Lil Wayne

Lil Wayne

dodano: 2018-06-10 18:00 przez: Adrian Felis (komentarze: 23)
Carter III

Dziesięć lat mija od premiery albumu, który otworzył mi oczy na mainstreamowy hip-hop. Przed tym, zanim z czystej ciekawości zgarnąłem go z półki empiku, byłem zatwardziałym obrońcą true hip hopu, a z moich głośników nie schodził Wu Tang Clan, NWA, Biggie czy Dr Dre. Ale Weezy to zmienił. Udowodnił mi, że hip-hop może być absolutnym szaleństwem.

dodano: 2018-02-09 16:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Natłok świeżej muzyki jest w ostatnich latach powalający. Premiera goni premierę, pomyśleliśmy w związku z tym, że warto co miesiąc oddawać głos naszym czytelnikom, a równocześnie kierować reflektory na materiały, które spotkają się z największym uznaniem. Po grudniowej ofensywie tempo wyraźnie zmalało, ale konkretnych albumów i tak nie brakowało - pora byście wskazali najlepszy z nich!

kategorie:
dodano: 2018-02-09 15:49 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Lil Wayne nie zwalnia tempa i zapowiada drugą część mixtape'u "Dedication 6", stanowiącego kontynuację kultowej serii projektów stworzonej z legendarnym już DJ-em Dramą. Po świetnie przyjętej przez fanów i recenzentów pierwszej części wydawnictwa, raper zdecydował się uderzyć z kolejną porcją darmowej muzyki...

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2018-02-08 14:00 przez: Gary Tyler Lis (komentarze: 1)

Bardzo możliwe, że w najbliższych dniach dostaniemy dużą ilość nowej muzyki od Titty Boy’a, który kilka godzin temu wrzucił na swojego Instagrama zapowiedź nadchodzącego projektu.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2018-01-23 14:00 przez: Michał Zdrojewski (komentarze: 4)

Juelz Santana i Lil Wayne w pierwszej dekadzie tego wieku byli jednymi z najgorętszych raperów na scenie. Większość słuchaczy wie, jak potoczyły się ich losy - Weezy F Baby uważany jest za jednego z najlepszych raperów w historii, natomiast Juelz Santana mimo wydania dwóch bardzo dobrze przyjętych albumów, kilkunastu mixtape'ów i owocnej pracy w The Diplomats często znajduje się na listach takich jak ta. Teraz za pośrednictwem Instagrama Juelz dodał post, który zadziwił wielu ich fanów...

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2018-01-22 13:00 przez: Bartek Klimek (komentarze: 8)

2 Chainz zapowiada kontynuację wydanego przed dwoma laty "Collegroove". Raper wrzucił na Instagrama zdjęcie sugerujące, że nowy materiał od niego i Lil Wayne'a jest w drodze.

Poprzedni wspólny album raperów (nagrany bez żadnych gościnnych zwrotek) został pozytywnie odebrany przez fanów. Ostatni projekt 2 Chainza to wydane pół roku temu "Pretty Girls Like Trap Music", natomiast od Wayne'a tuż przed Nowym Rokiem dostaliśmy kolejny z serii jego mixtape'ów "Dedication 6".

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2018-01-02 20:00 przez: Adrian Felis (komentarze: 0)

Lil Wayne nie zwalnia tempa i zapowiada drugą część mixtape'u "Dedication 6", stanowiącego kontynuację kultowej serii projektów stworzonej z legendarnym już DJ-em Dramą. Po świetnie przyjętej przez fanów i recenzentów pierwszej części wydawnictwa, raper zdecydował się opublikować utwór nagrany wspólnie ze swoim byłym podopiecznym, Drake'iem, pt. "Family Feud".

