanach Zjednoczonych, a po drugie, jak mogliśmy przeczytać swego czasu w słynnym magazynie „The Source” : That’s the man who made intelligence cool in Hip Hop music”.

kategorie: Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2016-04-24 21:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

Tegoroczny festiwal Coachella z pewnością przejdzie do historii. Na scenie mogliśmy bowiem ujrzeć wszystkich żyjących członków oryginalnego składu N.W.A i to po, bagatela, 27 latach przerwy!

video dnia
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2016-03-28 18:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Dlaczego: Pod koniec września zeszłego roku pisaliśmy o wystrzałowym remixie "Ain’t That Funkin' Kinda Hard On You?" z trzypłytowego wydawnictwa Funkadelic "First Ya Gotta Shake the Gate" z gościnną zwrotką Kendricka Lamara, a legendy funku postanowiły jeszcze wzmocnić uderzenie i do zestawu dorzucić ikonę kalifornijskiego rapu, Ice Cube'a. Niedawno prezentowaliśmy Wam audio, teraz pora na oficjalny teledysk. Sprawdzajcie jak spisała się międzypokoleniowa reprezentacja Zachodniego Wybrzeża.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-03-27 14:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 2)

Wielkimi krokami zbliża się premiera kolejnej części popularnej serii "Barbershop" - perypetii niejakiego Calvina (w tej roli Ice Cube), prowadzącego odziedziczony po ojcu zakład fryzjerski w Chicago... W trzeciej części - zatytułowanej przewrotnie "Barbershop: The Next Cut" - obok Cube'a oraz Eve) grającą we wszystkich trzech filmach rolę Terri Jones) zobaczymy całkiem ciekawą reprezentację gwiazd hip-hopu - Nicki Minaj, Tyga... oraz Common. Tak jest - niegdyś zaciekli wrogowie, Ice Cube i Common zagrali razem w jednym filmie. Mało tego - na potrzeby soundtracku... nagrali pierwszy w karierze wspólny numer!

Przed Wami - historyczna kooperacja. Ice Cube i Common w kawałku "Real People", otwierającym soundtrack "Barbershop: The Next Cut", oficjalnie i na wieki wieków zakopującym topór wojenny pomiędzy dwoma weteranami.

Tagi:
kategorie: Audio, Funk, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-02-26 12:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 5)

Pod koniec września zeszłego roku pisaliśmy o wystrzałowym remixie "Ain’t That Funkin' Kinda Hard On You?" z trzypłytowego wydawnictwa Funkadelic "First Ya Gotta Shake the Gate" z gościnną zwrotką Kendricka Lamara, a kilka dni temu legendarny zespół opublikował najnowszą odsłonę tej funkowej bomby, zatytułowaną "We Ain't Neva Gonna Stop Remix".

Tym razem na mikrofon obok świeżo upieczonego wielokrotnego zdobywcy Grammy wbił sam Ice Cube! Sprawdzajcie jak spisała się międzypokoleniowa reprezentacja Zachodniego Wybrzeża.

dodano: 2015-08-14 15:30 przez: Tomasz Przytuła (komentarze: 7)

Dziś swoją oficjalną premierę ma wyczekiwany na całym świecie film F. Gary’ego Graya pt. „Straight Outta Compton”, opowiadający historię legendarnej grupy N.W.A. Z tej okazji Bilboard postanowił przeprowadzić wywiad z wszystkimi członkami zespołu, a o zadawanie pytań poprosili jednego z największych raperów naszych czasów - samego Kendricka Lamara. Posłuchajcie tej pasjonującej rozmowy, podczas której fantastyczna czwórka w składzie Dr. Dre, Ice Cube, MC Ren i DJ Yella zdradza jak wyglądały początki zespołu, wspomina nieżyjącego Eazy’iego-E, podkreśla jak N.W.A. wpłynęło na brzmienie hip-hopu, popkulturę i wiele innych.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-04-28 18:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 4)

W zeszłym tygodniu Ice Cube był gościem popularnego w Stanach programu "Conan O'Brien show", w którym wypowiedział się m.in. na temat 20 rocznicy premiery słynnej komedii "Friday", gdzie grał jedną z głównych ról obok Chris'a Tucker'a. Film debiutował na ekranach dokładnie 20 kwietnia 1995 roku a w miniony poniedziałek w kinach na terenie USA miał miejsce specjalny pokaz wersji reżyserskiej obrazu, przygotowany przez New Line Cinema.

Tagi:
kategorie: Film, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-04-05 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 19)

Niedawno prezentowaliśmy Wam robiący wrażenie trailer filmu poświęconego N.W.A., który do kin trafi w najbliższe wakacje. Teraz dostaliśmy zdjęcia odtwórców głównych ról i trzeba przyznać, że casting robi wrażenie...

dodano: 2015-03-23 21:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 14)

26 marca minie dokładnie 20 lat od czasu tragicznej śmierci Erica Wrighta... z okazji okrągłej rocznicy postanowiliśmy uczynić go naszym Artystą nadchodzącego Tygodnia! Szykujcie się zatem na grubą podróż wstecz do korzeni kalifornijskiego "Gangsta Rapu". Przypomnimy wam wszystko co najlepsze z solowej twórczości Eazy'iego, zaczynając od najwcześniejszych lat aż po sam kres scenicznego życia... klipy, albumy, pojedyncze utwory - reasumując: "The Godfather Of Gangsta Rap" w pełnej odsłonie! Tylko u nas przez najbliższe 7 dni. "He started this gangsta shit - and that's the muthafuckin' thanks he will get"!

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-10-17 15:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 2)

Minęły już 4 lata od czasu zapowiedzi "The Bigg Fish" - solowego albumu Mac Shawn'a, który powrócił do rap gry po długiej nieobecności. Wydaniem krążka miał się zając sam Snoop Dogg, za lwią część produkcji na płycie odpowiedzialność brał Daz Dillinger a klubowy bangier "And You Do Know That" budował niezły hype w oczekiwaniu na nowy projekt reprezentanta Vallejo...

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, Ot tak
dodano: 2014-10-07 17:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 4)

Równo dwa tygodnie czasu dzielą nas od premiery "Everythang's Corrupt" - najnowszego albumu Ice Cube'a. Oczekiwania są dość spore, tym bardziej że poprzednia płyta zostawiła jednak pewien niesmak. Wydane przed czterema laty "I Am The West" było i być może najsłabszym krażkiem w dyskografii Cube'a, ale miało w sobie kilka mocnych momentów a "Nothing Like L.A." było z pewnością jednym z nich.

video dnia
dodano: 2014-07-22 23:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 2)

Ice Cube - Drop Girl ft. Redfoo, 2 Chainz

Dlaczego: Był już kawałek - pora na teledysk nakręcony w bekowym stylu, który nieco ratuje wydźwięk samego numeru. Nie jest to Cube za jakim przepadam, w tej konwencji wygląda raczej śmieszne a słucha się co najmniej dziwnie. Wciąż jest to jednak Don Mega, więc sprawdzić trzeba - liczę jednak, że na "Everythang's Corrupt" będzie więcej klimatów w stylu "Sasquatch" aniżeli "Drop Girl".

Strony