Artyści tym razem sięgneli po bit Jay-Z z kawałka o tym samym tytule, który znalazł się na jego ostatnim albumie "4:44". Tematyka utworu dotyczy konfliktu obu raperów z wytwórnią Cash Money i jej liderem, Birdmanem, a także problemów z Universal Music Group czy kontrowersji związanych z protestem Colina Kaepernicka...

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2017-12-25 20:23 przez: Adrian Felis (komentarze: 3)

Lil Wayne ma dla swoich fanów idealny prezent na święta. O nadchodzącej premierze "Dedication 6" zrobiło się głośno już kilka dni temu, kiedy w sieci pojawiły się filmiki z sesji nagraniowych Weezy'ego oraz dwa pierwsze numery promujące projekt, "Bank Account (Remix)" i "Blackin' Out". Dziś cały mixtape trafił na platformę DatPiff.

kategorie:
dodano: 2017-10-30 19:26 przez: Dawid Majcher (komentarze: 0)

Nowy album Raekwona chyba trochę przepadł w natłoku tegorocznych wydawnictw. A szkoda, bo to to jedna z lepszych solówek Chefa i ciekawszych rapowych premier 2017. "The Wild" to podróż w czasie do dawnych dni w klasycznym nowojorskim stylu.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-09-05 11:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 3)

Lil Wayne został przeniesiony do szpitala w niedzielę popołudniu, po tym jak został znaleziony nieprzytomny w swoim pokoju hotelowym w Chicago.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-08-02 18:00 przez: Łukasz Rawski (komentarze: 3)

Wydawać by się mogło, że przez całe zamieszanie wokół przynależności do wytwórni, Lil Wayne stracił gdzieś swój pazur. Kolejne luźne single, jak i gościnne zwrotki potwierdzały, że raper z Nowego Orleanu znalazł się w małym dołku, a nawet zagorzali fani powoli odpuszczali sobie sprawdzenie, co nowego do zaoferowania ma ikona Young Money. 

W sieci pojawił się jednak singiel "Like a man", gdzie producent Onhel (ma na swoim koncie współpracę z Beyoncé, Gwen Stefani, Jay-Z, Alicia Keys, czy Kanye Westem) zaprosił właśnie Weezy'ego. Co z tego wyszło?

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2017-05-19 13:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 6)

W 2008 roku głośno było o projekcie T-Wayne, czyli wspólnej płycie T-Paina i Lil Wayne'a - obaj byli wtedy świeżo po najlepiej przyjmowanych albumach w karierze i siedzieli wygodnie na szczycie mainstreamu. Ten album nie miał prawa nie wypalić - ale finalnie nie doszedł do skutku. Tak przynajmniej się wydawało...

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-01-11 17:01 przez: Kacper Szymański (komentarze: 3)

Amerykański mainstream chyba jeszcze nigdy nie dostarczał słuchaczom takiej rozrywki. Po Chrisie Brownie i Soulja Boy'u, których walka bokserska ma odbyć się w marcu, swoje zainteresowanie stoczeniem pojedynku na pięści wyraził Kodak Black. Dziewiętnastoletni raper z Pompano Beach na pojedynek wyzwał prawdziwą ikonę rapu zza oceanu - Lil Wayne'a!

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-09-27 19:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

"Gone Til November" to nadchodząca biografia Lil Wayne'a, w której raper opisywać będzie wspomnienia z 8 miesięcy spędzonych za kratkami Rikers Island. Nie zabraknie mocnych informacji i sporych kontrowersji - Wayne zdradził bowiem, co w trakcie owej odsiadki łączyło jego dziewczynę z Drake'iem!

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-09-13 22:41 przez: Mateusz Natali (komentarze: 6)

W ostatnim okresie Internetem wstrząsnęły zapowiedzi zakończenia kariery przez Lil Wayne'a. Teraz raper odniósł się do nich w nowym wywiadzie - a także do tego jak wygląda sytuacja między nim a Birdmanem oraz jak przyjął wsparcie od innych raperów, takie jak entuzjastyczne video od Kendricka Lamara.

Strony